Times Square

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Times Square

Post autor: adikom5777 »

Nawet nie sądziłem, że to małe pudełko, które kryje nie nową przecież grę R.Knizia zdominuje mój wyjazd rodzinny w czasie ferii. Wrzucone w ostatniej chwili do torby między Cavernę, Nauticusa i Northwest Passage. Nadmienię szybko, że na tym wyjeździe w Cavernę zagrałem raz ostatniego dnia, w pozostałe gry wcale, a wszystko przez pokazanie żonie Times Square. Przyznam się bez bicia, że gra mnie też wciągnęła bez reszty, graliśmy prawie codziennie po kilka partii z rzędu.
Jak to u doktorka tematu i klimatu nie ma żadnego, są ładne i duże drewniane figurki postaci ustawiane na środku niewielkiej planszy, na przeciwległych krańcach planszy są narysowane wejścia do klubów każdego z graczy i gra polega na tym, aby sprowadzić do swojego klubu pionki "Pyskatej Sue" lub "Szampańskiego Charliego". Gracze naprzemienie zagrywają karty i przesuwają figurki w kolorze zagranej karty o liczbę pól zgodną z wartością zagranej karty. Do tego w talii znajdują się karty specjalne pozwalające na niestandardowe ruchy, oraz każda z postaci, a jest ich pięć, posiada swoją specjalną zdolność, która pozwala na nieszablonowe zagrywki. Każda zagrana partia nie trwała więcej niż 10-15 minut i po każdej mieliśmy ochotę na rewanż :). Dla mnie obecnie nr1 wśród dwuosobowych chwilerków.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... mes-square
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Times Square

Post autor: jerrymagu »

gra jest wyśmienita. Z Vesterem niejednną partyjke w Chwili zaliczylismy.
Fun w postaci przeciągania liny jest przedni :D
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
ODPOWIEDZ