Warhammer Inwazja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer inwazja krwiopuszcz sZybkie pytanie:)

Post autor: szmajchel »

Podwaja wszystkie obrażenia dla jednostek. Zawsze. Obojętnie co, jak, komu i gdzie. Przydzielając jednostce obrażenie, automatycznie dokładamy drugie. Jeśli w grze jest 2 krwiopuszczy to przydzielając jedno obrażenie jednostce automatycznie dokładamy kolejne dwa obrażenia
Awatar użytkownika
Bery53
Posty: 24
Rejestracja: 02 sty 2014, 10:07

Re: Warhammer inwazja krwiopuszcz sZybkie pytanie:)

Post autor: Bery53 »

Okej no to chyba wszystko wiadomo czyli w stolice tez leca podwojne obraZenia dzieki za pomoc pozdrawiam


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer inwazja krwiopuszcz sZybkie pytanie:)

Post autor: szmajchel »

Dlaczego w stolice mają iść podwójne obrażenia? Masz wyraźnie napisane na karcie "Podczas przydzielania obrażeń podwój wszystkie przydzielone JEDNOSTKOM obrażenia". Stolica, legenda to nie jednostki
Awatar użytkownika
Bery53
Posty: 24
Rejestracja: 02 sty 2014, 10:07

Re: Warhammer inwazja krwiopuszcz sZybkie pytanie:)

Post autor: Bery53 »

Dlatego wyzej pytalem czy jak atakuje strefe ktorej nie broni zadna jednostka czy przydzialam jej tez podwojnie czy nie ?
No to teraz jak atakuje strefe bo atakuje sie zawsze strefe a nie jednostki to czy jezeli ja broni jakas jednostka ktora powiedzmy ma 2 hp ja atakuje tylko krwiopuszczem ktory ma 3 mlotki podwajajac przy uderzeniu zadaje 6 obrazen dwa z nich wchodza w jednostke ona ginie i co z pozostalymi 4 ? Wchodzi jedno czy 4 w strefe?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer inwazja krwiopuszcz sZybkie pytanie:)

Post autor: szmajchel »

Odnosząc się do Twojego przykładu - krwiopuszcz przydziela jednostce jeden młotek, jednostka ma 2 hp. Obrażenie to jest automatycznie podwajane w związku z umiejętnością krwiopuszcza, jednostka broniąca ginie. Krwiopuszczowi zostały jeszcze 2 młotki i je przydziela jako obrażenia w stolicę. Zadaje 2 obrażenia, bo stolica nie jest jednostką, więc krwiopuszczowa umiejętność na nią nie działa
Awatar użytkownika
Bery53
Posty: 24
Rejestracja: 02 sty 2014, 10:07

Re: Warhammer inwazja krwiopuszcz sZybkie pytanie:)

Post autor: Bery53 »

Super o to chodzilo teraz juz wszystko jasne dzieki wielkie!


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Acaraje »

Pewnie gdzieś takie pytanie padło, ale nie chce mi się szukać :P

Moje pytanie dotyczy płonięcia strefy (wczoraj wybuchła zażarta dyskusja na ten temat). Spór dotyczył tego czy w sytuacji kiedy u jednego gracza Pole Bitwy płonie, oraz dodatkowo ma na niej, załóżmy dwie jednostki. Drugi gracz decyduje się na zaatakowanie pola bitwy żeby wybić mu jednostki, które stanowią zagrożenie dla jego królestwa, czy w takiej sytuacji, pierwszy gracz ma prawo nie wystawić żadnych jednostek z pola bitwy do obrony? Czy też może obrażenia automatycznie, zamiast na pole bitwy (wszak już płonie), wchodzą na jednostki i pierwszy gracz nie ma możliwości nie wyznaczenia żadnych jednostek do obrony?

To samo dotyczy innych stref które płoną, a gdzie są jednostki, czy osoba broniąca ma prawo na nie wystawienia żadnych jednostek do walki?

Mam nadzieję że napisałem w miarę przejrzyście ;)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: syd3r »

czy osoba broniąca ma prawo na nie wystawienia żadnych jednostek do walki?
Tak, atakowany gracz nie jest zmuszony do wyznaczania jakiegokolwiek obrońcy. Swobodnie wybiera czy obrońcą zostanie jedna jednostka, kilka z nich, czy żadna. Od tej zasady jest niewiele wyjątków (np. karta Animosity, jednostka czerpiąca z Miejsca musi go bronić).

Płonąca strefa działa tak jak inne, ale nie można jej przydzielić żadnych obrażeń. Wobec tego, jeśli się ją zaatakuje a obrońców nie będzie, to obrażenia raczej się zmarnują.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Acaraje »

No to źle wykminiłem :-P myślałem że jak strefa płonie to ataki automatycznie wchodzą na jednostki. Dzięki za odpowiedź:-)
piotrek007r
Posty: 150
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:36

Re: Warhammer Invasion

Post autor: piotrek007r »

Mam pewną niejasność odnośnie karty kapłani-wojownicy.

1.)Na karcie napisane jest że mogę przekierować 1 obrażenie na wybraną jednostkę na dowolnym Polu bitwy.
Czy to oznacza że mogę przekierować je na jednostkę przeciwnika nawet na tą atakującą i otrzyma ona 2 rany

Czy można przekierować nie bitewne obrażenia przykład:

Kapłani-wojownicy mają napisane że mogą przekierować przydzielone obrażenia
a więc zagrywam:

a.) Krew dla boga krwi gdzie jest napisane Zadaj tej jednostce... Co według mnie nie pozwala przekierować kapłanom
b.) Zaraza Nurgla gdzie jest napisane Każda jednostka otrzymuje... Co trochę mnie myli, bo ani to przydzielone ani to zadane
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Kondzio167 »

piotrek007r pisze:Mam pewną niejasność odnośnie karty kapłani-wojownicy.

1.)Na karcie napisane jest że mogę przekierować 1 obrażenie na wybraną jednostkę na dowolnym Polu bitwy.
Czy to oznacza że mogę przekierować je na jednostkę przeciwnika nawet na tą atakującą i otrzyma ona 2 rany

Czy można przekierować nie bitewne obrażenia przykład:

Kapłani-wojownicy mają napisane że mogą przekierować przydzielone obrażenia
a więc zagrywam:

a.) Krew dla boga krwi gdzie jest napisane Zadaj tej jednostce... Co według mnie nie pozwala przekierować kapłanom
b.) Zaraza Nurgla gdzie jest napisane Każda jednostka otrzymuje... Co trochę mnie myli, bo ani to przydzielone ani to zadane
1) dokładnie tak. 1 obrażenie możesz przekierować nawet na jednostkę na polu bitwy przeciwnika.
a) dokładnie przekierować można tylko przydzielone obrażenia
B) co do b nie jestem pewien wiec wole nie wprowadzać w błą
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: farmer »

1. Tak, można przekierować na atakując jednostkę.
Zauważ, że czasem ma sens przekierowanie tego obrażenia nawet na swoją jednostkę (aby ocalić Kapłanów).
Zauważ także, iż efekt ten jest Wymuszony, obowiązkowy. Gracz MUSI przekierować to obrażenie, choćby jedynym legalnym celem była jego własna jednostka.

a) Możesz przekierować.
b) Możesz przekierować.

Zauważ, że instrukcja wspomina, iż każde obrażenie, nim jest zadane, jest najpierw przydzielone.
Tak więc pierwsze przydzielone obrażenie jest przekierowane, niezależnie od tego, z jakiego jest źródła.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
piotrek007r
Posty: 150
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:36

Re: Warhammer Invasion

Post autor: piotrek007r »

farmer pisze:
a) Możesz przekierować.
b) Możesz przekierować.

Zauważ, że instrukcja wspomina, iż każde obrażenie, nim jest zadane, jest najpierw przydzielone.
Tak więc pierwsze przydzielone obrażenie jest przekierowane, niezależnie od tego, z jakiego jest źródła.

pozdr,
farm
Tak się dzieje w przypadku walki jeżeli chodzi o nie bitewne obrażenia są przydzielane i od razu zadawane (instrukcja str 17). zresztą na karcie jest jak byk napisane "zadaj" obrażenia.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: farmer »

Żeby obrazenie zadać, najpierw musi ono być przydzielone.
Nie ma od tego wyjątku.
Pierwsze obrazenie przydzielone tej jednostce jest ZAWSZE przekierowane
To aż takie proste.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: syd3r »

piotrek007r pisze: Tak się dzieje w przypadku walki jeżeli chodzi o nie bitewne obrażenia są przydzielane i od razu zadawane (instrukcja str 17).
W tym cytacie chodzi o to, że w walce pomiędzy przydzieleniem obrażeń a ich zadaniem jest przerwa - okno akcji (gracze mogą aktywować akcje i zagrywać taktyki). Natomiast poza walką tej przerwy nie ma.
piotrek007r
Posty: 150
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:36

Re: Warhammer Invasion

Post autor: piotrek007r »

Dzięki Panowie

Wiele to wyjaśnia:)
piotrek007r
Posty: 150
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:36

Re: Warhammer Invasion

Post autor: piotrek007r »

Mam jeszcze takie pytanko bo nie jestem pewien:

1. Wsparcie dla krasnali "mściciel" ma napisane że młotek dostają wszystkie jednostki atakujące lub broniące się w danej turze. Czy chodzi o to że np: w momencie kiedy atakuję to moje jednostki i broniącego się dostają młotki, wszak nie ma napisane na karcie że tylko moje jednostki dostają bonusa.

2. Ciągle nie jestem pewien jak wysyłać jednostki na misję. Czy można tylko z ręki zagrać jak to cały czas robimy, czy jest też możliwość przesunięcia jednostki znajdującej się w strefie misji i przydzieleniu jej na misję?

Pozdr
excaidium
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2014, 15:05

Re: Warhammer Invasion

Post autor: excaidium »

Dałby radę ktoś podesłać zdjęcia instrukcji pl do dodatku kataklizm? Szukałem w necie, ale nawet ang nie ma :/
arkiewicz
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2015, 20:03
Lokalizacja: Lublin

Re: Warhammer Invasion

Post autor: arkiewicz »

Jeśli jeszcze jesteś zainteresowany to mogę podesłać zdjęcia tej instrukcji.
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: syd3r »

excaidium pisze:Dałby radę ktoś podesłać zdjęcia instrukcji pl do dodatku kataklizm? Szukałem w necie, ale nawet ang nie ma :/
Po angielsku jest tu: https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... esheet.pdf
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: tomb »

Grając w Kataklizm możemy wykonać w jednej rundzie dwa ataki oraz być celem więcej niż jednego ataku. Czy jednostki, które atakowały/broniły w danej turze, mogą atakować/bronić w niej ponownie?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: syd3r »

tomb pisze:Grając w Kataklizm możemy wykonać w jednej rundzie dwa ataki oraz być celem więcej niż jednego ataku. Czy jednostki, które atakowały/broniły w danej turze, mogą atakować/bronić w niej ponownie?
Mogą. Ta sama jednostka może uczestniczyć w obu atakach, i w dowolnej liczbie obron.

Tylko jednostka, która aktualnie czerpie moc (channeling) z Miejsca, nie może atakować. A bronić może wyłącznie jeśli atakowane jest to Miejsce z którego czerpie moc.
piotrek007r
Posty: 150
Rejestracja: 14 cze 2014, 23:36

Re: Warhammer Invasion

Post autor: piotrek007r »

Proste i szybkie pytanie:)

Czy Czy jeżeli spaczę więcej niż jedną jednostkę akcją jaką jest np: Krwawe przyzwanie to położę więcej żetonów na krwawiącym murze, czy tylko jeden żeton?
Fisher
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2016, 16:08

Warhammer Inwazja - karta "Knur bojowy" (war boar) nr 47

Post autor: Fisher »

Witam,
nr karty 47 dodatek : krwawa wyprawa

Karta knur bojowy mówi: "Traktuj wszystkie misje w grze, tak jak by były jednocześnie kartami wsparcia"
Czyli dokładnie jak ? :)
każda karta wsparcia ma inny efekt. Chodzi po prostu o dodanie sobie symbolu wsparcia dzięki czemu będę mógł brać dodatkową kartę w fazie misji?
Wykluczam raczej złe przetłumaczenie karty bo po angielsku sprawdzałem i jest to samo napisane, przez chwilę myślałem, że chodzi im, żeby traktować jako rozwinięcie ale jest wyraźnie napisane na angielskiej "support"

Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Warhammer Inwazja - karta "Knur bojowy" (war boar) nr 47

Post autor: Nidhogg »

Fisher pisze:Witam,
nr karty 47 dodatek : krwawa wyprawa

Karta knur bojowy mówi: "Traktuj wszystkie misje w grze, tak jak by były jednocześnie kartami wsparcia"
Czyli dokładnie jak ? :)
każda karta wsparcia ma inny efekt. Chodzi po prostu o dodanie sobie symbolu wsparcia dzięki czemu będę mógł brać dodatkową kartę w fazie misji?
Wykluczam raczej złe przetłumaczenie karty bo po angielsku sprawdzałem i jest to samo napisane, przez chwilę myślałem, że chodzi im, żeby traktować jako rozwinięcie ale jest wyraźnie napisane na angielskiej "support"

Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam :)
Nie dobierasz więcej kart w fazie misji. Że karta jest wsparciem nie oznacza z automatu że ma młotki. Niektóre wsparcia nie mają ich wcale a inne mają po 2 lub 3.
Zapis ten oznacza tylko tyle że każda każda misji jest traktowana jako karata misji i równocześnie wparcia. Co pozawala zagrywać na nią karty które działają tylko na karty wsparcia. Lub wykonywać akcje innych kart które oddziaływają na karty wparcia.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
ODPOWIEDZ