Gradanie ZnadPlanszy - Poszły konie

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Pośród gwiazd

Post autor: mig »

Ciuniek pisze:Hej, nie do końca były same och i achy, bo przecież pojawił się wątek, że konflikty można sobie odpuścić, a na 4 osoby wcale tak dobrze się nie gra.
Eee tam. Ewidentna zasłona dymna ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - 7 ronin

Post autor: windziarz44 »

Kurosawa, western, Keanu Reeves - to wszystko nawiązania do gry, którą chcemy Wam przybliżyć. Zapraszamy do posłuchania i oglądania naszych wypocin na temat gry 7 ronin.

http://gradanie.znadplanszy.pl/2014/04/ ... e-7-ronin/
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Czas Honoru

Post autor: windziarz44 »

Skoro udało nam się namówić Kwiatosza na partię, w którą zaangażowane są tylko dwie osoby, to szybko podsunęliśmy mu pod nos Czas Honoru. Operacja Most III i tak powstał kolejny odcinek naszego video/podcastu.


http://gradanie.znadplanszy.pl/2014/04/ ... -most-iii/

Zapraszamy do słuchania i oglądania. Subskrybowania, lajkowania. To ważne bo im więcej Was nas słucha i ogląda, subskrybuje - tym większa szansa, że będziemy dla Was recenzować nowości.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Arka zwierzaków

Post autor: windziarz44 »

Czas pierwszych komunii się zbliża, w kinach film z Russelem Crowe o łodzi, wydawnictwo z sąsiedztwa - wszystko to spowodowało, że na warsztat wzięliśmy Arkę zwierzaków od FGH. Serdecznie zapraszamy do oglądania, słuchania na temat pierwszej tegorocznej premiery z koziego grodu.

http://gradanie.znadplanszy.pl/2014/04/ ... wierzakow/
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Listy z Whitechapel

Post autor: windziarz44 »

Czy byliście kiedyś w dzielnicy Whitechapel? Jeśli nie byliście na wycieczce w Londynie lub nie mieszkacie tam na stałe, zapraszamy Was na krótki toru po dzielni ;) Poznacie miłe Panie i miłych Panów.

Listy z Whitechapel o tu : http://gradanie.znadplanszy.pl/2014/05/ ... itechapel/
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Listy z Whitechapel

Post autor: romeck »

Nie to, że bym chciał kadzić czy coś, ale jesteście najlepsi. Merytorycznie, dowcipnie, błyskotliwie, inteligentnie, żywo, a przy tym każdy z Was inaczej postrzega temat i wyciąga inne, celne wnioski. Cieszę się, że chociaż jednego z Was poznałem. Kiedyś nadrobię resztę. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Listy z Whitechapel

Post autor: mig »

romeck pisze:Nie to, że bym chciał kadzić czy coś, ale jesteście najlepsi. Merytorycznie, dowcipnie, błyskotliwie, inteligentnie, żywo, a przy tym każdy z Was inaczej postrzega temat i wyciąga inne, celne wnioski. Cieszę się, że chociaż jednego z Was poznałem. Kiedyś nadrobię resztę. :)
100% zgody.
Rzadko który recenzent wrzuca tyle osobistych uwag, przemyśleń i ocen. To nieudawanie obiektywizmu, przy jednoczesnym bardzo merytorycznym podejściu powoduje, że faktycznie nie macie w kategorii "recenzje" konkurencji. Dowcipy to sprawa dość subiektywna i trudno to ocenić (ja uwielbiam;)
W każdym razie czwartek stał się dla mnie od jakiegoś czasu najważniejszym dniem planszówkowego tygodnia :) (dopiero na drugim miejscu jest sobota, kiedy zazwyczaj gram :p )

A nie myśleliście o tym, żeby nagrywać częściej? :mrgreen:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Listy z Whitechapel

Post autor: kwiatosz »

Hehe, dzięki wielkie:) O nagrywaniu więcej myślimy zawsze, ale niestety prozaicznym problemem jest czas:( Czy to na nagranie i obrobienie recenzji i prezentacji, czy też po prostu na organie tytułu. Takie np 7 Ronin można w 3 dni zagrać 15 razy, ale już na Listy trzeba dużo więcej czasu, bo i konfiguracji osobowych trzeba więcej sprawdzić i gry trzeba się nauczyć.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Listy z Whitechapel

Post autor: Ciuniek »

Miłe słowa zawsze miło się czyta ;). A tymczasem uradziliśmy, że brakuje nam własnej strony na Facebooku, więc oto i ona:

https://www.facebook.com/gradanie

Tak, dokładnie na tym podłym, sprzedajnym i przereklamowanym Facebooku, na którym wiele osób nie ma nawet konta ;). Ale nic to! Szukamy sposobów na docieranie do słuchaczy i nowe wyzwania nam niestraszne! Bo im więcej będziemy mieli odsłuchań, tym mocniejsza będzie nasza motywacja do dalszego działania. I byłoby fajnie gdyby to wszystko kręciło się jak takie małe perpetuum mobile ;).
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Listy z Whitechapel

Post autor: windziarz44 »

Bardzo dziękuję za bardzo miłe słowa.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Targi

Post autor: windziarz44 »

Ponoć jest to gra o zarządzaniu plemieniem. Ponoć ma coś wspólnego z klimatem (pustynnym).
Czy tak jest w grze Targi? Przekonacie się tu http://gradanie.znadplanszy.pl/2014/05/ ... nie-targi/
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Targi

Post autor: mig »

Jak zwykle świetne. Trochę trzeba uważać jak się słucha gdzieś w terenie, bo ludzie patrzą dziwnie na kogoś, kto co jakiś czas śmiechem wybucha. ;)

A co do wniosków całkowicie się zgadzam. Mam co prawda wersję niemiecką a nie włoską, ale wkładki z polskimi tłumaczeniami doskonale ją cywilizują (chociaż wyobrazić sobie takich Tuaregów szprechających po niemiecku, to dopiero niezła gminastyka dla wyobraźni ;)
Aha - ja, mimo że też wolę wieloosobowe niż dwuosobowe, daję jedynkę - kwiatosz się nie zna ;)

kurcze, nie za dużo spoilerów? ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Targi

Post autor: kwiatosz »

mig pisze:Aha - ja, mimo że też wolę wieloosobowe niż dwuosobowe, daję jedynkę - kwiatosz się nie zna ;)
W sensie, że tak naprawdę mi się podoba, ale ja sam siebie nie znam i dlatego myślę że mi się nie podoba? Karkołomna teza :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Targi

Post autor: mig »

kwiatosz pisze:
mig pisze:Aha - ja, mimo że też wolę wieloosobowe niż dwuosobowe, daję jedynkę - kwiatosz się nie zna ;)
W sensie, że tak naprawdę mi się podoba, ale ja sam siebie nie znam i dlatego myślę że mi się nie podoba? Karkołomna teza :wink:
Tkwiąc w okowach przyzwyczajeń i schematów ocen nie zauważasz, że ta fenomenalna gra bardzo Ci się podoba i że wydałbyś na nią tyle co na PLO, żeby tylko mieć ją na półce - choćby w japońskiej wersji językowej ;)

btw - cena nie jest niska - wersja angielska koło setki kosztuje, czyli tyle co "pełnoprawne" gry wieloosobowe.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Glass Road

Post autor: kwiatosz »

Zapraszamy do wysłuchania Gradaniowej recenzji i obejrzenia prezentacji Uwe'owskiego Glass Road :)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2014, 10:53 przez kwiatosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Glass Road

Post autor: windziarz44 »

Klikajcie, wciskajcie play, komentujcie. Zapraszamy.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Glass Road

Post autor: kdsz »

Muszę coś wyznać. Zasypiam na filmikach prezentujących zasady. I wcale nie chodzi o to, że filmiki są nudne. Nic z tych rzeczy. Po prostu głos Windziarza działa na mnie odprężająco - czuję się rozluźniony, spokojny i bezpieczny ;) Zasnąłem oglądając Pośród gwiazd, dwukrotnie zasnąłem przy Glass Road. Materiału o grze Uwe Rosenberga zresztą wciąż nie udało mi się obejrzeć w całości. Tryb życia sprawia, że podcasty wideo oglądam zwykle wieczorem na tablecie w łóżku i już wiem, że akurat na Gradanie będę musiał wybierać inną porę.

Kiedyś tak na mnie działał głos świętej pamięci Zbigniewa Zapasiewicza czytającego "Cesarza". Zawsze wymiękałem po max kilkunastu minutach. Windiarz jest jeszcze szybszy!
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Pagoda

Post autor: windziarz44 »

Zapraszamy do posłuchania o tym jak dwie osoby starają się wybudować budynki sakralne religii buddyjskiej.
Dziś opowiadamy i pokazujemy grę Pagoda. Zapraszamy http://gradanie.znadplanszy.pl/2014/05/ ... ie-pagoda/
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Pagoda

Post autor: mig »

Dobre, ale za krótkie. Tydzien czekania, 6 razy od rana zdążyłem odświeżyć ten wątek, a potem tylko 16 minut;)
Wątek o związku architektury chińskiej z budową standardowego Chinczyka, czy Japończyka - genialny :D Kwiatosz, chyba jakaś antropologię kończył, czy coś podobnego ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Pagoda

Post autor: kwiatosz »

Szafuję zacięciem psychologiczno-ekonomicznym ;) A z tym, że krótszy, to niestety musiało tak być żebyśmy głupot nie zaczęli gadać.. Ale za to powiem, że szykujemy dodatkowy jeden odcinek, Windziarz nie ustaje w gimnastyce dogadaniowej różnych firm i wygląda na to, że ostatecznie uda się taki bonusowy zrobić, w dodatku z bonusem ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Pagoda

Post autor: mig »

Czekam z niecierpliwością :)

Kurczę, ostatnio Wasz podcast zaczyna niebezpiecznie drążyć mój portfel. Pośród gwiazd kupione, Caverna trafiła na radar, a teraz pewnie kupie Pagodę :(
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Pagoda

Post autor: Ciuniek »

Oj tam, Pagoda wcale nie jest przecież taka droga, nie ma co biadolić ;).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Pagoda

Post autor: kwiatosz »

Do winy w sprawie Caverny zdecydowanie nie przyznajemy się :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Pagoda

Post autor: mig »

kwiatosz pisze:Do winy w sprawie Caverny zdecydowanie nie przyznajemy się :mrgreen:
A czy ja gdzieś napisałem, ze na radar trafia to co polecacie? ;) czasem z taką poetyką mieszacie jakąś grę z błotem, ze aż człowiek z ciekawości chciałby zagrać :P

Poza tym to działa chyba taka seria podswiadomych skojarzeń- dobrze się bawiłem słuchając o jakiejsc grze, wiec za kazdym razem kiedy na grę natrafiam, to przypomina mi się podcast i te pozytywne emocje, które są przenoszone na grę. Na pewno, Kwiatosz, jest jakieś fachowe psychologiczne określenie na taki stan ;)

Edit: a chodziło mi oczywiście o Concordię a nie Cavernę :) Chyba nawet Wasza recenzja nie byłaby w stanie zrobić ze mnie Uwefana ;)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2014, 22:22 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy - Pagoda

Post autor: mig »

Ciuniek pisze:Oj tam, Pagoda wcale nie jest przecież taka droga, nie ma co biadolić ;).
Jesli jest 11. grą kupowaną w tym miesiącu, to juz boli :P zwłaszcza jesli w poprzednie 10 jeszcze się nie udało zagrać :D
Na nieszczęście Pagoda wydaje się idealna do grania z żoną. To bedzie ostateczna weryfikacja. Ale ze ukochana wisi mi jeszcze prezent urodzinowy, to kiepsko widzę ją jako ostoję zdrowego rozsądku w tym przypadku ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ