Concordia (Mac Gerdts)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: bardopondo »

waadimch pisze: 05 lut 2024, 22:15 Chciałbym zobaczyć Concordie po liftingu jak np. Brass :D

Nie.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: kisiel365 »

Flank3r pisze: 05 lut 2024, 22:33
waadimch pisze: 05 lut 2024, 22:15 Chciałbym zobaczyć Concordie po liftingu jak np. Brass :D
Już to widzę w dzisiejszych realiach 8)
Kampania KS, zmiana poważnej/stonowanej oprawy na bardziej rodzinną i rysunkową, coś jak nowe Cyklady. Podstawka ze słabymi standisami zamiast drewnianych meepli a w wersji de luxe tona plastiku za kilkaset zł. Oczywiście każdy kolor ma swój model statku, kolonisty i domku. No i figurki surowców w miastach :D
Jeszcze o'Tool! Drogie nowe wydania muszą mieć o'Toola. I użyte palety barw muszą gwałcić wszelkie zasady doboru współgrających kolorów!
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 216 times
Been thanked: 39 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

kisiel365 pisze: 06 lut 2024, 08:40
Flank3r pisze: 05 lut 2024, 22:33
waadimch pisze: 05 lut 2024, 22:15 Chciałbym zobaczyć Concordie po liftingu jak np. Brass :D
Już to widzę w dzisiejszych realiach 8)
Kampania KS, zmiana poważnej/stonowanej oprawy na bardziej rodzinną i rysunkową, coś jak nowe Cyklady. Podstawka ze słabymi standisami zamiast drewnianych meepli a w wersji de luxe tona plastiku za kilkaset zł. Oczywiście każdy kolor ma swój model statku, kolonisty i domku. No i figurki surowców w miastach :D
Jeszcze o'Tool! Drogie nowe wydania muszą mieć o'Toola. I użyte palety barw muszą gwałcić wszelkie zasady doboru współgrających kolorów!
Wywołano mnie do tablicy. Zostawcie w spokoju mojego Iana O’Toole! Akurat jego dizajn bardzo mi siada. I czasami się zastanawiam na co wydać grube pieniądze: czy na średniaki graficzne z GMT (hehe, papierowe planszetki w People Power, ściana tekstu w op i special acitivities, te biedne kartoniki, które strzępią się na krawędziach), czy na cieszące oko gry ze stajni O’Toole, które są dobrze zaprojektowane.

Oczywiście People Power i Banish the Snakes są w drodze do mnie.

Wracając do tematu: mówię stanowcze nie dla odświeżonej wersji Concordii. Komu to jest potrzebne? Ta gra ma swój urok i nie potrzebuje odświeżania.
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 40 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Piskal »

Gry wymaga odświeżenia, bo inaczej nie będzie polskiego dodruku :DDDDD
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: hipcio_stg »

waadimch pisze: 05 lut 2024, 22:15 Chciałbym zobaczyć Concordie po liftingu jak np. Brass :D
A ja to trochę swój egzemplarz podrasowałem... Kupiłem do niego piękne metalowe monety i to w jakiejś dobrej cenie 9bo nie dedykowane). Dokładnie jak te na archiwalnej aukcji https://archiwum.allegro.pl/oferta/sred ... 95685.html tylko pamiętam, że płaciłem poniżej 50zł!

Wydrukowałem sobie naklejeczki na mepelki i całe drewienko, kupiłem odjechane surowce do concordii od "Planszowego dobromira" na etsy... powiem szczerze - klasa! Polecam wszystkie wyroby tego maniaka. Czego bym nie kupił (a trochę kupiłem ;) ) to wszystko jest na najwyższym poziomie!
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: maciejos91 »

W druku 3d wychodzą świetne komponenty do Concordii w przyzwoitych pieniądzach. Widziałem caly zestaw + sól z Salsy za ok 50-60zl
Always Whyduck
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Uncle_Grga »

Aż zerknąłem w wątek skąd to ożywienie w temacie. To chyba jakiś "sezon na Concordię" się wydarza.. ni z gruni, ni z pietruni u mnie w weekend Concordia wylądowała na stole po.. aż sprawdziłem... 31 miesiącach absencji.. :roll: :roll: :roll:

I to bez żadnej specjalnej przyczyny.. w cobytuzagracteraz..? A, daj Concordię.. 3 partyjki trzasniete.

Wnioski: 1) po trzech latach pamięta się zasady w calosci.. 2) pamięta się taktykę.. 3) "zaciesza" grą jak dawniej 4) dziwi się, że można było kiedyś zaprojektować instrukcję na dwie kartki.. :wink:

Kurde blaszka, to dobre jest... I tak sobie pomyślałem. Te nasze półki to pełno takich dobroci skrywają.. Concordia, Lorenzo. Akry.. Trzeba tylko w zalewie nowości wracać do tych staruszków. Bo pięknie się niektóre starzeją.. vide Concordia właśnie..

Ps. Żeby nie robić offtopu - lifting? Czy ja wiem..? Ten naleśnik pudełkowy trochę irytuje, ale bebeszki są spoko.. drewienka, karty, mapa.. jak ktoś właśnie dorzuci jeszcze moniaki (brawo!) to jest full wypas. Nieee.. chyba nie potrzebuje..

Ps. Czuję, że w weekend wleci jakaś Agricola albo coś, co grałem w XX wieku.. :roll:
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: hipcio_stg »

Spoiler:
Ja to nawet nie szukam nowości, bo to co mam prawdopodobnie jest o niebo lepsze. Ileż to razy ja się łapałem na temacie, żeby zamiast kupić nową grę kupowałem jakieś dodatki, lub upiększacze do gry którą wiem, że będzie praktycznie z dożywociem na półce. Muszę odświeżyć moją Bora Bora :D Dawno nie grałem :(
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: feniks_ciapek »

Jedyny upgrade, jaki ta gra potrzebuje, to big box, który by zmieścił wszystkie mapy :D Na razie trzeba trzymać w dwóch pudełkach.

Swoją drogą polecam insert Folded Space. Stosunkowo niedrogi, a dobrze porządkuje grę.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Grellenort »

feniks_ciapek pisze: 07 lut 2024, 00:49 Na razie trzeba trzymać w dwóch pudełkach.
Nawet trzech, jeśli uwzględnić najnowszą mapę. Dobrze czułem, żeby pudełka od Venus nie wyrzucać. Teraz to nie ma wyjścia, muszą wydać jeszcze ze 3-4, żeby w trzecim pudle powietrza nie było :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

Solitaria - ktoś grał i podzieli się wrażeniami? Sprawdza się tylko jako zastępstwo drugiego gracza na małych mapach, czy też przy grze 2-osobowej dla zwiększenia ciasnoty na planszy?

Edit:
Zupełnie nie wiem po co wam nowa edycja...
Już nawet pudełka nie trzeba się wstydzić odkąd jest podstawka z Venus :wink:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: feniks_ciapek »

Grellenort pisze: 07 lut 2024, 10:10 Nawet trzech, jeśli uwzględnić najnowszą mapę. Dobrze czułem, żeby pudełka od Venus nie wyrzucać. Teraz to nie ma wyjścia, muszą wydać jeszcze ze 3-4, żeby w trzecim pudle powietrza nie było :)
Hmm, mam najnowszą i mi się mieści. Może nie mam jakiejś innej. W sumie zaczynałem od podstawki Venus, więc może brakuje mi tej oryginalnej. Tzn. nie brakuje mi jej :), ale jej nie mam.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: DarkSide »

Świeżynka ze strony Planszowych Newsów:
Wiemy, że bardzo interesuje Was temat wznowienia gry Concordia przez wydawnictwo Egmont Polska. Z wtorkowego wywiadu z wydawcą dowiedzieliśmy się, że w końcu pojawił się termin dodruku tej gry. Został on ustalony na drugi kwartał 2024 roku. Obecnie trwają rozmowy między polskim, a oryginalnym wydawcą tego tytułu.
Jeśli strony dojdą do porozumienia, razem z dodrukiem podstawki zostaną dodrukowane mapy Galia/Korsyka i Egipt/Kreta, a także zostaną po raz pierwszy wydane po polsku mapy Brytania/Germania.
Trzymamy kciuki za owocne rozmowy i powrót gry z dodatkami w II połowie 2024 roku.
Nadal mam pierwsze wydanie, Salsę i wszystko co wyszło z dodatkowych map. Nie widzę potrzeby wymiany na Venus więc pewnie tylko zakupię Brytanię & Germanię.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

DarkSide pisze: 08 lut 2024, 10:38 Świeżynka ze strony Planszowych Newsów:
Link do źródła: https://www.facebook.com/photo/?fbid=87 ... 7224453503

Wiedziałem kiedy podjąć temat :mrgreen:
Mr_Fisq pisze: 01 lut 2024, 09:53 Miały być dodruki na początku tego roku - ktoś coś słyszał?
Jeśli strony dojdą do porozumienia, razem z dodrukiem podstawki zostaną dodrukowane mapy Galia/Korsyka i Egipt/Kreta, a także zostaną po raz pierwszy wydane po polsku mapy Brytania/Germania.
Czyli minimum wkładu (bo ile roboty będzie miał Egmont przy dodruku i tłumaczeniu Brytanii i Germanii?), maksimum zysku, chociaż wobec dalszej ciszy na temat Venus i Solitarii to nie wiem czy podstawka będzie miała większe wzięcie.

Może dobiorę sobie Galię z Korsyką, ale jakoś tak bez przekonania.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mark442 »

DarkSide pisze: 08 lut 2024, 10:38 Świeżynka ze strony Planszowych Newsów:
Wiemy, że bardzo interesuje Was temat wznowienia gry Concordia przez wydawnictwo Egmont Polska. Z wtorkowego wywiadu z wydawcą dowiedzieliśmy się, że w końcu pojawił się termin dodruku tej gry. Został on ustalony na drugi kwartał 2024 roku. Obecnie trwają rozmowy między polskim, a oryginalnym wydawcą tego tytułu.
Jeśli strony dojdą do porozumienia, razem z dodrukiem podstawki zostaną dodrukowane mapy Galia/Korsyka i Egipt/Kreta, a także zostaną po raz pierwszy wydane po polsku mapy Brytania/Germania.
Trzymamy kciuki za owocne rozmowy i powrót gry z dodatkami w II połowie 2024 roku.
Nadal mam pierwsze wydanie, Salsę i wszystko co wyszło z dodatkowych map. Nie widzę potrzeby wymiany na Venus więc pewnie tylko zakupię Brytanię & Germanię.

A ja nie wierzę w żadne dodruki ze strony Egmontu, które są obiecywane od co najmniej 3 lat. Oryginalny wydawca tłucze podstawkę i dodatki wraz z mapami dwa razy do roku. Jaki problem przetłumaczyć dwie strony instrukcji dla podstawki i dodatków oraz jedną stronę instrukcji do map? Żaden, o ile ma się pracowników i ochotę do wydania wraz z uczciwym zarobkiem.
Najlepiej, gdyby Egmont zrezygnował z licencji i oddał ją innemu wydawcy w Polsce!!
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

Mark442 pisze: 08 lut 2024, 11:25 Najlepiej, gdyby Egmont zrezygnował z licencji i oddał ją innemu wydawcy w Polsce!!
Kto (który wydawca) miałby się po to schylić? Gra nie pierwszej świeżości, rynek już dość nasycony podstawką (na której pewnie jest najlepszy zarobek).
Niby Rebel wydał Ucztę dla Odyna, ale uczta miała chyba tylko jeden druk, i od dłuższego czasu był już problem z dostępnością.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mark442 »

Mr_Fisq pisze: 08 lut 2024, 12:04
Mark442 pisze: 08 lut 2024, 11:25 Najlepiej, gdyby Egmont zrezygnował z licencji i oddał ją innemu wydawcy w Polsce!!
Kto (który wydawca) miałby się po to schylić? Gra nie pierwszej świeżości, rynek już dość nasycony podstawką (na której pewnie jest najlepszy zarobek).
Niby Rebel wydał Ucztę dla Odyna, ale uczta miała chyba tylko jeden druk, i od dłuższego czasu był już problem z dostępnością.
Każdy wydawca, który lubi zarobić na wydaniu Concordii Venus z dodatkiem Solitaria oraz z mapami (a jest ich 6 szt). W przypadku map to tylko karton na planszę i kartka instrukcji bez pudełka w folii i ceną ok. 80-90 zł. Ja nie widzę żadnego problemu :)
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: tomuch »

Czyli dobrze, że kupiłem Solitarię w wersji angielskiej. Jeszcze się odrobinę łudziłem, że Egmont wyda to po polsku, ale widzę, że już można zdejmować folię ;)
Do pełni szczęścia brakuje mi trzech map: tych z Venus i Rzym/Sycylia - trzeba będzie na nie w przyszłości zapolować.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 57 times
Been thanked: 24 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Luk83bb »

Ona kompletnie nie ogarniała jakie są dodatki do Concordii, co to jest Solitaria i wolą wydać 3 mapy zamiast Salsy, Venus czy właśnie Solitarii. Zresztą postawiłbym, że g... wydadzą:(
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: Mr_Fisq »

Pozwoliłem sobie kontynuować temat nagrania i zapowiedzi w temacie poświęconym Egmontowi:
viewtopic.php?t=81511
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: sopel82 »

Mark442 pisze: 08 lut 2024, 17:29 W przypadku map to tylko karton na planszę i kartka instrukcji bez pudełka w folii i ceną ok. 80-90 zł. Ja nie widzę żadnego problemu :)
Nowe mapy chodzą po 60zl na planszostrefa i w przeciwieństwie do reszty nie są wyprzedane. Tu wygląda, źe rynek jest nasycony.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: SeekerKuba »

Na libristo galia/korsyka i brytania/germania z niemieckimi instrukcjami są po 51zl a angielski dodatek Venus za 113.

Tak swoją drogą jest gdzieś udostępniona polska instruckcja do Galii / Korsyki a jesli nie to czy można prosić kogoś o jakąś fotke takiej instrukcji?
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: SeekerKuba »

Update.
Galia/Korsyka z libristo jednak przyszły w wersji multi language a więc też jest polska instrukcja.

Poszukuje również instrukcji polskiej do dodatku Salsa (najlepiej skany).
W zamian mogę zaoferować polską instrukcję do najnowszego rozszerzenia Concordia: Roma / Sicilia (2023).
jendrusz
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2016, 16:02
Has thanked: 37 times
Been thanked: 5 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: jendrusz »

Może ktoś dysponuje polską instrukcją do Solitarii ?
Podobają mi się ilustracje Klemensa Franza.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Concordia (Mac Gerdts)

Post autor: XLR8 »

Zagraliśmy kilka razy w tryb drużynowy z Venus i jest to fantastyczne odświeżenie tego klasyka. Jednak oceniłbym go o pół oczka niżej niż samą podstawkę. Przez dodatkową warstwę decyzyjna gra traci na dynamice. W zamian dostajemy dużo trudniejsze decyzje i ciągły wymóg patrzenia na to co będzie nie tylko dobre dla nas ale i dla naszego partnera.
Najbardziej sprawdza się wariant dżentelmenów czyli granie bez jakiejkolwiek komunikacji.

Choć pół oczka to nadal 9 na bgg, bo podstawka to dla mnie 9.5.

Gorąco polecam bo naprawdę po ponad 50 partiach znalazłem coś nowego w tym systemie
ODPOWIEDZ