Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: andrzejstrzelba »

Ja się czuję jak narkoman. Zapach tego papieru jest hipnotyzujący 😱
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

Pany, czy wersja Shadows of Brimstone: Valley of the Serpent Kings jest z lepszymi jakosciowo figurkami nizli poprzednie dwa SoB-y w I wersjach ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Właśnie maluje Temple Guardianów i tak, jest lepszej jakości jak org core sety. Co do FoFo... no jakoś mi się te obecne lepiej maluje ale to też z 2-3 lata doświadczenia więcej, więc mogę nie być obiektywny. No, ale jak pisałem od tych z pierwszej kampanii to niebo-a-ziemia.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

Yuri pisze: 04 sty 2024, 18:23 Właśnie maluje Temple Guardianów i tak, jest lepszej jakości jak org core sety. Co do FoFo... no jakoś mi się te obecne lepiej maluje ale to też z 2-3 lata doświadczenia więcej, więc mogę nie być obiektywny. No, ale jak pisałem od tych z pierwszej kampanii to niebo-a-ziemia.
Miód na moje serce mi lejesz. 👍
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

W ogóle w kwestii o której piszesz to również mam wrażenie, że jakby projekt figsów samych jest fajniutko zrobiony. W znaczeniu bardzo przyjemnie mi się je maluje i stosunkowo szybko. Kittari Beast z setu o którym mówisz to inna liga ( i skala ), ale finalnie robi również spore wrażenie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Sever »

Od kilku miesięcy gra z dodatkami leży i czeka na jakieś sensowne posortowanie wszystkiego. Żałuję bo gra jest niesamowita ale nie wiem jak ogarnąć jakiś insert do trzymania tych wszystkich kart, macie może jakieś porady? Zastanawiam się czy sam z pianek nie poskładać jakichś holderów.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Ja używam skrzyneczki na wino i przekładek do kart. Działa jak złoto.....




....no dobra. Tak szczerze to 3 skrzyneczek, ale działa jak złoto <lol>
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Sever »

Yuri pisze: 30 sty 2024, 16:42 Ja używam skrzyneczki na wino i przekładek do kart. Działa jak złoto.....




....no dobra. Tak szczerze to 3 skrzyneczek, ale działa jak złoto <lol>

To w sumie… Nie taki zły pomysł 😅
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

I praktyczne i klimatyczne. Ja mam po skrzynce na KaeSa. 1 KS = brązowa, 2 KS = niebieska, 3 KS = zielona, 4 KS dostanie piaskowo-żółtą. Do tego grawerka z logo gry na wieku.

Polecam szczerze.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: olsszak »

Yuri pisze: 30 sty 2024, 17:42 I praktyczne i klimatyczne. Ja mam po skrzynce na KaeSa. 1 KS = brązowa, 2 KS = niebieska, 3 KS = zielona, 4 KS dostanie piaskowo-żółtą. Do tego grawerka z logo gry na wieku.

Polecam szczerze.
Te do kafli mi pokazywałeś, a do kart nie kojarzę. Podrzucisz namiar ?:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Wrzucę tutaj, może komuś innemu też się przyda:

https://skrzynkidrewniane.pl/pl/p/VKS3- ... 6a2528f2d8
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: grucha »

Czy Gates of valhalla to dobra pozycja na start z przygodą w Shadows?
Klimat mi pasuje , pytanie czy gra nie ewoluowała już tak mocno że może przytłoczyć jeżeli dopiero zaczynam ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: andrzejstrzelba »

grucha pisze: 13 mar 2024, 08:50 Czy Gates of valhalla to dobra pozycja na start z przygodą w Shadows?
Klimat mi pasuje , pytanie czy gra nie ewoluowała już tak mocno że może przytłoczyć jeżeli dopiero zaczynam ?
Dla mnie trochę lipa bo wszyscy 4 bohaterowie mają te same umiejętności. W starych Core Setach każdy bohater miał unikalne umiejętności przed co było bardziej różnorodnie.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

grucha pisze: 13 mar 2024, 08:50 Czy Gates of valhalla to dobra pozycja na start z przygodą w Shadows?
Klimat mi pasuje , pytanie czy gra nie ewoluowała już tak mocno że może przytłoczyć jeżeli dopiero zaczynam ?
Ja Ci szczerze powiem, że z tego co wyniuchałem w wypowiedziach twórców to te nowe CoreSety mają właśnie na celu ułatwienie wejścia w ten świat dla takich osób jak Ty. Dla zwiększenia funu dołożono rozbudowę obozu, czego nie było wcześniej w innych CoreSetach, co jest dodatkowym plusem i "zwalnia" Cie jakby z zakupu "Frontier City" do CotA, lub do SoD.
Jak Ci się gra spodoba to - jak zapewne już wiesz - masz do wyboru tyle innych światów do eksploracji, że niektórzy to włosów na głowie tyle nie mają. By daleko nie szukać, np. ja :)
Powodzenia i do zobaczenia w jakimś saloonie kartonowym :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Mr_Fisq »

A nowe Core Sety dalej cierpią na brak kart do części przedmiotów?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Mr_Fisq pisze: 13 mar 2024, 09:52 A nowe Core Sety dalej cierpią na brak kart do części przedmiotów?
Si. No, ale bankowo coś fani wyprodukują. Tak samo jak było w poprzednich przypadkach, tj. FoFo, Dziwny Zachód i Barter Town z Wastelandu. Ja sobie wydrukowałem w pro drukarni wszystkie komplety i ten problem prosto rozwiązałem. Tak samo zrobie z tymi nowymi deckami, co i Wam polecam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Mr_Fisq »

Tylko to drukowanie na własną rękę powoduje, że koszt (czasowy i finansowy) doprowadzenia podstawki do stanu wygodnej używalności robi się mało akceptowalny...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Ardel12 »

Mr_Fisq pisze: 13 mar 2024, 13:44 Tylko to drukowanie na własną rękę powoduje, że koszt (czasowy i finansowy) doprowadzenia podstawki do stanu wygodnej używalności robi się mało akceptowalny...
Samej podstawki tak, ale już jak masz trochę dodatków to się rozpłynie :D a kto w SoB zatrzymuje się na jednym Coresecie :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Mr_Fisq »

Ardel12 pisze: 13 mar 2024, 15:54 Samej podstawki tak, ale już jak masz trochę dodatków to się rozpłynie :D a kto w SoB zatrzymuje się na jednym Coresecie :)
Po dwóch core set'ach brakuje Ci już dwóch zestawów kart dorzucasz miasto, brakuje kolejnych (jeśli nic nie pokręciłęm) ;)
Ja bardzo żałuję, że nie wydali do tej pory oficjalnej paczki z tymi przedmiotami jako płatny zestaw kart.

Ale zobaczę, jeden dodatek z mini kampanią i tak planuję dokupić pod Silver Bayonet, więc może przy okazji po raz trzeci wpadnie podstawka i w końcu uda się znaleźć w ludzkiej cenie wydrukowane "brakujące" karty.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Lossentur »

Mr_Fisq pisze: 13 mar 2024, 16:07
Ardel12 pisze: 13 mar 2024, 15:54 Samej podstawki tak, ale już jak masz trochę dodatków to się rozpłynie :D a kto w SoB zatrzymuje się na jednym Coresecie :)
Po dwóch core set'ach brakuje Ci już dwóch zestawów kart dorzucasz miasto, brakuje kolejnych (jeśli nic nie pokręciłęm) ;)
Ja bardzo żałuję, że nie wydali do tej pory oficjalnej paczki z tymi przedmiotami jako płatny zestaw kart.

Ale zobaczę, jeden dodatek z mini kampanią i tak planuję dokupić pod Silver Bayonet, więc może przy okazji po raz trzeci wpadnie podstawka i w końcu uda się znaleźć w ludzkiej cenie wydrukowane "brakujące" karty.
O jakich kartach mowa? Chodzi o Town Items które są do kupienia w mieście pomiędzy misjami (o ile w ogóle gramy z tą fazą)? Pytam bo innych nie kojarzę a brzmi jakby jakichś kluczowych elementów brakowało
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

andrzejstrzelba pisze: 13 mar 2024, 08:52
grucha pisze: 13 mar 2024, 08:50 Czy Gates of valhalla to dobra pozycja na start z przygodą w Shadows?
Klimat mi pasuje , pytanie czy gra nie ewoluowała już tak mocno że może przytłoczyć jeżeli dopiero zaczynam ?
Dla mnie trochę lipa bo wszyscy 4 bohaterowie mają te same umiejętności. W starych Core Setach każdy bohater miał unikalne umiejętności przed co było bardziej różnorodnie.
Mi też to trochę nie pasowało, ale dokupiłem Jaguars Warrior i już jest zróżnicowanie. Dołożyłem do konkwistadora soldiera wojowniczkę Eagle i fajny duet się zrobił.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Mr_Fisq »

Lossentur pisze: 13 mar 2024, 16:25 O jakich kartach mowa? Chodzi o Town Items które są do kupienia w mieście pomiędzy misjami (o ile w ogóle gramy z tą fazą)? Pytam bo innych nie kojarzę a brzmi jakby jakichś kluczowych elementów brakowało
Z tego co pamiętam chodziło o przedmioty które można było kupić, ale nie posiadały swojej reprezentacji w kartach i trzeba było sobie gdzieś z boku zanotować, że się dany przedmiot posiada.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Lossentur pisze: 13 mar 2024, 16:25 O jakich kartach mowa? Chodzi o Town Items które są do kupienia w mieście pomiędzy misjami (o ile w ogóle gramy z tą fazą)? Pytam bo innych nie kojarzę a brzmi jakby jakichś kluczowych elementów brakowało
Dokładnie tak. Chodzi o przedmioty, które możesz kupić w mieście. Normalnie zapisujesz je + statsy na karcie postaci, a z kartami indywidualnymi masz ich "fizyczny" egzemplarz na tejże.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: jamjar »

Od kilku lat, tak raz - dwa razy w roku myślę nad zakupem jakiegoś zestawu SoB. Niestety należę do tego typu ludzi, którzy jak kupują to większy pakiet. W związku z tym mam pytanie, czy lepiej kupić dwie podstawki 'kombojskie' revised plus Frontier, czy jedną i do tego Frontier i kilka 'innych światów'?
Ewentualnie myślę o tej jednej podstawce 'konkwistadorskiej' plus kilka światów, ale może źle zrozumiałem z filmików na yt - ona nie jest nieco biedniejsza od tych starszych jeśli chodzino zawartość?
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

jamjar pisze: 21 mar 2024, 17:06 Od kilku lat, tak raz - dwa razy w roku myślę nad zakupem jakiegoś zestawu SoB. Niestety należę do tego typu ludzi, którzy jak kupują to większy pakiet. W związku z tym mam pytanie, czy lepiej kupić dwie podstawki 'kombojskie' revised plus Frontier, czy jedną i do tego Frontier i kilka 'innych światów'?
Ewentualnie myślę o tej jednej podstawce 'konkwistadorskiej' plus kilka światów, ale może źle zrozumiałem z filmików na yt - ona nie jest nieco biedniejsza od tych starszych jeśli chodzino zawartość?
Konkwistador i Wikingowie w przeciwieństwie do pozostałych mają jedną klasę postaci dla 4 bohaterów i 4 podklasy które różnią się tylko parametrami.
ODPOWIEDZ