Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadow of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

kozz84 pisze: 28 lip 2023, 00:19 W jednym sklepie widzę poprawioną podstawek za 509 pln a na amazon starą za 408. Warto dopłacać 100 za nową edycję? I czy 500 pln to dobra cena za podstawkę? Da się gdzieś taniej upolować?
Nie wiem jak teraz cena podstawek, niestety nie pomogę. Ja gram na starych wersjach i nic mi nie brakuje. No jedynie figsy są wyraźnie szczegółowe bardziej w nowej wersji, nie ma co mówić. Poszukalbym na jakiejś grupie sprzedażowej już wewnątrz EU, pojawiają się te tytuły.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Shadow of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: andrzejstrzelba »

kozz84 pisze: 28 lip 2023, 00:19 W jednym sklepie widzę poprawioną podstawek za 509 pln a na amazon starą za 408. Warto dopłacać 100 za nową edycję? I czy 500 pln to dobra cena za podstawkę? Da się gdzieś taniej upolować?
Co kilka miesięcy na OLX coś się pojawia, ale poniżej 400 zł może być ciężko używkę trafić.
Crinfrid
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Shadow of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Crinfrid »

kozz84 pisze: 28 lip 2023, 00:19 W jednym sklepie widzę poprawioną podstawek za 509 pln a na amazon starą za 408. Warto dopłacać 100 za nową edycję? I czy 500 pln to dobra cena za podstawkę? Da się gdzieś taniej upolować?
Jak bardzo nie boli Ciebie dołożenie 100 ziko to polecam brać nową wersje. Figurki zdecydowanie lepsze, kilka poprawionych kart, poprawione karty postaci, największe zmiany np indianin scout i preacher. Do tego instrukcja uwzględnia poprawione zasady (ale akurat instrukcje można ściągnąć ze strony flying frog za darmo). W poniższym linku możesz poczytać o wszystkich zmianach jakie są w revised edition:

https://boardgamegeek.com/thread/251856 ... ges-review
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Ja tylko dodam, że Preacher jest czadowy. Kiedyś mojemu wyrosły kły poprzez mutacje, a ręką stopiła się shotgunem. Był istna maszyna do eksterminacji plugastwa.

Swoją drogą po dostarczeniu KSa nr 4 to chyba będzie największy dungeon crawler jaki istnieje.

p.s. niech ktoś się zlituje i zmieni nazwe wątku na poprawną :) Ja nie mogę.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Shadow of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: olsszak »

Yuri pisze: 25 lip 2023, 13:11
baradnor pisze: 25 lip 2023, 12:22 ... Myślicie, że uda się spylić samego Helltraina z odpowiednimi SG?...
Dla porównania...obecny KS kosztował 275$ przy Early Birdzie. Teraz nawet nie wyjmując go z pudła, idzie za 600$ najniżej z tego co widziałem. Więc tak, sprzedasz sądzę. A dzieląc na części jeszcze drożej.
Late pledge Pharaon ktoś pokazał za 350 usd… szybciutko podbite ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

Pewnie się już gdzieś przewinęło ale nie znalazłem zwięzłej odpowiedzi. Czy muszę prowadzić 4 postacie czy mogę mniej ? W Zombiecide odbiłem się od solo przez to. Tutaj również byłoby grane głównie solo. Jeżeli 4 postacie to podstawa to jak porównanie w stosunku do Zombiecide ?
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: andrzejstrzelba »

Sloth pisze: 01 sie 2023, 10:45 Pewnie się już gdzieś przewinęło ale nie znalazłem zwięzłej odpowiedzi. Czy muszę prowadzić 4 postacie czy mogę mniej ? W Zombiecide odbiłem się od solo przez to. Tutaj również byłoby grane głównie solo. Jeżeli 4 postacie to podstawa to jak porównanie w stosunku do Zombiecide ?
Możesz tyloma bohaterami iloma chcesz. Jednym, dwoma, sześcioma. Sam decydujesz. Gra też skaluje się i w zależności od ilości bohaterów ciągniesz karty z wrogami z talii łatwej (1-2 graczy), średniej (3-4 graczy) i trudnej (5-6 graczy. Czasem scenariusz nakazuje wziąć kartę trudniejszą niż wynika to z instrukcji i wtedy np. na 1-2 graczy ciągniesz z talii średniej, a np. przy 5-6 graczach z talii epickiej.
Ja gram głownie w dwie osoby i wtedy kontrolujemy po jednym lub po dwóch bohaterów w zależności od tego jaki mamy humor. Wydaje mi się, że dwóch bohaterów na jednego gracza to takie maksimum. Powyżej dwóch bohaterów na gracza moim zdaniem byłoby trudno/niewygodnie, ale może ktoś próbował i podzieli się wrażeniami.
Co do Zombicide to nigdy nie grałem więc nie porównam.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

To jeszcze jedno.
Dobra podstawka do rozpoczęcia ?
Tematycznie pasuje.

https://www.amazon.pl/Flying-Frog-FFP07 ... 83&sr=8-34
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: kozz84 »

Dobra podstawka i dobra cena. Tydzień temu miała jakąś kosmiczną cenę na amazon teraz wróciła do normy.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: andrzejstrzelba »

Sloth pisze: 01 sie 2023, 12:13 To jeszcze jedno.
Dobra podstawka do rozpoczęcia ?
Tematycznie pasuje.

https://www.amazon.pl/Flying-Frog-FFP07 ... 83&sr=8-34
Kup to co Co bardziej klimatycznie pasuje. Technicznie nie ma to wielkiego znaczenia.
Ja wolę western, ale pierwszą podstawkę jaką kupiłem była od FoFo, bo akurat była dobra oferta z drugiej ręki.
Oczywiście w klimatach Japonii też się świetnie bawiłem dlatego później poszło już z górki z zakupami.
Crinfrid
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Crinfrid »

Warlord pledge od wczoraj już u mnie, zdążyłem posegregować, dzisiaj wolne to cały dzień sklejam bo i tak pogoda za oknem do kitu. A w sobotę lecimy nasze pierwsze przygody z wikingami. Ta gra jest tak ogromna, że ze wszystkim co do tej pory mam zajmuje już cały pokój. Dobrze ze nowy ks za 4 lata dopiero zawita, może zdążę do tego czasu pomalować figurki.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: andrzejstrzelba »

Crinfrid pisze: 01 sie 2023, 15:11 Warlord pledge od wczoraj już u mnie, zdążyłem posegregować, dzisiaj wolne to cały dzień sklejam bo i tak pogoda za oknem do kitu. A w sobotę lecimy nasze pierwsze przygody z wikingami. Ta gra jest tak ogromna, że ze wszystkim co do tej pory mam zajmuje już cały pokój. Dobrze ze nowy ks za 4 lata dopiero zawita, może zdążę do tego czasu pomalować figurki.
W Polsce jesteś ?
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

Dziekuje Panowie za informacje. Pierwszy SoB zakupiony. Liczę że spełni pokładane nadzieje.
Crinfrid
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Crinfrid »

andrzejstrzelba pisze: 01 sie 2023, 15:25
Crinfrid pisze: 01 sie 2023, 15:11 Warlord pledge od wczoraj już u mnie, zdążyłem posegregować, dzisiaj wolne to cały dzień sklejam bo i tak pogoda za oknem do kitu. A w sobotę lecimy nasze pierwsze przygody z wikingami. Ta gra jest tak ogromna, że ze wszystkim co do tej pory mam zajmuje już cały pokój. Dobrze ze nowy ks za 4 lata dopiero zawita, może zdążę do tego czasu pomalować figurki.
W Polsce jesteś ?
Tak, ale to oczywiście była paczka ze stanów. Bo ja się na ksa nie załapałem poprzedniego.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: andrzejstrzelba »

A już miałem nadzieję że pierwsi szczęśliwcy w Polsce otrzymują swoje paczki :(
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Lipa »

Dzisiaj dostałem tracking z Happyshops, także na dniach powinna dotrzeć paczka z Wikingami i Konkwistadorami.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: olsszak »

Obrazek
Obrazek

Faktycznie - już leci :) a ja dopiero porządkuje i układam Forbidden Fortress i dodatki. Zacząłem właśnie przepinać figurki, które kupiłem już pomalowane (podstawka i świątynia smierci) na przezroczyste podstawki (te grafiki na kaflach terenu są zbyt piękne, aby je przykrywać czymś).

Mam podrukowane różne pojemniki na żetony, mam kupione segregatory na kafle. Figurki na razie będą w pudłach albo po prostu na półce, ale jestem w trakcie przeglądania różnych rozwiązań.

Chciałem też zacząć grać mając już złożone wszystkie figurki i zrobionego chociaż slop chopa na nich (pomyślałem, że fajnie byłoby mieć od razu pełna pule wrogów w encounter decku), ale może to zająć za dużo czasu ;) dopiero sobie uświadomiłem ile mam jeszcze nie ogarniętych dodatków do FoFo…
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Lossentur »

Ja wiem, że emocje, że Adventures już tuż tuż ale czytamy całego maila :D "We did not send the games yet. They might not even be in our warehopuse, yet. This email was sent to prepare the shipment and avoid problems later. As soon as we ship these rewards you will get an email. This will include tracking information, if the shipment is trackable."
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Sever »

Ajajaj, natrafiłem dziś na SoB i tak mnie zauroczyło że aż chciałoby się kupić. Tylko pytanie który Weird Westowy core lepszy i jak wygląda shipping z kosztem z oficjalnej strony.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: andrzejstrzelba »

Właśnie dostałem maila z informacja, że w poniedziałek planowana jest dostawa SoB Adventures.
A jak u Was sytuacja? Gracie już ?
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Pierrnik »

Sever pisze: 02 sie 2023, 23:32 Ajajaj, natrafiłem dziś na SoB i tak mnie zauroczyło że aż chciałoby się kupić. Tylko pytanie który Weird Westowy core lepszy i jak wygląda shipping z kosztem z oficjalnej strony.
Nie czuję się kompetentny odpowiedzieć na pierwsze pytanie, bo sam posiadam podstawkę FoFo (kiedy wpadła chęć na SoB innej wtedy w Polsce nie było), ale jeśli chodzi o sprowadzanie gry ze strony FFG to nie wiem czy nie lepiej dogadać się z którymś większym sklepem u nas. Ja większość dostępnych na hurtowni dodatków retail kupiłem w Meplu (pamiętam, że nawet przedpłacałem Feudal Village).
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Sever »

Dzięki za info, ostatecznie zdecydowałem się na core ze swampsami, zamówiłem z Zatu z UK, niestety testowi dopiero na październik więc chwilę sobie poczekam. Przynajmniej zastanowię się który dodatek brać. I skoro polecasz mepla to sobie obczaję.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2023, 20:10 przez Sever, łącznie zmieniany 1 raz.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: MowMiStefan »

Pierrnik pisze: 05 sie 2023, 05:38 dostępnych na hurtowni dodatków retail
Mozesz rozwinac mysl? Czy dobrze rozumiem, ze mozna poszukac gdzies w hurcie i zamowic w FLGS? A link do takiej hurtowni?
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Pierrnik »

Mozesz rozwinac mysl? Czy dobrze rozumiem, ze mozna poszukac gdzies w hurcie i zamowic w FLGS? A link do takiej hurtowni?
Nie, nie chodziło mi o to, że nie wszystko co jest w sklepie FFG jest na hurtowniach (w Polsce), tak było z dodatkiem Feudal Village, gdzie przez ponad pół roku nie był u nas dostępny mimo dostępności na oficjalnym sklepie. Ja jak czegoś nie było na stronie lub na stanie sklepu FLGS podpytywałem o dostępność i sprawdzali czy w ogóle jest na hurtowni.
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Shadows of Brimstone (Jason C. Hill)

Post autor: Xawras »

Cześć.
Właśnie kurier przyniósł pudło. Tylko 3 lata opóźnienia, ale stosunek ceny do zawartości trochę ten okres oczekiwania rekompensuje. Tylko teraz nie wiem, gdzie to wszystko mam upchnąć. Od dnia wsparcia minął taki okres, że nie mam już miejsca na półkach :D
Poza tym nie mam już siły tego wszystkiego malować. Pewnie zostawię w kolekcji tylko część zestawu.

Pozdrawiam
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
ODPOWIEDZ