List Miłosny

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
jenny70
Administrator
Posty: 170
Rejestracja: 19 kwie 2012, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times
Kontakt:

List Miłosny

Post autor: jenny70 »

Właśnie zmodyfikowaliśmy sobie zasady Listu Miłosnego (więcej niewiadomych, więcej blefu, więcej hazardu ;)) i bardzo dobrze się przy nich bawiliśmy.
Szczegóły tutaj: http://gry.pingwin.waw.pl/2013/10/11/lu ... sty-pisza/
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: List Miłosny

Post autor: Adamso97 »

Ja gram podobnie, na swoich zasadach. Gdy na początku gry odrzucamy 1 bądź 3 karty nie odkrywam ich (pozostają tajne do końca), a karty zagrywane przez graczy kładziemy jedna na drugą na jeden wspólny dla wszystkich stos. Moim zdaniem tak się gra ciekawiej, jest więcej napięcia, dedukcji. Trzeba cały czas pamiętać co było, a co nie (tak jak w Jungle Speed). Uważam, że odrzucanie na początku kart, a później ich odkrywanie nie ma żadnego sensu, niczego nie zmienia, a aby nam to skraca i tak już krótką rozgrywkę. Jeśli chodzi o pojedynek wywołany przez barona to gdy odrzucam kartę to gram na normalnych zasadach (czyli odrzucam kartę odkrytą dla wszystkich)
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: List Miłosny

Post autor: lesar »

Takie zasady wypaczają ideę gry, każdy musi mieć swój stos kart odrzuconych! Jak w taki sposób rozpatrujecie remisy i działanie Pokojówki?

Wysłane z mojego PAP5044DUO za pomocą Tapatalk 2
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4075
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 283 times
Been thanked: 170 times

Re: List Miłosny

Post autor: lacki2000 »

No ja też uważam, że nie ma co przeginać z przerabianiem LL (LM) na pamięciówkę. Przede wszystkim dlatego, że nie mam pamięci do kart ;) (zupełnie mnie nie bawi pamiętanie co zeszło, kto co położył, ile zostało i jakie jest prawdopodobieństwo, itp) ale też rozgrywki są szybkie, ma się grać lekko i takie niejawne karty mogą zupełnie zamieszać w głowie takim nie-analitykom jak ja.

Wysłane z mojego Maybacha zaparkowanego w moim Jumbo Jetcie płynącym na moim lotniskowcu w rejonie mojego archipelagu za pomocą Tapatalk 8 Pro Extreme Edition

p.s. ja wiem, że wy tam nie ustawiacie specjalnie tego komunikatu, że on chamsko sam się dopisuje ale nie dajcie się tak manipulować :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: List Miłosny

Post autor: Wydawnictwo FGH »

Głos w dyskusji o grze "List Miłosny" zabrał Adam we wpisie Dlaczego nie znoszę "Osadników". Zapraszamy do czytania i komentowania.
ODPOWIEDZ