Summoner Wars

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Gdy atakuję Berserkerem Jaskiniowych goblinów 3 jednostki znajdujące się wokół mnie, to mogę atakować innymi jednostkami? Czy limit 3 ataków został wykorzystany?
I was born too late
And I'll never be like you
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

Gdy atakuję Berserkerem Jaskiniowych goblinów 3 jednostki znajdujące się wokół mnie, to mogę atakować innymi jednostkami? Czy limit 3 ataków został wykorzystany?
Normalnie atakujesz innymi jednostkami.
Możesz dokonać 3 ataków a nie zaatakować 3 jednostki :) Jeden atak berserkera to jest atak na wszystkie jednostki wroga w kontakcie.

Gobsy są o tyle fajne, że można zaatakować np. 2 Berserkerami, Championem a do tego jeszcze dorzucić na końcu 2 Fajterów. Prosto zrobić pełną ofensywę, gorzej z przetrwaniem ewentualnej kontry.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Czyli łopatologicznie: Mam wokół Berserkera 3 jednostki. I aby zaatakować wszystkie zużywam tylko 1 atak, tak? A to, że "rozpatruję każdy atak osobno" znaczy, że rzucam kośćmi osobno za każdą postać wokół mojego Berserkera?
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Tak ;)
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Dziękuję Panowie.
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Karit »

Mam pytanie o zdolnosc Fiołka z frakcji Płaszczy:

Czy atakujac rzuca koscmi tylko raz i rozpatruje wynik rzutu dla jednostki atakowanej oraz tych ktore staly na lisni strzalu czy tez rzuca dla kazdej jednostki z osobna?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: 100rk »

FactoryOfIdeas pisze: (..) jeszcze przed turniejem na Gramy - pojawi się oficjalny FAQ, który od tego momentu będzie obowiązywał i, mam nadzieję, rozwiewał wszelkie wątpliwości
Można prosić o link do tego FAQ lub określenie o którą edycję Gramy chodzi ?
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wassago »

Takie pytanie, jeżeli karta nie precyzuje czy dana zdolność odnosi się do moich czy wrogich kart/jednostek, to rozumiem, że dotyczy wtedy wszystkich?
np. Furia Godszomu
"Po kolei, usuwaj do 3 Znaczników Obrażeń z każdego Muru na Polu Bitwy i dodawaj je do Podstawowej Jednostki bądź Czempiona, który sąsiaduje z tym murem."
Czy mogę usunąć to te znaczniki z Muru mojego przeciwnika :D? I swoją droga, chyba coś źle jest przetłumaczone, to "z każdego Muru" nie pasuje tutaj, już prędzej z "dowolnego muru".
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Po angielsku jest "from each wall", więc jak najbardziej z każdego ;)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

Czy mogę usunąć to te znaczniki z Muru mojego przeciwnika :D? I swoją droga, chyba coś źle jest przetłumaczone, to "z każdego Muru" nie pasuje tutaj, już prędzej z "dowolnego muru".
Dobrze jest przetłumaczone ;) Po prostu każdy uszkodzony mur robi nagle wielką krzywdę. Jakby było z dowolnego muru to zdolność byłaby mocno przegięta bo nie byłoby szansy aby zrobiła coś naszym jednostkom. A tak jest baardzo ciekawym zagraniem - leczymy mury niszczymy co obok nich stoi.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Karit »

ponawiam moje wcześniejsze pytanie :) :
Karit pisze:Mam pytanie o zdolność Fiołka z frakcji Płaszczy:

Czy atakując rzuca kośćmi tylko raz i rozpatruje wynik rzutu dla jednostki atakowanej oraz tych które stały na lini strzału czy tez rzuca dla każdej jednostki z osobna?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Jeśli nie masz informacji, że rzucasz za każdego osobno, to rzucasz raz i dostają wszyscy ;-)
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: charlie brown »

Kilka pytań, które ostatnio mi się nasunęły:

1. Lwiarz ze swojej zdolności porusza się dokładnie o 7 pól? Nie może o mniej (np. 5,6)
2. "Pieśń Zaprzeczenia" Leśnych Elfów kasuje na turę Zdolności. Zdolności to generalnie wszystkie wpisy na kartach jednostek, czy tylko niektóre?
3. Grając Najemnikami mam czasem na początku tury więcej niż 5 kart. Czy to zgodne z regułami?
4. Czy ktoś wygrał kiedyś Leśnymi Elfami? :)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

charlie brown pisze:Kilka pytań, które ostatnio mi się nasunęły:

1. Lwiarz ze swojej zdolności porusza się dokładnie o 7 pól? Nie może o mniej (np. 5,6)
2. "Pieśń Zaprzeczenia" Leśnych Elfów kasuje na turę Zdolności. Zdolności to generalnie wszystkie wpisy na kartach jednostek, czy tylko niektóre?
3. Grając Najemnikami mam czasem na początku tury więcej niż 5 kart. Czy to zgodne z regułami?
4. Czy ktoś wygrał kiedyś Leśnymi Elfami? :)
1. Z tego co słyszałem może mniej. Jest tu na karcie nieścisłość. Jakby się poruszał o 7 tylko to by wyjeżdzał prawie za planszę ;)
2. Te które mają nazwy na kartach to zdolności. Np. kasuje to jakąś zdolność dodawaną przez kartę (nazwaną) za to nie kasuje modyfikatorów np + 2 do ataku z karty Heroizm (Krasnoludy)
3. W jaki sposób ? :)
4. Z tego co chłopaki grali to Elfy z Dżungli są dość mocne i wygrywali nimi. Mi się też na pierwszy rzut oka wydały bardzo mocne.
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Summoner Wars

Post autor: Maciek Mazgaj »

charlie brown pisze:Kilka pytań, które ostatnio mi się nasunęły:

1. Lwiarz ze swojej zdolności porusza się dokładnie o 7 pól? Nie może o mniej (np. 5,6)
2. "Pieśń Zaprzeczenia" Leśnych Elfów kasuje na turę Zdolności. Zdolności to generalnie wszystkie wpisy na kartach jednostek, czy tylko niektóre?
3. Grając Najemnikami mam czasem na początku tury więcej niż 5 kart. Czy to zgodne z regułami?
4. Czy ktoś wygrał kiedyś Leśnymi Elfami? :)
ad. 1 - Może o mniej, "do 7 pół", tyle, że w linii prostej - gdzieś o tym było, chyba w wątku o Summoner Wars, ale o samej grze, a nie w Zasadach.
ad. 2 - Jak dla mnie, tz. tak grałem, że wszystkie wpisy na kartach.
ad. 3 - Nie wiem. Frakcji Najemników nie mam. Ale patrząc na zasady, dobieramy do 5 kart. Więc chyba nie ma opcji żeby mieć więcej kart.
ad. 4 - Na 2 partie, jakie grałem Elfami przeciwko Goblinom, raz wygrałem, raz przegrałem.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

charlie brown pisze:Kilka pytań, które ostatnio mi się nasunęły:

1. Lwiarz ze swojej zdolności porusza się dokładnie o 7 pól? Nie może o mniej (np. 5,6)
2. "Pieśń Zaprzeczenia" Leśnych Elfów kasuje na turę Zdolności. Zdolności to generalnie wszystkie wpisy na kartach jednostek, czy tylko niektóre?
3. Grając Najemnikami mam czasem na początku tury więcej niż 5 kart. Czy to zgodne z regułami?
4. Czy ktoś wygrał kiedyś Leśnymi Elfami? :)
1. Może o mniej.
2. Tak jak powiedzial Dabi - tylko Zdolnosci, czyli te podane "z nazwy" - np. Bezlitosny, Ociężały, Precyzyjny itd.
3. Można mieć więcej kart korzystając ze zdolności specjalnej Mistrza Przywołań, ale nie dostaje się ich "automatycznie".
4. Jak najbardziej :-)
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: charlie brown »

Dzięki za odpowiedzi.

Z tymi kartami na ręku (więcej niż 5) chodziło mi oczywiście o sytuację, o której napisał Krwawisz czyli zdolność Mistrza Przywołań. Polega ona na tym, że MP zadaje do 2 ran murowi i dobiera do 2 kart na rękę. Bardzo ładnie kombi się to z kartą wydarzenia pozwalającą odrzucić dowolną liczbę kart z ręki na stos magii i dodać tyle samo kości do najbliższego ataku MP. W ostatniej grze MP Najemników najpierw wyczyścił sobie drogę (przesunięcie muru i przeniesienie obrażeń z murów na jednostki), a następnie zaatakował wrogiego MP dziewięcioma koścmi i już nie było co zbierać...

W moim prywatnym rankingu wciąż wygrywają Precyzyjne Elfy Feniksa, ale Najemnicy już depczą im po piętach.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Najemnicy to zdecydowanie jedna z ciekawszych i naprawdę potężna talia we wprawnych rękach :-) Choć widziałem też osoby, którym w ogóle nie podeszła. No ale taki urok SW - każdy znajduje coś dla siebie :-)
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Czy jak niszczę mur, traktuję go jak zabitą jednostkę i dodaję do puli many?
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Każdą zniszczoną kartę dodajesz do many - nawet swoje własne.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Dabi pisze:
Czy mogę usunąć to te znaczniki z Muru mojego przeciwnika :D? I swoją droga, chyba coś źle jest przetłumaczone, to "z każdego Muru" nie pasuje tutaj, już prędzej z "dowolnego muru".
Dobrze jest przetłumaczone ;) Po prostu każdy uszkodzony mur robi nagle wielką krzywdę. Jakby było z dowolnego muru to zdolność byłaby mocno przegięta bo nie byłoby szansy aby zrobiła coś naszym jednostkom. A tak jest baardzo ciekawym zagraniem - leczymy mury niszczymy co obok nich stoi.
Najciekawsze, ale i trudne do wykonania wykorzystanie tej zdolności, to ustawienie swoich Kamiennych Golemów w odpowiedni sposób obok siebie i muru, zagranie karty wydarzenia, która każe traktować Golemy jak mury, a następnie z muru, poprzez Golemy, przetransportowanie żetonów obrażeń na przeciwnika.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Summoner Wars

Post autor: Acaraje »

A ja mam dwa takie pytania:

1) czy wystawienie mistrza przywołań jest za darmo?
2)czy w sytuacji kiedy udało mi się zabić przeciwnikowi mistrza przywołań i nie ma On już żadnego na polu bitwy, ale ma za to na przykład jescze jednego na ręce, którego nie zdążył przywołać' czy to oznacza moje zwycięstwo?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: mat_eyo »

Eee mistrz przywołań jest tylko jeden i od początku masz go na planszy...
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Summoner Wars

Post autor: Acaraje »

No tak to by wszystko wyjaśniało :p w mojej talii krasnoludów trafiło sie dwóch Oldinów :p
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Summoner Wars

Post autor: Maciek Mazgaj »

Acaraje pisze:No tak to by wszystko wyjaśniało :p w mojej talii krasnoludów trafiło sie dwóch Oldinów :p
To może sprawdź, czy dodatkowy Oldin nie jest kosztem innej karty z talii? Spis wszystkich kart chyba jest na odwrocie pudełka.
POZD
ODPOWIEDZ