Summoner Wars

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mig »

kaszkiet pisze:
mig pisze:Grognack, zeby użyć swojej zdolności specjalnej, musi być zdolny do ataku (tzn mieć w swoim sąsiedztwie jakiś oddział, który może zaatakować)? Czy takie wykorzystanie umiejętności zamiast ataku wlicza się do liczby 3 ataków w turze?
Nie musi sąsiadować z wrogą jednostką - korzysta ze swojej umiejętności zamiast atakować i wlicza się to do liczby 3 ataków na turę.
teraz już jaśniej jest. dzięki :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Quetzalcoatl »

Mam pytanie o Żniwiarza z Upadłego Królestwa - jeśli zginie, to gdzie trafiają karty leżące pod nim? Te, które Żniwiarz jak zabije to zamiast kłaść na stos magii kładzie się pod niego. I czy jest to obowiązkowe, czy można mimo wszystko dać na stos magii?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Odp: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Quetzalcoatl pisze:Mam pytanie o Żniwiarza z Upadłego Królestwa - jeśli zginie, to gdzie trafiają karty leżące pod nim? Te, które Żniwiarz jak zabije to zamiast kłaść na stos magii kładzie się pod niego. I czy jest to obowiązkowe, czy można mimo wszystko dać na stos magii?

Karty trzeba kłaść pod niego, a jeśli zginie wszystkie karty pod nim i on sam trafiają na magię. Dlatego nierzadko warto zabić go samemu, gdy kończy mu się wytrzymałość.
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Summoner Wars

Post autor: Maciek Mazgaj »

Mam pytanie do frakcji Plugastwo, wydarzenie Tarcza Nadziei.
Czy ww. Tarcza działa na Mutanty ? Bo albo coś źle odczytuje albo jest niepełny opis na karcie w wersji PL.
W wersji ENG jest opis, że Tarcza działa na Jednostki Podstawowe, ale nie posiadające Mutacji. A w wersji PL brak jest dopisku "nie posiadające mutacji".
Idąc dalej, w karcie z wyjaśnieniem zasad mutowania mamy napis, że wszystkie wydarzenia czy zdolności działające na Jednostki Podstawowe działają także na Zmutowane Jednostki (All Abilities and Events that effect Common Units also affect Mutated Units). Czyli Tarcza mogłaby działać na mutanty.
Brak dopisku, w wersji PL, na karcie Tarcza Nadziei "nie posiadające mutacji" jest o tyle ważny, że grałem, na to wygląda, źle.
Dajcie znać czy coś źle czytam, czy jak ? :mrgreen:
POZD
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Na angielskiej karcie jest wyraźnie napisane, że wydarzenie dotyczy commona bez mutacji.
Gdyby karta chroniła jednostki z mutacją (z których prawie każda jest niczym niemalże champion z innych frakcji), byłaby bardzo silna - a w talii są 3 takie wydarzenia.
To jest niestety problem z polskim tłumaczeniem. Nie literówki, tylko czasem niedokładny przekład opisów kart, które są w SW bardzo precyzyjne.
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Summoner Wars

Post autor: Maciek Mazgaj »

kaszkiet pisze:Na angielskiej karcie jest wyraźnie napisane, że wydarzenie dotyczy commona bez mutacji.
Gdyby karta chroniła jednostki z mutacją (z których prawie każda jest niczym niemalże champion z innych frakcji), byłaby bardzo silna - a w talii są 3 takie wydarzenia.
To jest niestety problem z polskim tłumaczeniem. Nie literówki, tylko czasem niedokładny przekład opisów kart, które są w SW bardzo precyzyjne.
Otóż to! Najgorsze, że to, jak na ten moment, 3 błąd w talii tej frakcji. Olać można literówkę - nawet do Plugastwa pasuje :twisted:, ale 2 błędy są znaczące. Błąd w opisie Demagoga no i Tarcza Nadziei.
Oby było ich jak najmniej bo nie po to się czeka i kupuje wersje PL żeby dodatkowo czytać wersje ENG. Nie?
POZD
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Sarna »

W dzisiejszym starciu Upadłego Królestwa z Krasnoludami Gildii mieliśmy dwie wątpliwe sytuacje.

Wojownik Zombie atakuje Krasnoluda, zabija go i zamienia w kolejnego Wojownika Zombie, czy ten nowy dopiero co przemieniony Zombie może atakować jeszcze w tej turze ataku?
Inna sytuacja, gdy Ret-Talus korzystając z Powstania z Martwych (robi to w fazie ataku) przywołuje Żniwiarza, czy Żniwiarz może zaatakować?

Wydaje mi się, że obydwa przykłady sprowadzają się do określenia jednostek, które będą atakowały w czasie danej fazy ataku i jak to właśnie jest, czy muszę wybrać wszystkie trzy jednostki od razu, czy dynamicznie podczas zmieniania się sytuacji na planszy? Jeśli ta druga opcja, to jednostki Upadłego Królestwa powinny atakować.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

W instrukcji na str. 10 jest napisane: " Ataki przeprowadzasz po kolei. Musisz rozstrzygnąć atak, żeby przejść do następnego." Moim zdaniem wybierasz jednostkę przeprowadzasz atak, potem kolejną i tak aż skończysz.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Jak najbardziej możesz wybierać je pojedynczo po każdym z ataków.
Często jest taka sytuacja, że decyzja którą jednostką atakować zależy od tego, czy udało się w poprzednim ataku zniszczyć jednostkę przeciwnika.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Chciałbym się upewnić w jednej kwestii:

Mianowicie jeżeli na karcie wydarzeń bądź specjalnej zdolności jednostki jest napisane np. "wybierz Jednostkę Jaskiniowych goblinów..." to rozumiem że tyczy się to również do Czempiona i Mistrza przywołań również? Tak samo w w przypadku gdy piszę np. "Jeżeli Jaskiniowy Goblin..." to też dotyczy to Czempionów i Mistrza przywołań?

A tak poza tym to przydałby się ten obiecany przez wydawnictwo FAQ :roll:
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Tak, tyczy się wszystkich jednostek danej rasy.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: xel4 »

Zwróć tylko uwagę czy nie jest czasami napisane podstawową jednostkę czy jednostkę:)

Bless Jah!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

I warto też zwrócić uwagę na to, czy jest mowa o jednostce, czy jednostce, którą kontrolujesz - bo czasem zdolność wpływa również na jednostki przeciwnika.
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Hej

Przepraszam, że tyle to trwało, ale poniżej link do FAQa i erraty w wersji 1.0. Plik na dniach pojawi się też na naszej stronie wraz z poprawionymi wersjami kilku kart, na których pojawiły się błędy - do pobrania.


https://drive.google.com/file/d/0B-VTop ... sp=sharing

Oczywiście - jeśli wciąż będą pojawiać się jakieś pytania, piszcie w tym wątku, a ja postaram się możliwie szybko odpowiadać i wkrótce pojawi się pewnie uaktualniona wersja FAQa.

Pozdrawiam
Tomek
Factory of Ideas
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Summoner Wars

Post autor: meshuggah717 »

Czy jest jakiś limit kart danego typu na stole? Na przykład, czy mogę mieć na stole powiedzmy pięciu fajterów?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wassago »

FactoryOfIdeas pisze:Hej

Przepraszam, że tyle to trwało, ale poniżej link do FAQa i erraty w wersji 1.0. Plik na dniach pojawi się też na naszej stronie wraz z poprawionymi wersjami kilku kart, na których pojawiły się błędy - do pobrania.


https://drive.google.com/file/d/0B-VTop ... sp=sharing

Oczywiście - jeśli wciąż będą pojawiać się jakieś pytania, piszcie w tym wątku, a ja postaram się możliwie szybko odpowiadać i wkrótce pojawi się pewnie uaktualniona wersja FAQa.

Pozdrawiam
Tomek
Factory of Ideas
Żądany plik nie istnieje.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Sarna »

Źle wklejony link, tutaj jest prawidłowo: https://docs.google.com/file/d/0B-VTopv ... edit?pli=1
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Dzięki :-)
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

meshuggah717 pisze:Czy jest jakiś limit kart danego typu na stole? Na przykład, czy mogę mieć na stole powiedzmy pięciu fajterów?
Nie ma takiego limitu.
Ściśle określona jest ilość kart w decku (34), ilość championów (3) i ilość commonów (18), przy jednoczesnym limicie maksymalnie 10 takich samych commonów w decku.
Jak Ci się uda (choć to chyba prawie niemożliwe) możesz wystawić na planszę całą swoją talię.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: Yavi »

Grałem na razie tylko raz, ale już miałem problem.
Postać ze zdolnością Furia (jeśli po ataku rzuci się kością ileś tam, to może ruszyć się i zaatakować ponownie) może odpalić furię raz, czy kilka?
Ruszam - atakuję -> FURIA -> ruszam atakuję -> FURIA...?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Pytanie już padło, warto poczytać pytania innych. Jakby co, to tak, możesz wielokrotnie użyć zdolności i wykosić całą planszę.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: Yavi »

Dzięki!
W przypadku gier, które posiadam na ogół staram się przejrzeć cały wątek i nie spamować co chwilę pytaniami, ale w SW grałem tylko raz - zaintrygowało mnie to, ale nie na tyle aby przeglądać cały temat :P
Stig
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2014, 02:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Stig »

Witajcie.
1.Wcześniej ktoś pisał że Strzelec Elfów Feniksa ma zasięg tylko 4 pól. Jestem pewien że to nie prawda bo skoro na karcie napisane jest wyraźnie "w odległości do 4 pustych pól w linii prostej" to oczywistym jest że Strzelec strzelać może do jednostki oddalonej od niego o 5 pól. Gdyby było inaczej (jak ktoś wcześniej pisał - zasięg 4 pól) to 4 pole nie było by już "polem pustym".

3.Co do gry 3-4 osobowej to nie wiem jak sprawa wygląda z pierwszą turą. Czy gracze 1-3 grają od 4 fazy ? Czy tylko pierwszy a może 1,2 i 3 ? W dodatku dodał bym zasadę że gracze nie mogą sobie przekazywać magii w pierwszej turze gry. W innym przypadku drugi gracz z tej samej drużyny może już w pierwszej swojej turze przywoływać jednostki...
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Stig pisze:Witajcie.
1.Wcześniej ktoś pisał że Strzelec Elfów Feniksa ma zasięg tylko 4 pól. Jestem pewien że to nie prawda bo skoro na karcie napisane jest wyraźnie "w odległości do 4 pustych pól w linii prostej" to oczywistym jest że Strzelec strzelać może do jednostki oddalonej od niego o 5 pól. Gdyby było inaczej (jak ktoś wcześniej pisał - zasięg 4 pól) to 4 pole nie było by już "polem pustym".
Jest to tłumaczenie z "up to 4 clear straight line spaces away" - puste pola oznaczają, że nie można strzelać przez inne karty (jednostki lub Mury), a nie że między kartami są 4 pola, a dopiero dalej jest atakowana karta.
Strzelec może strzelać do kart w odległości do 4 pól, czyli o 1 pole więcej, niż normalna jednostka strzelająca.
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Summoner Wars

Post autor: Rumcajs »

Mam pytanie odnośnie zdolności specjalnej Dzikusa(druga talia Jaskiniowych Goblinów) - Raz na turę na końcu swojej Fazy Ataku możesz natychmiast zaatakować dowolnym Jaskiniowym Goblinem którego kontrolujesz i którego koszt przywołania wynosi 0. Jak zdolność ta odnosi się do Goblińsich Fajterów. Ich podstawowy atak wykonywany jest poza Fazą Ataku ale zdolność Dzikusa to bonus a Fajterzy mają koszt przywołania równy 0 więc chyba mogę nimi zaatakować? Zgadza się?
ODPOWIEDZ