Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: kwiatosz »

Dabi pisze:J
Problem z unikaniem walki jest tylko wtedy kiedy ktoś musi się ruszyć wystawiając na atak. A sam nie atakuje.
No jak się wystawia pacyfistę to się nie ma co dziwić 8)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: KonradT »

niepooczach pisze:Hej, rozwiązał ktoś jakoś sprytnie ten problem z czającymi się gladiatorami? Ostatnio mieliśmy z tym mały zgrzyt, bo nikt nie chciał się wystawić na atak jako pierwszy, a wynik walki miał duże znaczenie. Uważam, że to spore niedopatrzenie w zasadach gry i zastanawiam się czy istnieje jakiś sprytny sposób na pozbycie się go, bez zachwianiu balansu. Odejmowanie wpływu za unikanie walki to jednak zbyt dotkliwa konsekwencja.
Tylko tyle jest od autorów gry:
FAQ pisze:Question: What happens if one or both of the players in the Arena are cowards and refuse to fight, running endlessly around in circles avoiding combat?
Answer: Fights in the Arena are quick, bloody and brutal. There is no place for cowardice upon the sacred sands. If a player or players, for whatever reason, refuse to engage in combat remind them that brutal fights are a part of the game and that there is little to be gained by delaying a fight. Deliberately delaying the game for no tactical advantage is simply bad sportsmanship and rude to the other players. Such behavior is contrary to the spirit of the game. Remember page 2 of the rulebook, the most important rule of the game is don’t be an ass.
W skrócie: "Nie bądź dupkiem, to tylko gra".
Jeśli na arenie są walczący o rożnej szybkości, to prędzej czy później wolniejszy wojownik zostanie zapędzony pod ścianę (pod warunkiem, że gracz z szybszym wojownikiem pomyśli trochę).
Jeśli na arenie są walczący o takiej samej szybkości, to będąc drugim w inicjatywie trzeba zaryzykować i się zbliżyć z nadzieją, że się wygra inicjatywę w następnej rundzie. W końcu szczęście sprzyja lepszym. Jeśli nikt nie zaryzykuje to walka nigdy się nie skończy i tłumy pójdą sobie do domu lub rozniosą walczących na strzępy. W każdym razie zawinił host organizując kiepską walkę.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: donmakaron »

U nas nigdy nie było z tym problemu. Małe kroczki w miejscu od czasu do czasu to nic złego, ale zawsze prędzej czy później gladiator rzuca się do walki. Dość dużo razy widzieliśmy jak szybki cwaniaczył, podbiegał, odskakiwał, aż w końcu się potknął i zginął marnie, żeby nie bać się iść na żywioł w trudnych sytuacjach. Da się grać bez homerule'a ze zmniejszającą się areną, wystarczy nie spinać się jak w jakimś euro nad wyciskaniem wyniku, tylko iść z uśmiechem naklepać przeciwnika!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Rocy7 »

Ile kart intryg mozna zagrac w fazie intryg? Dopoki ma sie karty, czy tylko jedna na cała faze? Czy karta reakcji musi byc zagrana w odpowiedzi na schemat zagrany na nas czy na dowolny schemat? Czy karty reakcji moga byc zagrywane samodzielnie (np. te ktore sie aktywuje w fazie areny)?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: donmakaron »

Zagrywasz ile chcesz (w ramach możliwości) kart intryg w fazie intrygi. Karta reakcji może być zagrana w odpowiedzi na dowolną kartę scheme, nie tylko zagraną na właściciela reakcji (chyba że wyraźnie treść karty mówi inaczej). Karty reakcji nie polegające na anulowaniu karty scheme, mogą być zagrane samodzielnie (nie wymagają zagrania karty scheme).
Memotoshi
Posty: 24
Rejestracja: 09 kwie 2015, 10:38

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Memotoshi »

Cześć.

Mam 2 pytania.
1: Rzut niebieskimi kośćmi na inicjatywę rzuca się co rundę walki czy może tylko na początku walki a potem raz jedna raz druga osoba atakuje?

2: Well connected Seppiusa, mówi że otrzymuje on złoto za to jak ktoś sprzeda kartę intrygi czy jak np. puści kartę która daje 5 złota to on dostaje 1?
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Dabi »

1. Rzut co rundę.

2. Dostaje złoto jak ktoś zagra kartę intrygi która daje złoto. Czyli odpowiedź nr 2.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Wassago »

Dwa tygodnie temu rozegrałem moje pierwsze 2 partie i gra super, nie było za bardzo sporów co do zasad. Niestety przez weekend grałem 2 razy z dziewczyną oraz kolegą i niestety doszło do długiej dyskusji.

1. Nie można obstawiać, że wygra gladiator przeciwnika.
Tu się pojawił problem. Gracz A i B biorą udział w walce na arenie. Złoto można przekazywać w dowolnej chwili i bez ograniczeń ("Note: Gold may change hands between players at any time! There are no restrictions on when Gold may change hands."), czy w takim razie gracz A, może dać złoto graczowi C, by ten postawił kasę na wygraną gracza B?
"THE WAGERS
VICTOR Y (Pays 1 to 1):
(...)Players participating in the Games are not permitted to bet against their Combatant as this would invoke the wrath of the gods!"
Bardzo nie mogliśmy dojść do porozumienia w tej kwestii. Mi się wydaje, że jak najbardziej można tak przekazać kasę komuś innemu by ten obstawił moją przegraną, bo ja sam nie mogę - wpisuje się to w ducha tej gry, czyli kombinowanie targowanie itd. Niestety kolega i dziewczyna stwierdzili, że jeżeli tak można robić, to ta zasada jest głupia, bo niby nie można, a jednak można. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

2. Przekazywanie złota. "Note: Gold may change hands between players at any time! There are no restrictions on when Gold may change hands."
Czy w czasie licytacji, mogę przekazać komuś złoto, by mógł coś wylicytować? Odkrywamy 1 kartę, jest tam hełm. Gracz A i B dają 3 golda, a gracz C 2. Gracz A ma dużo złota, więc gracz B prosi gracza C o pożyczkę złota. Czy można w ten sposób przekazywać złoto? Na początku myślałem, że w czasie licytacji tak nie bardzo, jak już przed, ale w końcu jest wyraźnie w instrukcji "no restrictions on when Gold may change hands", wiec byłbym za tym, że można kiedy się chce.

3. Gannicus
Podczas pierwszej gry mieliśmy wrażenie, że Gannicus jest zbyt potężny z tym wygrywaniem remisów i powinien wygrywać jak już to 1 remis maksymalnie. Jakie wy macie z nim doświadczenie?

4. Walka na arenie
Zauważyłem, że walki na arenie są często bardzo długie, gladiatorzy starają się często zaatakować a potem trzymać na dystans albo unikają bycia tym pierwszym, który podejdzie za blisko i się wystawi na atak. Macie jakieś sposoby to by walki nie były tak długie i zmusić jakoś graczy by grali bardziej agresywnie?

I najlepiej, żeby odpowiedzi miały jakieś oparcie w instrukcji/FAQu.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: rzaba »

1. W/g mnie absolutnie mozna dac graczowi zloto aby ten obstawil za innego gracza. U nas w grupie bardzo chetnie od razu by sie znalazlo duzo chętnych do przygarniecia gotowki ;) Nie sądze jednak abym zobaczyl chociaz jedna monete z wygranej.

2. W czasie licytacji czyli kiedy? Przed odkryciem (rownoczesnym) zlota jak najbardziej mozesz dac kase. Po odkryciu tez mozesz dac ale wtedy to juz tylko do kieszeni gracza bo licytacja zakonczona - nie mozesz przeciez po zobaczeniu kto ile dal zmieniac swojej reki.

3. Gannicus jest niezly, warto przeplacic (albo popros kolege zeby ci dal swoja kase i wylicytujesz go dla niego, hehehe)

4. Probowaliscie Blue Dice variant z BGG?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Wassago »

rzaba pisze: 2. W czasie licytacji czyli kiedy? Przed odkryciem (rownoczesnym) zlota jak najbardziej mozesz dac kase. Po odkryciu tez mozesz dac ale wtedy to juz tylko do kieszeni gracza bo licytacja zakonczona - nie mozesz przeciez po zobaczeniu kto ile dal zmieniac swojej reki.

3. Gannicus jest niezly, warto przeplacic (albo popros kolege zeby ci dal swoja kase i wylicytujesz go dla niego, hehehe)
2. Tak jak pisałem. Gracz A i B dają 3 golda, a gracz C 2. Gracz A ma dużo złota, więc gracz B prosi gracza C o pożyczkę złota. Bo Gracz A i B mają remis, więc licytują dalej. Albo po odkryciu karty i przed zalicytowaniem. Nie ma ograniczeń żadnych co do przekazywania kasy, tak? Chciałem się upewnić.

3. A nie mieliście wrażenia, że jest on za silny?
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: rzaba »

nie ma ograniczen co do przekazywania kasy (w/g instrukcji) i oczywiscie po pierwszej turze gdzie był remis można pożyczać ale jak to w Spartakusie, co sie stanie z tą kasą to już inna sprawa - tutaj dużo zależy od grupy grającej. Wszelkie umowy są niezobowiązujące.

Co do Gannikusa: u nas zawsze się wydawało ze Spartakus jest przegięty
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: donmakaron »

Jest kilku zgiętych kolesi i na tym ta gra polega. Nie ma co na siłę poprawiać i tak dobrej gry. Jak ktoś dostaje jakiegoś przepaka, gdy reszta ma podstawowych cieniasów, po prostu nie dopuszczajcie go do areny ;)
Odnośnie pożyczania kasy na zakłady - można, ale nie wiem czy często by się z tego korzystało, skoro i tak możesz obstawić ograniczoną ilość. Więc czemu ja mam stawiać za ciebie, skoro sam chcę postawić przeciwko tobie ;) Oczywiście są jakieś sytuacje szczególne - inny gracz nie ma kasy, albo nie wiadomo kto wygra, więc nikt nie licytuje, a ty chcesz się podstawić.
Odnośnie przekazywania złota to też nie widzę w tym nic złego. Jeśli wszyscy gracze biorący udział w licytacji wiedzą przed wybraniem stawek, że kasa została przekazana, to wszystko jest git.

A w sprawie walk na arenie - kwestia podejścia. Można stosować zmniejszającą się arenę albo ten Blue Dice variant, a można iść na arenę walczyć o śmierć i chwałę. Nie ma co się przesadnie kitrać, bo Arena to i tak tylko część składowa wygranej rozgrywki, bez której spokojnie można się obejść. Widziałem walki gdzie ktoś cwaniaczył, doskakiwał i odskakiwał, trzymał się na dystans, a drugi parł bez namysłu i czekał na okazję. Okazja się nadarzyła i cwaniaczek zdechł.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: mat_eyo »

Dziś w końcu dotarł do mnie Spartacus, właśnie skończyłem czytać instrukcję. Zasady są w sumie jasne, jest tylko jedna rzecz, której nie znalazłem ani w instrukcji, ani tutaj.
Czy gladiator stający się czempionem może nadal zdobywać żetony favor? Z jednej strony nigdzie nie jest napisane, że nie. Z drugiej strony, mistrz z dwoma kolejnymi żetonami favor to 10 złota za samo podniesienie dupy z kanapy ;) choć z trzeciej strony mam więcej żetonów = mogę więcej zarobić = częściej wysyłam go do walki = większe ryzyko, że go stracę. Jak grać?

Zastrzegam, że moje rozważania są czysto akademickie, bo w Spartacusa jeszcze nie grałem. Tak na logikę wydaje mi się, że czempion jest maksymalnym poziomem uwielbienia dla gladiatora, ale wolę spytać.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2016, 00:22 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: KonradT »

Dawno nie grałem w Spartacusa ale z tego co pamiętam to masz rację. Czempion to ostatni poziom i gladiator nie może zdobywać więcej favor.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Ardel12 »

KonradT pisze:Dawno nie grałem w Spartacusa ale z tego co pamiętam to masz rację. Czempion to ostatni poziom i gladiator nie może zdobywać więcej favor.
To najprawdziwsza prawda :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: mat_eyo »

Na logikę tak mi się wydawało. Macie może jakieś potwierdzenie od autorów na bgg? Bo ja nie mogłem znaleźć, w faq też nie ma.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Wassago »

mat_eyo pisze:Na logikę tak mi się wydawało. Macie może jakieś potwierdzenie od autorów na bgg? Bo ja nie mogłem znaleźć, w faq też nie ma.
"Invited playersreceive 2 Gold per Favor Token or 6 Gold for a Champion Token on their Combatants."
"When a Combatant receives its third Favor token, the Combatant becomes a Champion."
Nie jest to napisane wprost, ale kasę przed walką dostaje się za każdy znacznik Favor ALBO za znacznik czempion. Czempionem staje się po zdobyciu 3 znaczników favor - nie napisano tu, że za każde 3 znaczniki favor otrzymujesz 1 znacznik czempiona, więc sprawa powinna być oczywista, że więcej już nie dostaniesz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: mat_eyo »

Do tego doszedłem sam ;) i tak będę grał. Po prostu szukałem potwierdzenia u źródła i w sumie trochę dziwi mnie fakt, że nikt wcześniej o to nie pytał.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: rzaba »

Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: mat_eyo »

Tak, widziałem, ale chyba nikt z ludzi związanych z grą/wydawnictwem tam się nie wypowiadał? Z resztą to już nieważne, będę grał tak, jak wszystkim nam wydaje się to słuszne.

Mam pytanie odnośnie dwóch home-rules. Czy ktoś testował wariant porównywania kości inicjatywy zamiast ich dodawania? To samo pytanie o wariant pozwalający deklarować primusa od 8 punktów wpływu? Mowa o dodatku S&W, bez SoD.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Ardel12 »

mat_eyo pisze:Tak, widziałem, ale chyba nikt z ludzi związanych z grą/wydawnictwem tam się nie wypowiadał? Z resztą to już nieważne, będę grał tak, jak wszystkim nam wydaje się to słuszne.

Mam pytanie odnośnie dwóch home-rules. Czy ktoś testował wariant porównywania kości inicjatywy zamiast ich dodawania? To samo pytanie o wariant pozwalający deklarować primusa od 8 punktów wpływu? Mowa o dodatku S&W, bez SoD.
Grałem na porównywanie kości inicjatyw i jest to znacznie lepszy system niż sumowanie. Inicjatywa w tej grze jest bardzo ważna, więc używanie metody porównywania trochę ją zmniejsza.

Co do 8pkt niestety nie ograłem tego wariantu. Wydaje się wart uwagi, bo bez festiwali szanse na primusa są prawie żadne.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: mat_eyo »

Primus od ośmiu na pewno wprowadzę, bo bez tego primus odpalany będzie bardzo rzadko, jako sposób na wygraną - jeśli się nie mylę z primusa można wyciągnąć 3 punkty.

Gorzej z tą inicjatywą. Przewaga gladiatora z jedną kością ataku lub obrony więcej jest oczywista. Tak samo oczywiste, intuicyjne i najłatwiejsze dla projektanta byłoby porównywanie kości inicjatywy tak jak ataku i obrony. Zrobiono jednak inaczej i to podejrzewam, że świadomie, więc jakiś zamysł za tym musiał iść.

Z innych rzeczy. Czytałem na temat przegiętych gladiatorów. Gannicus i Spartacus oczywiście. Theokoles też, zwłaszcza jeśli jakoś zniwelujemy jego niską prędkość. Natomiast jak przeglądałem karty (nadal nie grałem) to moim cichym faworytem jest Barca. Dzięki obronie na speedzie ma tak jakby 2 punkty zdrowia więcej. Dodatkowo na pierwszy rzut oka nie wygląda szałowo, więc można go wyrwać relatywnie tanio. Mam rację?
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Sebs »

Mam pytanie odnosnie stawiania zakladow na arenie. Rozumiem ze mozna postawic max 3 zlota na dany zaklad i na max 3 wydarzenia: wygrana, rana i dekapitacja, czyli mozna postawic max 12 zlota. Dobrze to rozumiem? Nasze zaklady oznaczamy swoimi znacznikami domu i na koncu dostajemy kase zaleznie ile postawilismy. Jakis sens wtedy ma stawianie na czyjas wygrana gdzie stawka wyplacana jest 1:1? Czyli ze postawie 3 zlota i dostane 3 zlota? Przeciez to jest bez sensu. Chyba ze kasa sie sumuje z innymi graczami. Wtedy mialo by to sens jezeli ktos jeszcze obstawi to co my.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Nidhogg »

Sebs pisze:Mam pytanie odnosnie stawiania zakladow na arenie. Rozumiem ze mozna postawic max 3 zlota na dany zaklad i na max 3 wydarzenia: wygrana, rana i dekapitacja, czyli mozna postawic max 12 zlota. Dobrze to rozumiem? Nasze zaklady oznaczamy swoimi znacznikami domu i na koncu dostajemy kase zaleznie ile postawilismy. Jakis sens wtedy ma stawianie na czyjas wygrana gdzie stawka wyplacana jest 1:1? Czyli ze postawie 3 zlota i dostane 3 zlota? Przeciez to jest bez sensu. Chyba ze kasa sie sumuje z innymi graczami. Wtedy mialo by to sens jezeli ktos jeszcze obstawi to co my.
Stawka jest 1:1 czyli bierzesz z powrotem swój zakład + tyle ile postawiłeś czyli jeśli postawiłeś 3 złota na wygraną gladiatora i on wygrał to masz po walce 6 złota.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Wassago »

Sebs pisze:Mam pytanie odnosnie stawiania zakladow na arenie. Rozumiem ze mozna postawic max 3 zlota na dany zaklad i na max 3 wydarzenia: wygrana, rana i dekapitacja, czyli mozna postawic max 12 zlota. Dobrze to rozumiem? Nasze zaklady oznaczamy swoimi znacznikami domu i na koncu dostajemy kase zaleznie ile postawilismy. Jakis sens wtedy ma stawianie na czyjas wygrana gdzie stawka wyplacana jest 1:1? Czyli ze postawie 3 zlota i dostane 3 zlota? Przeciez to jest bez sensu.
3 zakłady po 3 sz to 9, nie 12 ;)

W instrukcji jest wszystko doborze opisane.

Jak jest 1:1 to przy wygranej dostajesz tyle ile obstawiles i zabierasz to co polożyłes. Dajesz 2 sz na wygraną to dostajesz 2 z banku i 2 z tego co obstawiles.
ODPOWIEDZ