Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
jaskierv2
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2013, 15:51

Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: jaskierv2 »

Tak jak w temacie. Która gra lepsza ogółem (czyli sumując wszystkie warianty n-osobowe). To co najbardziej biorę pod uwagę:
1)miodność - czyli która daje więcej zabawy
2)mechanika - prosta do zrozumienia, ale nie wykluczająca myślenia

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2013, 18:48 przez jaskierv2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: Misio205 »

Puerto Rico możesz przetestować na boardgamearena.com. Wszystko będzie po polsku :)

Co do samego porównania dla mnie Puerto Rico jest daleko z przodu. Więcej frajdy i mechanika spełniająca twoje oczekiwania. Prosta ale nie da się grac bez myślenia ("na pałę").
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Odp: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: coldsoul »

Zdecydowanie Puerto Rico. Dowodem na to niech bedzie fakt, iz Wysokie Napiecie wlasnie sprzedalem. Puerto Rico z pewnoscia na stale zostanie w mojej kolekcji. Czesto wraca na stol... a sasiedzi dopytuja o kolejne partie. Mam sporo tytulow, ten jednak sprawdza sie w przypadku graczy niedzielnych i w gronie wyjadaczy.

Wysyłane z mojego GT-I9105P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: WRS »

Ja tam jestem za Wysokim Napięciem.
Doceniam, wręcz bardzo lubię PR, ale to podczas partii WN czuję największą satysfakcję.
Zatem - po tych paru głosach - można wprost sformułować radę: spróbuj zagrać i sprawdź, która z tych gier jest bliższa Twoim gustom.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
redrum1906
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:22

Re: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: redrum1906 »

Mam obie gry.
Bierz Puerto Rico.
Wysokie napięcie jest świetne ale to gra dla matematyków. Mamy grono, które lubi liczyć i wtedy gra się super sprawdza.
Puerto jest uniwersalne. Mogą grać i dzieciaki, początkujący jak i wyjadacze.
Obie gry to MUST HAVE wg. mnie.
Awatar użytkownika
jaskierv2
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2013, 15:51

Re: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: jaskierv2 »

Poszedłem za głosem większości i wybrałem Puerto Rico. Za dwa tygodnie po dokładnym ograniu napiszę wrażenia z gry ;)
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: MarcinG »

Ja też poleciłbym Puerto Rico :D Gratuluję dobrego wyboru
CheshireCat
Posty: 58
Rejestracja: 29 lis 2012, 00:18
Been thanked: 2 times

Re: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: CheshireCat »

PR +1 ;)
nie no przy wysokim nnapieciu do wyboru tylko PR
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: Bea »

A mnie więcej frajdy sprawia Wysokie Napięcie :) Mechanika działa bez zarzutu i wcale nie jest to gra o liczeniu :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: RUNner »

Dla mnie nie ma porównania, PR zdecydowanie wygrywa ten pojedynek. Większa regrywalność i zdecydowanie ciekawszy temat. No i dobre rozegranie początku gry nie ma aż tak wielkiego znaczenia jak w przypadku WN. WN mi się kojarzy przede wszystkim z efektem kuli śnieżnej, ale nie będę ukrywał że rozegrałem w tę grę zaledwie 4 pełne partie. Ta gra musi mieć potencjał ale ja nie mam czasu żeby się go doszukiwać. :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: koksik111 »

Puerto rico - super, często gram na BGA, tam także możesz sprawdzić grę osobiście. Uwagi to nie lubię grać z osobami na różnym poziomie, gdyż zdarzało mi się często że grający jakby się zmówili, jeden tworzył jakby nie zważając że osoba za nim idzie w punkty, a to strasznie irytujące.
Wysokie napięcie - super jednak lepiej gra wygląda w więcej osób bo licytacja praktycznie wyklucza grę dwuosobową a licytacja i odpowiednia kolejność to sedno gry. No i właśnie zmienna kolejność w rundach doskonale niweluje efekt kuli śnieżnej, więc tu z RUNnerem zgodzić się nie mogę.
Dwie różne gry moim zdaniem zdecydowanie zasługują na swoje miejsca w rankingu BGG, ale plus dla Puerto Rico za to że jest ładniejsza :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Puerto Rico czy Wysokie Napięcie?

Post autor: RUNner »

W PR niestety może zaistnieć efekt kingmakingu, często nieświadomy, wywołany przez początkujących graczy. Ważne jest kto gdzie siedzi przy stole, czego faktycznie nie ma w WN. Dlatego i tak Caylus kładzie powyższe gry na obie łopatki :D
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ