Gra o tron, wariant na 9 osób

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
kYre
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:51
Kontakt:

Gra o tron, wariant na 9 osób

Post autor: kYre »

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy są osoby którym udało się rozegrać partię Gry o Tron w wersji na 9 graczy?

Interesuje mnie głównie to, skąd można dobrać taką ilość figurek. Dokupienie dodatkowego egzemplarza za 160 zł tylko po to, żeby móc zabrać z niego figurki mija się z celem. Bo wydrukować żetony, karty, czy nawet plansze, to żaden problem.
Nie chciałbym też zastąpić figurek jakimiś bezsensownymi zamiennikami (np. pionki od chińczyka :P)

Czy można zatem gdzieś/komuś zlecić dorobienie tak małej ilości figurek (tworzywo bez znaczenia) za niewygórowaną cenę?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, wariant na 9 osób

Post autor: kwiatosz »

W Lublinie w Cytadeli Syriusza w wersję dziewięcioosobową było kilka turniejów - ale wymagało to dwóch podstawek, nie ma przeproś.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
consigliere
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2013, 12:54

Re: Gra o tron, wariant na 9 osób

Post autor: consigliere »

Pionki można wykonać z żywicy lub masy epoksydowej po wcześniejszym zrobieniu formy z pionków oryginalnych i o ile pamiętam to jeden z użytkowników tutaj, tak zrobił. Ja poszedłem łatwiejsza (?), a na pewno tańszą drogą : powycinałem i doszlifowałem odp. elementy z jakichś drewnianych listewek, które oczywiście pomalowałem poźniej.

Faktem jest, że moje pionki z oryginałami wiele wspólnego nie mają ;) co dla estetów ma spore znaczenie, ale spokojnie można je rozróżnić a po 40 partiach na planszy 9 osobowej nie ma to większego znaczenia chyba dla wszystkich którzy grają. Nie mniej jednak, zimą chcę spróbować 1 metody.

Mój koszt pionków... może 40 zł.
"And now it begins" said Ser Arthur Dayne, the Sword of the Morning.
“No,” Ned said with sadness in his voice. "Now it ends".
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, wariant na 9 osób

Post autor: yanoo »

consigliere pisze:dla estetów ma spore znaczenie, ale spokojnie można je rozróżnić a po 40 partiach
Zdjęcie poglądowe jak to wygląda

Obrazek
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
kYre
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:51
Kontakt:

Re: Gra o tron, wariant na 9 osób

Post autor: kYre »

Zdecydowałem się jednak na kupno drugiej podstawki.

Mam pytanie co do mapy. Mógłbyś podesłać mi do niej link (prv, badz w odp), ja znalazłem tylko wersje z 1ed. na 9 graczy
consigliere
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2013, 12:54

Re: Gra o tron, wariant na 9 osób

Post autor: consigliere »

http://www.west2productions.com/Gamers/AGOT9/ tu jest jedna + karty, zasłonki, żetony...

http://boardgamegeek.com/thread/849066/ ... ap-and-hou a tu znajdziesz elementy i mape, na której my gramy.

Co do pionków - na 9 osób jest ich więcej, żeby nie skłamać chyba o 3 na każdy ród, dodatkowo Targaryen i Greyjoy posiadają jednostki smoków ;)
"And now it begins" said Ser Arthur Dayne, the Sword of the Morning.
“No,” Ned said with sadness in his voice. "Now it ends".
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra o tron, wariant na 9 osób

Post autor: hsiale »

http://www.boardgamegeek.com/thread/104 ... rryn-units - tutaj można ściągnąć pliki do wydruku 3D pionków AGoT.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, wariant na 9 osób

Post autor: palladinus »

Na naszym blogu Ciekawe Gry pojawił się opis fanowskiej fanowskiej wersji 9 osobowej

A Game of Thrones: A Feast for Crows – wersja dla 9 osób
ODPOWIEDZ