GambitTV - Nexus Ops

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Moonrakers

Post autor: Gambit »

Ostatnio na kanale gościły gry, które da się kupić w sklepach. Dawno nie było u mnie tytułu, który jest niedostępny, nawet mimo iż jest to dość świeża gra. Czas to naprawić. Przedstawiam Wam Moonrakers.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 8 gier Vitala Lacerdy

Post autor: Gambit »

Cykl recenzji gier Lacerdy na moim kanale w sumie się zakończył. Ale dziś czas postawić kropkę nad "i". Czas położyć przysłowiową truskawkę na torcie. Czas na materiał, który obiecałem po wszystkich recenzjach Lacerdy. Oto Top 8 gier Vitala Lacerdy.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Frostpunk

Post autor: Gambit »

Dziś za oknem żar leje się z nieba. Ludzie smażą się na plażach, albo smażą różne rzeczy na grillu. Zakładam, że ludzie ze świata do którego przenosi nas gra z dzisiejszego materiału nie mieliby nic przeciwko dodatnim temperaturom na zewnątrz. Oto Frostpunk: Gra Planszowa.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: GambitTV - Frostpunk

Post autor: NeXuS AlphA »

Gambit pisze: 16 lip 2023, 12:55 Dziś za oknem żar leje się z nieba. Ludzie smażą się na plażach, albo smażą różne rzeczy na grillu. Zakładam, że ludzie ze świata do którego przenosi nas gra z dzisiejszego materiału nie mieliby nic przeciwko dodatnim temperaturom na zewnątrz. Oto Frostpunk: Gra Planszowa.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Patrząc na niektóre komentarze YT to zawsze mnie fascynuje jak ludzie są w stanie "przyjmować" zdanie innych i to jak występuje problem ze złożonymi informacjami, gdzie dla uproszczenia przyjmuje się tylko jakąś cyferkę czy słówko do własnego oburzenia i (nad)interpretacji, ale ułatwia mu ono rozumienie świata i swoją strefę komfortu.

Moze na wstępie materiału dołożyć plansze typu: Gra oceniana wedle skali BGG. Jeżeli metodologia jest Ci nieznana, oglądasz materiał na własne ryzyko. Autor nie odpowiada za ewentualne poczucie dyskomfortu. :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Frostpunk

Post autor: Gambit »

NeXuS AlphA pisze: 16 lip 2023, 20:11 Moze na wstępie materiału dołożyć plansze typu: Gra oceniana wedle skali BGG. Jeżeli metodologia jest Ci nieznana, oglądasz materiał na własne ryzyko. Autor nie odpowiada za ewentualne poczucie dyskomfortu. :wink: :mrgreen:
Jesteś wielki. Kradnę, jeśli mogę
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: GambitTV - Frostpunk

Post autor: NeXuS AlphA »

Ależ proszę, to tylko zaszczyt dla mnie :mrgreen:

Ale naprawdę, mam jakiś problem chyba w swojej głowie :wink: ale nie umiem załapać tej niemożności przyjmowania innej opinii o czymś co się samemu lubi, jeśli nie jest ona zbieżna.
Owszem czym innym jest drwina, kpina, wyszydzanie, ale na Boga powiedzenie że coś się komuś mniej podoba, no ogólnie to fajne ale nie jakoś żeby chwytało za serducho i znoszenie tego jako wyrazu agresji czy pogardy recenzenta... :|

Rozumiem, że kwestia typu: uważam że to gra na 1-2 osoby ale na więcej niż w 2 to i tak nie grałem może jakoś tak niektórym wadzić jako zdanie niepoparte doświadczeniem. Ale ja pierwsze podejście do Frostpunka zrobiłem wreszcie w tym roku na Pyrkonie, gdzie ustawiliśmy się w dwie osoby. W trakcie pojawiła się trzecia, bo zapytał czy skoro zaczynamy to może dołączyć. Mieliśmy poczucie ze to może nie pyknąć, ale zdecydowaliśmy na zasadzie 'a tam dobra' i szło to jak krew z nosa, a do tego zaczął się tworzyć efekt gracza alfa. Po kilku turach okazało się, że musi iść i... Jakże gra ruszyła z kopyta. Jakże płynnie szło, jak dało się kontrować własne pomysły i krzesać z nich lepsze biorąc poprawkę na to co ktoś inny w swojej logice zauważył.
Czyli znając TWoM i to jak wygląda Frostpunk dało się mieć już odczucie czy na więcej niż 2 to warto siadać.

Oglądam Cię od czasów GildiaTV. Gdy przy okazji recenzji Eldritch Horror padło, że patrząc na to jak się np rozkłada w porównaniu do Arkham Horror 2ed, to już do AH nie usiądziesz bo to taki duży fiat a nie Ferrari to.. To jako wielbiącemu wtedy AH2ed (a mającemu przy tym też Eldritcha) owszem pojawiło się w głowie 'argh jak to tak' ale ani nie kręciłem żadnego kałszkwału ani do dziś nie przestałem oglądać. Ba ostałeś się wręcz jako jedyny z tamtych lat, kogo bym dalej oglądał.
Choć owszem do dziś to pamiętam i mam z tyłu głowy :wink: :lol:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: GambitTV - Frostpunk

Post autor: tomp »

Ludzie po prostu nie rozumieją skali bgg.
Już parę razy słyszałem gambit dał 7.5 to pewnie zła gra. U tych ludzi ten numerek to swoisty ranking dobroci gry, po o opiniach wysnuwam hipotezę że to wygląda tak: 8 - ok, 8.5 - średniak, 9 - dobra gra, 9.5 - dobra gra, 10 - zagraj koniecznie. Może się mylę, ale tak postrzegam opinie innych.
Przytoczę anegdotyczny przypadek. "Jak oceniasz Ark nova?", "Dobra gra, fajna układanka - w na bgg założyłem grę w pełnym składzie, oceniłem na solidne 3" - dostałem odpowiedź co?!?!! #$$###$!!!!. Osoba nawet nie chciała poznać, przyczyn tak małej chęci grania w ten tytuł. Na szczęście Tomek zrobił recenzje i osoba nawet mnie przeprosiła, "wiesz co, miałeś rację nawet gambit ocenił tą grę jako kompletny szajs". Nic tylko się śmiać...
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Frostpunk

Post autor: yosz »

tomp pisze: 17 lip 2023, 06:35 wysnuwam hipotezę że to wygląda tak: 8 - ok, 8.5 - średniak, 9 - dobra gra, 9.5 - dobra gra, 10 - zagraj koniecznie. Może się mylę, ale tak postrzegam opinie innych.
Nie mylisz się. Ale nawet gdyby to nie było oparte o skalę BGG, to odbiór oceny 6/10 byłby że to co najwyżej średniak, a tymczasem powinno być że jest to gra dobra

Obrazek
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Elros.
Posty: 164
Rejestracja: 01 lis 2020, 16:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 163 times
Been thanked: 132 times

Re: GambitTV - Frostpunk

Post autor: Elros. »

NeXuS AlphA pisze: 17 lip 2023, 03:09
Rozumiem, że kwestia typu: uważam że to gra na 1-2 osoby ale na więcej niż w 2 to i tak nie grałem może jakoś tak niektórym wadzić jako zdanie niepoparte doświadczeniem. Ale ja pierwsze podejście do Frostpunka zrobiłem wreszcie w tym roku na Pyrkonie, gdzie ustawiliśmy się w dwie osoby. W trakcie pojawiła się trzecia, bo zapytał czy skoro zaczynamy to może dołączyć. Mieliśmy poczucie ze to może nie pyknąć, ale zdecydowaliśmy na zasadzie 'a tam dobra' i szło to jak krew z nosa, a do tego zaczął się tworzyć efekt gracza alfa. Po kilku turach okazało się, że musi iść i... Jakże gra ruszyła z kopyta. Jakże płynnie szło, jak dało się kontrować własne pomysły i krzesać z nich lepsze biorąc poprawkę na to co ktoś inny w swojej logice zauważył.
Czyli znając TWoM i to jak wygląda Frostpunk dało się mieć już odczucie czy na więcej niż 2 to warto siadać.
Gram regularnie w 4 osoby. Bawię się równie dobrze (jeśli nie lepiej, ze względu na dyskusje między graczami), jak we dwie.
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: GambitTV - Frostpunk

Post autor: NeXuS AlphA »

Elros. pisze: 17 lip 2023, 08:46Gram regularnie w 4 osoby. Bawię się równie dobrze (jeśli nie lepiej, ze względu na dyskusje między graczami), jak we dwie.
No i super jeśli u Ciebie się sprawdza, ale tym się właśnie charakteryzuje opinia że możemy mieć różne :) U mnie takie gry sprawdzają się bardziej na 2 z uwagi np: na większą kontrolę nad tym co się dzieje i wcale niemałe dyskusje, ale już nie tak nieraz chaotyczne jak przy 4 osobach.

Ogólnie jestem zdania jeśli np. jakąś moja opinia jest dla Ciebie/innych, na podstawie doświadczenia, moich preferencji albo innych swoich dowolnych powodów gucio warta, to nie ma się nią co ekscytować gdy jest odmienna; a co bywa nieraz trudne dla ludzi - nie twierdzę że dla Ciebie tak jest albo coś w ten deseń, ale wiadomo w czym rzecz :)
Oburzać się nie ma co w takich przypadkach, ale jak jest potrzeba to jak mówią : warto Rozmawiać :wink:

Udanych rozgrywek w 4 osoby i nie spamuje już w temacie należącym do Gambita :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Test 5 (albo 6) insertów od reDrewno

Post autor: Gambit »

Po raz kolejny firma reDrewno podesłała mi do domu spory zapas drewna wyciętego i złożonego tak sprytnie, że stworzyło kilka insertów do gier. Ja włożyłem je do odpowiednich pudełek i sprawdziłem dla Was, czy dają radę. Oto test 5 (albo 6) insertów od reDrewno.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Winter Kingdom

Post autor: Gambit »

Choć za oknem lipiec jest dość upalny, to na moim kanale panują nieco niższe temperatury. Wcześniej walczyłem o przetrwanie w mrozie, a dziś po prostu będę budował swoje królestwo wśród śniegu i lodu. Oto Winter Kingdom.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gdzie się podziały tamte gry? #12

Post autor: Gambit »

Dokonało się. Dotarliśmy do końca. Oto finałowy odcinek. Jednak nie całej serii, a jedynie pierwszego sezonu, bo mam zamiar to kontynuować, choć może z lekkimi zmianami. Tak, czy inaczej. Oto Gdzie się podziały tamte gry? #12.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: GambitTV - Gdzie się podziały tamte gry? #12

Post autor: Shodan »

Na początku nie lubiłem tego formatu, ale później się przekonałem, że jest ok. Po prostu słucham tylko o tych tytułach, które mnie z różnych względów interesują, a pozostałe przewijam ff ;-)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier z asymetrycznymi frakcjami

Post autor: Gambit »

Dawno nie było klasycznej topki na kanale. Czas zatem stworzyć nową subiektywną listę 10 gier, które łączy jakaś cecha i uszeregować je w sposób równie subiektywny. Jaki temat tym razem wybrali moi Patroni? Oto Top 10 gier z asymetrycznymi frakcjami.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Crokinole

Post autor: Gambit »

Ciągle tylko pogoń za nowymi grami na tych planszowych kanałach. A gdzie starsze tytuły? Gdzie klasyki? To może dziś u siebie zaprezentuję najstarszą grę, jaką kiedykolwiek recenzowałem. Taką z 1875 roku. Oto Crokinole.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Hegemony: Poprowadź Swoją Klasę do Zwycięstwa

Post autor: Gambit »

W grach często budujemy swoją cywilizację. Rozwijamy armię, technologię, szukamy nowych terenów. A jak wyglądałoby zarządzanie takim państwem "od środka"? Na to pytanie postara się odpowiedzieć gra Hegemony: Poprowadź Swoją Klasę do Zwycięstwa.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gdzie się Podziały Tamte Gry? #13

Post autor: Gambit »

To jest niesłychane. Nie dość, że udało mi się dobrnąć do końca pełnego cyklu 12 odcinków GsPTG, to właśnie zaczynam nieformalny drugi sezon tej serii. Z drobną zmianą do kwestii doboru gier do odcinka. Szkoda, że od początku nie oznaczałem tu sezonów bo przez to dziś odcinek pechowy – 13. Tak czy inaczej, oto „Gdzie się podziały tamte gry? #13”.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - ISS Vanguard

Post autor: Gambit »

Kosmiczne przygody to coś, o czym powstają książki, filmy, gry wideo i seriale. Ale także gry planszowe. Bo kosmos nie tylko czeka na podbicie przez jakąś dziwną rasę, ale także na eksplorację i odkrycie jego tajemnic. Tak jak w ISS Vanguard.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - John Company: Druga Edycja

Post autor: Gambit »

Weźmy dobrze prosperującą firmę zajmującą się handlem zagranicznym i pewną dozą operacji wojskowych. Obsadźmy ją członkami swojej rodziny, żeby generowali zysk nie tylko dla niej, ale i dla nas. Profit. Tylko, że są też inne rodziny, które wpadły na ten sam pomysł. Oto John Company: Druga Edycja.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gdzie się podziały tamte gry? #14

Post autor: Gambit »

Karuzela kręci się dalej. Kolejny miesiąc, kolejny odcinek "Gdzie się podziały tamte gry?". Już czternasty. Dziś oprócz standardowych tytułów sprzed roku, ponownie pojawi się kilka wzmianek o grach recenzowanych wcześniej. I to dużo wcześniej. Zapraszam.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Solar Sphere

Post autor: Gambit »

Gwiazdy. Lubimy na nie patrzeć. Lubimy je podziwiać. Gwiazdy są raczej poza zasięgiem zwykłego człowieka. Niektórzy jednak badają i odkrywają. Ale są tez i tacy, którzy wpadli na pomysł budowania dookoła gwiazd wielkiej sferycznej konstrukcji, zwanej Sferą Dysona, w celu pozyskania z nich energii. Tak można się pobawić w grze Solar Sphere.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Blackbeard's Lost Fleet

Post autor: Gambit »

Na moim stole zagościł kolejny prototyp. Kolejna gra, która będzie walczyła o ufundowanie na Kickstarterze. Tym razem jako piraci będziemy rekrutowali kamratów, wzniecali bunty na statkach, aby przejąć flotę Czarnobrodego. Oto Blackbeard’s Lost Fleet.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Ra

Post autor: Gambit »

Mam wrażenie, że coraz częściej na rynku pojawiają się wznowienia klasyków z zeszłego, lub początku tego wieku. Edycje na 20, 25 czy 30 lecie wyglądają zza każdego rogu. Dziś o jednej z takich gier. Oto Ra od Reinera Knizi.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Wideo shelfie

Post autor: Gambit »

Obiecywałem to od dawna i w końcu jest. Dzięki jednemu z moich Patronów, który nie tylko pożyczył mi gimballa, ale i finalnie zmobilizował do działania. Oto przegląd moich półek czyli Wideo shelfie - październik 2023.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ