GambitTV - Nexus Ops

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Astra

Post autor: Gambit »

Gwiazdy to bardzo interesująca sprawa. Dzięki jednej z nich na Ziemi może trwać życie. Ludzie od dawna się im przyglądają. Niektórzy zaczęli doszukiwać się na nieboskłonie kształtów złożonych z gwiazd i zaczęli im nadawać nazwy. Gracze będą mogli zająć się tym samym w grze Astra.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gdzie się podziały tamte gry? #15

Post autor: Gambit »

Cykl kręci się dalej. Wydaje mi się, że od nowego sezonu nieco go sobie utrudniłem, ale nadal dzielnie prę do przodu. To już piętnaste spojrzenie wstecz na recenzowane gry. Oto Gdzie się podziały tamte gry? #15.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gra Miesiąca - październik 2023

Post autor: Gambit »

Nikt nie spodziewał się Hiszpańskiej Inkwizycji. Tym bardziej nikt nie spodziewał się, że znany i lubiany cykl Gra Miesiąca prowadzony przez Piotra z Grania w Chmurach, pojawi się na moim kanale. A jednak. Dlaczego tak się stało? Na jak długo? Wyjaśniam w materiale. Tak w ogóle zapraszam do oglądania. Oto Gra Miesiąca - październik 2023.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: GambitTV - Gra Miesiąca - październik 2023

Post autor: Miszon »

Świetna wiadomość! :)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Carnegie

Post autor: Gambit »

W końcu na mój stół trafiła gra, którą chciałem poznać już od dawna. Nie udało się za pierwszym razem, ale co ma wisieć nie utonie. Po dwóch latach mogłem rozwinąć swoje przedsiębiorstwo i wszelkie koneksje w USA. Oto Carnegie.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Evacuation

Post autor: Gambit »

Co należy zrobić, kiedy zbyt mocno eksploatujemy planetę i wkrótce przestanie być ona zdolna po podtrzymania życia? To proste. Znaleźć sobie nową, a z tej starej jak najszybciej się ewakuować. Dlatego też nowa gra Vladimira Suchego nosi tytuł Evacuation.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 złośliwych gier

Post autor: Gambit »

Czas wrócić do regularnych topek. Mam przynajmniej taką nadzieję, że to się uda. Zaczynamy od topki, która nie koniecznie musi być miła. Oto Top 10 złośliwych gier.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Ekspedycyje

Post autor: Gambit »

Wielkie mechy. Meteoryt z głębi kosmosu rozbijający się w tajdze. Nieznane zło, wypełzające na powierzchnię naszej planety. Zaginiona ekspedycja profesora Tarkowskiego. Uniwersum 1920+. To może oznaczać tylko jedno. Dziś przed kamerą Ekspedycyje.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gra Miesiąca - listopad 2023

Post autor: Gambit »

Miesiąc temu na moim kanale gościnnie pojawiła się seria stworzona przez Piotra z Granie w Chmurach, czyli Gra Miesiąca. Seria, w której różni recenzenci gier planszowych opowiadają o swojej ulubionej grze z danego miesiąca. Kolejny miesiąc mija. a seria nadal sobie u mnie siedzi. I nawet jej się trochę podrosło. Mam nadzieję, że za miesiąc nie schudnie (gdziekolwiek by nie była). Oto Gra Miesiąca - listopad 2023.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Trepanation

Post autor: Gambit »

Aby zainteresować gawiedź, trzeba pokazać cos naprawdę dobrego, albo szokującego. Można zachwycić pięknym śpiewem, tańcem, czy akrobacjami. Albo uciąć komuś nogę, lub zrobić dziurę w głowie. Jak w grze Trepanation.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Pax Renaissance: Druga Edycja

Post autor: Gambit »

Seria gier ze słowem Pax na początku tytułu, intrygowała mnie od jakiegoś czasu. Gracze chwalili te gry, choć mówili, że są dość skomplikowane. W końcu się przełamałem i Paxy zaczęły trafiać na mój stół. Tym razem zagościł na nim Pax Renaissance: Druga Edycja.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Apiary

Post autor: Gambit »

Naukowcy przestrzegają, że jeśli na Ziemi zabraknie pszczół, ludzkość czekają bardzo ciężkie chwile. Z drugiej strony okazuje się, że jeśli zabraknie ludzi, to pszczoły poradzą sobie lepiej niż my radzimy sobie teraz. Oto Apiary.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Epic Spell Wars of the Battle Wizards

Post autor: Gambit »

Ostatnio okazało się, że do tej pory nie zrecenzowałem jednej z gier, które od dłuższego czasu goszczą na mojej półce. Czy to przez przeoczenie, czy natłok innych gier, tego nie wiem. Ale dzisiaj naprawiam ten błąd. Oto Epic Spell Wars of the Battle Wizards Panic at the Pleasure Palace. A tak naprawdę to o całej serii będzie.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gra Miesiąca - grudzień 2023

Post autor: Gambit »

Miesiąc temu Grę Miesiąca przedstawiło Wam 30 różnych twórców. W tym miesiącu myślałem, że materiały przyśle mniej osób, z uwagi na Święta i Sylwestra. Oj jakże się pomyliłem. Jasne, niektórym nie udało się pojawić, ale przybyły też nowe osoby. I co? I mamy nowy rekord. Zapraszam na Grę Miesiąca - grudzień 2023.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gdzie się podziały tamte gry? #17

Post autor: Gambit »

To już siedemnaste spojrzenie wstecz. Siedemnaste spojrzenie na gry, które recenzowałem przed rokiem albo przed laty, aby sprawdzić czy i jak się u mnie trzymają. Zapraszam na Gdzie się podziały tamte gry? #17.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Ceres

Post autor: Gambit »

Gdzie najlepiej szukać nowych źródeł do wydobycia surowców wszelakich, jak nie w kosmosie? Najlepiej w jakimś pasie asteroid. Trzeba wybudować bazę z niezłym zapleczem i ruszyć na łowy. Oto Ceres.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Cutthroat Caverns

Post autor: Gambit »

„Bez współpracy nie przeżyjesz. Bez zdrady nie wygrasz.” To bardzo ciekawy slogan dla gry planszowej o grupie bohaterów, którzy mierzą się z wszelakimi bestiami w podziemiach. To znaczy pierwsza część o współpracy jest zrozumiała, ale ta o zdradzie? Ale tak właśnie działa Cutthroat Caverns.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Test 5 insertów od Warbox

Post autor: Gambit »

Dzisiaj wyjątkowo w niedzielę materiał z rodzaju, który zwykle na kanał trafiał w środę. Dlaczego? Wyjaśnienie w materiale (oczywiście). A tymczasem zapraszam Was do krainy HDFu i sklejki (choć tu głównie HDFu). Oto test pięciu insertów od WarBox.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gdzie się podziały tamte gry? #18

Post autor: Gambit »

To najdłuższy i najbardziej terminowy cykl na moim kanale. Nie liczę recenzji oczywiście. Nawet topki wrzucam nieregularnie. A spojrzenia wstecz od półtora roku pojawiają się niezmiennie w pierwszą niedzielę miesiąca. Oto "Gdzie się podziały tamte gry? #18".
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gra Miesiąca - styczeń 2024

Post autor: Gambit »

Kolejny miesiąc zatem czas ponownie zebrać ekipę, która opowie o swoich ulubionych grach tego właśnie miesiąca. Ekipa jak zwykle liczna i zacna, zatem nie ma co przedłużać. Zapraszam na Grę Miesiąca - styczeń 2024.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Wsiąść do pociągu: Legendy Zachodu

Post autor: Gambit »

Czas wsiąść do pociągu. Tym razem jednak nie byle jakiego, ale takiego, który przejedzie Stany Zjednoczone Ameryki Północnej od wschodu, do zachodu. A po drodze odkryjemy ciekawe miejsca. Oto Wsiąść do pociągu: Legendy Zachodu.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Dwellings of Eldervale

Post autor: Gambit »

Magowie, wojownicy, smoki, potwory. A gdzieś pomiędzy nimi zwykli robotnicy. Wszystkich łączy jedno (znaczy wszystkich oprócz potworów). Eksplorują krainę Eldervale w poszukiwaniu zasobów i miejsc do budowania nowych chatek. I czasem chodzą na jakieś przygody. Oto Dwellings of Eldervale.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: GambitTV - Dwellings of Eldervale

Post autor: Grzeg0rz »

Gambit, czy przyglądałeś się może Andromeda's Edge? Trochę zmian wprowadzili, zwłaszcza jeżeli chodzi o walkę. Ciekawa wydaje się zasada, że jeżeli wprowadzasz do walki co najmniej trzy jednostki przerzucasz wszystkie kości z wynikiem 1 i 2, robisz to do skutku (ogólnie przerzucasz wszystkie kości o wartości niższej niż liczba wprowadzonych do walki jednostek). Nie ukrywam, że napaliłem się na Voidfall. Niestety wiem, że nie mam ekipy do grania w ten tytuł. Ponadto chciałbym trochę więcej walki między graczami. Poza tym, walka w Voidfall z większą ilością RÓŻNYCH jednostek, rozpatrywaniem poszczególnych ulepszeń, z mojej perspektywy może okazać się trochę nużąca. Ponoć są już dwie aplikacje do liczenia siły bojowej flotylli (w tym jedna od oryginalnego wydawcy... 🙄). Trochę dał mi do myślenia Twój "zarzut" co do płaskiego żonglowania zasobami w DoE. Mimo asymetrii frakcji, boję się znużenia rozgrywką. I tutaj pojawia się Voidfall z różnymi scenariuszami. Pytanie czy te scenariusze faktycznie w widoczny sposób wpływają na rozgrywkę...? Super przykładem gry z różnymi wariantami jest dla mnie Mage Knight. Z 90% rozgrywek to standardowy podbój ale fajnie jest od czasu do czasu rozegrać jakiś krótszy scenariusz, czy też taki, który mocno zmienia cele, do których dążymy w rozgrywce.

Wiem doskonale, że Voidfall i Andromeda's Edge to dwie bardzo różniące się między sobą gry. Chyba jedyne rzeczy wspólne to kosmos oraz to, że przedstawiane są jako tytuły 4X, a żadna z nich w pełni warunków gry 4X nie spełnia :lol: Zrozumiem też, że nie wypowiesz się na ten temat, bo to w sumie nawet nie dotyczy bezpośrednio recenzowanej przez Ciebie gry. Tak naprawdę to mam spory dylemat i chciałem się po prostu komuś wygadać. Dzięki, że cały czas Ci się chce... Pozdrawiam 😁.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier poznanych w 2023 roku. Ojciec vs córka

Post autor: Gambit »

Oto kolejny materiał, w którym w jakiś sposób wracam do roku 2023. Tym razem jednak nie jest to powrót bardzo rygorystycznie trzymający się zeszłego roku. A dodatkowo nie jestem w nim sam. Oto Top 10 gier poznanych w 2023 roku. Ojciec vs córka.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Amun-Re

Post autor: Gambit »

Zastanawialiście się kiedyś jak powstawały piramidy? Oczywiście pomijając ingerencję obcych cywilizacji. Niezależnie od tego jak je budowano najpierw trzeba było znaleźć na nie miejsce. A potem je kupić. Najlepiej na drodze licytacji. Oto Amun-Re.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ