Burning Suns (Emil Larsen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: costi »

Czy ja dobrze widzę, że gość chce produkować własne kostki, zamiast kupić gotowce?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: Rocy7 »

costi pisze:Czy ja dobrze widzę, że gość chce produkować własne kostki, zamiast kupić gotowce?
Gość wymyślił specjalne modele zwanie die ships - jest to figurka z wbudowaną kostką jako HP. Problemem był chyba rozmiar standardowych kosci jakos nie pasowały.

Obrazek

Obrazek

Tu jest wyjaśnienie

https://www.kickstarter.com/projects/su ... ts/1078587

https://www.kickstarter.com/projects/su ... ts/1030034
The same story goes for the dice. I initially planned to buy these from a well-known dice producer, but even on an order of 40.000 !! dice, they couldn't offer me a price below 0.65 euro per dice *phew* ... So here I also had to find another solution, now dice is being produced together with the ships. This also ensures a perfect fit.
Obrazek

(prototyp druk 3D)
Ostatnio zmieniony 14 sty 2016, 07:30 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: Tehanu »

Paskudne te statki :roll:
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: wirusman »

To chyba nie jest odlew tylko druk 3D.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: Rocy7 »

Tehanu pisze:Paskudne te statki :roll:
po pierwsze jeśli chodzi o die ships to prototypy w druku 3D (co bardzo łatwo dostrzec), po drugie kazda rasa w BS ma wlasne modele (70 unikalnych wzorow) nie różnią się tylko kolorem, jak w niektorych grach. Widziałem duzo gorsze finalne modele w paru grach 4X nie wspominajac o duzo gorszej szaroburej oprawie graficznej.

Modele zblizone do finalnych to Guardianie

Obrazek
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: misioooo »

Już jest BS? Nic mi z newslettera nie przyszło... Poza tym Twoim na PW rozsyłanym ;P Dzięki Rocy7 :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: Rocy7 »

misioooo pisze:Już jest BS? Nic mi z newslettera nie przyszło... Poza tym Twoim na PW rozsyłanym ;P Dzięki Rocy7 :)
Byl update, newsletter zostanie wydaje jak gra doplynie, bo na razie sa 2 rozne terminy dobry i zly.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: Harth »

Rocy7 pisze:
misioooo pisze:Już jest BS? Nic mi z newslettera nie przyszło... Poza tym Twoim na PW rozsyłanym ;P Dzięki Rocy7 :)
Byl update, newsletter zostanie wydaje jak gra doplynie, bo na razie sa 2 rozne terminy dobry i zly.
A w zasadzie zły i jeszcze gorszy :wink:
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: orzeh »

Ja też dziękuję za PW, powoli się "zbieram" do wydrukowania wszystkego.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: orzeh »

Jak drukujecie na grubym kartonie? Bezpośrednio czy przyklejacie?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi koniec 2015

Post autor: Rocy7 »

orzeh pisze:Jak drukujecie na grubym kartonie? Bezpośrednio czy przyklejacie?
Jak drukowalem normalnie a potem karty karty ras, ideologii, struktur czy systemow podklejałem na karton. Było to rozwiazanie tansze lecz gorsze wizualnie.

Ważna uwaga Burning Suns nie jest Eclipse, ekonomia ma mniejsze znaczenie i liczy się umiejętność dostosowywania się do zmieniających warunków, zwłaszcza ułożenia plansz kolejności akcji.
Emil Larsen pisze:Thematic tactical 4X action
Burning Suns isn't a traditional 4X game. It takes the 4X actions and gives you complete tactical control. This means you'll have to adapt and improvise on the way to victory.
A strategy can only take you this far, in the meantime you'll have to rely on your ability to analyse the situation and calculate the best possible moves ahead of you.

Being able to force, trick and outmanoeuvre your opponents is key to success. Seize opportunities as they arise and don't wait for the perfect moment - because it doesn't exist! It's about being proactive and reactive according to your chances and the risk you're willing to take!
Obrazek

Obrazek
dariosq
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:59
Has thanked: 1 time

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: dariosq »

Uważam, że gra jest bardzo dobra.
Na plus:
- prawdziwe szybkie 4X
- grafika, klimat i otoczenie gry,
- 3 częściowa budowa rasy co daje 1000! kombinacji warunków startowych dla gracza,
- dyplomacja która pozawala namieszać przeciwnikom bez angażowania sił militarnych,
- sojusze, dające korzyści dwustronne - myślę że powinny być stosowane dla 4- 6 graczy. Przy dwu robi się gra kooperacyjna, a przy trzech graczach zawsze 2 będzie na 1 i tym samym negatywne emocje. Proponuję rozpad sojuszu przy różnicy 3 antymaterii, a nie 4 przy krótkiej grze do 10.
- prosta dynamiczna walka kosmiczna i lądowa
- możliwość ostrzału floty zamiast bitwy i bezpośredniego szturmu systemu
- przerzut kości zmniejsza losowość walki, ale nie pozbawia jej całkowicie co jest OK.
- misje czyli zakamuflowana nieprzewidziana akcja - zaskoczenie dla przeciwnika

Na minus
- status światłości, mroku i neutralne - nie bardzo czaję po co to?
- brakuje mi tu wielkości populacji planet i związanych z tym efektów.

Czepianie się :)
- antymateria jako wyznacznik wygranej mi nie leży. Jest sztuczna, oderwana od gry. Wolałbym wartość statusu gracza na który składałoby się np.: ilość systemów kontrolowanych, ilość produkowanych kryształów, wielkość floty i populacji. A może głosowanie Graczy (każdy swoim wpływem) nad wyborem Lidera Gry np. co 5 rund ala MoO?
- nie wiem po co są jednostki specjalne. Same w sobie są fajne ( ach te kostki :)), ale zgodnie z brzytwą Ockhama wystarczyłyby zwykłe jednostki do rozstrzygnięcia gry. Może stosować je dla gry długiej, a krótka 10 jedn antimater grać zwykłymi statkami? Byłoby szybciej i łatwiej.
- wolałbym inną fazę planowania - może tylko po 2 liderów z każdej rasy, ale z możliwością riposty tj. inni gracze mogą zagrywać tę samą akcję co gra dany lider - gra by się wypłaszczyła, gracze kombinowaliby co kto zagra i strategia by na tym zyskała.
Niech Moc będzie z Wami
Dariusz
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: misioooo »

Zagrałem na razie jeden raz i to nie do końca... Mi się bardzo podobało i na pewno jeszcze pogram (tabletopia!). Gra zajmuje spory kawałek czasu, choć nie tyle co Twilight Imperium. Czas mi minął błyskawicznie (świetna gra? świetne towarzystwo? wszystkiego po trochu?) i na tej podstawie oceniam :twisted:
+ Mechanicznie to jest proste, niemal banalne (dla "gracza") natomiast sama ilość decyzji i wyborów już potrafi nieco przytłoczyć.
+ Bardzo fajnie pomyślane tworzenie swojej "rasy" - podobnie jak w Small World, ale tutaj z 3 elementów składamy do kupy...
+ Rasy, ideologie, technologie dosyć mocno się różniące - asymetryczne.
+ Wydaje mi się, że sporo dróg do zwycięstwa, nie trzeba grać "zgodnie z rasą"
+/- Kolejna gra z typu "chcę zrobić 100 rzeczy, ale mogę tylko 10..."
- Zasady wymagają dopracowania - pojawiały się w trakcie gry niejasności mające spory wpływ na rozgrywkę
- Dostępność (jak już wyjdzie wogóle).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: mauserem »

misioooo pisze:Zagrałem na razie jeden raz i to nie do końca... Mi się bardzo podobało i na pewno jeszcze pogram (tabletopia!). Gra zajmuje spory kawałek czasu, choć nie tyle co Twilight Imperium. Czas mi minął błyskawicznie (świetna gra? świetne towarzystwo? wszystkiego po trochu?) i na tej podstawie oceniam :twisted:
+ Mechanicznie to jest proste, niemal banalne (dla "gracza") natomiast sama ilość decyzji i wyborów już potrafi nieco przytłoczyć.
+ Bardzo fajnie pomyślane tworzenie swojej "rasy" - podobnie jak w Small World, ale tutaj z 3 elementów składamy do kupy...
+ Rasy, ideologie, technologie dosyć mocno się różniące - asymetryczne.
+ Wydaje mi się, że sporo dróg do zwycięstwa, nie trzeba grać "zgodnie z rasą"
+/- Kolejna gra z typu "chcę zrobić 100 rzeczy, ale mogę tylko 10..."
- Zasady wymagają dopracowania - pojawiały się w trakcie gry niejasności mające spory wpływ na rozgrywkę
- Dostępność (jak już wyjdzie wogóle).
Ciągle coś mi nie pozwala na dołączenie do Was na Tabletopii - ale mam nadzieję, że w końcu się uda. :)
A Wasze relacje tylko podnoszą mi ciśnienie na ten tytuł.
Liczę, że przy niskim nakładzie wydania, jeśli nie uda się kupić egzemplarza, dam radę stworzyć PnP na zadowalającym poziomie, łącznie z drukowanie 3D statków specjalnych - zobaczymy.
Na razie jawi mi się ta gra jak święty graal kosmicznych 4x :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi październik 2015.

Post autor: Rocy7 »

Błysk pisze:Ładnie to wygląda. Szkoda, że nie zdecydowano się puścić gry w "obieg" poza kicstarterem. Chyba, że coś się zmieniło w tej sprawie?
Poza Kickstarterem będzie dostępne 150 kopii do kupienia ze strony twórcy http://www.suntzugames.com/store.html

Gra będzie miała oficjalnie dodaną polską wersje print and play przystosowaną do druku dwustronnego.

Każdy kto kupił już wersje angielską print and play a chce polską dostanie ją dodaną do plików print and play na stronie sels.

Przykładowe karty wersji PL (autor obrobka graficzna Planszówkowy Dobromir text Krionah)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 cze 2016, 14:26 przez Rocy7, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

Aktualizacja terminu dostawy

3 opcje

1. Everything will be shipped together

Since all the plastic will be finished so close to each other, it makes sense to ship things together. It'll keep my economy floating and saving 4 weeks at the expense of double shipping isn't a good idea. 

2. Best case: Shipping starts in early August

If the plastic manufacturer has upped their game just as much as it seems, with the molds being finished in such a tempo, it shouldn't be too long before it all can be shipped. 

3. Worst case: Shipping starts in late September

If I'm to expect a couple of errors along the way and maybe not exactly the tempo that has been shown the last month, we might end up in late September before shipping starts. 


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

Polska wersja print and play jest gotowa i została przeslana twórcy gry, ktory doda ją do wersji angielskiej print and play.

Wielkie dzieki dla Planszowkowy Dobromir i Krionah za kawał dobrej roboty.

Instrukcja https://boardgamegeek.com/filepage/1330 ... ska-jakosc

Polska wersja komponentow (przyklady)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 cze 2016, 14:16 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Krionah »

Echem, Planszówkowy Dobromir pracował nad tym tłumaczeniem razem ze mną...
Ostatnio zmieniony 09 cze 2016, 11:35 przez Krionah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

Przepraszam, już poprawiam post.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016, 08:37 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Krionah »

Spoko luz :). A o sobie dlaczego nie wspomniałeś? Razem z Planszówkowy Dobromirem walczyliśmy z tekstem, natomiast Rocy7 prowadził korespondencję z autorem gry i na bieżąco pomagał w rozwiewaniu wątpliwości co do działania kart (dzięki czemu mogliśmy na nich zamieścić jaśniejsze opisy) i zasad gry.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

Ponieważ ja w ogóle prawie nic nie zrobiłem związanego z tłumaczeniem;) oprócz paru terminów, więc mój udział nie byl wart wzmianki.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

Aktualizacja w projekcie termin wysylki polowa lipca, preorder otwarty 4 lipca (150 sztuk poza KS, wersja identyczna z wersja wspierajacych).

Preorder http://www.suntzugames.com/store.html

UWAGA wersja z modelami jest tylko angielska + pliki z polskim tlumaczniem do druku)

Cena około 100 euro z dostawą


Expansion dotyczy tylko tych wspierajacych ktorzy zamowili modele dla ras dodatkowych (niewymagane do gry, niedostepne poza KS).


These dates contain both manufacturer's and my estimates. 

late-June: You'll receive a BackerKit update request, to make sure you have the correct address typed in. late-June to early-July: Manufacturer finalizes plastic components and packs the base games. 4th of July: Pre-order for Burning Suns will be opened, I expect there to be roughly 150 games available. I believe they will be gone quickly.  mid-July: Base games starts to ship. mid-August to late-August: The final molds for the expansion will be done and components packed. late-August: Shipping of the base games with expansion materials will start. 

Obrazek
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: Rocy7 »

p_dobromir
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2015, 12:12
Been thanked: 1 time

Re: Burning Suns strategia 4x sci-fi czerwiec / wrzesień 20

Post autor: p_dobromir »

Promocja na Burning Suns w wersji Print and Play :D
4,99$ z 9,99$
ODPOWIEDZ