Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: Rocy7 »

Po moich doświadczeniach z Descent II czy Got II myślę że przydałby się jakiś dobry segregator na żetony. Na chwilę obecną stosuje co prawda woreczki strunowe ale przy większej liczbie elementów przydałoby się coś wygodniejszego.

Zwłaszcza jak w planach mam np. takie Eclipse. Proszę więc o radę najlepiej wraz z orientacyjną ceną. Wygląd segregatora nie ma znaczenia liczy się funkcjonalność pod kątem przyśpieszenia zarówno rozkładania przyśpieszenia gry i dobrze by było jakby wchodził do pudełka:). Czym się kierować przy wyborze liczby przegródek? Najlepiej jak najwięcej?
Jeśli ktoś ma inne rozwiązanie niż woreczki / pudełka chętnie je poznam.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: Banan2 »

Ja do Eclipse, i nie tylko, mam takie coś Sprawdza się doskonale. Kosztowało bodajże 12 PLN. Ta firma robi też organizery w innych rozmiarach.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: Rocy7 »

Dzięki :) a w kwestii sakiewki do losowania technologi? Widziałem taką na recenzji Game Troll.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 09:41 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: Banan2 »

Rocy7 pisze:Dzięki :) a w kwestii sakiewki do losowania technologi? Widziałem taki na recenzji Game Troll.
Sakiewki są w standardowym wyposażeniu Eclipse.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: RasTafari »

ja do gota używam tego, którego zlinkował Banan2 i idealnie się tam mieszczą wszystkie żetony i jednostki, natomiast do Descenta tego http://www.ceneo.pl/10868612 ale do niego wchodzą tylko żetony + kosteczki, reszta popakowana w home made pudełka :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 801 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: mat_eyo »

Ja zawsze kupuję w Tesco pojemniki na śrubki ;) są śmiesznie tanie, duża różnorodność rozmiarów i nawet te najmniejsze są dosyć głębokie więc trochę tych żetonów wchodzi. Kolega posiadający Eclipse z dodatkiem wszystko upchnął w 4-5 takich organizerach.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: Yavi »

Banan2 pisze:Ja do Eclipse, i nie tylko, mam takie coś Sprawdza się doskonale. Kosztowało bodajże 12 PLN. Ta firma robi też organizery w innych rozmiarach.
Pozdrawiam
Haha, chciałem napisać czego sam używam, ale wszedłem w Twojego linka i... kupiłem dokładnie to samo pudełko na śrubki w Castoramie do Arkham Horroru.
Również polecam, ma możliwość regulowania wielkości i ilości przegródek w środku i jest dość płaskie - nie zajmie zbyt wiele miejsca.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: rattkin »

Odradzam paskudztwa w rodzaju pudełek pseudo-Plano tak jak linkowane powyżej. Tacki GMT - tylko i wyłącznie. Jesteśmy jednym z kilku krajów w Europie, gdzie te tacki są dostępne od ręki i za śmieszne pieniądze.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: Banan2 »

rattkin pisze:Odradzam paskudztwa w rodzaju pudełek pseudo-Plano tak jak linkowane powyżej. Tacki GMT - tylko i wyłącznie. Jesteśmy jednym z kilku krajów w Europie, gdzie te tacki są dostępne od ręki i za śmieszne pieniądze.
No cóż ... Jako użytkownik wielu tych pseudo-plano pudełek stwierdzam, przynajmniej patrząc na zdjęcia, że tacki GMT mają co najmniej jedną wielką wadę. Mianowicie szerokość przegródek jest stała. W wyrobach Prosperplastu (tych, które linkowałem) wszystko można sobie dowolnie poustawiać. W przypadku takich gier jak Eclipse, Chaos itd, jest to rozwiązanie wręcz idealne. O trwałości tacek GMT się nie wypowiadam, bo widziałem tylko zdjęcia. Chociaż na zdjęciach wygląda to mało rewelacyjnie (jak zwykła wypraska). Natomiast pseudo-plano pudełka może ciut droższe, ale wykonane są naprawdę porządnie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: Yavi »

Patrząc na fotki tych tacek, to raczej one powinny być nazywane "paskudztwami". Wolę dołożyć te 5 złotych i kupić bardzo wytrzymałe, poręczne pudełko (posiada wygodną rączkę) z regulowanymi przegródkami. Każdemu według potrzeb ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: Rocy7 »

Organizer Prosperplast Nor 12 w sumie nadaje się do GoT II edycji choć jedna armia się nie mieści w pudełku ale to nie problem. (tzn. zmieściłaby się ale trudniej byłoby utrzymać porządek a wolę mieć przejrzyściej). Organizer ma jedną istotną wadę wydaje mi się że znacząco zwiększa ciężar pudełka co jest dla mnie istotne bo często podróżuje z GoTem. Duża zaletą jest zmienną szerokość przegródek choć tutaj spodziewałem się większych możliwości modyfikacji niż tylko opcja polegająca na nie włożeniu cześć przegródek, myślałem że przegródki po prostu się przesuwa w organizerze.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: Hipke »

Zgadzam sie ze zwolennikami organizera Prosperplast Nor 12 :) Otoz sam zakupilem jakis czas temu dokladnie ten organizer i sprawdzil sie idealnie do Jaskinii.
Zmiescil sie w pudelku idealnie. Kafle korytarzy co prawda musza byc osobno, ale moim celem bylo uporzadkowanie wszystkich zetonow i latwosc dostepu podczas gry.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Pudełko / segregator na żetony do planszówek / Eclipse

Post autor: Pierzasty »

rattkin pisze:Odradzam paskudztwa w rodzaju pudełek pseudo-Plano tak jak linkowane powyżej. Tacki GMT - tylko i wyłącznie. Jesteśmy jednym z kilku krajów w Europie, gdzie te tacki są dostępne od ręki i za śmieszne pieniądze.
O to to. Tacki na żetony są doskonałe, ładnie pasują do pudełek, a jeśli ma się pierwszą edycję Descenta to są po prostu konieczne - rozmiar przegródek ciut więcej niż 25x50 mm, żetony pasują idealnie do wyjęcia.
ODPOWIEDZ