Terra Mystica - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Terra Mystica (J. Drögemüller, H. Ostertag)

Post autor: Cin »

betavulga pisze: 03 maja 2021, 18:01
Atopos pisze: 03 maja 2021, 17:35 Ja kupowałem swój egzemplarz w styczniu 2015 roku i mam to w instrukcji ale nie na planszetce.
Faktycznie, w nowym dodruku tak samo, w instrukcji jest, na planszetce nie ma.
Czekajcie, czy ja dobrze rozumiem? W najnowszym polskim dodruku nie ma OFICJALNYCH zmian, które były w niemieckiej wersji już 3 lata temu? To brzmi jak bardzo nie śmieszny żart.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Terra Mystica (J. Drögemüller, H. Ostertag)

Post autor: Sever »

Hej hej, może ktoś wytłumaczyć na czym polega ta zasada zmiennej kolejności tur? Posiadam podstawkę i fajnie byłoby urozmaicić :).
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Terra Mystica - pytania i wątpliwości

Post autor: Fojtu »

W kolejnej turze grasz wg. kolejności pasowania zamiast dawać pierwszego gracza. Wtedy nie masz kolejności naokoło stołu, tylko tak jak gracze pasowali w poprzedniej turze. Ja to zazwyczaj sobie zaznaczałem mostami w kolejności, jako że 3 mosty mało kto kiedy używa i zazwyczaj jest jakiś wolny.

Tutaj jest instrukcja:
https://wydawnictwo.bard.pl/?page_id=206
Strona 8
ODPOWIEDZ