W pajęczej sieci

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: W pajęczej sieci - Ewolucja: Rozszerzenie

Post autor: Vermin83 »

Trochę mnie grypa przypiliła, ale w końcu jakoś dzisiaj działam i wrzucam to co miało być w piątek - recka Neuroshimy Hex 3.0
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2014 ... ex-30.html
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: W pajęczej sieci - DoC + Amatorskie talie#1

Post autor: Vermin83 »

Dwa linki do nowych materiałów:
Recenzja Duel of Champios z perspektywy 2 lat istnienia gry.
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2014 ... pions.html
Oraz nowy cykl, czyli Amatorskie talie, też dotyczący DoC
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2014 ... mpion.html
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: W pajęczej sieci - DoC + Amatorskie talie#1

Post autor: Vermin83 »

Na dziś informacja mało przyjemna, ale zważywszy na okoliczności muszę ją ogłosić. Otóż mimo moich wielkich starań i lat pracy (dosłownie) spędzonych nad warsztatami z gier planszowych oraz karcianych, jak i recenzowaniem ich, ze względów czysto finansowych jestem zmuszony zakończyć tą pracę. No właśnie pracę, co jak się okazało jest przez ogół społeczeństwa, niestety w tym i graczy, traktowane jako zabawa. Serio, jeśli ktoś tak myśli to niech spróbuje przez pół roku regularnie ogrywać, promować i recenzować gry - zdziwi się jak przy tym jest mało grania a dużo pisania i tłumaczenia zasad.

Niestety stereotypów w Polsce nie idzie pokonać, o czym przekonałem się na własnej skórze i muszę z powrotem wrócić do "normalnej" pracy, bo z obecnej nie jestem wstanie się utrzymać. Dlatego już jakiś czas temu zawiesiłem przysyłanie gier przez wydawców, a obecnie koncentruje się na finalnym zrecenzowaniu i zaprezentowaniu w unboxingach reszty gier z moich zbiorów. Te potem mocno uszczuplę, bo i tak nie będą mi już potrzebne. Zatem do wiosny (lub jej końca) przyszłego roku będą pojawiać się na blogu w miarę regularnie materiały, a potem blog w dużej mierze zmieni swój profil. Będzie służył głównie do publikacji moich amatorskich książek oraz sporadycznie recenzji i scenariuszów do Mage Knight czy Robinsona.

Szkoda że tak wyszło, ale jak wspomniałem, ze stereotypami w tym kraju się nie wygra, a ja walczę z nimi przeszło 5 lat. Nie mam siły pracować za darmo, a pisanie recenzji i innych rzeczy jakie robię to tytaniczna robota. Myślałem że znalazłem swoje miejsce, ale widać nie to mi pisane.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: W pajęczej sieci - Powolny koniec recenzji na blogu

Post autor: lacki2000 »

:cry: A nie da się jakoś pół na pół? Znaczy gdzieś pracować "normalnie" i prowadzić bloga planszówkowego w mniejszym rozmiarze? Ja wiem, że życie koryguje często nasze ścieżki życiowe no ale bez twego bloga świat recenzji planszówkowych będzie uboższy. Tak czy siak to chyba całkiem z planszówek nie zrezygnujesz i się gdzieś czasem spotkamy przy stole w Trójmieście, prawda? :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: W pajęczej sieci - Powolny koniec recenzji na blogu

Post autor: Vermin83 »

Na razie jestem w takiej sytuacji finansowej, że poza zakończeniu zobowiązań wobec wydawców rezygnuję z planszówek prawie całkowicie. W domu zostawiam sobie niewielką część zbiorów, a resztę po zrecenzowaniu wyprzedaję. Na spotkania i konwenty raczej nie będę miał czasu.
A świat recenzencki na mnie nie straci, bo jest kilka wielkich serwisów i wielu starszych recenzentów ode mnie. Poza tym od kilku lat dominują videoblogi a mój był pisany, więc tym bardziej miałem dużo mniejszą publikę od jakiegokolwiek innego videobloga (choćby amatorskiego).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: W pajęczej sieci - Powolny koniec recenzji na blogu

Post autor: rastula »

o jakich stereotypach mówisz?
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: W pajęczej sieci - Powolny koniec recenzji na blogu

Post autor: Vermin83 »

O takich że praca recenzenta to nie praca. Ciągle słyszę, że powinienem prowadzić warsztaty za darmo, bo to tylko gry, bo to tylko hobby, bo szkoła/gmina za biedna. Podobnie z recenzjami. Bo wydawca "dał mi" grę a napisanie recki to nie praca, bo każdy to potrafi i zajmuje to chwilę. Zaś ja tylko siedzę i gram w gry.

Po 5 latach nie mam już siły z tym walczyć, a do tego zysk finansowy jest coraz mniejszy.

Nawet Game Troll TV walczy obecnie o to aby nadal istnieć, więc co tutaj mówić o mnie. Mam nadzieję że wesprzecie Piotrka i pozostanie w branży. Sam postaram się choć minimalnie go wesprzeć. On ma jeszcze jakieś szanse, ja już nie.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: W pajęczej sieci - Powolny koniec recenzji na blogu

Post autor: mate00 »

Trzymaj się, Vermin! Twój artykuł o Nowej Erze był jednym z pierwszych jakie przeczytałem, gdy zaczynałem się wciągać w świat gier.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Odp: W pajęczej sieci - Powolny koniec recenzji na blogu

Post autor: Geko »

Proza zycia i ludzka glupota. Niestety. Trzymaj sie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: W pajęczej sieci - Powolny koniec recenzji na blogu

Post autor: Vermin83 »

Powolny powrót, przynajmniej na jakiś czas mam nadzieję regularnej publikacji (o ile łapiduchy mnie nie rozszarpią). Zapraszam do unboxingu kilku naprawdę dobrych, choć raczej starych, gier.
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2014 ... art-3.html
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: W pajęczej sieci - Amatorskie talie #3

Post autor: Vermin83 »

No to zaczynamy dział moderski - na pierwszy ogień Abyss. Modyfikacja dla dwóch graczy.
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2014 ... d-1v1.html
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: W pajęczej sieci - Abyss: Mother of Deeps, czyli MoD 1v1

Post autor: Vermin83 »

Po bardzo długiej przerwie, artykuł dotyczący ogólnie graczy, zarówno planszowych jak i komputerowych.
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2015 ... czami.html
ODPOWIEDZ