Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
inny_89
Posty: 158
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 214 times
Been thanked: 89 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: inny_89 »

Panowie,
Czy znajdę gdzieś pliki do wydruków żywicznych elementów z torby Ulfa?
Nie oryginalnych ale może gdzieś ktoś przygotował jakieś fanowskie alternatywne elementy?
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
lbyczy
Posty: 32
Rejestracja: 07 gru 2021, 09:20
Has thanked: 106 times
Been thanked: 14 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: lbyczy »

Luty, rok 2024, trzeciego wydania dalej nie widać... Zmarnowany potencjał...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: vinnichi »

Dlatego ja się schyliłem ponownie po niemiecką edycję :) co prawda już nie 8 euro ale widząc ile oni mają teraz ważniejszych rzeczy na głowie


to chyba nie prędko, jeśli w ogóle się doczekamy. Szkoda ale na szczęście używki nie obrosły w cenę jak Chaos w starym świecie
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: JollyRoger90 »

vinnichi pisze: 13 lut 2024, 12:46 ile oni mają teraz ważniejszych rzeczy na głowie
A co takiego mają na głowie? Chyba, że mówisz o tych dwóch zapowiedziach - Entity i Inkwizytor.
inny_89
Posty: 158
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 214 times
Been thanked: 89 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: inny_89 »

Ciekawe jak oni badają rynek, że stwierdzają, że jednak lepiej im się opłaca pójść w coś innego.
Widocznie jakoś sobie to kalkulują.
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: vinnichi »

JollyRoger90 pisze: 13 lut 2024, 13:25
vinnichi pisze: 13 lut 2024, 12:46 ile oni mają teraz ważniejszych rzeczy na głowie
A co takiego mają na głowie? Chyba, że mówisz o tych dwóch zapowiedziach - Entity i Inkwizytor.
Włącz sobie filmik tam też jakaś gierka komputerowa weszła w świecie sybirpunka
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: gogovsky »

JollyRoger90 pisze: 13 lut 2024, 13:25
vinnichi pisze: 13 lut 2024, 12:46 ile oni mają teraz ważniejszych rzeczy na głowie
A co takiego mają na głowie? Chyba, że mówisz o tych dwóch zapowiedziach - Entity i Inkwizytor.
Inkwizytor to wypranie brudnych pieniędzy i instantowo nominacja do crapa roku za bagatela 170 zł :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Gunner4aye
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2021, 17:32
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Gunner4aye »

Napisałem do nich maila i 2x na FB ale zero odzewu, ja tracę nadzieję na nową edycję...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: vinnichi »

Szybciej doczekamy się wersji na PC, trailer całkiem ładny :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: MowMiStefan »

inny_89 pisze: 13 lut 2024, 13:26 Ciekawe jak oni badają rynek, że stwierdzają, że jednak lepiej im się opłaca pójść w coś innego.
Widocznie jakoś sobie to kalkulują.
A kto Ci kupi Pana Lodowego Ogrodu? 50 "fanatyków"? I będziesz lokalizował ponownie produkcję na kilka języków? I wypuścisz nieodświeżoną grę? I ze starą instrukcją, do której obowiązkowe jest FAQ?

Żebym nie został źle zrozumiany - gra jest świetna, na pewno wysoko w mojej "Topce" gier, ale jest to gra ciężka i nie jestem przekonany, czy bym ją drugi raz kupił. Jak już mam grać jakieś konfrontacyjne AC to mam olbrzymi wybór od Blood Rage, Tyranów, zaraz wychodzącą w PL Wojnę w Krainie Czarów, Roota, Kemet, Inis, Cyklady.. na co mi PLO? Bo przypomina mi się saga Grzędowicza? Kto to teraz jeszcze czyta.

Usiądź do PLO bez otoczki związanej z książką - toż to jest w ogóle oderwane od rzeczywistości - nawet pamiętam w jakimś FAQ wyjaśnieniem -2 Repki dla Krabów było "bo mają 2 ataku"... wtf... ja pamiętam jak Vuko dowiedział się "co to są" te Kraby. Kto nieznający tej książki kupi 3 wydanie? Ile się sprzeda?

Gra bez powieści to abstrakt... i tak jak ją uwielbiam, tak gram już tylko z dziadami jak ja.. choć jak właśnie spojrzałem, 1. wydanie książki to 2012... a jakoś wydawało mi się, że to było ze 20 lat temu :)

No nic.. taki rant.. bo co raz trudniej znaleźć mi kogoś do gry w PLO.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: azazelmo »

Zrobią hicior PC, nakręcą serial, to i planszówka się sprzeda.
inny_89
Posty: 158
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 214 times
Been thanked: 89 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: inny_89 »

Wydadzą grę PC i się okaże, że będzie nowa odświeżona wersja gry planszowej.

Nowi ludzie zaczną też czytać książki i powstanie jakiś serial.

Nie ma się co tak negatywnie nastawiać :D

Ja tam w PLO gram regularnie i to z ludźmi, którzy nie wiedzą, że taka książka istniała.
Też tylko jedna osoba poważnie mi się od tego tytułu odbiła chyba.


Edit.
Haha azazelmo - wstawiłes komentarz jak ja swój jeszcze pisałem. 100% zgodność :D
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: _leigam_ »

inny_89 pisze: 13 lut 2024, 13:26 Ciekawe jak oni badają rynek, że stwierdzają, że jednak lepiej im się opłaca pójść w coś innego.
Widocznie jakoś sobie to kalkulują.
Tak kalkulowali, że im się opłaca czekać na grę komputerową, i im się opłaca, jeśli będzie dobra i wydawca gry pc umie w marketing.
W teaserze nie było żadnej nawet przebitki z realnego gameplaju więc może to sugerować długą drogę do końca.
Raczej przyjdzie nam poczekać dłużej na pluszówkę.
Chyba, że zaczną co tydzień zasypywać nas nowymi trailerami a premiera za pół roku.
Grafik na planszówce też bym się spodziewał tych komputerowych.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: vinnichi »

MowMiStefan ma chyba dobrą intuicję, jeśli dojdzie do wznowienia gry planszowej to nie będzie to już taka ciężka cegła. Pewnie jakiś przyjemny koop, przygodówka z barwnymi opisami na kartach (przeklejonymi z książki) i obrazkami z AI :D. Widać zresztą jak ludzie poza granicami PL odbili się od tego tytułu więc pewnie nie tędy droga, a szkoda. Mam nadzieję że się mylę ale nie pozbywam się mojego Herr des Eisgartens.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Seraphic_Seal »

vinnichi pisze: 12 mar 2024, 15:34 MowMiStefan ma chyba dobrą intuicję, jeśli dojdzie do wznowienia gry planszowej to nie będzie to już taka ciężka cegła. Pewnie jakiś przyjemny koop, przygodówka z barwnymi opisami na kartach (przeklejonymi z książki) i obrazkami z AI :D. Widać zresztą jak ludzie poza granicami PL odbili się od tego tytułu więc pewnie nie tędy droga, a szkoda. Mam nadzieję że się mylę ale nie pozbywam się mojego Herr des Eisgartens.
No w sumie jest to całkiem dobra podstawa pod jakis coop
Małe spoilery do fabuły:
Spoiler:
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
velo333
Posty: 108
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 16 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: velo333 »

Ja usiadłem do gry bez znajomości książek i w sumie gra nie wydała mi się jakimś wielkim abstraktem :D Ba, nawet pod wpływem gry przeczytałem całą sagę :D

Pomimo, że gra mi się podoba to niestety jakoś nie mogę znaleźć chętnych na partyjkę i wersja deluxe tylko leży i się kurzy :/
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2024, 23:53 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Staram się być bardziej graczem niż kolekcjonerem :P https://boardgamegeek.com/user/velo333
-5% grybezpradu.eu, -11% planszostrefa.pl
inny_89
Posty: 158
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 214 times
Been thanked: 89 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: inny_89 »

velo333 a nie wolisz ulżyć nieco półce i pozbyć się zawartości Torby Ulfa? Bym Ci w tym pomóc mógł :D

U mnie ta gra często ładuje na stole. I też znam jedną osobę, która dzięki właśnie tej grze przeczytała książki :)

Nic lepszego do rozegrania w 4 osoby w takim czasie i z takimi emocjami przy zerowej losowości nie znalazłem.
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: MowMiStefan »

inny_89 pisze: 23 kwie 2024, 19:10 velo333 a nie wolisz ulżyć nieco półce i pozbyć się zawartości Torby Ulfa?
E tam to tylko plastiki :) jestem straszym deluxyfikatorem (np. wydałem miliony monet na Deluxe i Legendary do Dwellingsow) a tu w ogole mnie to nie rusza :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: EsperanzaDMV »

Jeden z cytowanych użytkowników zapytał powyżej "Kto to teraz jeszcze czyta."... Otóż jestem właśnie na drugim tomie i pochłaniam PLO po raz pierwszy, także są tacy. PLO jest cały czas jedną z najbardziej polecanych pozycji ze świata polskiego fantasy (z domieszką s-f), i pewnie znajdzie się sporo takich jak ja, którzy dopiero teraz czytają sagę, i w przyszłości tych osób będzie przybywać. Dobre powieści bronią się przed upływem czasu.
Wyskoczył temat na górze, wchodzę poczytać coś o grze, a tu 108 stron :shock: Mało która gra doczekała się tylu, ale jak rozumiem (nie sprawdzałem tego) pewnie jest tak dlatego, ponieważ jest tu też sporo i o kampanii crowdfundingowej, i o niemieckim wydaniu, które można było dostać dużo taniej, i o "tym złym wydawcy", który nie chciał udostępnić instrukcji po polsku (?). To takie moje przypuszczenia tylko. Ale o czym jest pozostałe 50 stron, to nie wiem :P Niemniej z chęcią bym poczytał jakieś opinie użytkowników, pewnie przekopię się ileśtam stron wstecz i poczytam. Na ten moment wiem, że jest to dość ciężkie Area Control oparte o IP PLO.
inny_89
Posty: 158
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 214 times
Been thanked: 89 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: inny_89 »

EsperanzaDMV pisze: 24 kwie 2024, 09:57 Jeden z cytowanych użytkowników zapytał powyżej "Kto to teraz jeszcze czyta."... Otóż jestem właśnie na drugim tomie i pochłaniam PLO po raz pierwszy, także są tacy. PLO jest cały czas jedną z najbardziej polecanych pozycji ze świata polskiego fantasy (z domieszką s-f), i pewnie znajdzie się sporo takich jak ja, którzy dopiero teraz czytają sagę, i w przyszłości tych osób będzie przybywać. Dobre powieści bronią się przed upływem czasu.
Wyskoczył temat na górze, wchodzę poczytać coś o grze, a tu 108 stron :shock: Mało która gra doczekała się tylu, ale jak rozumiem (nie sprawdzałem tego) pewnie jest tak dlatego, ponieważ jest tu też sporo i o kampanii crowdfundingowej, i o niemieckim wydaniu, które można było dostać dużo taniej, i o "tym złym wydawcy", który nie chciał udostępnić instrukcji po polsku (?). To takie moje przypuszczenia tylko. Ale o czym jest pozostałe 50 stron, to nie wiem :P Niemniej z chęcią bym poczytał jakieś opinie użytkowników, pewnie przekopię się ileśtam stron wstecz i poczytam. Na ten moment wiem, że jest to dość ciężkie Area Control oparte o IP PLO.

To jest najlepsze Area Control w jakie grałem.
Najważniejsze:
- zero losowości
- frakcję są asymetrycznie ale w taki fajny sposób. Nie jak np w Root, że każdy gra niemal inną grę. Tutaj masz różnice, które są znaczące ale finalnie różnice są do ogarnięcia i nie ma tego aż tak dużo.
- negatywna interakcja. No tutaj jest tylko negatywna interakcja między graczami i w zasadzie w tych rozgrywkach, których miałem okazję grać udział to ostra walka była już od pierwszego położenia kostki wpływu na planszy
- jest intensywna i relatywnie krótka: przeważnie grę w 4 osoby kończyny w 2,5-3h

Minusy:
- ta gra moim zdaniem jest TYLKO dla 4 graczy. Nie ma sensu grać w 3 lub 2 osoby. Serio, wtedy są lepsze gry na rynku.
(Ale lepszej na 4 osoby nie znalazłem)
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: vinnichi »

To bardzo dobra gra na 2 i 3 graczy... Dopóki nie zagrasz na 4. Ale mimo wszystko na 2 nie odmówię bo ją lubię :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: seki »

Ja nie lubię area control ale Pan Lodowego Ogrodu jest wyjątkiem a grałem tylko na 3 graczy. Bardzo dobra gra i chyba jedyna w tej kategorii, którą bardzo doceniam.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: yaro_ »

inny_89 pisze: 06 sty 2024, 11:53 Panowie,
Czy znajdę gdzieś pliki do wydruków żywicznych elementów z torby Ulfa?
Nie oryginalnych ale może gdzieś ktoś przygotował jakieś fanowskie alternatywne elementy?
Podpinam się, może ktoś poratuje jakimś modelem, bo inaczej będę musiał wywozić kosteczki do Hogwartu :wink:
inny_89
Posty: 158
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 214 times
Been thanked: 89 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: inny_89 »

Hej ten Hogwart nie jest wcale taki zły! :D
Masz jakieś fajne zamienniki z modeli dla pozostałych komponentów?
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: yaro_ »

Jeszcze nie :) Brak mi czasu i zdolności w 3D, ale chodzi mi po głowie poprzerabiać jakieś wieże i właśnie taki zameczek pod PLO.
Kiedyś to zrobię i wrzucę, ale kto wie może prędzej wyjdzie 3 edycja ;)
ODPOWIEDZ