Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: rav126 »

Jakbyś szukał, to na poprzedniej stronie wrzucałem też bardzo przydatną kartę pomocy :)
Scoty
Posty: 10
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:30
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Scoty »

Poluje na Torbę Ulfa. Jeśli ktoś ma na sprzedaż chętne kupię.
Kilka osób wyżej pisało o druku 3D. Czy możecie pokazać efekty ?
Przeglądam darmowe modele na thingiverse.com , ale nic mi nie podchodzi.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: DarkSide »

Wczoraj epicka rozgrywka 4-osobowa. Wygrała Callo realizując cel. :D Co się muszę powiedzieć z moich doświadczeń chyba drugi raz zdarzyło w rozgrywkach w których brałem udział. I tu ciekawostka: jako właściciel granego egzemplarza (i ten który zwykle tłumaczy zasady innym) nie zwróciłem uwagi na błąd na zdjęciu w instrukcji. Jeden ze współgraczy, który w między czasie przewertowywał instrukcję zwrócił na to uwagę. Na str. 11 na dole jest przykład zmiany na Torze Inicjatywy. Po wykonaniu ruchów wszystkimi znacznikami wg. przedstawionej kolejności to znacznik zielony powinien leżeć na czarnym, a nie jak przedstawili to na zdjęciu (czyli odwrotnie).
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Marcosii »

DarkSide wątek ma dużo stron, mogło umknąć . . ;)
Marcosii pisze: 03 paź 2015, 18:22 W nowej instrukcji o ile dobrze czytam i porownuje ( a dopiero zabieram się za ta gre) jest blad w przykładzie przesuwania znacznikow Inicjatywy ( nowa str 11, stara str. 8 ). W starej te znaczniki były już na roznych etapach, w nowej sa wyjściowo na tym samym. Kolejność w nowej została skopiowana ze starej instrukcji a powinno to wygladac chyba inaczej. Dobrze zauwazylem czy cos mi się kreci ?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Marcosii pisze: 28 cze 2020, 17:17 DarkSide wątek ma dużo stron, mogło umknąć . . ;)
Marcosii pisze: 03 paź 2015, 18:22 ...
Zwłaszcza, że cytujesz wpis sprzed prawie 5 lat :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
pawwda
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2020, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: pawwda »

Czesc, czy w przypadku gdy w regionie sa jednostki 3 graczy , i 2 z nich atakuje 3 gracza to czy jednostka ta dostaje sume obrazen od obu graczy ( 1 i 2) czy kazdego rozpatruje sie odzielnie? Instrukvja wspomina ze hity nie przechodza na kolejna runde.
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Haniel »

Oddzielnie. Nie ma "czasowych sojuszy", na zasadzie gracz x dogada się z y, żeby w sumie zadać 3 obrażenia zamiast 1 plus 2. Albo jesteś w stanie sam coś zbić do 0, albo nie jesteś :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: DarkSide »

Poza tym ataki rozpatruje się po kolei. Jak jeden gracz skończy rozdysponowywać swoją siłę ataku i przydzielać obrażenia, następuje rozstrzygnięcie co zginęło, a co nie i dopiero następny gracz może zacząć atakować.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Col. Frost »

DarkSide pisze: 17 lip 2020, 11:42 Poza tym ataki rozpatruje się po kolei. Jak jeden gracz skończy rozdysponowywać swoją siłę ataku i przydzielać obrażenia, następuje rozstrzygnięcie co zginęło, a co nie i dopiero następny gracz może zacząć atakować.
Dodajmy jeszcze, że to co zginęło może jeszcze zaatakować, jeśli ma taką możliwość.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: lotheg »

Pytanie do graczy, którzy mają za sobą ponad 10 partii i prowadzą statystyki :) Jak się kończy u Was gra najczęściej?
U mnie na 16 partii:
10 razy cel
5 razy punkty
1 raz Martwy Śnieg

I dodatkowo: jeśli gra się skończyła na cel to kto go zrealizował? Nie mam dokładnych statystyk już do tego, ale na pewno najczęściej była to Ulrike i jej 6 wież (zwanych też marchewkami).
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: yaro_ »

Nie prowadzilem statystyk, ale cel udawało sie najrzadziej i jak już to na wieze.
Zdecydowanie częściej wzajemne blokowanie się doprowadzało do roztrzygnięcia na punkty lub zawistnym odpaleniem martwego śniegu przez przegrywającą frakcje :)
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Marek.gdansk »

Rzeczywiście martwy śnieg był najczęstszym zakończeniem Lodowego ogrodu :D
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: lotheg »

yaro_ pisze: 23 lis 2020, 16:55 Nie prowadzilem statystyk, ale cel udawało sie najrzadziej i jak już to na wieze.
Zdecydowanie częściej wzajemne blokowanie się doprowadzało do roztrzygnięcia na punkty lub zawistnym odpaleniem martwego śniegu przez przegrywającą frakcje :)
Ojoj, ale ktoś tu gra na schrzanione zasady z pierwszej edycji :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: yaro_ »

lotheg pisze: 23 lis 2020, 20:25 Ojoj, ale ktoś tu gra na schrzanione zasady z pierwszej edycji :)
Jak to ? To nie znaczy że ta osoba wygrywała :) Zawsze graliśmy że rozstrzygała wtedy najlepsza reputacja przy czym osoba uaktywniająca dostaje żetonik Vuko czyli -2 rep.
A na półce mam 2 ed. :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Ardel12 »

U mnie pkt a cel mają porównywalne statystyki. Śnieg to chyba 1-2 zwycięstwa.
Giera jest świetna, ale u mnie rzadko wpada na stół. Wymaga jednak podobnie ogranych osób, by rozgrywka miała sens no i wiadomo pełny skład tylko.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: lotheg »

yaro_ pisze: 23 lis 2020, 20:35
lotheg pisze: 23 lis 2020, 20:25 Ojoj, ale ktoś tu gra na schrzanione zasady z pierwszej edycji :)
Jak to ? To nie znaczy że ta osoba wygrywała :) Zawsze graliśmy że rozstrzygała wtedy najlepsza reputacja przy czym osoba uaktywniająca dostaje żetonik Vuko czyli -2 rep.
A na półce mam 2 ed. :D
Ale wiesz, że osoba, która odpala Martwy Śnieg musi wygrać grę w ten sposób? A napisałeś, że przegrywający gracz odpalał MŚ.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: yaro_ »

lotheg pisze: 23 lis 2020, 21:25 Ale wiesz, że osoba, która odpala Martwy Śnieg musi wygrać grę w ten sposób? A napisałeś, że przegrywający gracz odpalał MŚ.
Aż wyciągnąłem instrukcję...!
Faktycznie jest taki zapis, nawet wcale nie małymi literkami : )
Ale to w takim wypadku czynienie jest już całkowicie zabronione i tylko ten jeden gracz może zakończyć w ten sposób grę?
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: lotheg »

yaro_ pisze: 23 lis 2020, 21:36
lotheg pisze: 23 lis 2020, 21:25 Ale wiesz, że osoba, która odpala Martwy Śnieg musi wygrać grę w ten sposób? A napisałeś, że przegrywający gracz odpalał MŚ.
Aż wyciągnąłem instrukcję...!
Faktycznie jest taki zapis, nawet wcale nie małymi literkami : )
Ale to w takim wypadku czynienie jest już całkowicie zabronione i tylko ten jeden gracz może zakończyć w ten sposób grę?
Tak dokładnie. Jest zablokowane.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: yaro_ »

No to muszę zwołać ekipę i powtórzyć kilka gier ;) Dzięki za wyprowadzenie z błędu
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: ScorpZero »

Tak patrzę na ten temat, na swoją półkę gier i tak sobie myślę, że skoro już kiedyś kupiłem tego PLO to może by warto w niego pograć? ;-)

Mam dosyć starą wersję, raczej pierwszą i czy w związku z tym byłoby ktoś w stanie mi powiedzieć co muszę uczynić, aby unowocześnić swoją kopię do 2 edycji?

Gdzieś mocno z tyłu tego tematu widziałem nową mapę, ale to sobie raczej muszę póki co podarować. A tak poza tym to co jeszcze się zmienia tak dokładnie?
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Fyei »

ScorpZero pisze: 23 lis 2020, 22:12 Tak patrzę na ten temat, na swoją półkę gier i tak sobie myślę, że skoro już kiedyś kupiłem tego PLO to może by warto w niego pograć? ;-)

Mam dosyć starą wersję, raczej pierwszą i czy w związku z tym byłoby ktoś w stanie mi powiedzieć co muszę uczynić, aby unowocześnić swoją kopię do 2 edycji?

Gdzieś mocno z tyłu tego tematu widziałem nową mapę, ale to sobie raczej muszę póki co podarować. A tak poza tym to co jeszcze się zmienia tak dokładnie?
Druga edycja ma zmienione zasady m.in. dotyczące wywoływania Martwego Śniegu i faunów Callo. Martwy Śnieg może wywołać jedynie osoba, która w ten sposób wygra rozgrywkę poprzez reputację, a fauny mogą opuszczać zamknięty region. Nie wiem czy jakieś inne zmiany zostały wprowadzone ;). (oprócz wspomnianej przez Ciebie drugiej mapy).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: ScorpZero »

A, no to nie tak w sumie dużo. Można spokojnie spróbować zagrać i najwyżej kiedyś próbować dorwać gdzieś mapę przy dodruku. :D
oli_37
Posty: 106
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:35
Been thanked: 23 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: oli_37 »

Pan Lodowego Ogrodu – dodatkowe figurki produkowane na życzenie to oferta dla wszystkich tych, co dopytywali o możliwość ich zakupu.
Już teraz możecie je zamówić na naszej stronie wydawniczej. Końcówka roku to także doskonały moment na zakupy w promocyjnych cenach, dlatego i my chcemy oczyścić nasz magazyn. Zerknijcie a może wyrwiecie coś do Waszej kolekcji gier.
https://redimp.pl/sklep/
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: grzeslaw90 »

oli_37 pisze: 28 lis 2020, 12:15 Pan Lodowego Ogrodu – dodatkowe figurki produkowane na życzenie to oferta dla wszystkich tych, co dopytywali o możliwość ich zakupu.
Już teraz możecie je zamówić na naszej stronie wydawniczej. Końcówka roku to także doskonały moment na zakupy w promocyjnych cenach, dlatego i my chcemy oczyścić nasz magazyn. Zerknijcie a może wyrwiecie coś do Waszej kolekcji gier.
https://redimp.pl/sklep/
Jest jako out of stock bez opcji zamówienia. Jak to zrobić?
oli_37
Posty: 106
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:35
Been thanked: 23 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Post autor: oli_37 »

Zostały tylko wersje Niemieckie. Masz dwa rodzaje. Edycja II zwykła i limitowana z dodatkowymi elementami takimi jak:
– Kafelki Vuko
– Żywiczne znaczniki akcji zamiast drewnianych kostek
– żywiczny znacznik martwego śniegu
Oraz dodatkowo można kupić kafelki Vuko o numerach 5,6,7,8. W podstawowej wersji są: 1,2,3, 4.
ODPOWIEDZ