Nie-euro dla dwóch

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Nie-euro dla dwóch

Post autor: Mateez »

Witam,
rozważam zakup kolejnego tytułu, ale tym razem celuję w coś nie będące typową eurogrą. Gra będzie grana w dwie osoby. Ważne żeby nie była bardzo długa (maks. 2 godziny, a najlepiej mniej). Fajnie, jakby miała nowatorską, oryginalną mechanikę. Nie interesują mnie klimaty sci-fi. Nie przepadam za czystymi karciankami pokroju WH: Inwazji. Jak dotąd wytypowałem następujące tytuły:
1. A few acres of snow
2. Fires of Midway
3. Summoner Wars
4. Kupcy i Korsarze


Proszę o pomoc w porównaniu tych gier. Wiem, że to niełatwe zadanie, bo są mocno różne tytuły (prawdę mówiąc liczę po prostu, że ktoś mnie przekona swoim własnym zapałem do którejś z tych gier... :P ).

Gry, które odpadają, bo już je znam:
- Wojna o Pierścień
- Stronghold
- Conflict of Heroes
- Zimna Wojna
pineko
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2012, 12:02

Re: Nie-euro dla dwóch

Post autor: pineko »

Kupcy i korsarze mają opinii nie działania na 2 osoby, najlepiej w 4. Od siebie chciałem dorzucić propozycje Claustrophobia( jest to fantasy nie sci-fi). Asymetryczna gra dla dwóch graczy:
-partia spokojnie w 45min do zagrania,
-jest sporo losowości( dobór kafli terenu, rzuty kośćmi)
-nie wyklucza to konieczności taktycznych zagrywek i reagowania na bieżąco na sytuacje na planszy,
-fajnym rozwiązaniem jest blokowanie linii akcji u ludzi co powoduje coraz cięższą grę po tej stronie. Czuje się coraz większe zaszczucie.
- 6 scenariuszy w podstawce plus sporo oficjalnych w internecie.

Po partii od razu ma się ochotę na następną ( albo zmiana stron albo rewanż). Zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5609
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 797 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Nie-euro dla dwóch

Post autor: mat_eyo »

pineko pisze:Od siebie chciałem dorzucić propozycje Claustrophobia
+1
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Nie-euro dla dwóch

Post autor: Mateez »

Dzięki za odpowiedzi. Claustrophobią już kiedyś się interesowałem, ale tematyka i klimat wybitnie mi nie leżą (patrz link w stopce). :wink:
ja_ak
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2011, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie-euro dla dwóch

Post autor: ja_ak »

Skoro w kręgu Twoich zainteresowań jest Summoner Wars to spojrzyj również na Mage Wars. Ja niedawno zastanawiałam się nad tymi tytułami i wybrałam Mage Wars. Zarówno ja, jak i mój mąż zakochaliśmy się w tej grze. Jest bardzo klimatyczna, ma ciekawą mechanikę a "bieganie" po planszy sprawia naprawdę sporo frajdy.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nie-euro dla dwóch

Post autor: Rune »

Rune Age :)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Nie-euro dla dwóch

Post autor: solkan »

A Few Acres of Snow mozesz przetestowac na Yucata.de. Polecam.
Wazne: w grze istnieje strategia pozwalajaca wygrac jednej ze stron konfliktu 100 procent partii. Jednak wsrod graczy, ktorzy juz te strategie odkryli, modna jest ostatnio regula na ksztalt sprawiedliwego podzialu dobr, wedle ktorej jeden z graczy wybiera warianty zasad, zas drugi gracz wybiera strony konfliktu. W takim przypadku regrywalnosc gry jest praktycznie nieograniczona (takze na Yucata.de mozna wyprobowac te metode).
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Nie-euro dla dwóch

Post autor: kdsz »

Akry to znakomity tytuł, ale moim zdaniem należy do nurtu euro...

Zdecydowanie warto poznać i podpisuję się pod sugestią solkana żeby popykać na próbę na yucata.de. Interfejs jest rewelacyjny
ODPOWIEDZ