Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Kolejne partie w kampanii Marvel Universe Legendary Campaign za mną:

* 44 Schemes/Plots ukończonych.
* 22 Masterminds/Commanders pokonanych.
* Misje 7 Teamów ukończone (Fantastic Four, Spider Friends, X-Force, X-Men, Brotherhood, Sinister Six, Guardians Of Galaxy).
* 15 przegranych:
1. Galactus: Bathe Earth in Cosmic Rays
- w końcu ją zaliczyłem dzięki transferowi Wolverine XM i Spider-man.
2. Immortal Emperor Zheng-Zhu: Master the Mysteries of Kung-Fu - Ciężka misja, jak się szybko nie zdobędzie 7-kosztowej lub droższej karty (a najlepiej kilku) to pod koniec na takiego zwykłego Hand Ninja trzeba mieć 11 punktów ataku.
3. 2x Mephisto: Pull Reality into the Negative Zone - Masakra, dwa podejścia i dwie porażki, jak narazie nie tykam jej.
4. 2x Macho Gomez: Deadpool Writes a Scheme - Nawet mimo że zamieniłem Boba na Old Man Logana, to i tak przegrałem, i to dwa razy.
5. Nimrod, Super Sentinel: Crush Them with My Bare Hands - dopiero transfer Juggernauta pomógł mi ją ukończyć pomyślnie.
6. 2x Nick Fury: Crush Hydra - niespodziewałem się, że przegram, wydawała mi się łatwa do ukończenia, jednak się przeliczyłem.
7. King Hyperion: Flood The Planet With Melted Glaciers - Hyperion z tą jego Charge jest strasznie irytujący.
8. Arnim Zola: Unbreakable Enigma Code - ciężka, trzeba mieć szczęście do zgadywania, lub trafić karty z jednego koloru, ja miałem cztery różne.
9. Supreme Intelligence of The Kree: Intergalactic Kree Nega-Bomb - kolejne losowe Scheme, w którym trzeba mieć szczęście.
10. Uru-Enchanted Iron Man: Last Stand At Avengers Tower - Uru-Enchanted Weapon plus Avengers o wysokim VP (Hulk 6, Thor, Iron Man, Captain America 5), ciężko ściągnąć The Mighty a w dodatku gdy jakiś znajduje się w Avengers Tower z kilkoma "StarkTech Defenses".
11. Ragnarok: Reveal Heroes' Secret Identities - Ragnarok dostaje +2 za każdy symbol Class w HQ, przy kartach Divided to potężny bonus, a pokaże się 5 Twistów i po grze.
12. Wasteland Hulk: Fragmented Realities - tak niewiele zabrakło żebym ukończył tą "misję", jedna tura więcej i ściągnąłbym ostatną Mastermind Tactic i wygrał, a załatwił mnie zwykly Thor Corps, pech chciał że na ręce miałem same karty z recruit points :evil:

* 20 Poległych Heroes/Allys: Luke Cage, The Captain And The Devil, Elektra, Blade, Iron Fist, Shang-Chi, Cloak & Dagger, Ultron, Slapstick, Solo, Steve Rogers, Agent Venom, Nul, Skirn, Kingpin, Bullseye, Patriot, Captain America (Secret Avenger), Namor, Beast.


Edit: mały update mojej kampanii (żeby nie pisać nowego postu, wrzucę to do tego samego), szósty dzień, tylko dwie partie, ale wyeliminowałem Thanos'a zaliczając tym wszystkie misje Guardians Of Galaxy :wink:
Edit #2: 8 dzień kampanii, 3 partie i...trzy przegrane - Ragnarok, Wasteland Hulk i kolejna porażka z Nick Fury .
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017, 21:51 przez 13thcaesar, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Huh to sobie urządziłem maraton... utknąłem na święta sam w Oslo, więc postanowiłem sobie rozegrać powyższą kampanię... i tak wsiąkłem że w niecałe 5 dni rozegrałem 54 partie :wink: .
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: eltadziko »

13thcaesar pisze:Huh to sobie urządziłem maraton... utknąłem na święta sam w Oslo, więc postanowiłem sobie rozegrać powyższą kampanię... i tak wsiąkłem że w niecałe 5 dni rozegrałem 54 partie :wink: .
A na jakich zasadach grasz solo? Tych z Dark City czy Golden Solo Mode z BGG?
Ostatnio grałem na tych z Dark City i wydawało mi się za łatwo - praktycznie połowa talii to Scheme Twisty i Master Striki i nie ma prawie z kim walczyć [emoji14]
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

eltadziko pisze:
13thcaesar pisze:Huh to sobie urządziłem maraton... utknąłem na święta sam w Oslo, więc postanowiłem sobie rozegrać powyższą kampanię... i tak wsiąkłem że w niecałe 5 dni rozegrałem 54 partie :wink: .
A na jakich zasadach grasz solo? Tych z Dark City czy Golden Solo Mode z BGG?
Ostatnio grałem na tych z Dark City i wydawało mi się za łatwo - praktycznie połowa talii to Scheme Twisty i Master Striki i nie ma prawie z kim walczyć [emoji14]
Gram na "dwie talie" wiec setup przygotowuje jakbym gral na dwóch graczy.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Mamy mały update info na temat X-Men expansion - ten największy do tej pory dodatek do Legendary Marvel będzie zawierał 383 karty nowych Heroes, Masterminds, Villains, and Schemes prosto z komiksów X-Men. W tym dużym dodatku znajdziemy największych Heroes X-Men, włączając Psylocke i Banshee walczących ze swoimi największymi wrogami. Nawet Beast powróci jako przynależący do all new X-Men Hero.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

kolejne info (jednak na 100% nie potwierdzone) na temat Legendary Marvel: X-Men:

New Expansion Features:
• Expansion consists of almost 400 all new playable cards, Color Rule sheet.
• All New cards consist of 15 new Heroes! 6 new Villain groups! 6 new Masterminds! 4 new Henchman groups! New Schemes! New Bystanders!
• Great Heroes include Psylocke, Banshee, Cannonball, Dazzler, Legion and Beast with X-Men team affiliation! New Bystander
• Fight against powerful Masterminds including Onslaught, Shadow King and the Dark Phoenix!
• New Card Type: Epic Masterminds! If you thought their regular version was hard, turn the card over!
• New Card Type: Heroic Bystanders! When rescued they join the fight!
• New Card Type: Horror Cards! Escalates the difficulty even further!
• All cards contain original art!
• Special Promo card in each box (first print run only)!
• This is not a stand alone prioduct, core set is required for gameplay.

Expansion set:
• 394 total Original art Card set
• 1 promo card (first print run only)
• 1 page color rule sheet
• Customize your card organization with removable foam inserts.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Jednak jest oficjalnie potwierdzone ze kart bedzie wiecej niz poczatkowo zapowiedzieli (394).
Podoba mi sie pomysl z tymi dwustronnymi kartami Mastermindów , z jednej strony normalna wersja ,a z drugiej "Epicka" (hard mode).
Rowniez Bystanders którzy po uratowaniu stają się grywalnymi Heroes są fajnym choć raczej spodziewanym rozwiazaniem (dostaliśmy już Villains którzy trafiają do
Talii graczy i nawet jedną karte Mastermind Tactic).

Ciekawi mnie ten nowy typ kart "Horror", zwiekszający poziom trudnosci.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

13thcaesar pisze:Ciekawi mnie ten nowy typ kart "Horror", zwiekszający poziom trudnosci.
Przypuszczam, że to będzie podpięte pod Scheme albo pod Mastermind, a sama karta będzie działać na zasadzie utrudnień które np. są w instrukcji. To jak dla mnie było by o tyle ciekawe, że takie karty wybiera i dodaje się losowo.

W sumie to chyba sobie zrobię taki "Horror Deck" na próbę. Wydrukuję utrudnienia z instrukcji i powkładam z pustymi kartami w koszulki. Zawsze przed grą jedna losowa karta na stół : )
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: eltadziko »

13thcaesar pisze:kolejne info (jednak na 100% nie potwierdzone) na temat Legendary Marvel: X-Men:

New Expansion Features:
• Expansion consists of almost 400 all new playable cards, Color Rule sheet.
• All New cards consist of 15 new Heroes! 6 new Villain groups! 6 new Masterminds! 4 new Henchman groups! New Schemes! New Bystanders!
• Great Heroes include Psylocke, Banshee, Cannonball, Dazzler, Legion and Beast with X-Men team affiliation! New Bystander
• Fight against powerful Masterminds including Onslaught, Shadow King and the Dark Phoenix!
• New Card Type: Epic Masterminds! If you thought their regular version was hard, turn the card over!
• New Card Type: Heroic Bystanders! When rescued they join the fight!
• New Card Type: Horror Cards! Escalates the difficulty even further!
• All cards contain original art!
• Special Promo card in each box (first print run only)!
• This is not a stand alone prioduct, core set is required for gameplay.

Expansion set:
• 394 total Original art Card set
• 1 promo card (first print run only)
• 1 page color rule sheet
• Customize your card organization with removable foam inserts.
Zapowiada się ciekawie :D Nie dość, że uwielbiam X-Menów, to jeszcze tyle nowości w tym dodatku.
Podejrzewam, że w przypadku Epic Masterminda, tylko główna jego karta jest dwustronna, mogliby w takim razie dać takie karty dla poprzednich Mastermindów, chociaż dla tych z podstawki.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Kto wie, moze ta promo karta okaze sie jakims Mastermindem z podstawki (Magneto pasuje do tego setu) w Epickiej wersji?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Okładka Legendary Marvel: X-Men:

Obrazek

planowo ten dodatek powinnien się ukazać w czerwcu (czyli w lipcu/sierpniu pewnie dopiero trafi do sklepu w którym zakupuje LM).
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Migdał »

Miałem Legendary Marvel i sprzedałem. Ponownie kupiłem i znów sprzedałem. Powód był prosty, jak dla mnie, przekombinowanie. Podstawka + Dark City (+ ewentualnie Guardians of the Galaxy i Fantastic Four (głównie z powodu Galactusa) ) to dla mnie kawał dobrej gry. Reszta, szczególnie duże pudła...to już za dużo jak dla mnie. Jacyś trzecio i czwarto planowi bohaterowie, podwójne karty...ech...no nie siadło mi. Powtarzam MOIM ZDANIEM i jak dla mnie to słabe pozycje. Ale X-men...oj chyba wrócę do podstawki + Dark City i Guardiansów a latem dodam uczniów Xaviera ;)
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Migdał pisze:Miałem Legendary Marvel i sprzedałem. Ponownie kupiłem i znów sprzedałem. Powód był prosty, jak dla mnie, przekombinowanie. Podstawka + Dark City (+ ewentualnie Guardians of the Galaxy i Fantastic Four (głównie z powodu Galactusa) ) to dla mnie kawał dobrej gry. Reszta, szczególnie duże pudła...to już za dużo jak dla mnie. Jacyś trzecio i czwarto planowi bohaterowie, podwójne karty...ech...no nie siadło mi. Powtarzam MOIM ZDANIEM i jak dla mnie to słabe pozycje. Ale X-men...oj chyba wrócę do podstawki + Dark City i Guardiansów a latem dodam uczniów Xaviera ;)
Ja tam kupuje wszystko co wyszło z serii Legendary Marvel, jednak już w kwestii Legendary Encounters darowałem sobie np. takie Big Trouble In Little China, planowana Buffy tez do mnie nie przemawia i raczej ją sobie odpuszcze.

Fakt nawet do mojej ulubionej serii Marvel mam parę zastrzeżeń np. bohaterowie typu Soulsword Colossus, Time-Traveling Jean Grey (jej karta Bridge To A Better Future to jakaś pomyłka) czy Phoenix Force Cyclops, w ich miejsce mogli wrzucić dużo ciekawsze postacie i bardziej dopracowane (już taki Thor Groot wydaje mi się ciekawszy). Najsłabiej jednak oceniam dodatek Deadpoola.
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: pioma10 »

13thcaesar pisze: Ja tam kupuje wszystko co wyszło z serii Legendary Marvel, jednak już w kwestii Legendary Encounters darowałem sobie np. takie Big Trouble In Little China, planowana Buffy tez do mnie nie przemawia i raczej ją sobie odpuszcze.
Z tym, że zarówno Big Trouble In Little China, jak i Buffy to nie są/będą Encounters.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Migdał »

13thcaesar pisze:Fakt nawet do mojej ulubionej serii Marvel mam parę zastrzeżeń np. bohaterowie typu Soulsword Colossus, Time-Traveling Jean Grey (jej karta Bridge To A Better Future to jakaś pomyłka) czy Phoenix Force Cyclops, w ich miejsce mogli wrzucić dużo ciekawsze postacie i bardziej dopracowane (już taki Thor Groot wydaje mi się ciekawszy). Najsłabiej jednak oceniam dodatek Deadpoola.
Właśnie o takie karty i "perełki" mi chodzi. Przy tak bogatym uniwersum wydaje mi się, że mogli wybrać o wiele ciekawszych bohaterów. No ale to moje zdanie. Ja odpuściłem te pozycje. Na szczęście jest Dark City które dla mnie jest absolutnie rewelacyjne do tego Całkiem przyzwoite Guardians. Mam szczerą nadzieję, że X-men unikną baboli w postaci kart mutantów którzy raz wystąpili na łamach jednego wydawnictwa w 1986 roku. Mutanci Marvela to tak wielka i barwna grupa że spokojnie wypełni dodatek znanymi postaciami.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

13thcaesar pisze:...Najsłabiej jednak oceniam dodatek Deadpoola.
Jeżeli chodzi o Deadpoola to tego dodatku bym sobie nie odpuścił ze względu na humor. Tekst "You also get +15 attack but it doesn't count becasue it is flavour text" niezmiennie mnie bawi.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2009 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Ja na razie Noir sobie odpuściłem. Nie przemawia w ogóle do mnie jego setting.
X-men to inna półka. Z jednej strony znowu oni... no ale ilość przeciwników i dodatkowo epiccy Mastermindzi przemawia za zakupem. Do tej pory kupowałem w sumie wszystko co wyszło z Legendary Marvel. Posiadam również Aliena i Predatora, ale reszta już do mnie nie przemawia. Firefly jest mi jeszcze nieznanym serialem, więc i gra tym samym nie jest interesująca. W tym momencie brak mi tylko dodatku FF, ale jego cena skutecznie mnie zniechęca.
c08mk pisze:
13thcaesar pisze:...Najsłabiej jednak oceniam dodatek Deadpoola.
Jeżeli chodzi o Deadpoola to tego dodatku bym sobie nie odpuścił ze względu na humor. Tekst "You also get +15 attack but it doesn't count becasue it is flavour text" niezmiennie mnie bawi.
Dla mnie Deadpool może nie jest świetny ze względu na abilitki wniesione do gry, ale sam humor i bonusy za karty z flavor textem mnie kupiły.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

pioma10 pisze: Z tym, że zarówno Big Trouble In Little China, jak i Buffy to nie są/będą Encounters.
Fakt, obie gry są/będą oparte na "silniczku" LM.
Ardel12 pisze:Ja na razie Noir sobie odpuściłem. Nie przemawia w ogóle do mnie jego setting.
X-men to inna półka. Z jednej strony znowu oni... no ale ilość przeciwników i dodatkowo epiccy Mastermindzi przemawia za zakupem. Do tej pory kupowałem w sumie wszystko co wyszło z Legendary Marvel. Posiadam również Aliena i Predatora, ale reszta już do mnie nie przemawia. Firefly jest mi jeszcze nieznanym serialem, więc i gra tym samym nie jest interesująca. W tym momencie brak mi tylko dodatku FF, ale jego cena skutecznie mnie zniechęca.
c08mk pisze:
13thcaesar pisze:...Najsłabiej jednak oceniam dodatek Deadpoola.
Jeżeli chodzi o Deadpoola to tego dodatku bym sobie nie odpuścił ze względu na humor. Tekst "You also get +15 attack but it doesn't count becasue it is flavour text" niezmiennie mnie bawi.
Dla mnie Deadpool może nie jest świetny ze względu na abilitki wniesione do gry, ale sam humor i bonusy za karty z flavor textem mnie kupiły.
fakt, humor jest, ale sam team jest słabiutki, tak samo nowy keyword Excessive Violence, bo Revenge to po prostu X-Treme Attack z Villains tylko pod inną nazwą.

O Noir nie wiem co jeszcze myśleć, sam setting też mi nie leży za bardzo, ale nowe keywords, i Heroes jak najbardziej. Mimo że są to "alternatywne wersje" wcześniejszych postaci - a to mnie najbardziej boli w tej serii, świat Marvela jest tak przepełniony różnymi postaciami, a dostajemy sporo "innych" wersji tych samych Bohaterów.
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Legrad »

Posiadam Legendary Villains, czy duze dodatki takie jak dark city i nadchodzy x men beda kompatybilne czy musze dokupic Legendary Marvel?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Legrad pisze:Posiadam Legendary Villains, czy duze dodatki takie jak dark city i nadchodzy x men beda kompatybilne czy musze dokupic Legendary Marvel?
Dark City, Secret Wars Vol.1 & 2 raczej da się połączyć z Villains (Woundy po prostu potraktuj jako Bindings), w Civil War jeden Mastermind i Villain Group wymaga już Marii Hill która znajduje sie w Core set Legendary Marvel. Co do X-men to narazie nie wiadomo, ale myślę że nie będzie problemu.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Jeżeli chodzi o alternatywy tych samych postaci to akurat mi nie przeszkadza. W praktyce wręcz lubię solo deck np. samego Wolverine czy Iron Mana, może nie ze względu na umiejętności ale ze względu na temat jednej postaci.

Z traktowaniem Wound jako Bindings nie za bardzo bym się zgodził. Jak dla mnie (i to w sumie wynika z zasad Villans i Legendary Core) są to osobne karty i pewnie gdybym nie miał kompeletu to bym grał tak jak pisze instrukcja. Czyli Wounds nie można zastępować Bindings. Jeżeli deck Wounds się wyczerpie to nie tasujemy i nie dobieramy kart (czyli po prostu tekst o Wounds bym ignorował). Alternatywnie dorobiłbym z pustych kart kilka Wound ale na pewno bym nie mieszał tych pojęć.

Więcej kart w nowym dodatku to pewnie mniej pustych kart które do tej pory dostawaliśmy hurtem. Ktoś wpadł na pomysł, że można je zadrukować czymś sensownym : )
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Migdał »

No to kupiłem Marvela + dark city po raz trzeci :-) jeszcze tylko Guardians a latem X-men i będzie pełen set.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Podsumowując, gry do których się wraca nie warto sprzedawać : )
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Wraz z kolejnymi partiami w Legendary Marvel:Noir ten mały dodatek coraz bardziej mi się podoba. Mimo że zawiera piątkę alternatywnych wersji wcześniejszych Heroes, to podobają mi się one bardziej niż "oryginalne" wersje tych Bohaterów, a to za sprawą naprawdę fajnego i świetnie działającego keywordu Investigate.
Drugi keyword Hidden Witnesses utrudnia grę, i spowalnia rekrutowanie nowych kart z HQ, zwłaszcza z takim Scheme jak Silence The Witnesses.

Nowe Schemes też są ciekawe. Najbardziej podoba mi się Find The Split Personality Killer - bardzo klimatyczne i ciekawe Scheme, które możemy wygrać pokonując Masterminda, albo odkrywając kto jest Split Personality Killer.
Five Families Of Crime jest drugim moim ulubionym Scheme z tego setu, w ktorym mamy aż 5 Villians Decks.

Naprawdę dobry dodatek.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Mamy pierwszy preview Legendary Marvel: X-Men:

http://upperdeckblog.com/2017/05/legend ... g-berserk/
ODPOWIEDZ