Descent 2ed. - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Fantuchna
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:51

Re: Descent 2ed.

Post autor: Fantuchna »

Dzięki!

A skąd zasada o zdolnościach pasywnych? Jest to gdzieś w instrukcji, czy z jakiegoś FAQ?
badoomboom
Posty: 40
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: badoomboom »

https://descent-community.org/wp-conten ... G_1_15.pdf

link do kompletnych zasasd do Descenta
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: Golfang »

Mam pytanie odnośnie Duszy Cieni - taki chowaniec Kroczącego w Cieniach (z dodatku Cień Nerekhall).
Jak się tego prawidłowo używa?
Umiejętność podstawowa SPĘTANA DUSZA mówi, że można umieścić Duszę Cieni na polu sąsiadujacym z celem ataku (który musiał nie spudłować):
1. nie spudłować - czyli trafić poprzez zasięg?
czy
2. nie spudłować - czyli zadać minimum 1 obrażenie - po uwzględnieniu obrony celu?

Chowaniec DUSZA CIENI - mówi że musi zajmować dowolne pole zawierające figurkę lub element terenu. Tylko czy może być jakieś inne pole niż dowolny element terenu?

No i ostatnie pytanie - czy nie uważacie że postacie i klasy z dodatku (mam tylko te Cienie na razie) są mocniejsze niż z podstawki?
----------------
10% flamberg.com.pl
badoomboom
Posty: 40
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: badoomboom »

1. nie rzucić x-a i mieć zasięg

2. dowolne pole niebędące zamkniętymi drzwiami

3. niekoniecznie zależy od archetypu
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: Torquemada666 »

Czy bohaterski wyczyn Leorica oznacza,

1. że musi on mieć magiczną broń żeby go wykonać?
2. jeśli jest to broń dystansowa to automatycznie trafia?

Nie rozumiem zapisu ataku ignorującego ZASIEG, ktorego ecelem są SĄSIADUJĄCE figurki. Jeśli może atakować tylko sąsiadujące to po co zapis o zasięgu, jeśli może atakować dystansowo ignorując zasięg to po co zapis o sąsiadujących figurkach?
badoomboom
Posty: 40
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: badoomboom »

1. tak
2. trafia jeśli nie rzucisz x-a
Postacie z podstawki mają czasami trochę dziwnie napisane umiejętności, w dodatkach jest już lepiej
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: Torquemada666 »

1. Zakładam, że można w jednym ataku wręcz wykorzystać dwie różne umiejętności klasowe z opisem "wykonaj atak bronią wręcz" i ze strzałką oznaczającą akcję, co sprowadza sie do tego że jeden atak kosztuje dwie akcje. Dobrze myślę? Np. Berserker i Tornado + Bydlak.

2. "Armia śmierci" Nekromanty wykorzystuje atak z aktywacji Ożywienca? Czyli może on się wtedy tylko poruszyć, czy Ożywieniec nadal może po użyciu tej umiejętności zrobić ruch i atak?
Jeśli Nekromanta zaczął turę od aktywacji Ożywienca zrobił nim ruch i atak, a potem aktywował siebie to teoretycznie korzystając z tej umiejętności wykona Ożywiencem drugi atak. Jeśli Nekromanta skorzysta z Furii śmierci to mógłby wykonać w turze 3 ataki Ożywiencem (w tym jeden prawie jak Bohaterski wyczyn) co przy Wampirycznej krwi i trzeciej kości do ataku wydaje się bardzo konkretne. Jeśli faktycznie tak to działa.
badoomboom
Posty: 40
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: badoomboom »

1. Nie
2. Ożywieniec może wykonać całą aktywację, potem furia śmierci i jeszcze armia śmierci i wszystko z dodatkową żołtą kością
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: Torquemada666 »

badoomboom pisze: 03 maja 2020, 18:47 1. Nie
2. Ożywieniec może wykonać całą aktywację, potem furia śmierci i jeszcze armia śmierci i wszystko z dodatkową żołtą kością
Czyli jak rozpoczynającej sie turze Nekromanty Ożywieniec jest na planszy to:

Nekromanta:
Armia śmierci
Furia niesmierci

Ożywieniec:
Aktywacja z furii czyli ruch i atak lub ruch x2
Aktywacja normalna czyli ruch i atak lub ruch x2

Lub:
Normalna aktywacja Ożywienca, potem Nekromanta to co powyżej, a na koniec aktywacja Ożywienca z furii?
badoomboom
Posty: 40
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: badoomboom »

Ożywieniec może wykonać jedną akcję ruchu na aktywację, poza tym wszystko się zgadza
Boja92
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2020, 08:17

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Boja92 »

Witam ,


Mam pytanie do trybu kampani. Jestem świeżym nabywcą gry Descent 2 i dopiero wdrażam się w mechanikę oraz samą grę. I na początku mojej przygody trafiłem na jedną kwestię która mnie zastanawia a w podręczniku nie jasno napisane co się dzieję gdy pokonamy gobilny. Czy pojawiają się nowe gobliny w ich miejscu czy gobliny które dostaną się do karawany kierują się w kierunku wyjścia z lochów?
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dazir »

w większości misji, wsparcie działa wg. opisu danego zadania tj. przestrzegając limitu grupy (na odwrocie karty potworów). Innymi słowy jezeli na planszy masz pełną grupę goblinów to w turze OL nie wstawiasz nowych.
hope this helps:)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Spójrz do sekcji "Wsparcie" w opisie misji. Tam masz napisane, czy w trakcie pojawiają się jakieś nowe potwory, czy nie, gdzie i pod jakim warunkiem
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Stiepan88
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2019, 13:21

Re: Descent 2ed.

Post autor: Stiepan88 »

Mam pytanie odnośnie zapisu "wykorzystaj tę kartę", chodzi mi o "Obrona" Rycerza.
Czym różni się ten zapis od "wyczerp" ?
badoomboom
Posty: 40
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: badoomboom »

Oznacza to, że możesz użyć tej karty dowolną ilość razy w ciągu tury. Karta "wyczerp" może zostać użyta tylko raz na turę
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: Torquemada666 »

badoomboom pisze: 29 maja 2020, 07:11 Oznacza to, że możesz użyć tej karty dowolną ilość razy w ciągu tury. Karta "wyczerp" może zostać użyta tylko raz na turę
Oczywiście uwzględniając ograniczenie wynikające z obowiązku wykorzystania Wytrzymałości do użycia karty, tak jak jest w przypadku Obrony :)
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: SwistakCZC »

Witojcie,

odpaliłem dziś pierwszy raz Descenta: Road to Legend, kilka pytań, nie do końca jestem to w stanie wyłapać z instrukcji a FAQ też milczy:

1. Wystaw grupę potworów, a wystaw 1 potwora. Jak jest wystaw grupę to zawsze wystawiam tyle potworów ile wynosi max limit najbliżej wskazanego punktu począwszy od bossa, dobrze rozumiem? A wystawienie 1 potwora to wystawienie 1 potwora, ale pomniejszego czy potężnego? Ogólnie dostałem w I misji pobocznej z więźniami zaraz po samouczku srogi wprdl i zastanawiam się czy dobrze gram :)
2. Przedmioty z żetonów przeszukań, czy da się je wprowadzić do apki żeby potem je sprzedać? Znalazłem kuferek z jakimś sklepowym przedmiotem, chyba runem za 125 ale apka tego nie widzi, a w podglądzie ekwipunku w mieście nie da się nic dodawać ani usuwać.
3. Eliksiry, po użyciu trzeba taki zakryć, ale to znaczy że w kolejnej misji go odkrywam i mogę znowu użyć i zakryć czy po użyciu w danej misji go odrzucam i muszę wyszukać kolejny?
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: Torquemada666 »

SwistakCZC pisze: 31 maja 2020, 01:39 Witojcie,

odpaliłem dziś pierwszy raz Descenta: Road to Legend, kilka pytań, nie do końca jestem to w stanie wyłapać z instrukcji a FAQ też milczy:

1. Wystaw grupę potworów, a wystaw 1 potwora. Jak jest wystaw grupę to zawsze wystawiam tyle potworów ile wynosi max limit najbliżej wskazanego punktu począwszy od bossa, dobrze rozumiem? A wystawienie 1 potwora to wystawienie 1 potwora, ale pomniejszego czy potężnego? Ogólnie dostałem w I misji pobocznej z więźniami zaraz po samouczku srogi wprdl i zastanawiam się czy dobrze gram :)
2. Przedmioty z żetonów przeszukań, czy da się je wprowadzić do apki żeby potem je sprzedać? Znalazłem kuferek z jakimś sklepowym przedmiotem, chyba runem za 125 ale apka tego nie widzi, a w podglądzie ekwipunku w mieście nie da się nic dodawać ani usuwać.
3. Eliksiry, po użyciu trzeba taki zakryć, ale to znaczy że w kolejnej misji go odkrywam i mogę znowu użyć i zakryć czy po użyciu w danej misji go odrzucam i muszę wyszukać kolejny?
1. Wystawiasz przestrzegając limitu wielkości grupy, chyba, że aplikacja informuje aby go zignorować (co się zdarza). Moim zdaniem jeśli limit pozwala na potężnego, w ramach wsparcia (umieszczanie pojedynczego potwora) pierwszy powinien być potężny. Strona 15, Umieszczanie Potworów.

2. W instrukcji do apki, jest info że kartę przeszukiwania, dzięki której losujesz przedmiot sklepowy usuwa się przed grą. Strona 3, Przygotowanie do gry.

3. Używasz raz, zakrywasz, a po przygodzie odkładasz do puli kart przeszukiwania. Strona 12, Koniec Przygody.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: SwistakCZC »

Torquemada666 pisze: 31 maja 2020, 02:17
SwistakCZC pisze: 31 maja 2020, 01:39 Witojcie,

odpaliłem dziś pierwszy raz Descenta: Road to Legend, kilka pytań, nie do końca jestem to w stanie wyłapać z instrukcji a FAQ też milczy:

1. Wystaw grupę potworów, a wystaw 1 potwora. Jak jest wystaw grupę to zawsze wystawiam tyle potworów ile wynosi max limit najbliżej wskazanego punktu począwszy od bossa, dobrze rozumiem? A wystawienie 1 potwora to wystawienie 1 potwora, ale pomniejszego czy potężnego? Ogólnie dostałem w I misji pobocznej z więźniami zaraz po samouczku srogi wprdl i zastanawiam się czy dobrze gram :)
2. Przedmioty z żetonów przeszukań, czy da się je wprowadzić do apki żeby potem je sprzedać? Znalazłem kuferek z jakimś sklepowym przedmiotem, chyba runem za 125 ale apka tego nie widzi, a w podglądzie ekwipunku w mieście nie da się nic dodawać ani usuwać.
3. Eliksiry, po użyciu trzeba taki zakryć, ale to znaczy że w kolejnej misji go odkrywam i mogę znowu użyć i zakryć czy po użyciu w danej misji go odrzucam i muszę wyszukać kolejny?
1. Wystawiasz przestrzegając limitu wielkości grupy, chyba, że aplikacja informuje aby go zignorować (co się zdarza). Moim zdaniem jeśli limit pozwala na potężnego, w ramach wsparcia (umieszczanie pojedynczego potwora) pierwszy powinien być potężny. Strona 15, Umieszczanie Potworów.

2. W instrukcji do apki, jest info że kartę przeszukiwania, dzięki której losujesz przedmiot sklepowy usuwa się przed grą. Strona 3, Przygotowanie do gry.

3. Używasz raz, zakrywasz, a po przygodzie odkładasz do puli kart przeszukiwania. Strona 12, Koniec Przygody.
1. Instrukcję czytałem, ale dla mnie to nie wynika jasno z tekstu. Ten akapit, który wkleiłem poniżej brzmi jakby sugerował, aby wystawić najpierw potężną jednostkę, a następnym razem jak gra spawnuje grupę w tym miejscu to dostawić pomniejszą, a nie wystawiać od razu całą grupę. Oglądałem też jeden gameplay to gośc wystawił jedną figurkę jeszcze pomniejszą gdy aplikacja kazała wystawiać grupę.
Należy zawsze starać się najpierw umieszczać potwory potężne, o ile ich
liczba nie osiągnęła już limitu wielkości grupy. Jeśli potwory potężne
osiągnęły już limit wielkości grupy, należy zamiast nich umieszczać
potwory pomniejsze.
2. Pominąłem, dzięki.

3. Rozumiem teraz, czyli generalnie w sumie nieważne czy użyje eliksiru to też go odrzucam na koniec przygody.
723mike
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2020, 16:12

Re: Descent 2ed.

Post autor: 723mike »

Witam

Mam pytanie odnośnie Toble Kopacza i jego specjalnej zdolności.
Czy może pojawić się on na planszy za drzwiami, które wg specjalnych zasad w danym scenariuszu nie są otwierane na normalnych zasadach (potrzeba znalezienia klucza/wywalenia kociołków/wlania Elce/zamknięte na stałe itp.)?

Jeśli tak, to parę scenariuszy z marszu załatwia.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: Miszon »

Nie. Zdolności nie działają przez (zamknięte) drzwi.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
PEST
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:51
Has thanked: 23 times
Been thanked: 9 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: PEST »

a konkretnie:
Pól oddzielonych drzwiami nie uważa się za sąsiadujące.
723mike
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2020, 16:12

Re: Descent 2ed.

Post autor: 723mike »

Ale w opisie zdolności jest mowa tylko o 4 polach od znacznika. Nie ma tam mowy o sąsiadujących polach itp. Stąd wątpliwość.
badoomboom
Posty: 40
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: badoomboom »

Przez zamknięte drzwi nie można liczyć pól
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: Miszon »

PEST pisze: 01 wrz 2020, 10:14 a konkretnie:
Pól oddzielonych drzwiami nie uważa się za sąsiadujące.
Tak, dzięki za uściślenie, bo teoretycznie jakas zdolność działająca na bardzo dużo pól mogłaby "oblecieć drzwi dookoła ", jeśli byłoby otwarte jakieś inne wejście do danego pomieszczenia.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ