Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Elo »

pwoloszun pisze: 26 maja 2023, 08:46
Elo pisze: 26 maja 2023, 00:37 @pwoloszun
Kupiłem teraz na promce i z przykrością informuję, że tłumaczenie tej gry jest z translatora :/
Przepraszam :(
Gdybym o tym wiedzial to bym ostrzegl.

Moze mozna domagac sie zwrotu $$$ na steam?
Nie obwiniaj się, miałem Labirynt na liście życzeń od dawna, kupiłem bo fajna cena się pojawiła. Wiem że można zwrócić, ale zastanawiam się właśnie czy podołam rozgrywce. Ma ktoś może namiary na intrukcję PL gdzieś w internecie?
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: misiencjusz »

O ile dobrze pamiętam to TS nie ma na steam polskiej wersji
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: vinnichi »

Elo pisze: 26 maja 2023, 09:41
pwoloszun pisze: 26 maja 2023, 08:46
Elo pisze: 26 maja 2023, 00:37 @pwoloszun
Kupiłem teraz na promce i z przykrością informuję, że tłumaczenie tej gry jest z translatora :/
Przepraszam :(
Gdybym o tym wiedzial to bym ostrzegl.

Moze mozna domagac sie zwrotu $$$ na steam?
Nie obwiniaj się, miałem Labirynt na liście życzeń od dawna, kupiłem bo fajna cena się pojawiła. Wiem że można zwrócić, ale zastanawiam się właśnie czy podołam rozgrywce. Ma ktoś może namiary na intrukcję PL gdzieś w internecie?
To jak Cię kolega tak wpakował to teraz niech pwoloszun nagrywa instrukcję na yt

A nie czekaj już nagral :)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2023, 09:54 przez vinnichi, łącznie zmieniany 1 raz.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 186 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Qnnrad »

Zasady po polsku (bgg):
https://boardgamegeek.com/filepage/6540 ... -zasady-pl

Tłumaczenie kart na polski - w grze na Steam są numery kart (bgg):
https://boardgamegeek.com/filepage/6978 ... ie-tlumacz


Z innej beczki - do TTSa są już kompatybilne ze sobą moduły do zagrania Labyrinth + Awakening + Forever War!
Jak ktoś lubi TTSa, to polecam! Chyba sobie ustawię długą kampanię z dodatkami na solo.
sako77
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2021, 21:14
Has thanked: 122 times
Been thanked: 4 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: sako77 »

Witam wszystkich.
Mam pytanie do tych osób które grały w Labirynt solo, czy jest sens kupić tą grę tylko do solo właśnie? Z dwoma dodatkami? Słyszałem, że z nimi właśnie dopiero naprawdę dobrze to wypada w grze jednoosobowej.
Dodam że pewnie nie grywałbym często (może dwa, trzy razy w miesiącu)
Dodam też że grywam solo w Twilight Struggle: Red Sea i całkiem jest fajnie.

Dzięki wszystkim co przeczytają, w tjm bardziej tym, którzy odpiszą 😉
selektor
Posty: 36
Rejestracja: 29 sty 2021, 16:36
Has thanked: 19 times
Been thanked: 46 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: selektor »

Trudno powiedzieć, czy Ci się spodoba ta gra stricte do grania solo. Mi się podoba, ale grę kupiłem ze względu na zainteresowanie tematem, więc podobnie jak jest to przy COIN-ach, jeżeli temat gry Cię mocno interesuje, to i pewnie sama gra też. Dodatków nie posiadam. Samodzielna obsługa botów w grach od GMT jest mocno upierdliwa. I to jest zasada, a nie wyjątek ;) Jest to tak naprawdę sporo dodatkowej wiedzy do przyswojenia, celem obsługi gry, co większość osób wręcz odpycha od tego typu gier. Dlatego też wielu woli grać np. na dwie ręce, niż bawić się w schematy związane z botami. Inni natomiast grają solo w tę grę poprzez np. steam (jest też chyba aplikacja na telefon do obsługi planszowego bota). Wydaję mi się, że spróbowanie wersji online tej gry, czyli de facto znacznie tańszej od planszowego oryginału (koszt coś chyba około 50 zł) albo dostanie gdzieś jeszcze taniej polskiej edycji od Barda (w ostatnich latach chodziły one po mniej niż 100 zł), będzie rozsądnym wyborem przed zakupem gry sygnowanej logiem GMT Games, która to gra kosztuje dziś w granicach 300 zł, jak nie więcej. Przy grach wojennych z braku laku wiele osób potrafi mieć rozdwojenie jaźni i grać na dwie, a nawet 4 ręce. Inni zaś wolą uczyć się dodatkowo schematów dotyczących obsługi botów, a jeszcze inni wolą skorzystać wówczas z wersji online danej gry. Nie wiem więc do której kategorii się zaliczasz, bo przy tej grze dość łatwo jest utopić pieniądze ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: c08mk »

Pamiętam, że gra była mocno proceduralna z perspektywy obsługi przeciwnika. Nie było tam za wiele losowości i jak raz się poznało procedury to można było zawczasu je kontrować na tyle ile się dało.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: vder »

Też polecam wersję steamową - grę mam na połce (+ dodatki) - W pierwszym dodatku poprawili bota plus dali opcję grania złymi, ale i tak solo moze 3 razy próbowałem. Natomiast jak patrzę na profil steamowy to ca 65h przegranych :D.
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: kalo90 »

vder pisze: 21 lis 2023, 10:59 Też polecam wersję steamową - grę mam na połce (+ dodatki) - W pierwszym dodatku poprawili bota plus dali opcję grania złymi, ale i tak solo moze 3 razy próbowałem. Natomiast jak patrzę na profil steamowy to ca 65h przegranych :D.
Którzy to ci "źli" :D , bo gram z kumplem co nienawidzi sposobu wprowadzania "amerykańskiej demokracji" na Bliskim Wschodzie i zawsze wybiera islamistów.

Co do solo też polecam wersję steamową.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: vder »

kalo90 pisze: 21 lis 2023, 12:35 Którzy to ci "źli" :D

Dawałem 60% szans, że ktoś zapyta :D, ale nie wiedziałem jak po polsku się pisze 'dżihadyści' (no dobra teraz już wiem - trafiłem za trzecim razem :D ).
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Probe9 »

kalo90 pisze: 21 lis 2023, 12:35
Którzy to ci "źli" :D , bo gram z kumplem co nienawidzi sposobu wprowadzania "amerykańskiej demokracji" na Bliskim Wschodzie i zawsze wybiera islamistów.

Co do solo też polecam wersję steamową.
To kolega pewnie zachwycony jak mu się uda atomówkę w tą złą Amerykę wystrzelić, no ciekawe podejście, nie powiem :D

Co do gry solo to granie na 2 ręce imo to dramat w tego typu grę, więc odradzam. Jak solo to tylko albo steam (wersja płatna) lub z wykorzystaniem apki/chartów. Jak masz tylko podstawkę to raczej polecam apkę (na bgg chyba powinna być), która sprawnie prowadzi grę. Jak masz dodatki to tam charty już są wyraźnie lepsze, więc można nawet apkę odpuścić.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ