Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Ja mam kafelki w koszulkach A4 - takich na dokumenty. Mieści się w niej też ten największy, który wchodzi już na styk :)
Posegregowane dziesiątkami ale do pełnej cyfry, czyli: 1-10, 11-20, 21-30 i tak chyba do 100 z Rdzewiejącymi Okowami z tego co pamiętam...
Ostatnio planuję też zrobić insert do dużego kartonowego pudła, gdzie będę miał całego Descenta ze wszystkim co posiadam. Wtedy segregacja kafli będzie też po 10, tylko wszystko będzie układane warstwami w pudełku.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: vaski »

Wpiszcie w Google „koszulka obwoluta do segregatora na suwak”.
Albo wersja alternatywna „woreczki foliowe na suwak” (te akurat widziałem w marketach spożywczych)

Od 3:50

https://youtu.be/_ob8U9jbI00
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Rocy7 »

vaski pisze:koszulka obwoluta do segregatora na suwak”.
5 za 25 zł, drogo to wychodzi trochę ;)
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: mr_pepeush »

Wczytuję się od dłuższego czasu w ten wątek, bo nosiłem się z zamiarem zakupu Descenta w końcu (co dziś uczyniłem, składając zamówienie ;)), ale teraz takie pytanie mam. Ile z obecnych tu osób zwykło grywać w Descenta w dwuosobowym gronie? Jak to oceniacie, jeśli macie doświadczenia z gier w większym gronie: rozgrywka 1 żywy awanturnik (wiem, że może prowadzić więcej niż jedną postać) vs 1 mroczny władca potrafią bawić, czy to tylko nudny filler?
Wiem o apce, ale chodzi mi o atrakcyjność gry 1 VS 1, kiedy ma się tę grę w kolekcji już nieco dłużej niż 3 miesiące i grywa się w nią możliwie regularnie (co dla mnie oznacza przynajmniej 1-2 razy w miesiącu ;)).
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: olsszak »

Czy ktoś powie mi gdzie można znaleźć kompletną listę komponentów do Descenta, tak aby sprawdzić czy się czegoś nie zgubiło - najbardziej zależy mi na kartach. Spotkaliście się z czymś takim w przystępnej formie? na bgg czy coś? Szukam i nie znalazłem niczego zadowalającego jeszcze.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Strud »

Rocy7 pisze:
vaski pisze:koszulka obwoluta do segregatora na suwak”.
5 za 25 zł, drogo to wychodzi trochę ;)
Jest tańsza opcja, wystarczy poszukać w innym dziale :)
Allegro
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: olsszak »

Rocy7 pisze:
vaski pisze:koszulka obwoluta do segregatora na suwak”.
5 za 25 zł, drogo to wychodzi trochę ;)

o tych myślałeś?

http://allegro.pl/koszulki-a-4-zamykane ... 34684.html
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

olsszak pisze:Czy ktoś powie mi gdzie można znaleźć kompletną listę komponentów do Descenta, tak aby sprawdzić czy się czegoś nie zgubiło - najbardziej zależy mi na kartach. Spotkaliście się z czymś takim w przystępnej formie? na bgg czy coś? Szukam i nie znalazłem niczego zadowalającego jeszcze.
A tu patrzyłeś? :)
http://descent2e.wikia.com/wiki/Descent ... d_Edition)
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 17:31 przez Berni77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Rocy7 »

olsszak pisze:
Rocy7 pisze:
vaski pisze:koszulka obwoluta do segregatora na suwak”.
5 za 25 zł, drogo to wychodzi trochę ;)

o tych myślałeś?

http://allegro.pl/koszulki-a-4-zamykane ... 34684.html
Ja czy vaski? Ja te same znalazłem.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

mr_pepeush pisze:Wczytuję się od dłuższego czasu w ten wątek, bo nosiłem się z zamiarem zakupu Descenta w końcu (co dziś uczyniłem, składając zamówienie ;)), ale teraz takie pytanie mam. Ile z obecnych tu osób zwykło grywać w Descenta w dwuosobowym gronie? Jak to oceniacie, jeśli macie doświadczenia z gier w większym gronie: rozgrywka 1 żywy awanturnik (wiem, że może prowadzić więcej niż jedną postać) vs 1 mroczny władca potrafią bawić, czy to tylko nudny filler?
Wiem o apce, ale chodzi mi o atrakcyjność gry 1 VS 1, kiedy ma się tę grę w kolekcji już nieco dłużej niż 3 miesiące i grywa się w nią możliwie regularnie (co dla mnie oznacza przynajmniej 1-2 razy w miesiącu ;)).
Descenta mam już kilka lat, gram głównie z synem lub solo. Czasami dojdzie jeszcze jeden lub 2 znajomych i jak do tej pory mi się nie znudziło :)
Powtórzę to co już wielokrotnie pisałem. Aby rozegrać kampanie na wszelkie możliwe sposoby - czyli dany scenariusz wygrywają bohaterowie lub MW, co w efekcie końcowym powoduje wybranie innej ścieżki kolejnych rozgrywek, to musisz każdą kampanię przejść co najmniej 4x. Dodatkowo mnogość bohaterów i ich klas postaci powoduje, że gra znowu się zmienia (inaczej gra się Nekromantą lub Geomantą, a inaczej Rycerzem czy Bardem). Podobnie jest z MW, który do dyspozycji ma bardzo dużo rodzajów potworów, gdzie każda ich grupa ma inne umiejętności i w inny sposób wpływa na grę. Podobnie jest z kartami MW, który przy zakupie dodatków ma kilka ścieżek do wyboru na nękanie graczy. Generalnie regrywalność w Descencie jest bardzo wysoka i po naprawdę wieeeeelu godzinach rozgrywki jeszcze mi się nie znudził i zawsze chętnie siadam do nowej gry :)
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: mr_pepeush »

Berni, dziękuję za odpowiedź. Nie potrzebowałem opinii, że to świetna gra (renoma nie bierze się znikąd ;)). Chodzi mi właśnie o granie głównie pod dwie osoby i wrażenia z takiej zabawy.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ixi24 »

Ja grałem z kuzynami pół kampanii i nie wkręcili się wcale, Już chciałem grę sprzedawać, ale pokazałem bratu i jest podjarany więc może będziemy cisnąć :D
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: arqueek »

Ja grywalem zawsze jedynie we dwie osoby. Szczerze mowiac, nawet srdnio wyobrazam sobie gre w wiecej osob - moze jeszcze ewentualnie we trzy, gdzie dwoch graczy kontroluje po dwoch bohaterow. W wiecej osob dochodzi problem dlugiego czekania na swoja kolej, ktora moze z roznych powodow nawet nie nadejsc. Do tego ciezko wielu graczom skoncentrowac sie na jednej taktyce, komunikujac sie ze soba tak, azeby mroczny wladca nie mogl sie na to przygotowac. Gra jest srednio zbalansowana, dlatego bohaterowie musza sie na prawde skoncentrowac tylko i wylacznie na celu misji, ich ruchy musza byc skoordynowane - inaczej maja pewna przegrana.

Powiem jeszcze slowko na temat regrywalnosci. Sama gra podstawowa jest...na prawde srednio regrywalna. O ile jeszcze bohaterowie moga pojsc roznymi sciazkami rozwoju, tak MW ma bardzo waskie pole do popisu. Zarowno jesli chodzi o karty-zabawki, jak i o potwory. Jasne, mozna dokupic dodatek, ktory naprawia ten problem - ale to juz kolejne niemale pieniadze.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

arqueek pisze:Gra jest srednio zbalansowana, dlatego bohaterowie musza sie na prawde skoncentrowac tylko i wylacznie na celu misji, ich ruchy musza byc skoordynowane - inaczej maja pewna przegrana.
Uzywaj z angielskiej wesji FAQ gdzie postacie mają jedną dodaktową akcję. Jeżeli dobrze pamiętam to mogli ją wydać tylko na atak lub na odrzucenie rany. Wtedy MW ma pod górkę : )
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: olsszak »

c08mk pisze:
arqueek pisze:Gra jest srednio zbalansowana, dlatego bohaterowie musza sie na prawde skoncentrowac tylko i wylacznie na celu misji, ich ruchy musza byc skoordynowane - inaczej maja pewna przegrana.
Uzywaj z angielskiej wesji FAQ gdzie postacie mają jedną dodaktową akcję. Jeżeli dobrze pamiętam to mogli ją wydać tylko na atak lub na odrzucenie rany. Wtedy MW ma pod górkę : )
Potwierdzam, dobrze to działa w aplikacji :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Polska FAQ, czy też errata do instrukcji też to ma
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Bo to ogólnie na początku 2016r. zostało zmienione jako balans do gry 2/1 bo MW miał zbyt łatwo i rozwalał graczy.
Teraz gdy gra się na dwóch bohaterów to każdy ma dodatkową darmową akcję, którą może wykorzystać na zwykły atak (nie umiejętność specjalną) lub na wyleczenie 2 ran.
Ta informacja jest zarówno w FAQ EN jak i PL.
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: arqueek »

A ja moze dpisze mala errate do swojego poprzedniego posta - gram tylko na dwoch graczy, jednak pelnym skladem bohaterow. Gra wydaje mi sie wtedy o wiele ciekawsza, niz w przypadku dwoch wojownikow. Po prostu, gracz grajacy bohaterami ma plna kontro!e nad swoimi dzialaniami.

Jesli zas chodzi o brak balansu. Chodzilo mi o to, ze widac golym okiem, ktore postacie sa lepsze, ktore slabsze. Dotyczy to zarowno bohaterow, jak i karty umiejetnosci klas. To samo ma MW z umiejetnosciami i potworkami - niektore sa zdecydowanie lepsze niz pozostale. Roznica jest tak wielka, ze niektore potworki nigdy stole nie zagoszcza - poza scenariuszami, gdzie sa juz przypisane.

Nie uwazam tego tez za jakos szczegolnie duzy minus - dzieki temu mozemy zagrac z kims nowym, samemu wybierajac slabsze karty, by ta osoba mogla miec jakies szanse.
Drasjel
Posty: 13
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:14

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Drasjel »

Witajcie bohaterowie ;) zaczynamy z kumplami swoja przygode z Descentem i mam takie pytanie ktore nas zaciekawilo odrazu na starcie a nie ma chyba o tym wzmianki w instrukcj, kiedy stoi ktos przed nami(sojusznik) automatycznie blokuje nam pole ataku dystansowego? Wiem ze chowaniec(nie kazdy) blokuje pole widzenia, niby logiczne ze tak samo powinno sie tyczyc to bohatera ale wole sie upewnic czy poprostu trzeba zrobic krok w bok i dopiero oddac strzal, i tak samo w przypadku ataku potwora ktory stoi za innym potworem - nie ma mozliwosci zaatakowania go zanim sie nie zabije tego ktory stoi przed nim tak?
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Tak. Zarówno bohaterowie, chowańce traktowani jak figurki bohaterów i potwory zasłaniają pole widzenia (i na pewno jest o tym mowa w instrukcji ale to mogę ogarnąć jak wrócę do domu).
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: olsszak »

Drasjel pisze:Witajcie bohaterowie [emoji6] zaczynamy z kumplami swoja przygode z Descentem i mam takie pytanie ktore nas zaciekawilo odrazu na starcie a nie ma chyba o tym wzmianki w instrukcj, kiedy stoi ktos przed nami(sojusznik) automatycznie blokuje nam pole ataku dystansowego? Wiem ze chowaniec(nie kazdy) blokuje pole widzenia, niby logiczne ze tak samo powinno sie tyczyc to bohatera ale wole sie upewnic czy poprostu trzeba zrobic krok w bok i dopiero oddac strzal, i tak samo w przypadku ataku potwora ktory stoi za innym potworem - nie ma mozliwosci zaatakowania go zanim sie nie zabije tego ktory stoi przed nim tak?
Drogi bohaterze, wątek z pytaniami jest w odrębnym dziale. Zapraszam co niego z kolejnymi pytaniami.

Niemniej jednak odpowiem Ci na pytanie. I odpowiedź na nie jest w instrukcji. Jeśli stoi przed Tobą sojusznik to nie masz pola widzenia, ponieważ linia, którą wytyczysz idzie wzdłuż pola, ktore jest zablokowane.

Strona 12 instrukcji, górna ćwiartka.


Obrazek
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: barni132 »

Dobry wieczór! :P

Ktoś wie, jak idą prace związane z tłumaczeniem apki? Bo zbieram się do zakupu dodatków do Descenta i jakoś tak mnie naszło
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: vaski »

Tak miesiąc temu na swoim forum pisała Galakta:
„Descent Aplikacja Droga do legendy.
Pierwsza część aplikacji jest przetłumaczona i obecnie przechodzi korektę. Chcemy ją w tym miesiącu przekazać FFG, mając nadzieję, że niedługo potem nastąpi stosowna aktualizacja.”
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: barni132 »

Haha, czyli pięknie wymijająca odpowiedź, ale czego innego można się było spodziewać :P
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Arek001 »

Także czekam ta tą aplikację po Polsku, z tego co wiem, to na ten rok bym nie liczył.
ODPOWIEDZ