Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Launch Bay Next - android.
Na stacjonarne - YASB 2.0
Więcej niczego nie trzeba.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1524
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

McNab pisze: 29 lis 2020, 22:47 Co oni zrobili z Builderem? Szlag mnie trafia, działa dużo wolniej, jest mniej intuicyjne, brzydsze w ogóle jakaś katastrofa.
To samo aplikacja na telefon, czemu zrobili nową a nie unowocześnili istniejącej?
Dodatkowo brak języka polskiego, grę mam po polsku, angielski znam, ale irytuje mnie szukanie polskich odpowiedników kart jak apka jest po angielsku.
Chyba tylko mnie to wkurza bo nie widzę tu żadnych negatywnych głosów.
Może się mylę, ale w dużej liczbie przypadków z mojego otoczenia wygląda to tak, że tutaj na to forum pojawiasz się, jak zaczynasz przygodę z X-Wingami (np. kupiłeś 1.0 bo były w promocji) i chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o grze, chcesz coś podpytać, a potem dość szybko odkrywasz grupę na FB, tam się przenosisz i ewentualnie trafisz na discorda ;) Dlatego nie ma tutaj narzekania i negatywnych głosów - są, ale w innym miejscu :D
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: McNab »

Dziękuje za informację o programach.
FB nie mam i nie planuję zakładać.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Matek173 »

Cześć wszystkim. Odkopałem swój egzemplarz gry X-wing, bo zauważyłem, że w ostatnim czasie bardzo dużo dodatków do tej gry jest na różnorakich promocjach.

Jakie dodatki polecilibyście do kupna, jeżeli traktuję X-winga jako towarzyską grę dwuosobową do pogrania w domu? Nie planuję gry turniejowej i nie chcę roziwjać konkretnej frakcji. Chciałbym dokupić coś, co w miarę urozmaici zabawę dla obu stron w sporadycznej, casualowej grze dwuoosobowej, jednocześnie nie osłabiając żadnej ze stron (Imperium i Rebelia).

Przyznam też, że X-wing leżał dość sporo na półce i nie do końca orientuję się w sytuacji - która edycja jest która, bo widziałem, że jest podział na 1 i 2 edycję. Swoją podstawkę kupiłem w okolicach 2015/2016 roku. Była wtedy już dostępna wersja z niebieskim logo - ze statkami z "Przebudzenia Mocy", ale jako fan oryginalnej trylogii kupiłem "czerwoną" podstawkę. Czy dostępne obecnie dodatki będą kompatybilne (preferuję fabularnie oryginalną trylogię)? Od razu zaznaczę, że nie chciałbym się bawić w żadne zestawy konwertujące, ani dokupowanie dodatkowych podstawek.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5232
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

Matek173 pisze: 27 sty 2021, 14:30 Cześć wszystkim. Odkopałem swój egzemplarz gry X-wing, bo zauważyłem, że w ostatnim czasie bardzo dużo dodatków do tej gry jest na różnorakich promocjach.

Jakie dodatki polecilibyście do kupna, jeżeli traktuję X-winga jako towarzyską grę dwuosobową do pogrania w domu? Nie planuję gry turniejowej i nie chcę roziwjać konkretnej frakcji. Chciałbym dokupić coś, co w miarę urozmaici zabawę dla obu stron w sporadycznej, casualowej grze dwuoosobowej, jednocześnie nie osłabiając żadnej ze stron (Imperium i Rebelia).

Przyznam też, że X-wing leżał dość sporo na półce i nie do końca orientuję się w sytuacji - która edycja jest która, bo widziałem, że jest podział na 1 i 2 edycję. Swoją podstawkę kupiłem w okolicach 2015/2016 roku. Była wtedy już dostępna wersja z niebieskim logo - ze statkami z "Przebudzenia Mocy", ale jako fan oryginalnej trylogii kupiłem "czerwoną" podstawkę. Czy dostępne obecnie dodatki będą kompatybilne (preferuję fabularnie oryginalną trylogię)? Od razu zaznaczę, że nie chciałbym się bawić w żadne zestawy konwertujące, ani dokupowanie dodatkowych podstawek.
Jeżeli grasz tak jak ja casuowo to polecam zdecydowanie wersje 1.0. Wszystko co ci potrzeba ta gra ma a ceny są bardzo teraz korzystne. Co warto brac to posłużę się tymi linkami. Jak coś nie będzie tu dostępne to się tym nie sugeruj i poszukaj po prostu po nazwie w innych sklepach:

Imperium

https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-ti ... p-221.html
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-ti ... p-325.html
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-ti ... p-399.html
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-ti ... p-233.html
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-ti ... p-315.html
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-ti ... p-322.html
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-as ... p-234.html

Rebelia
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-ka ... p-323.html
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-yw ... p-220.html
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-as ... p-512.html
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-bo ... p-218.html

Z większych polecam jeszcze :
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-de ... p-239.html
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-sl ... p-228.html

Oczywiście wszystko zależy od portfela i można moją rozpiskę jeszcze ukrócić oczywiście ale odradzałbym wersje 2.0 jeżeli nie zamierzasz grac turniejowo a gra ma być czystą przyjemnością i dobrze spędzonym czasem ze znajomymi/rodziną.
https://dragoneye.pl/star-wars-xwing-yt ... p-238.html
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: ozon »

odradzałbym wersje 2.0 jeżeli nie zamierzasz grac turniejowo a gra ma być czystą przyjemnością i dobrze spędzonym czasem ze znajomymi/rodziną.
Czy coś z wersją 2.0 jest nie tak do rodzinnego grania? Jeszcze nie mam swojego X-winga.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1679
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 877 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: XLR8 »

X Wing 2.0 jest dużo lepiej zbalansowany bez rakowych kombinacji z 1.0.
Do tego jest po prostu lepszy.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Nic, wręcz przeciwnie - nowa edycja jest zdecydowanie lepsza. Poprawiono mechanikę, dodano nowe zasady i wprowadzono "dynamiczne" modyfikowanie punktów zamiast tak znanych z 1.0 errat co spowodowało koniec występowania rakowych rozpisek. W 1.0 można było stworzyć Uber mocna rozpe na którą nie było kontry, obecnie co kilka miesięcy robiony jest update punktów i w razie stwierdzenia że coś działa zbyt mocno zwyczajnie jest zmieniane. W poprzedniej edycji wszystko było nadrukowane na kartach, i punktacja tak jak i sloty upgrade - obecnie uzywa się aplikacji i wszystkie zmiany robione są na niej. Praktyczne i wygodne.
A gadanie że do domowego grania lepsza jest 1.0 to zwyczajna bzdura . Jeszcze jakiś czas temu można to było obronić kwestią ceny , obecnie zestawy do nowej edycji można już kupić za praktycznie te same pieniądze co "jedynke" . Tak więc argument cenowy można włożyć między bajki. Do 2.0 cały czas wychodzą nowe statki, są nowe frakcje, system jest wspierany i jest masa graczy, w poprzednią edycję praktycznie już nikt nie gra. Chyba że w domu, ale nagle jak najdzie ochota do zagrania z kimś innym to jest problem bo ludzie grają w 2.0.
Zdecydowanie nie warto pchać się w stara edycję.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 247 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: mordajeza »

Jak ja lubię takie kategoryczne sądy, że to bzdura, tamto bzdura :p

Ja gram w 1.0 w domu (swoim lub czyimś) właśnie dlatego, że wolę eskadrę budować patrząc na karty, a nie w aplikację ;) "Rakowe" rozpiski mi nie przeszkadzają, bo gram dla funu i nigdy dwa razy dokładnie takim samym zestawem. A przy 30 stateczkach w hangarze liczba kombinacji starczy mi do końca życia. Tak więc - co kto lubi, czego kto potrzebuje ;)
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Rumcajs »

Gram w 2.0 wyłącznie w domu z swoim 9 letnim synem. Młody świetnie się bawi tworząc własne rozpiski na aplikacji. Posiadamy 3 frakcje - Rebelia i Szumowiny to co wyszło do 2.0 po polsku oraz mocno rozbudowane Imperium po części konwertowane z 1.0. Na chwilę obecną wydaje się nam, że jest tego tyle że chyba nie damy rady dobrze wszystkiego "ograć". No ale od przybytku głowa nie boli :D
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1524
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Widzę, że (na szczęście) poleciał już ten komentarz z osobistą wycieczką pod adresem pytającego.
Sam długo grałem w 1.0, także już po wyjściu 2.0. Gram tylko w domu i biurze po godzinach, żadne turnieje mnie nie interesują. Nie uważam, że to bzdura że 1.0 jest lepsze do domowego grania - gdyby nie promocja Rebela, to sam bym dalej cisnął w 1.0 i miał ogromny fun. To, co było na plus w 1.0 to możliwość latania statkami Resistance i Rebelii jako jedna flota (i tak samo z First Order i Imperium). Po przejściu w 2.0 z pewnym żalem musiałem sprzedać Resistance i FO - 3 floty do rozwijania spoko (a w zasadzie 4, bo dorzuciłem Republikę), 7 flot już nie spoko. Przykładowo miałem ogromną radość lecąc w jednej eskadrze Vaderem i Kylo Renem, taka epicka walka dziadka i wnuczka przeciwko "rebel scum". W 2.0 już tego nie uświadczę.
Tak, są ulepszone zasady w 2.0, ale z drugiej strony obcięli sporą liczbę pilotów (jak np, TIE Interceptor, którym uwielbiałem latać, a przykładów jest dużo więcej). Fajnie, że FFG wypuszcza nowe statki, ale dla podstawowych frakcji z 1.0 jest ich zdecydowanie mniej, co jest słabe w kontekście braku części pilotów po konwersji do 2.0.
Do tego nie cierpię w 2.0 właśnie tego, że przed każdą grą muszę sięgać po telefon/laptopa i wklepywać rozpiskę i patrząc na ekran liczyć ile to będzie punktów. Fajnie, lepszy balans statków i umiejętności, ale dla mnie konieczność sięgnięcia po elektronikę zabija radość z gry, odzyskuję ją dopiero jak wracam do stołu z ustawionymi statkami. Dużo bardziej wolałem jednak te "rakowe" i niezbalansowane w niektórych przypadkach rozpiski z 1.0, gdzie punkty były nadrukowane na kartach. W 2.0 FFG poszło na łatwiznę i jak jakaś rozpiska staje się popularna (jak jeszcze jakiś czas temu Geosy), to cyk, gracze są ich testerami i zmieniamy wartości w aplikacji. To nie wina graczy, że takie "rakowe" rozpiski powstawały, tylko nieodpowiedniego testowania statków po stronie FFG.

Granie w domu to nie turnieje, nie gra się o złote kalesony, co z tego że ktoś poleci niezbalansowaną eskadrą? Komuś korona z głowy spadnie? Fun będzie i tak ogromny. Tak jak napisał mordajeza, jeszcze grając w 1.0 miałem ponad 40 modeli i wręcz niemożliwym było, bym zagrał kilka partii tą samą flotą, więc nawet jak jakaś rozpiska była "rakowa" i zostałem zmiażdżony, to trudno, jedziemy z następną partią z inną eskadrą, inną frakcją, zaraz się odkuję.
Pisząc o tych wszystkich "bzdurach" jak tylko ktoś napisze, że 1.0 to "rak", tylko obrzydzacie innym grę, czynicie z nich gorszy sort graczy. Nie tędy droga.

Widzę plusy i minusy zarówno 1.0, jak i 2.0, i widzę, dlaczego można mieć większy fun grając wciąż w 1.0, mimo iż sam gram już w 2.0. Dlatego nie rozumiem tego "kościoła 2.0", w którym pierwszym przykazaniem jest "Nie będziesz mieć edycji wcześniejszych przede mną", a każdy, kto ma czelność jeszcze grać w 1.0, to heretyk... Dajcie ludziom grać w to, w co chcą. Dla mnie bzdurą jest szukanie punktów w aplikacji, dla innych bzdurą jest brak balansu, ale co z tego? Wszyscy możemy mieć fun z tej samej gry. Peace.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5232
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

Zgadzam się ze wszystkim co napisał EsperanzaDMV nie jest prawdą że ani jedna ani druga droga jest zła czy dobra. Obie mają plusy i minusy. Dla mnie 1.0 jest aktualnie nr 1 bo większość moich współgraczy ma właśnie tę wersję i nie zanosi się żebyśmy to przekonwertowywali. Co nie jest powiedziane że kiedyś tego jednak nie zrobię. Aktualnie mam ok 40modeli i jak już wspomniano gram dziwnymi rozpiskami i testuje sam dla samego siebie nowe buildy. Jestem ciekaw jakie rozpiski macie na myśli pisząc "rakowe" "nie do zatrzymania" "samograje"? Ale nie piszcie prosze bzdur że ceny modeli są identyczne bo nie są . W 1.0 aktualnie za 300pln złożysz mega rozpiski dla obu frakcji. W 2.0 będą one jednak okrojone.

Podsumowując powiem jeszcze raz Esperaza wyczerpał praktycznie wypowiedz a dla gracza w "kapciach" do domowego zacisza polecam mimo to 1.0. :mrgreen:
Awatar użytkownika
korbol
Posty: 50
Rejestracja: 29 lip 2018, 20:07
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: korbol »

Też jestem domowym graczem. Z 7-letnim synem graliśmy trochę w 1.0, potem przyszedł czas na przesiadkę.
Po pierwszej rozgrywce w wersję 2.0, zapytałem syna co sądzi o nowej wersji. Podsumował następująco: "No fajna. Pierwsza też była fajna" :)

Do wersji 2.0 podszedłem z planszówkowym podejściem - do czegoś na wzór dodatku, nowej zawartości. Po zakupie zestawów konwertujących mamy dostęp do masy pilotów, ulepszeń, członków załogi. Można potestować statki, do których nie mamy modeli. Czy polecam przejście na wersję 2.0? Z mojej strony to jest takie "zdecydowanie raczej tak":) Uważam, że wersja 2.0 jest fajniejsza, ale można dobrze się bawić też przy starej.

Na plus na pewno zasady. Nowe podejście do wieżyczek jest rewelacyjne. Wydaje, mi się, że rozwiązanie można sprawdzić w zestawie 1.0 "Siewca Cieni" (w zestawie jest wskaźnik wieżyczki, więc mechanicznie pewnie działa podobnie). Dodano też aspekt pilotów wrażliwych na moc. Wiadomo, wieżyczki i moc to ważne kwestie w Star Warsowym świecie.

Aplikacja: z jednej strony bardzo wygodnie się tworzy eskadry. Byłem sceptyczny, ale ostatecznie doceniam. Mamy w jednym miejscu zapisaną swoją twórczość. Widziałem, że synowi samo budowanie składów sprawia wielką frajdę. Z drugiej, odpalanie za każdym razem aplikacji może komuś nie odpowiadać. No i jesteśmy zależni od wsparcia FFG (teraz Atomic Mass Games). Jest jak z każdą grą z aplikacją. Za x lat istnieje prawdopodobieństwo, że już nie pogramy, bo apka już nie wspierana. Na przykład, po wprowadzeniu nowej wersji aplikacji wyparował język polski. Oczywiście nie oczekuję, że ktoś będzie tłumaczył zestawy już niewydawane przez Rebela, ale można było zostawić Rebelowe tłumaczenie. Tak działało to przez pewien czas. No nic, pierwsza aplikacja podciągnęła syna w umiejętności czytania, druga zmusi do nauki języka angielskiego.
X-Wing bawi, uczy, wychowuje ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5232
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

X-Wing 1.0
Pytam o jakieś ciekawe aplikacje. Ostatnio wszedłem na sklep play i jest ich o dziwo naprawdę mało. Te które ściągnąłem i korzystam z nich po dziś dzień to:
STARTACTICS XW SQUADRON BUILDER .O tyle jest to dobry program bo pierwszym krokiem jest zaznaczenie które dodatki (modele) posiadasz i budujesz eskadry właśnie z tego co masz.
Czyli posiadając przypuśćmy 40 modeli to właśnie z tych kart znajdujących się w tych modelach budujesz eskadrę. Program jest w wersji anglojęzycznej ale to są raczej proste komunikaty i nawet translatora można użyć w razie potrzeby. Dodatkowo są obrazki każdej karty oraz , pokazane manewry poszczególnych modeli:-)

Drugim prostym a również przydatnym programikiem jest "kartoteka" czyli spis wszystkich kart jakie wyszły do 1.0. CODEX XW. Wpisujesz nazwę karty lub tylko jej część nazwy i ci wyszukuje kompletną kartę z obrazkiem. Przydatny program jak masz coś po włosku, hiszpańsku czy innym języku. Znajdujesz odpowiedni obrazek przypisany do karty i masz ją po eng więc już łatwiej przetłumaczysz.

Jeszcze do głowy przyszedł mi program HIGHGROUND X-WING SCOREKEEPER. Program do liczenia punktów podczas potyczki. Jak wiesz nie zawsze uda się przeciwnikowi zestrzelić wszystkie statki więc czasem się wygrywa na punkty. Nie wiem jak on działa ale polecają więc zainstaluję i się pobawię w wolnej chwili.

Kiedyś jeszcze był taki program do grania z Botem (X-wing Ai czy jakoś tak) oraz Mark 13 Solo Ai. Pierwszego niestety już nie mogę znaleźć a ten 2gi nie działa.
Czy znacie jakieś programy dzięki którym można zagrać solo w ramach treningu/testów itd? Może jakieś cyfrowe stoły typu tabletop simulator?
Są jeszcze jakieś ciekawe aplikacje na Androida które warto mieć/znać do x-wing 1.0?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1524
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

BOLLO pisze: 16 mar 2021, 14:04 X-Wing 1.0
(...)
Kiedyś jeszcze był taki program do grania z Botem (X-wing Ai czy jakoś tak) oraz Mark 13 Solo Ai. Pierwszego niestety już nie mogę znaleźć a ten 2gi nie działa.
Czy znacie jakieś programy dzięki którym można zagrać solo w ramach treningu/testów itd? Może jakieś cyfrowe stoły typu tabletop simulator?
Są jeszcze jakieś ciekawe aplikacje na Androida które warto mieć/znać do x-wing 1.0?
Ja dużo latam na FlyCasual - jest dostępny na Windows, MacOS, Linux i Android. Na Androida pobierasz plik .apk i instalujesz ręcznie na urządzeniu, ale jednak polecam grać na większym wyświetlaczu niż tablet, o telefonie nie wspominając.
W aplikacji masz zarówno 1.0, jak i 2.0. Czasem zdarzają się niestety bugi, ale zazwyczaj działa naprawdę dobre. AI nie jest jakieś powalające, ale generalnie dobrze się sprawdza.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5232
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1685 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

W wolnej chwili pogrzebałem troche po sieci w poszukiwaniu jakichś przydatnych (inspirujących) rozpisek do 1.0. Ku mojemu zaskoczeniu linki które miałem przestały działać (usunięte konta,strony?). Dziś próbowałem coś sensownego ponownie znaleźć z jakichś sprawdzonych i starszych rozpisek pod archetypy i lipa. Czy ktoś z was może się podzelić jakimiś linkami do meta/archetypy 1.0 lub podpowie gdzie mogę podpatrzeć co grało? Wiem że jeszcze ewentualnie mogę szukać na YT z jakichś mistrzostw.
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: miras23 »

Pytanie do znawców tematu.
Pewnie zauważyliście, że dziś była mega promocja w Rebelu na drugą edycję. Dla funu kliknąłem sobie kilka pozycji. Dopiero teraz zaczynam sprawdzać co tak naprawdę kupiłem, no i widzę że każda z innej parafii. Nigdy nie miałem z tą grą do czynienia, dlatego proszę o pomoc czy w ogóle dam tym radę pograć.
X-Wing - Duch (2ed)
X-Wing - Myśliwiec TIE/LN (druga edycja)
X-Wing- Pakiet eskadry - Słudzy Wojny 2ed
X-wing: Strażnicy Republiki
X-Wing - Slave I (druga edycja)
X-Wing - Sokół Millenium Lando Calrissiana (2 ed.)
X-Wing - VT-49 Decimator (2 edycja)
Brakuje mi do tego wszystkiego podstawki, ale to wiem że muszę dokupić jeśli w ogóle chce pograć.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 247 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: mordajeza »

miras23 pisze: 16 sie 2021, 18:12 Pytanie do znawców tematu.
Pewnie zauważyliście, że dziś była mega promocja w Rebelu na drugą edycję. Dla funu kliknąłem sobie kilka pozycji. Dopiero teraz zaczynam sprawdzać co tak naprawdę kupiłem, no i widzę że każda z innej parafii. Nigdy nie miałem z tą grą do czynienia, dlatego proszę o pomoc czy w ogóle dam tym radę pograć.
X-Wing - Duch (2ed)
X-Wing - Myśliwiec TIE/LN (druga edycja)
X-Wing- Pakiet eskadry - Słudzy Wojny 2ed
X-wing: Strażnicy Republiki
X-Wing - Slave I (druga edycja)
X-Wing - Sokół Millenium Lando Calrissiana (2 ed.)
X-Wing - VT-49 Decimator (2 edycja)
Brakuje mi do tego wszystkiego podstawki, ale to wiem że muszę dokupić jeśli w ogóle chce pograć.
Jak dokupisz podstawkę, to dla funu spokojnie sobie pograsz.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Masz tu statki z 5 frakcji, podstawka z pewnością pomoże uzupełnić imperium i Rebelię. Musisz pomyśleć którymi frakcjami chcesz grać i ewentualnie wymienić z kimś statki na te bardziej potrzebne.
Masz Rebelię, Imperium, Szumowiny, Republikę i Separatystów - w podstawce będziesz miał Imperium i Rebelię.
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: miras23 »

Indar pisze: 16 sie 2021, 20:23 Masz tu statki z 5 frakcji, podstawka z pewnością pomoże uzupełnić imperium i Rebelię. Musisz pomyśleć którymi frakcjami chcesz grać i ewentualnie wymienić z kimś statki na te bardziej potrzebne.
Masz Rebelię, Imperium, Szumowiny, Republikę i Separatystów - w podstawce będziesz miał Imperium i Rebelię.
Dlatego napisałem, że mam każdą z innej parafii. ;)
Ale brałem co mi wpadło w oko, bo szybko znikały z tej promocji. A potem zobaczyłem dopiero co mam tak naprawdę.
Wiem, że armie tworzy się o jakieś punkty. Dlatego póki co nie wiem czy ten mój zakup ma jakikolwiek sens. Czy mogę do luźnego grania cokolwiek z tego stworzyć. Żeby był jakikolwiek balans zachowany.
A może można łączyć któreś frakcje? Chociaż pewnie może to być nieklimatyczne. Albo nierealne ze względu na jakieś cechy/mechaniki frakcji.
Dużo pytań, ale dopiero co wczytuję się w tą zabawę.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Oficjalnie żadnej frakcji nie połączysz - do tworzenia rozpisek używa się aplikacji która nie dopuszcza takiej możliwości. Jest oficjalna apka, ale mocno nieintuicyjna - polecam Launch Bay Next na androida, albo YASB z poziomu przeglądarki. Bardzo fajne i czytelne buildery do iksa, aktualizowane na bieżąco ( co jakiś czas zmienia się punktacja).
Teoretycznie da się stworzyć eskadrę ze statków różnych frakcji używając punktów z udostępnionych pdf, ale nie wiem jak to zadziała.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1524
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

miras23 pisze: 16 sie 2021, 18:12 Pytanie do znawców tematu.
(...)
Na Twoi miejscu dokupiłbym jeszcze do tego zestawy konwertujące - są za 5 zł :D
Wbrew pozorom, to się naprawdę opłaca dla nowych osób - nawet jak nie masz żadnych statków z pierwszej edycji, to w tych zestawach jest masa, naprawdę masa kart ulepszeń, które Ci się bardzo przydadzą. To trochę tak, jakbyś zgromadził karty ulepszeń z pojedynczych dodatków z pierwszej edycji - większość ich odpowiedników jest zawarta właśnie w tych pakietach konwertujących.
Także jeśli jeszcze nie wysłali Ci zamówienia, to śmiało dokup! W sumie nawet jeśli już wysłali, to i tak bym dokupił, bo są wciąż dostępne za grosze. Do Twoich statków dokup pakiety Rebelii, Imperium i Szumowin - zapłacisz 15zł, a kart ulepszeń będziesz miał kilka setek, naprawdę warto. Dorzuć sobie jeszcze tego TIE Gildii Górniczej za 5zł, dający dużo frajdy statek, zwłaszcza na początek przygody z lataniem - wybacza, a nawet zachęca do latania przez asteroidy ;)

Innym plusem zestawów konwertujących jest to, że jeśli po kupnie podstawki 2.0 spodoba Ci się sama gra, to mając zestawy konwertujące będziesz mógł kupować sobie statki z pierwszej edycji (Dragoneye ma chyba najlepsze ceny - nie są to ceny z promocji Rebela, ale moim zdaniem i tak tanio) i latać jako statki drugiej edycji. Sprawdź tylko przed zakupem statków z 1.0, czy ich konwersje są zawarte w tych pakietach za 5zł - większość powinna być.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: kruker »

Ja w szale zakupów wziąłem wszystko co jeszcze było dostępne tzn.

A-wing RZ-2
Slave I
Zestaw konwertujący - Szumowiny i nikczemnicy
Zestaw konwertujący - Sojusz Rebeliantów
Zestaw konwertujący - Ruch Oporu
Zestaw konwertujący - Najwyższy Porządek
Zestaw konwertujący - Imperium
VT-49 Decimator
Transportowiec Ruchu Oporu
TIE/vn Silencer
Sokół Millenium Lando Calrissiana x 2 bo figurka mi się podobała...
Pakiet eskadry - Strażnicy Republiki
Droid-bombowiec klasy Hyena
Pakiet eskadry - Słudzy Wojny
Myśliwiec TIE/sf x 2 (żeby dociągnąc do darmowej wysyłki...)
Myśliwiec TIE/LN
Myśliwiec TIE Gildii Wydobywczej 2ed
Myśliwiec Fang
Karząca Ręka
Infiltrator Sithów
Duch
Droid-myśliwiec klasy Vulture

co polecalibyście dokupić (oprócz podstawki rzecz jasna) np. z 1 edycji do totalnie casualowego grania?
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

W tym momencie to cokolwiek Ci wpadnie w ręce z 1 edycji , jak będzie tanio to bierz. ;)
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: kruker »

A czy mając te zestawy konwertujące mogę kupić podstawkę pierwszej edycji zamiast drugiej?
ODPOWIEDZ