Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Inne serie Galakta kontynuuje, dodatkow jest sporo (Runebound, Osadnicy, Dungeoneer) - najwyrazniej WoW nie zdobylo zbyt duzej popularnosci.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Moim zdaniem Wings of War to porażka i nie ma sensu kontynuować wydawania po polsku tej gry
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

W Polsce może i porażka - na Zachodzie schodzi jak świeże bułeczki i właśnie rozprowadzają dodruk Famous Aces. Gra obrasta w dodatki tworzone przez graczy i budzi wciąż emocje. Niedawno pobito światowy rekord liczby grających jednocześnie w WoW: 33 samoloty i 21 pilotów: http://www.boardgamegeek.com/article/1310639#1310639 :)

Brak finansowego sucesu tej gry w Polsce nie zmniejsza radości, jaką daje mi WoW. Drugowojenna mutacja WoW pewnie w ogóle nie będzie do nas sprowadzona. Na szczęście w jednoczącej się Europie ściągnięcie lub przywiezienie gry z zagranicy staje się banalnie proste!:)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Hudson pisze:Orientacyjne plany Galakty na pierwsza polowe 2007 roku:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1149
Bieda.
Tylko BMC wydaje sie ciekawe, no i Citadels dla chetnych.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Z ta citadels, to ... jak FFG dopisze to sie pojawi ;)... bo to tylko plany.
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Groszek »

I w końcu dodatek do Osadników dla 5 i 6 osoby (pewnie tylko do podstawki, ale dobre i to) :) .
Mam nadzieję, że na Blue Moon City nie trzeba będzie długo czekać.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Don Simon pisze: Bieda.
W sensie ilościowym czy jakościowym?
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

dasilwa pisze:
Don Simon pisze: Bieda.
W sensie ilościowym czy jakościowym?
Najbardziej to w sensie zainteresowan Don Simona :wink:
Mnie nie ciesza dodatki do Dungeoneera i Runebounda, ale fani tych gier pewnie by sie poczuli poniekad oszukani, gdyby nie bylo tych kontynuacji.

Mam nadzieje, ze w przyszlym polroczu bedzie wiecej nowych gier.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

dasilwa pisze:
Don Simon pisze: Bieda.
W sensie ilościowym czy jakościowym?
Jakosciowym oczywiscie.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Jeszcze słówko a propos Wings of War:
Andy pisze:W Polsce może i porażka - na Zachodzie schodzi jak świeże bułeczki i właśnie rozprowadzają dodruk Famous Aces.
Ponieważ dodruk Famous Aces jeszcze nie pojawił się w sprzedaży, trafiają się i takie aukcje:
http://offer.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll? ... 0077794858
76 USD + koszty wysyłki za Famous Aces! :)
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

MichalStajszczak pisze:Moim zdaniem Wings of War to porażka i nie ma sensu kontynuować wydawania po polsku tej gry
Szkoda by było, bo gra jest genialna i mam nadzieję, że wyjdzie Polska wersja Burning Drachens.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Dani napisał:
Szkoda by było, bo gra jest genialna
Niestety w Polsce chyba sie nie przyjęła, skoro Galakta nie planuje wydawania następnych części. W mojej hurtowni lepiej sprzedawały sie nawet takie wynalazki, jak Globalny Konflikt czy Wyprawa
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

MichalStajszczak pisze: Niestety w Polsce chyba sie nie przyjęła, skoro Galakta nie planuje wydawania następnych części. W mojej hurtowni lepiej sprzedawały sie nawet takie wynalazki, jak Globalny Konflikt czy Wyprawa
Masakra. Wyprawa... :shock: No cóż, pozostaje kupić w Rebelu. Kijowo tylko, że tak powiem, bo akurat Burning Drachens kosztyje 150 zł. :?
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

To, ze nie ma zapowiedzi na te polrocze nie oznacza jeszcze, ze nigdy nie bedzie kolejnej czesci WoW.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Dani pisze:Burning Drachens kosztyje 150 zł. :?
Owszem, drogo, ale warte każdej złotówki.
To, ze nie ma zapowiedzi na te polrocze nie oznacza jeszcze, ze nigdy nie bedzie kolejnej czesci WoW.
Czekać można nawet bardzo długo, pod warunkiem, że jest nadzieja na wydanie. Gdy jej nie ma, a ma się nieodpartą ochotę spuścić balon rakietami :wink: - pozostaje import albo skorzystanie z pobytu np. w Niemczech.

Ciekawostka: na opakowaniach obu boosterów do WoW, wśród opisów w różnych językach, jest i opis polski, a pod spodem informacja, że dystrybutorem jest Galakta!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

150?? A w tym są napisy oprócz instrukcji? Bo wersja na playme.de z ang instrukcja kosztuje 17 euro (czyli tyle ile inne części), to nawet z przesylka (13 euro) jest taniej :shock:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

kwiatosz pisze:150?? A w tym są napisy oprócz instrukcji? Bo wersja na playme.de z ang instrukcja kosztuje 17 euro (czyli tyle ile inne części), to nawet z przesylka (13 euro) jest taniej :shock:
Nie wiem o jakie napisy Ci chodzi. W pudełku jest zdaje się więcej kart bo dochodzi jeszcze artyleria i okopy. No i wielkie żetony balonów.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Też nie zrozumiałem z tymi napisami. W Burning Drachens - oprócz kart balonów obserwacyjnych i artylerii - są jeszcze karty okopów i przeciwlotniczych karabinów maszynowych. Z kolei samolotów jest mniej niż w pozostałych zestawach. Dochodzą też w dużych ilościach nowe oznaczniki (rakiety, pociski zapalające, obserwatorzy, ogień artylerii plot. itp.)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Z napisami chodziło mi o to czy na kartach są jakieś (nie grałem w żadną część ani dodatek więc nie wiem). Z założenia wyszedłem takiego, że w niemieckich sklepach są niemieckie edycje, więc jeżeli na kartach nie ma napisów to nic nie stoi na przeszkodzie sprowadzeniu niemieckiej edycji BD. A jeżeli w Niemczech są angielskie wersje to już w ogóle nie przeszkadza w kupowaniu w Niemczech. W sensie że tam są tańsze o połowę niż w pl. Jakby co to rano wytłumaczę o co mi chodzi, teraz jakiś zmęczony jestem:)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

kwiatosz pisze:Jakby co to rano wytłumaczę o co mi chodzi, teraz jakiś zmęczony jestem:)
Teraz już nie ma potrzeby! :)

Na kartach są tylko nazwy samolotów, stopnie i nazwiska lotników oraz nazwy jednostek. Na dodatek stopnie i nazwy jednostek są w brzmieniu oryginalnym (np. polska "Eskadra Bregeutow Polskich Sił Powietrznych"), a rosyjskie w transkrypcji angielskiej. Wersje "narodowe" gry (poza rosyjską) różnią się wyłącznie językiem instrukcji, nb. również drukowanej na Zachodzie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Ok, dzięki :)
Bo mnie kusi właśnie zakup i się zastanawiałem czy z Niemiec ma sens to sprowadzać. No i kurczę szykują się wydatki :cry: :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

FA i WyB! kupisz w Polsce, BD jest w Rebelu, boostery musisz sprowadzać. Ale wszystko możesz robić stopniowo, wtedy szok jest mniejszy! :wink:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

BD widziałem w rebelu, ale właśnei za kosmiczne pieniądze, dlatego pytałem czy da radę wersja niemiecka, bo na playme.de jest po 17 euro.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Śmiało importuj BD z Niemiec! Angielską instrukcję zassiesz stąd: http://www.fantasyflightgames.com/wings ... pport.html
A stąd: http://www.boardgamegeek.com/fileinfo.php?fileid=15242 "instrukcję w pigułce" do całego systemu WoW, z uwzględnieniem BD.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

kwiatosz pisze:A jeżeli w Niemczech są angielskie wersje to już w ogóle nie przeszkadza w kupowaniu w Niemczech.
A po co przepłacać? Niemieckie wersję są czasem i dwa razy tańsze niż w Polsce (obojętnie która wersja), ale angielskie wersje są w przeliczeniu na zł znacznie droższe niż w Polsce.
ODPOWIEDZ