Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Trzeba pamietac, ze "tasiemce" sa lepsze z punktu widzenia Galakty (tak mi sie wydaje). Bo gdy juz ktos kupi Dungeoneera i mu sie spodoba to kupi tez dodatki. Chociaz z drugiej strony jak sie nie spodoba ...

Ja czekam na Zeglarzy i zastanawiam sie nad kupnem Wings of War bo pierwsze wrazenie zrobil na mnie bardzo dobre :)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
mysterio
Posty: 19
Rejestracja: 03 lut 2005, 10:31
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mysterio »

Do najbliższego poniedziałku ruszy przedsprzedaż gry RUNEBOUND. Jako, że oczekiwanie na tę grę trwało dla niektórych bardzo długo przygotowaliśmy atrakcyjną promocję. Potrwa ona jednak wyłącznie kilka dni. Cena w przedsprzedaży będzie wynosić 119.90 zł przy ostatecznej sugerowanej cenie detalicznej 149.90zł.
W niedzielę pojawi się także na naszym serwerze instrukcja do tej gry.
Premiera gry zaplanowana jest na koniec czerwca.
:shock:
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

a Zeglarze z Catanu dopiero w lipcu :(
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

W lipcu, to i tak nieźle. Spodziewałem się że w "sezonie ogórkowym" nic nie wydadzą. Ciekawe co szykują na jesień, kontynuację seriali, czy coś nowego?
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Niezle sobie zycza za tego Runebounda po za przedsprzedarza. Jak dla mnie gra nie jest warta nawet tych pieniedzy z przedsprzedazy ...
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

avantar pisze:Niezle sobie zycza za tego Runebounda po za przedsprzedarza. Jak dla mnie gra nie jest warta nawet tych pieniedzy z przedsprzedazy ...
Zgadzam się. Za tyle to lepiej kupić:

- Power grid
- Niagara
- Caylus
-i wiele, wiele innych...

w zależności od nastroju...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Tylko zauważcie, że są ludzie którzy wolą gry mniej abstrakcyjne. Ja przynajmniej znam takie osoby. Runebound jest całkiem inna grą niz wymienia Don. Więc nie można ich porównywać.
Uważam, że cena Runebounda jest adekwatna do tego co dostają gracze, np. w odniesieniu do Dungeoneera czy Osadników. W osadnikach jest troche kart, troche drewnianych klockówi pare plytek z tektury a ile to kosztuje?troche mniej do Runebounda.
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Hm, ja zamówiłem Runebounda, nie byłem przekonany, ale synowie mnie namówili. Lubimy przygodówki, a Runebound nie wygląda gorzej od MiM.

Zgadzam się. Za tyle to lepiej kupić:

- Power grid
- Niagara
- Caylus
-i wiele, wiele innych...
Jak to napisali na forum Galakty, gry wydawane w PL nie są tutaj produkowane i cena jest "zachodnia". Jak mawia koleżanka mojej żony: taki live.
A czy te akurat lepiej? Mam je wszystkie na liście zakupów na najbliższe pół roku.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Don Simon pisze:
avantar pisze:Niezle sobie zycza za tego Runebounda po za przedsprzedarza. Jak dla mnie gra nie jest warta nawet tych pieniedzy z przedsprzedazy ...
Zgadzam się. Za tyle to lepiej kupić:
- Power grid
- Niagara
- Caylus
-i wiele, wiele innych...
Zgadzam się tylko jest małe "tylko" :)
Spójrz na forum Galakty, ile osób zainteresowanych jest Dungeoneerem (dla mnie bardzo średnie). Na Allegro, ile osób chce kupić MiM...
Wydaje mi się że R. może się nieźle sprzedawać, chociaż nie jest to gra o której marzę i którą zamierzam kupić...

Co do powyższych tytułów które wymieniłeś, to nie wiem czy zależy mi by u nas wyszły. Wszystkie są niezależne językowo, a cena pewnie byłaby porównywalna jak niemczech (albo droższa), wolałbym by w końcu ktoś wydał Puerto Rico PL
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

folko pisze:
Zgadzam się tylko jest małe "tylko" :)
Spójrz na forum Galakty, ile osób zainteresowanych jest Dungeoneerem (dla mnie bardzo średnie). Na Allegro, ile osób chce kupić MiM...
Wydaje mi się że R. może się nieźle sprzedawać, chociaż nie jest to gra o której marzę i którą zamierzam kupić...

Co do powyższych tytułów które wymieniłeś, to nie wiem czy zależy mi by u nas wyszły. Wszystkie są niezależne językowo, a cena pewnie byłaby porównywalna jak niemczech (albo droższa), wolałbym by w końcu ktoś wydał Puerto Rico PL
No przekonamy się po premierze. Będzie to najdroższa gra Galakty do tej pory i jestem ciekaw jak rynek przyjmie tak wysoką cenę...

A co do wydawania gier niezależnych językowo to wystarczy, żeby dodali instrukcję i już mogą dokleić znaczek Galakta :-).

W sumie ja nie wiem, jaką grę chciałbym, by wydano... Warto promować gry dobre, a nie tylko takie, na których jest dużo napisów :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Don Simon pisze:W sumie ja nie wiem, jaką grę chciałbym, by wydano... Warto promować gry dobre, a nie tylko takie, na których jest dużo napisów :-).
Też prawda, ale idealnie by było gdyby wydawali gry dobre + duża ilość napisów ;-)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

folko pisze:
Też prawda, ale idealnie by było gdyby wydawali gry dobre + duża ilość napisów ;-)
To ja bym wolał Goa, w którą nie grałem, niż Puerto Rico, w którą grałem i się nei zachwyciłem :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

To ja bym wolał Goa, w którą nie grałem, niż Puerto Rico, w którą grałem i się nei zachwyciłem
Mnie akurat bardzo odpowiada Puerto Rico, ale nie powiem, gdyby ktoś wydał Goa, też bym nie pogardził.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

dasilwa pisze:Tylko zauważcie, że są ludzie którzy wolą gry mniej abstrakcyjne. Ja przynajmniej znam takie osoby. Runebound jest całkiem inna grą niz wymienia Don. Więc nie można ich porównywać.
Uważam, że cena Runebounda jest adekwatna do tego co dostają gracze, np. w odniesieniu do Dungeoneera czy Osadników. W osadnikach jest troche kart, troche drewnianych klockówi pare plytek z tektury a ile to kosztuje?troche mniej do Runebounda.
Wiadomo, ze jest inna gra. Ale Runebound po prostu jest kiepski nawet jak na swoja klase. Jak dla mnie juz MiM jest bardziej pasjonujacy. Moze z dodatkami Runebound bedzie bardziej grywalny. Ale co to za przygody jak chodzisz w kolko, expisz i nawet nie ma zadnych questow ;(
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

Ale co to za przygody jak chodzisz w kolko, expisz i nawet nie ma zadnych questow ;(
W MiM'ie przecież też nie miałeś questów...poza jednym głównym
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Moze z dodatkami Runebound bedzie bardziej grywalny. Ale co to za przygody jak chodzisz w kolko, expisz i nawet nie ma zadnych questow
Tak wg mnie wygląda klasyczna przygodówka - łazisz, tłuczesz potwory, smoki etc., znowu łazisz, tłuczesz, na końcu załatwiasz głównego potwora. I po przygodzie. Trzeba to lubić i tyle.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

avantar pisze: Wiadomo, ze jest inna gra. Ale Runebound po prostu jest kiepski nawet jak na swoja klase. Jak dla mnie juz MiM jest bardziej pasjonujacy. Moze z dodatkami Runebound bedzie bardziej grywalny. Ale co to za przygody jak chodzisz w kolko, expisz i nawet nie ma zadnych questow ;(
Grales w Runebounda? Podziel sie prosze swoja opinia o tej grze, ale napisz cos wiecej niz "kiepski" :) Ocena na BGG raczej przeczy twojej opinii.
Znasz jakies lepsze gry w klasie "przygodowka" za ta sama cene? Jezeli tak, to moze komus podpowiesz wybor.

Generalnie nigdy zadna gra przygodowa mnie nie zachwycila, wiec pewnie tej tez nie kupie. Zwlaszcza klimatu heroic fantasy nie trawie. Ale sa osoby, ktore lubia takie gry.

Dla wszystkich, ktorzy nie wiedza: w Polce nie da sie wydawac samych gier z top 20 BGG i na tym zarobic :) Cieszmy sie z tego co jest. Albo sie nie cieszmy, i kupujmy gry zza granicy :wink:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Hudson pisze:Grales w Runebounda? Podziel sie prosze swoja opinia o tej grze, ale napisz cos wiecej niz "kiepski" :) Ocena na BGG raczej przeczy twojej opinii.
Znasz jakies lepsze gry w klasie "przygodowka" za ta sama cene? Jezeli tak, to moze komus podpowiesz wybor.
Gralem. Co tu duzo pisac - wykonanie dosyc ladne, mechanika kiepska IMO. Moze w skrocie, co mi sie podoba:
- poruszanie postaciami
- w miare walka (chociaz nie do konca logiczna moim zdaniem jest)

Co mi sie nie podoba:
- brak jakis zadan
- praktyczny brak interakcji miedzy graczami
- stosunkowa mala ilosc kart "przygod", ktore moga sie szybko znudzic jesli nie dokupi sie dodatkow
- niezbyt ciekawy sposob na wygranie (zatluc jakies smoka, albo 3 inne)

Mysle, ze Runebound moze nabierze rumiencow z dodatkami.

Z tym MiMem faktycznie troche glupio wyskoczylem, po prostu lubie go widac lubie z sentymentu ;)

Ja zycze Runeboundowi w polsce jak najlepiej - bo wiem, ze jesli sie sprzeda to tym lepiej dla gier planszowych w naszym kraju :)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

No coz, gra, ktora bez dodatkow jest kiepska, nie jest warta kupienia :) Mam nadzieje, ze fanom przygodowek R podejdzie.

ps. Swojego MiMa tak pokochalem, ze go zgubilem po kilku partiach. :wink:
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Na stronie Galakty ukazała sie wiadomość o wydaniu "Przez Pustynię" R. Knizii.....hurrraaa :D

Mam nadzieje, że cena będzie w miare przystępna, bo zamierzałem kupić ten tytuł. Jeśli jednak okaże się za drogo to kupie za granicą :(
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Niemniej jednak, bardzo mnie cieszy, że Galakta co miesiąc, dwa wydaje jakąś grę. Mam nadzieję, że rynek się rozkręca :D
Chyba tak musi być skoro wydają nowe gry i to coraz częściej.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

dasilwa pisze: Mam nadzieje, że cena będzie w miare przystępna, bo zamierzałem kupić ten tytuł. Jeśli jednak okaże się za drogo to kupie za granicą :(
A ile to jest przystepna cena? Na playme.de kosztuje 24euro, w FFG 30$. Mysle, ze u nas nie bedzie kosztowalo 100zl, raczej jakies 80. A moze sa jakies tansze zrodla?
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Mój kuzyn kupił w supermarkecie w Niemczech za 10Euro :D
A jak nie z Niemiec to przy kolejnym zamowieniu z USA sciągne za 19$ :)

Ewentualności dla mnie jest dużo, niemniej jednak poczekam co Galakta zaproponuje :wink:
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Post autor: miras23 »

potwierdzam, dokladnie 10 euro, tak samo kiedys kupilem san marco
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Through the Desert pana Knizii? 8) Mniam, mniam, wyśmienita gierka, jak nie walną ceny 100 Pleniaków to istnieje szanse że zakupię. Grałem raziczek kiedy byłem we Francji u znajomego i powiem wam że gra nieco przypomina T2R jakkolwiek śmiesznie to nie zabrzmi - łączymy oazy i wodne doły by zyskać punkty - ale gra jest dużo dużo ciekawsza: nie ma elementu losowego, a planszę co rozgrywkę można inaczej 'Ułożyć' czego nie można dokonać z miastami na planszy T2R. Rozgrywka trwa 20-30 minut i jest arcy-prze-sympatyczna o czym świadczą chociażby oceny na BGG. ;) Czekam z drżeniem łydek.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
ODPOWIEDZ