Eclipse - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Eclipse

Post autor: Tony23 »

To jeszcze odnośnie rojów starożytnych:
kostką rzuca się i ewentualnie wlatują na koniec fazy czyszczenia, czyli ewentualna walka będzie dopiero w następnej rundzie i można sie przygotowac do obrony heksu? nawet jak nie ma tam statku to kostki populacji nie będą od razu niszczone (ze względu na bomby neutronowe obcych), tylko ewentualnie dopiero w fazie walki w następnej rundzie?
szlachcicpolski
Posty: 201
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse

Post autor: szlachcicpolski »

Tak właśnie.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Eclipse

Post autor: Tony23 »

"Also, if your Ship is in a hex without an Influence Disc after the Combat Phase, you may place a disc there."

Czy to znaczy, że mogę wlecieć statkiem na wolny hex i po fazie walki ( w innych rejonach planszy) mogę położyć influence disc na wolnym hexie?
czy dotyczy to tylko heksów na których toczyła sie walka w tej rundzie?
tse
Posty: 17
Rejestracja: 15 sie 2013, 09:52
Been thanked: 2 times

Re: Eclipse

Post autor: tse »

według mnie tak.

Cały akapit leci tak:
"Jeżeli po bitwie na heksie nie ma populacji,
a ty masz tam przynajmniej jeden statek, to usuń
dysk wpływów poprzedniego właściciela heksu (zwracany
jest on na jego tor wpływu). Możesz potem umieścić tam
swój dysk wpływów. Możesz swój dysk wpływów umieścić
także na heksie bez dysków wpływów, jeżeli twój statek po
fazie walki na takim się znajduje.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Eclipse

Post autor: galthran »

Tony23 pisze:"Also, if your Ship is in a hex without an Influence Disc after the Combat Phase, you may place a disc there."

Czy to znaczy, że mogę wlecieć statkiem na wolny hex i po fazie walki ( w innych rejonach planszy) mogę położyć influence disc na wolnym hexie?
czy dotyczy to tylko heksów na których toczyła sie walka w tej rundzie?
Niedawno dykutowalismy tutaj ten temat i definitywnie, łącznie z oficjalnym faq-iem: możesz zawsze w fazie walki położyć dysk tam gdzie są twoje statki i nie ma populacji przeciwnika.
szlachcicpolski
Posty: 201
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse

Post autor: szlachcicpolski »

galthran pisze:
Tony23 pisze:"Also, if your Ship is in a hex without an Influence Disc after the Combat Phase, you may place a disc there."

Czy to znaczy, że mogę wlecieć statkiem na wolny hex i po fazie walki ( w innych rejonach planszy) mogę położyć influence disc na wolnym hexie?
czy dotyczy to tylko heksów na których toczyła sie walka w tej rundzie?
Niedawno dykutowalismy tutaj ten temat i definitywnie, łącznie z oficjalnym faq-iem: możesz zawsze w fazie walki położyć dysk tam gdzie są twoje statki i nie ma populacji przeciwnika.
Po fazie walki. Czy się nie zgadzamy?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Eclipse

Post autor: galthran »

Na koniec fazy walki :) ważne żeby to była jeszcze faza walki.
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: Eclipse

Post autor: puciek2 »

Pytanie o Draco.
Sojusznik gracza Draco pokonał obcych na heksie gdzie znajduje się dysk wpływów Draco i bonusowa "znajdźka" obcych. Pytanie kto i jak zdobywa tą bonusową znajdźkę ?

Moim zdaniem może być ona zdobyta dopiero po zdjęciu dysku wpływów należącego do Draco i ponownym położeniu na heksie ? Może to także zrobić gracz grający Draco poprzez INF-luence, po tym jak obcy zostaną pokonani przez sojusznika. Nie można jednak zabrać bonusa automatycznie (bez zdjęcia dysku Draco) po pokonaniu Obcych gdy znajduje się tam dysk Draco.

Co Wy na to ?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Eclipse

Post autor: AkitaInu »

Hej,

Dwa pytania - bo jak rozumiem gracie na trwałe sojusze. Jaki to był obcy? (krążownik, myśliwiec ?)? Bo jeżeli nie ten podstawowy to odkrycie (chyba sie to tak nazywa) są na innych zasadach których nie pamietam :P

Jeżeli jednak był to zwykły obcy to wydaje mi sie że w instrukcji albo w faq było że Draco nie mogą zdobywać w ten sposób żetonów odkryć
szlachcicpolski
Posty: 201
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse

Post autor: szlachcicpolski »

puciek2 pisze:Pytanie o Draco.
Sojusznik gracza Draco pokonał obcych na heksie gdzie znajduje się dysk wpływów Draco i bonusowa "znajdźka" obcych. Pytanie kto i jak zdobywa tą bonusową znajdźkę ?

Moim zdaniem może być ona zdobyta dopiero po zdjęciu dysku wpływów należącego do Draco i ponownym położeniu na heksie ? Może to także zrobić gracz grający Draco poprzez INF-luence, po tym jak obcy zostaną pokonani przez sojusznika. Nie można jednak zabrać bonusa automatycznie (bez zdjęcia dysku Draco) po pokonaniu Obcych gdy znajduje się tam dysk Draco.

Co Wy na to ?
"znajdźkę" możesz wziąć w momencie położenia dysku wpływów. Wydaje mi się, że w FAQ instrukcji ten przypadek jest opisany wprost.
szlachcicpolski
Posty: 201
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse

Post autor: szlachcicpolski »

AkitaInu pisze:Hej,

Dwa pytania - bo jak rozumiem gracie na trwałe sojusze. Jaki to był obcy? (krążownik, myśliwiec ?)? Bo jeżeli nie ten podstawowy to odkrycie (chyba sie to tak nazywa) są na innych zasadach których nie pamietam :P

Jeżeli jednak był to zwykły obcy to wydaje mi sie że w instrukcji albo w faq było że Draco nie mogą zdobywać w ten sposób żetonów odkryć
Draco nie mogą walczyć z podstawowymi obcymi. Jak ich już nie ma na planszy, mogą zgarnąć owo odkrycie.
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Eclipse

Post autor: dicer »

puciek2 pisze:Moim zdaniem może być ona zdobyta dopiero po zdjęciu dysku wpływów należącego do Draco i ponownym położeniu na heksie ? Może to także zrobić gracz grający Draco poprzez INF-luence, po tym jak obcy zostaną pokonani przez sojusznika. Nie można jednak zabrać bonusa automatycznie (bez zdjęcia dysku Draco) po pokonaniu Obcych gdy znajduje się tam dysk Draco.
Zgadza się - odkrycie można wziąć tylko po położeniu dysku a heksie. Jeśli chce to zrobić Draco, to musi zdjąć swój dysk i położyć go ponownie.
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: Eclipse

Post autor: puciek2 »

AkitaInu pisze:Hej,

Dwa pytania - bo jak rozumiem gracie na trwałe sojusze. Jaki to był obcy? (krążownik, myśliwiec ?)? Bo jeżeli nie ten podstawowy to odkrycie (chyba sie to tak nazywa) są na innych zasadach których nie pamietam :P

Jeżeli jednak był to zwykły obcy to wydaje mi sie że w instrukcji albo w faq było że Draco nie mogą zdobywać w ten sposób żetonów odkryć
Opisana przeze mnie sytuacja jest możliwa tylko przy zwykłych obcych (nie pancernik ani krążownik bo z takimi Draco walczą) gdzie Draco mogą się osiedlać bez walki. Moim zdaniem porzucone odkrycia są do zdobycia przez Draco poprzez INF-luence.
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: Eclipse

Post autor: puciek2 »

szlachcicpolski pisze:
AkitaInu pisze:Hej,

Dwa pytania - bo jak rozumiem gracie na trwałe sojusze. Jaki to był obcy? (krążownik, myśliwiec ?)? Bo jeżeli nie ten podstawowy to odkrycie (chyba sie to tak nazywa) są na innych zasadach których nie pamietam :P

Jeżeli jednak był to zwykły obcy to wydaje mi sie że w instrukcji albo w faq było że Draco nie mogą zdobywać w ten sposób żetonów odkryć
Draco nie mogą walczyć z podstawowymi obcymi. Jak ich już nie ma na planszy, mogą zgarnąć owo odkrycie.
Mogą zgarnąć (w opisywanej przeze mnie sytuacji) tylko poprzez usunięcie swojego dysku i ponowne wystawienie (np. INF-luence).
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: Eclipse

Post autor: puciek2 »

Sojusze. Naszła mnie taka wątpliwość, czy jest jakiś ściśle określony moment na zrywanie sojuszy ?
Wszak może się zdarzyć że w fazie walki sytuacja może się zmienić tak drastycznie że zamiast tkwić w sojuszu
lepiej jest dobić sojusznika :twisted: . Gdyby wtedy możliwe było także zrywanie sojuszy to nagle mogło by się okazać że zamiast kooperacji sojuszników na heksie w tejże fazie walki należy rozstrzygnąć dodatkową bitwę na tymże heksie. Wszak wrogie statki nie mogą zajmować jednego heksa po fazie walki. Co Wy na to ?
szlachcicpolski
Posty: 201
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse

Post autor: szlachcicpolski »

puciek2 pisze:Sojusze. Naszła mnie taka wątpliwość, czy jest jakiś ściśle określony moment na zrywanie sojuszy ?
Wszak może się zdarzyć że w fazie walki sytuacja może się zmienić tak drastycznie że zamiast tkwić w sojuszu
lepiej jest dobić sojusznika :twisted: . Gdyby wtedy możliwe było także zrywanie sojuszy to nagle mogło by się okazać że zamiast kooperacji sojuszników na heksie w tejże fazie walki należy rozstrzygnąć dodatkową bitwę na tymże heksie. Wszak wrogie statki nie mogą zajmować jednego heksa po fazie walki. Co Wy na to ?
Po mojemu zerwanie sojuszu jest możliwe tylko w niektórych momentach rozgrywki. Na ten przykład nie można wysłać armii do boju i w trakcie bitwy zmienić im rozkazów przynależności bojowej. Nie uwierzą po prostu ;)

Z tej beczki; mam ochotę zagrać bez sojuszy. Albo z sojuszami, ale z ujemnymi punktami za zawarcie sojuszu (i jeszcze bardziej ujemnymi za jego zerwanie) Na przykład zamiast +2 i -3, -2 i -5.
szlachcicpolski
Posty: 201
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse

Post autor: szlachcicpolski »

puciek2 pisze:
szlachcicpolski pisze:
AkitaInu pisze:Hej,

Dwa pytania - bo jak rozumiem gracie na trwałe sojusze. Jaki to był obcy? (krążownik, myśliwiec ?)? Bo jeżeli nie ten podstawowy to odkrycie (chyba sie to tak nazywa) są na innych zasadach których nie pamietam :P

Jeżeli jednak był to zwykły obcy to wydaje mi sie że w instrukcji albo w faq było że Draco nie mogą zdobywać w ten sposób żetonów odkryć
Draco nie mogą walczyć z podstawowymi obcymi. Jak ich już nie ma na planszy, mogą zgarnąć owo odkrycie.
Mogą zgarnąć (w opisywanej przeze mnie sytuacji) tylko poprzez usunięcie swojego dysku i ponowne wystawienie (np. INF-luence).
Potwierdzam.
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: Eclipse

Post autor: puciek2 »

szlachcicpolski pisze:
puciek2 pisze:Sojusze. Naszła mnie taka wątpliwość, czy jest jakiś ściśle określony moment na zrywanie sojuszy ?
Wszak może się zdarzyć że w fazie walki sytuacja może się zmienić tak drastycznie że zamiast tkwić w sojuszu
lepiej jest dobić sojusznika :twisted: . Gdyby wtedy możliwe było także zrywanie sojuszy to nagle mogło by się okazać że zamiast kooperacji sojuszników na heksie w tejże fazie walki należy rozstrzygnąć dodatkową bitwę na tymże heksie. Wszak wrogie statki nie mogą zajmować jednego heksa po fazie walki. Co Wy na to ?
Po mojemu zerwanie sojuszu jest możliwe tylko w niektórych momentach rozgrywki...
Ciekawi mnie jak grają inni oraz co na to oficjalne źródła. Ma kto jakieś info ?
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Eclipse

Post autor: dicer »

puciek2 pisze:Sojusze. Naszła mnie taka wątpliwość, czy jest jakiś ściśle określony moment na zrywanie sojuszy ?
Cytat z polskiej instrukcji:

"Możesz opuścić Sojusz podczas swojego ruchu przed wykonaniem dowolnej akcji..."

Czyli nie można opuścić sojuszu w trakcie bitwy, bo walka nie jest akcją.
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: Eclipse

Post autor: puciek2 »

dicer pisze:
puciek2 pisze:Sojusze. Naszła mnie taka wątpliwość, czy jest jakiś ściśle określony moment na zrywanie sojuszy ?
Cytat z polskiej instrukcji:

"Możesz opuścić Sojusz podczas swojego ruchu przed wykonaniem dowolnej akcji..."

Czyli nie można opuścić sojuszu w trakcie bitwy, bo walka nie jest akcją.

Ok, dzięki. To ma sens.
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Eclipse

Post autor: dicer »

Oczywiście w angielskiej instrukcji jest to znacznie bardziej klarownie wyjaśnione:

"You can leave the Alliance during any of your actions in the Action Phase... "

Kurcze - dlaczego my, Polacy, mamy zawsze pod górkę? :wink:
szlachcicpolski
Posty: 201
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse

Post autor: szlachcicpolski »

dicer pisze:Oczywiście w angielskiej instrukcji jest to znacznie bardziej klarownie wyjaśnione:

"You can leave the Alliance during any of your actions in the Action Phase... "

Kurcze - dlaczego my, Polacy, mamy zawsze pod górkę? :wink:
A action phase to która to?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Rocket
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2015, 06:25

Re: Eclipse

Post autor: Rocket »

To ta faza na początku rundy po wylosowaniu nowych technologii. ;) Czyli ta gdzie wykonujemy akcje.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Eclipse

Post autor: Tony23 »

Zagrywamy Distortion from future- komputer +2.
W instrukcji jest ze do czasu wypelnienia zobowiazan za ten komputer, musimy zdobyc taka technologiie. Co sie dzieje jak nam sie tego nie uda zrobic?

- tylko odwracamy Distortion tile i pkt ujemne?
- punktu ujemne i dodatkowo musimy zrobic akcje upgrade bez jej wykonywania (przemiescic dysk)
- pkt i demontujemy komputer z naszy statkow?

Kombinacja ktorys z powyzszych?
szlachcicpolski
Posty: 201
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse

Post autor: szlachcicpolski »

Co się dzieje, jak piksisi zmienią się genetycznie zmieniając akcje? Na przykład dostaną dodatkowy ruch.
- Dostaną go do każdej akcji ruchu
- Nie mogą się zmieniać
- Dostaną go do jednej z akcji, którą wskazuja oni / inne zasady
- inne

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ