[Katowice] Spotkania w Bardzie.

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No to mowie, ze mozesz ZAMIAST Draculi wziac WK :D Bo ja w sumie nie wiem na co jestem bardziej napalony, wiec sie dostosuje :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

WK leci jutro, także raczej wezmę wampira.

Be prepared :twisted:
Awatar użytkownika
Jackie
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2006, 19:29
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jackie »

Siemanko!

Tak sobie czytam te Wasze topiki, czytam i czytam.... i tak sie cholernie wkrecilem, ze musze przyjsc do Barda i sprawdzic na wlasnej skorze te wszystkie gierki :P Najlepiej wszystkie za jednym zamachem :evil: Tak wiec bede w piatek i chetnie przylacze sie do szpilow (szczegolnie chcialbym sprawdzic Fury of Dracula i WK :!: Sam posiadam Game of Thrones, ale juz tyle sie z kumplami nagralem, ze mam (przynajmniej na razie) dosyc tej giery. Tak wiec z mila checia wpadne i dolacze do jakiejs partyjki :P
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

No to gites, ja najprawdopodobniej będę w piątek. A GoTa kiedyś też mógłbyś wziąć, bo ja to bym chętnie wreszcie zagrał, choćby dla porównania (chociaż i tak wiadomo że GoT konkrecik jest... wystarczy poczytać Martina, a potem opinie o tym jak konflikotwa to gra :wink: )
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Na GoTa ktos tam sobie z Zabrza zabki ostrzyl, wiec mozna kiedys zagrac. Sam bym raz jeszcze sprobowal i albo zmienil zdanie, albo upewnil sie w tym, ze jest to slaba gra ;)

Od ktorej bysmy zaczeli? Proponuje wstepnie od 12stej, jesli ktos bedzie wczesniej to zawsze mozna zagrac w cos na 2 osoby (wez Muttah prosze Memoira, albo Lost Cities, albo inne dwuosobowki, bo bym sprobowal ^_^).

Czekam na opinie, pzdr!
Ostatnio zmieniony 22 cze 2006, 16:14 przez AvantaR, łącznie zmieniany 1 raz.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Jackie
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2006, 19:29
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jackie »

Jesli mozna, to chetnie bym sprawdzil Senatora i Fist of Dragonstones. Ja moge byc juz kolo 11, znakiem rozpoznawczym bedzie GoT w mych lapkach :lol: Takze do piatku :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Jackie
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2006, 19:29
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jackie »

A co do GoT'a to fakt, gierka cienka jak d... weza. Malo mozliwosci ruchu (w 10 tur niewiele sie zdziala) no i te wszystkie pakty: Jak mi pomozesz to Cie zostawie w spokoju itp. Wreszcie jeden sie dopakuje reszta juz nie ma jak go przycisnac :? BLEEEEE :x Myslalem, ze bedzie lepsza. Do tego ta 5-6 godzinna rozgrywka. CHCE WK, SENATORA, DRAGON FIST I FOD :!: :!:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No Fist i Senator to naprawde konkretne, krotkie (w miare) pozycje :)

WK jest wedlug mnie lepsze bo tury graczy sa krotsze. Tzn. jest ich wiecej, wiec miedzy kolejnymi ruchami nie ma takiego przystanku. Po za tym uwazam, ze mapa jest znacznie ciekawsza (rzeki, gory itd.). Aczkolwiek - chce dac jeszcze kiedys szanse GoTowi, staram sie raczej nie skreslac tytulu po pierwszej rozgrywce ;)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Musicie też kiedyś spróbować samurajów... według niektórych graczy z mojej ekipy to jest "tha game" i nawet WK jej nie kładzie :shock:
Awatar użytkownika
churchman
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2006, 23:22

Post autor: churchman »

Panowie... a gdzie jest Bard w Katowicach? :) bo wiem jak dojecać do Katowic, gdzie jest empik, dworzec pkp...

mógłbym się popołudniu wtoczyć po pracy, pooglądać trochę... :)

Pozdrawiam,
Kamil
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Wiesz gdzie jest Rialto? Wychodzisz drugim wyjsciem (nie tym na plac sw. Andrzeja, tylko drugim) i idziesz w pierwsza ulice do gory (zaraz kolo sklepu Horyzont, w brame sie wchodzi). Albo mozna wyjsc na plac sw. Andrzeja. Skrecic w lewo i pojsc troszke na dol. Spytaj o sklep Horyzont to pewnie Ci powiedza. A jak nie to skieruj sie w strone Rialta a w tamtych okolicach na pewno Ci ktos pomoze ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
churchman
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2006, 23:22

Post autor: churchman »

Około 10 rano powinienem skończyć pracę, później udam się doprowadzić do stanu wskazującego na użycie kompieli :) Po czym skieruję się na bus'a :) Mam ochotę na przejazd tramwajem nr. 6. Citadisy (i Alternatywy 4) rządzą!!!! :D:D:D:D:D

Postaram się dotrzeć :)

Kamil
Awatar użytkownika
Dajmos
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2006, 11:01
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Post autor: Dajmos »

Najprawdopodobniej ja również się zjawie - pojade razem z AvantaRem .
Wezme "Na Sygnale", trzeba przetestować wśród wytrawnych graczy ;)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Uzupelniona lista na Fury of Dracula:

1. Muttah
2. AvantaR
3. Jackie
4. Dajmos
5.

Zostalo jedno wolne miejsce, mysle, ze churchman je zajmnie, musi sie tylko zdeklarowac ;) I by wszystko bylo piekne i jasne ;)

Pzdr

Ps. Muttah a ty na pewno bedziesz, zeby kapy nie bylo z powodu braku gry :P
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
churchman
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2006, 23:22

Post autor: churchman »

Ok. Ale o której dojadę... nie wiem :) po za tym, więcej niż 30 min nie będę mógł być :(
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

No raczej będę... A graczy się (chyba) przecież znajdzie, nie widzę aż tak bardzo potrzeby sporządzania listy.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Muttah pisze:No raczej będę... A graczy się (chyba) przecież znajdzie, nie widzę aż tak bardzo potrzeby sporządzania listy.
Spoko, listy nie trzeba. Aczkolwiek nie jest to przyjemne, jak umawiasz sie z kims na forum, przyjezdzasz do Barda a tam sie okazuje, ze ktos inny juz zajal Twoje miejsce :/
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
churchman
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2006, 23:22

Post autor: churchman »

No... i stało się... trzy godziny spóźnienia i nie mogłem pojawić się u Was :(:(:(:(:( Przetrzymało mnie w pracy.... wybaczcie!!!!

Kamil
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No szkoda, szkoda bo moim zdaniem bylo calkiem udane spotkanie. Udalo sie zagrac we Fury of Dracula (muttah w roli ksiecia ciemnosci zloil nam tylek ;p) oraz Fist of Dragonstones. Pozniej mial zostac jeszcze uruchomiony Betrayal, ale to juz inni musza potwierdzic, bo ja niestety musialem sie zabrac.

Osobiscie postaram pojawic sie w przyszly piatek, ktos reflektuje :)?

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

I znów hrabia polował, a myśliwi byli zwierzyną :wink:

Ale spoko, sądzę że to jednak kwestia inglisza i niezrozumienia niektórych kart, bo moi gracze z zawodzia już za pierwszym razem byli bardzo uciążliwi, praktycznie 2/3 rozgrywki wiedzieli gdzie jestem i mooocno łoili mi skórę. Ogółem też przy lepszym obeznianiu gra idzie znacznie szybciej (nie trzeba się tak wczytywać). Co prawda od tamtego czasu się trochę wykozaczyłem - doświadczenie robi swoje,a wampir może mocno zamieszać taktycznie, co tylko świadczy o tym że gra jest skillowa, no ale przecież o to chodzi :twisted:

Fist jak zawsze dał radę, natomiast Betrayal miał akurat lekko słabszy dzień, ale i tak było sympatycznie.

ogółem positive :D
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Czy ja wiem, czy nie zrozumienie inglisza. Wydaje mi sie, ze raczej miales po prostu szczescie (dostawales non stop karty skilli, a ja np. dostawalem same skille do wykorzystywania przy walce, wiec ni jak mi sie nie przydaly). Zaraz biore jakas figurke do spodkladowania a pozniej do malowanka ;)

Pzdr

Ps. Przyszlo mi Carcassonne 2 ;p
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

to napisz kilka zdań o gierce, bo zastanawiam się nad kupnem

Jeśli to coś w stylu fasolek to dziękuje

Pozdro
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Nie znasz Carcassonne? Bardzo proste zasady. Dociagasz plytke, stawiasz ja w ktoryms z pasujacych miejsca (tak zeby krajobraz sie zgadzal) i mozesz na niej postawic rybaka, osade itd. Jesli odpowiednie czesci mapy zostana zamkniete (tzn. np. rzeka bedzie zamknieta z dwoch stron jeziorami) i bedziesz mial tam swojego pionka otrzymuje odpowiednia ilosc punktow. Pozniej dochodza co jakis czas bonusowe plytki ze specjalami (jest ich jednak malo). Wbrew pozorom mozna przeszkadzac dosc mocno przeciwnikom (szczegolnie dokladajac do czyjes laki plytke z tygrysem, ktory zabija jedno zwierze przeciwnika, czyli przeciwnik mniej punktow dostanie).

Prosta gra familijna, ale moim zdaniem bardzo przyjemna. Jesli jednak nie lubisz losowosci to moze Ci sie nie spodobac, bo jednak duzo zalezy od tego jaka w danym momencie przyjdzie Ci plytka. Musze sprobowac zagrac ze zmodyfikowanymi zasadami (ciagnelo by sie np. 3 plytki i wybieralo jedna czy cos takiego). Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem wersji "Zamek", bo ponoc jest swietna na 2 osoby.

Pzdr

Ps. Z fasolkami to nie ma NIC wspolnego ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

może jakiś szpil w środę (akurat mam wolne)
moge przynieść Power Grid`a i IDEOLOGY w tą ostatnią dawno już nie gralem a gierka ma potencjał,
chętnie spróbowałbym w WK

dajcie znać czy w srodę dacie rady
Pozdro
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

W Bardzie?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ