[Katowice] Spotkania w Bardzie.

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

No ja bym chętnie się pisał na najbliższy weekend (piątek lub sobota)

Dajcie znać czy jest w tym tyg. opcja.

Pozdro
all
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

No ja mam opcję standardowo, chociaż póki co chata nie jest wolna (dopiero w następnym tygodniu). Można w sumie zorganizować coś w weekend u Kasi, sądzę że nie będzie miała nic przeciwko.

A co do Barda, to byłem tam ostatnio grać w WH40K i jednak to nie ten klimat co domówka. Najgorsze jest to dobijające światło :evil: . No ale skoro innej opcji nie ma, to od biedy można tam. Dzisiaj też będę w Bardzie, (ale również na WH) i pewnie znowu wpadnę na Zombiego, który ostatnio bezceremonialnie mnie opieprzył za przydługą absencję :roll: No a ogólnie to faktycznie warto by zagrać, tyle że imho bard w ostateczności... Bo po co cisnąć tam, skoro są 2 chaty wolne (Gniewcio i u Kasi też).


A Ty Avantar jak masz czas codziennie, to można coś zmontować przez najbliższe dni. Tyle że to by trzeba jak najwcześniej plany zrobić, bo mi się ostatnio nowa ekipka jeszcze pojawiła (kumple brata 8) ) i też pewnie będą chcieli coś przyłoić, dlatego im wcześniej się wszystko ustawi, tym lepiej.

Aha, no i jak tam moje figurki do Draculi? 8)
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

Fakt, że lokum to nie problem, gorzej z organizacją ekipy, ja w każdym razie zapraszam na szpila w sobotę (po południu), w kolejny weekend mnie nie ma więc w przyszłym tyg. dla mnie opcja odpada.

Muttah jak się zdecydujesz z Kasią to weź Dracule, chętnie bym tą gierke wypróbował.
A propo Draculi to (elemele) w miarę możliwości proszę o zwrot mojej wersji.

Pozdro
all
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

niestety w ten weekend jednak nie dam rady sorki za zamieszanie

Pozdrawiam
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

No to lipa...

A Avantar jak znam życie to się nie odezwie albo pojedzie w góry :roll:

Trudno, jeśli mój szpil dzisiaj nie wyjdzie, to się wybieram do Barda zagrać z tamtejszą ekipką. chociaż ostatnio jak przyszło tam więcej ludu, to naprawdę szło umrzeć... Dobrze że w soboty nie ma takiego tłoku.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Tym razem bylem nad morzem, niestety - wakacje taki zalatany czas ;)

Muttah - Twoje figurki sie robia, sorki, ze tak dlugo, ale non stop mnie nie ma :( W sumie wszystkie juz zaczalem, ale nie wszystkie sa jeszcze skonczone ;)

Co do grania w Bardzie - jakies konkretne propozycje? Ja dzisiaj na chwile chyba do Barda jade w celu nabycia kilku rzeczy do WFB.

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ludu ze Slaska! Oglaszam pospolite ruszenie w ten piatek. Moze znow uda sie zebrac takie fajne ekipki jak kiedys :) Zapraszam wszystkich, koncza sie wakacje - trzeba w koncu wziac sie za siebie i zaczac grac ;)

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Ojojoj, po Extreme party nie potrafię się pozbierać. Ostatecznie po spontanicznej akcji (wyprawa o 3 w nocy "sprawdzić co się tam dzieje") opuściłem transformator między 4 a 5 rano... destrakszyn po całości.

No, a figurki człowieku mega wypas!!! Fachowe to mało powiedziane, już wiem w co koniecznie muszę zagrać w najbliższej przyszłości. A propos, to może faktycznie jakiś bardzik kiedyś... W sumie zawsze jest to jakaś opcja. WK też bym sieknął, albo ogólnie jakąś strategię jeszcze. No ale to się zobaczy co i kiedy...
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No ja sie zebralem kolo 21, stwierdzilem, ze napic sie i tak nie napije to jade do domu (jako, ze czesc znajomych juz "dogasala" :P).

No to kurcze moze w tym tygodniu Bardzik jakis? Tzn. na wtorek jest umowiony ten Doom, mozna po Doomie cos innego zagrac tez ;) Na WK jestem bardzo, ale to bardzo chetny. Ale to raczej tytul na caly dzien, takze by mozna sie umowic chociazby w piatek.

Ciesze sie, ze Ci sie figurki podobaja, bo o to chodzi - mi podobaly sie srednio, malowalem lepsze (te jakos mi sie wyjatkowo zle malowalo). Takze w razie czego polecam sie na przyszlosc :P :P :P

Pozdrawiam i czekam na tego Barda (piatek to faktycznie moze nie jest taki zly termin, szczegolnie, ze maja byc nowe gry w Bardzie do wypozyczenia)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

hmm, to fajnie - będę miał na względzie ten plan wtorkowy (może się uda). A co do piątku, to też postaram się jakoś przykulać.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Przy czym Doom jest na 4ech tylko, takze jesli przyjdzie za duzo ludzi to moze byc problem. Chociaz wtedy mozna w dwie rzeczy zawsze zagrac ;)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

no ja w piątek jeśli będzie opcja bardzo chętnie sieknął bym w WK lub dracule

Pozdro
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No to by juz 3 osoby byly, na pewno ktos jeszcze sie znajdzie :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Ja dziś niestety nie wyrobiłem... Ale o piątku możnaby coś pomyśleć zawczasu, żeby wszystko zagrało. Szłoby zagrać u Ciebie, Gniewosz? Bo wtedy mógłbym zgarnąć kogoś z osiedla, albo okolic (Puffer, Lato, itd.). Możnaby też ew. zberbować kogoś z zawodzia (znają zarówno WK jak i FoD).

No chyba że obstajemy przy bardzie - tam się raczej znajdą chętni. Tyle tylko, że czasem trafi się na taką ekipę, że gra się dziwnie... Chociaż pewnie się czepiam. No ale opcja piątkowa bardzo mnie ogółem interesuje, także dostosuję się do woli ogółu :D

pozdro!
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Tzn. ja osobiscie wole grac w halasie i z dziwna ekipa niz na podlodze. No offense Gniewciu,ale po prostu moje plecy i reszta ciala tego nie wytrzyma :/ (szczegolnie, ze WK to dluga gra). Ja w kazdym badz razie jestem chetny - wolalbym jednak abysmy zagrali w WK.

Dzisiaj w Bardzie gralismy w Dooma. Coz moge powiedziec - praktycznie kalka Descenta (nie pamietam juz co bylo pierwowzorem czy Descent czy Doom). Roznica taka, ze tam zbieralo sie jakies pieniazki, mozna bylo cos tam kupic. Tutaj praktycznie mozna bylo zbierac tylko bronie, amunicje i healing na planszy. Po 2 godzinach zaczalem sie nudzic strasznie, pozniej bylo juz tylko gorzej (troche brak zbalansowania, powinno byc w scenariuszu okreslone jakie potworki mozna wystawiac, bo praktycznie tego najmocniejszego nie bylismy fizycznie w stanie rozwalic). Gralismy w 3 osoby, w 4 to juz tego zupelnie sobie nie wyobrazam (z jednej strony latwiej, z drugiej znow trzeba na swoich ruch dluzej czekac :/). Klimat fajny, lepszy niz w Descencie IMO.

Takze osobiscie za takie pieniadze nie polecam, znacznie lepiej kupic WK czy inna dluzsza gierke.

Pozniej juz tylko partyjka w Crystalicum byla oraz w Carcassonne H&G (przekonuje sie. ze to naprawde dobry tytul na zakonczenie calodniowego grania).

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze do zobaczenia w piatek :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

w Bardzie jest ok niestety czas tam jest mocno ograniczony (ponoć max.19) także zapraszam do mnie

max 5 os. i można szpilać do rana

Pozdro i dajcie do czwartku włącznie kto da rady
Proponuje z zbiórka u mnie o 18:00

Pozdro
all
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Kupiles juz stol ;> ?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Zbiórka o 18-tej mi pasuje. Szkoda że nie wcześniej, ale wiadomo - obowiązki. Skoro jednak można siedzieć do oporu, to konkret.

Postaram się skołować jakiś dodatkowych graczy, w sumie 5 osób to optymalny skład do obu gierek. W dracule szłoby zagrać już we 3, natomiast do WK 4 jakoś obleci, ale najlepiej właśnie 5-6 graczy. Także ja już coś zacznę kombinować i jak ktoś będzie chętny to dam znać (chociaż piątek wieczór... wiadomo - imprezki itd.)

Ale może można też coś sieknąć w sobotę? :twisted:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

avantar pisze: Dzisiaj w Bardzie gralismy w Dooma. Coz moge powiedziec - praktycznie kalka Descenta (nie pamietam juz co bylo pierwowzorem czy Descent czy Doom). Roznica taka, ze tam zbieralo sie jakies pieniazki, mozna bylo cos tam kupic. Tutaj praktycznie mozna bylo zbierac tylko bronie, amunicje i healing na planszy. Po 2 godzinach zaczalem sie nudzic strasznie, pozniej bylo juz tylko gorzej (troche brak zbalansowania, powinno byc w scenariuszu okreslone jakie potworki mozna wystawiac, bo praktycznie tego najmocniejszego nie bylismy fizycznie w stanie rozwalic). Gralismy w 3 osoby, w 4 to juz tego zupelnie sobie nie wyobrazam (z jednej strony latwiej, z drugiej znow trzeba na swoich ruch dluzej czekac :/). Klimat fajny, lepszy niz w Descencie IMO.
Pierwszy był Doom, a Descent bazuje na jego mechanice. Mnie się Doom podoba, klimat bardzo dobrze oddany, ruchy się szybko wykonuje (nie wiem dlaczego czekałeś tyle na swój ruch), sporo zabawy. A o tych potworach to nie rozumiem - w scenariuszu jest dokladnie napisane, ktore potwory sa na planszy, a dodatkowo mozna spawnowac potwory z kart.
Takze osobiscie za takie pieniadze nie polecam, znacznie lepiej kupic WK czy inna dluzsza gierke.
Ciężko te 2 tytuły porównywać - są zupełnie inne i w innych sytuacjach się w nie gra. Dooma mozesz zagrac juz w 2 osoby, tworzyc wlasne scenariusze, mapy, zmieniac reguly... WK jest zupelnie inne...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No tak, ale sa karty ktore pozwalaja spawnowac jakiekolwiek potwory. Ruchy faktycznie sie robi szybko, niestety mistrz zawsze dluzej - i to mnie wkurzal. Co do WK - ja po prostu uwazam, ze za te pieniadze wolalbym kupic WK. Nie chce ich porownywac, nie sa w zadnym wypadku podobne (no moze tylko w skali cenowej).

Pozdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

ok, muttah weź Dracule i WK jakby coś się zmieniło to daj znać na kom.

Pozdro
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ja bym z checia sprobowal TuT i Sanktpetersburg :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Pragne poinformowac wszystkim, ze w Bardzie nastapila rotacja gier - stare (zgrane juz troche) tytuly wyjechaly do Krakowa, sa nowe. Miedzy innymi:
- War of the Ring
- Warcraft The Boardgame (ENG)
- Runebound (PL)
- Mystery of Abbey
- Kingdoms

I cos tam jeszcze - juz nie pamietam :)

Bedzie w co grac!
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Witam,

od jakiegoś czasu pracuję niedaleko barda, także czasem popołudniu miałbym okazję tam zajrzeć i coś pograć. a tak btw, to czy niegdysiejsze spotkania (bodajże piątkowe?) w dalszym ciągu funkcjonują? Bo jeśli tak, to bym się też co jakiś czas mógł zjawić.

W każdym razie jak ktoś tam bywa, to niech da cynk kiedy najlepiej się wybrać.

pozdro
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ja piatki mam wolne, w Bardzie sa nowe tytuly - wiec nic tylko grac! Kiedys sobie zrobie chyba taki tour - od rana Bard, a popoludniu spotkanie planszowkowe w Tychac ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ