[Katowice] Spotkania w Bardzie.

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Post autor: Elemele »

ja chętnie :) Mogę być tak od ok. 12 w Bardzie.
Jeśli się uda to wezmę swoje Carcassonne, ale nie obiecuję, bo wcześniej idę na staż.

AvantaR - weź swoje Carcassonne 2 - chciałbym przynajmniej zobaczyć jak wygląda

Muttah - jeśli będziesz to weź Fista :)

Omam - ja bym Power Grida chętnie :) BTW, jutro (we wtorek) powinna przyjść paczka, to gry przyniosę Ci do Barda

Pozdrawiam i do zobaczenia :)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

hmm no nie wiem czy będę, ale jeśli tak to coś ze sobą zabiorę.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Elemele - jesli bede to wezme Carcassonne 2 i Catan Card Game (jesli mi dotrze - ma byc dzisiaj).

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

ok
zatem jutro też bedę o 12:00

Wezmę Power Grid no i może Niagarę

Pozdro all

ps. Muttah NIE ZABIERAJ FIST OF DRAGONSTONES
weź WK choć i tak pewnie nie damy rady ale chętnie gierkę bym zobaczył
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

a to czemu? jak nie chcesz grać to nie musisz przecież...

A WK nie ma po co taszczyć, skoro i tak nie będziemy grać. Zreszta nawet jeszcze nie wiem czy będę miał transport / czas / ochotę, także kwestię ew. line-up'u póki co olewam.

Przyznam szczerze, że od kiedy ponownie przyssałem się do Ghost Recona po sieci, to póki co planszowanie zeszło na dalszy plan. Także bawcie się dobrze, a ja może jakimś przypadkiem zawitam, ale wątpię.

pozdro
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

elemele
jak jest możliwość to weź Pirates Cove
ponoć gra miła łata i przyjemna

Avantar prosiłbym o Dracule - zrobiła się mała kolejka do tego tytułu i potrzebowałbym jak najszybciej tej gierki

Z góry wielkie dzięki
Do jutra

Pozdro
all
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Post autor: Elemele »

Niestety Pirate's nie dam rady wziąść, może uda mi się Carcassonne, ale nie obiecuję.

Muttah, oczy oszczędzaj i na planszówki przychodź ;)

Zatem do jutra

PS. Listonosz do mnie dziś nie zajrzał, więc gry będą pewnie dopiero jutro, albo uda mi się po nie skoczyć po stażu, albo omamie po graniu podejdziesz do mnie, a potem sobie 51 pojedziesz do domu.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ok bede o 12stej. Muttah moge po Ciebie po drodze wpasc. Wezme Carcassonne 2 i oczywisice Dracule od omama.

Do zobaczenia.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

no spoko, to jak będziesz już jechał się odezwij - bo ja jeszcze nie jestem zdecydowany.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Spoko, ale w razie czego tam gdzie ostatnio - na tym parkingu.

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

...no i w końcu nie dotarłem. Sorry Avantar, ale Twój SMS doszedł do mnie ze znacznym opóźnieniem (to już mój lipny telefon, który działa jak mu się zachce). Do tego musiałem napisać kilka podań, jakieś inne szity, a ostatecznie pogrzebały mnie dodatkowe sprawy, m.in. wizyta u lekarza :roll:

No ale czas wypełniłem sobie Ghostem, także sweet :twisted: Napiszcie coś jak było i w co zagraliście.

pozdro!
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

Sorki Elemele, Avantar za to ,że trzeba było już o 16:15 kończyć
było naprawdę w porządku !!!

Porównując dwa tytuły które zagraliśmy (Carcassonne)
Carcassonne:
- bardzo dobre wykonanie płytek
- niektóre zasady są nie trafnie opracowane ( np. punkty za nieskończenie zamku)
- dodatek rzeka zupełnie niepotrzebny niby ma zastosowanie ale dla mnie to tylko taki bajer)

Carcassonne 2:
- płytki wyglądają średnio, nie robią takiego pozytywnego wrażenia jak Carcassonne
- o wiele więcej możliwości kombinowania
- dodatkowe płytki bunusowe (podoba mi się pomysł, że za złotko zawsze dostajemy jakąś nagrodę)

Za taką cenę jaka jest w rebelu to chyba się skuszę na C 2 oraz na St. Petersburg oraz Thurn ...

Potem zagraliśmy w Power Grid. Wygrał Avantar dalej elemele ja ostatni.
Wprawdze pierwsze tury były raczkujące co przekładało się na nieprawidłowe zrozumienie zasad jednak później gierka dała ognia i bez dwóch zdań jest najlepszą ekonomiczną gierką w jaką dotychczas grałem.


Pozdro wszystkich i wielkie dzięki za gre
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Chcialem byc pierwszym podsumowujacym. Nie udalo sie, trudno ;)

Carcassonne:
- plytki ladniejsze (lepszy klimat), aczkolwiek uwazam, ze sa troszke zbyt ubogie (kilka drzewek by ozywilo klimat)
- niestety punkty za nieukonczone miasta, drogi itd. to wedlug mnie kiepska sprawa (dajesz bez pomyslunku - no bo przeciez i tak punkty za to dostaniesz)
- dodatek rzeka - jesli jest dodawany *bonusowo* to moze byc, ale w zasadzie niewiele zmienia rozgrywke

Carcassonne 2:
- niestety gorzej wygladajace plytki (bardziej dziecinne mozna rzec), ale za to bardziej bogate (jakies zwierzatka, strumyki i inne smaczki)
- zasady Carcassonne 2 daja moim skromnym zdaniem znacznie wiecej mozliwosci (mozna wpuscic tygrysy na czyjas lake), a brak punktow za nieukonczone lasy i rzeczy to moim zdaniem bardzo dobre rozwiazanie - trzeba dobrze sie zastanowic czy jest szansa na ukonczenie danego odcinka, nie mozna stawiac w ciemno, plytki bonusowe sa bardzo milym urozmaiceniem

Power Grid:
- wykonanie typowo niemieckie, trzyma jednak pewien "kreskowkowy" klimat, wiec nie jest najgorzej (bardzo klimatyczne banknoty przypominajace te z eurobiznesu)
- mechanika miodek moim zdaniem. Nie jest tak ciezka jak w Caylusie ale pozwala na niezle zagrywki taktyczne. Licytacja jako element gry jest doskonala sprawa. A rynek zasobow i jego regulacja w zaleznosci od popytu to naprawde genialny pomysl!
- mimo, ze na poczatku gralismy nie do konca zgodnie z zasadami,,gra wywarla na mnie pozytywne wrazenie. Licze na wiecej :)

Szkoda, ze bylo nas tylko trzech. Licze, ze na nastepnym spotkaniu znajdzie sie wiecej ludzi.

Pozdrawiam i zapraszam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Co do "Karkazoone" :wink: , to ja miałem do czynienia z wersją niemiecką (pożyczoną), także ściągałem reguły z netu, które okazały się, hmm, nie do końca trafne. W każdym razie graliśmy sobie z Kasią na tych "customowych" regułach i gierka była bardzo fajna, sporo emocji i niespodziewanych zwrotów akcji 8) Taka typowa "beer and preztels game".

No a funkenschlag (uwielbiam tą nazwę 8) ) to pomimo nieco siermiężnego wyglądu bardzo solidna gierka, grałem w sumie raz no i tak jak nie przepadam za tytułami ekonomicznymi, tak bardzo mi wtedy podeszła.

Czyli jak rozumiem spiel przebiegł pod niemieckim sztandarem. Ja tam nie jestem wielkim fanem, gdyż wolę amerykańskie kolumbryny i przerost formy nad treścią :wink: , ale od czasu do czasu - czemu nie.

Hmm, ja już liczę czas do wyjazdu starych... Bo teraz w zasadzie gra się sporadycznie, natomiast potem... mwahahaha :twisted:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Wszelkie zaproszenia mile widziane :D
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Cos nam temat umiera? Jakies granie w najblizszym czasie? Muttah, cos mowiles o jakies wolnej chacie :P

Ostatnio loje w dwie osoby w Catan Card Game i Carcassonne 2 (no i jakies granie w T2R, Cytadele i Osadnikow), ale mam smaka na cos wiekszego (chocby Shadowsow w 7 osob :D). A najbardziej to mam smak na Warrior Knights ;)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

no tak jak mówiłem, chatka wolna od ok. 19-go lipca, wcześniej to różnie może być ze mną, szczególnie że wziąłem sobie trochę roboty, ponadto GRAW zabiera mi sporo czasu (mając do wyboru siedzenie w domciu i łojenie po necie, perspektywa jazdy do barda nie jest już aż tak atrakcyjna :wink: ), no a jako że jeszcze wznowiłem mój trening fighterski (dostępność salki + sparring parntera), to na planszówki póki co zostaje bardzo mało czasu...

Gdybym miał opcję gdzieś wpaść to pewnie wpadnę, w każdym razie śledzę temat więc w razie czego dam znak-sygnał.

Peace!
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Prawdopodobnie bede jutro w Bardzie tak od 15-16. Jesli ktos chce to niech wpadnie, moze uda sie jakis szpil zagrac :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

nie dociera do mnie sens jechania do barda, skoro tu jest wolna opcja. Jakoś niemrawo to wszystko idzie, póki co głównie gra się w Micro Machines V4 8)

No ale spoko, bez pulsu. Gramy na razie w Pimp'a i memoir'a, a dzisiaj już na 100% Vortex i pewnie coś więcej... Przydaliby się jacyś dodatkowi gracze, no ale najwyraźniej chęci nie dopisują. oh well... :roll:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Muttah - ja poszedlem do Barda bo mialem do zalatwienia cos w centrum. Po za tym nie lubie organizowania czegos ala "przyjdzcie kiedy chcecie, ale byle nie za pozno bo bedziemy najeb**". Sorry - wole konkretny, godzina, miejsce i najlepiej jaki tytul. A, ze godziny zadnej dokladnie podac nie chciales, a i miejsca nie znam to wole do Barda jechac.

Notabene dzisiejsze spotkanie bylo calkiem udane. Krotki opis tytulow:

Memoir 44 - ladnie wydany, ciekawy pomysl, przyjemna i prosta mechanika. Niestety wszystko psuje przesadna losowosc oraz niektore niezbyt logiczne zagrania. Np. jednostka, ktora traci 3 figurki piechoty powinna miec jakies -1 dice przy rzutach. No bo albo traci na sile albo nie. A tu nic. Moze mi wyrznac zaly oddzial czolgow. Troche popracowac nad mechanika i mysle, ze byloby ciekawiej. Aczkolwiek tak jak mowie - calkiem przyjmne to rzucanie.

Pirate's Cove - bardzo ladne wykonanie, calkiem ciekawa mechanika. Niestety, duzo zalezy od szczescia i tak ktos w pierwszych kolejkach moze sie tak podpakowac, ze az strach, a ktos inny normalnie bedzie dostawal tylko becki i nic nie bedzie mogl poradzic. Ogolnie jednak mysle, ze tytul ten idealnie sprawdzilby sie w nie do konca "planszowkowym gronie" przy butelkach piwa. Wiem jedno - na pewno chcialbym zagrac raz jeszcze, gdyz nie zdolalismy skonczyc partii :(

Pozdrawiam i dziekuje Elemele za przyniesienie gier, a omamowi i Basi za obecnosci, fajnie, ze cos z tego wyszlo ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

Nic dodać nic ująć, zgadzam się z przedmówcą odnośnie gier.

Jednak co do miejsca to Bard ma jednak dużo wad, o których była już tutaj mowa.

pozdrawiam i dzięki wszystkim za grę

ps. Muttah daj znać czy planujesz jakiś szpil na weekend
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

coś tam pewnie tak... :lol: Tylko nie przychodźcie za późno, bo będę już najebany :twisted:

Coś widzę że elastyczność zawodzi - myślałem że wyrażam się na tyle jasno, żeby wszystko szło dogadać tutaj. Czyli w co i o której oczekiwałem że to Wy podacie. No bo co ja mam napisać? To może być piątek od kiedy możecie, albo sobota / niedziela od rana... Bo skąd ja mam wiedzieć na którą Wam pasuje, nie jestem duchem świętym :!:

Podobnie w kwestii gier, bo w sumie każdą konfigurację osób szłoby jakoś obsłużyć - nie widzę więc problemu poza brakiem chęci, chociaż tego to widzę tyle wokół siebie ostatnio że aż mnie na bełta bierze. Go figure...

Także jak chcecie wbijać, to wyznaczcie sobie godzinę we własnym zakresie. Jeśli nie, to "whateva" - ja tu zazwyczaj mam co robić, myślałem że opcja jest prosta i dogodna, a tu taki ambaras, nono :idea: :lol: Przecież nie będę nikogo ściągał na siłę, bo mi się już tu przewijają takie tabuny ludu, że wymiękam. Dlatego trza zaczynać wcześnie, albo łoić późno w nocy... A o której? Od 13-tej można zawsze wbijać - nie robi mi to różnicy.


a co do M'44, to w tą grę nie gra się na podstawowych zasadach, bo są zbyt... podstawowe i nielogiczne :roll: Ale wystarczy kilka małych zmianek tu i ówdzie i już robi się nieco konkretniej. Tyle że i tak nic, ale to nic nie zmienia faktu że tu wszystko zależy od kart i kości, a dopiero potem od decyzji gracza. Czy gra jest przez to do dupy? Ano czasem jest. Za to przez większość czasu daje całkiem niezły fun, o ile się powyższy stan rzeczy akceptuje.

I to tyle, over and out...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Muttah pisze:coś tam pewnie tak... :lol: Tylko nie przychodźcie za późno, bo będę już *****:twisted:
Hamuj sie. To nie ławeczka dla ziomów.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

ziomów :twisted: :lol: A do tej pory myślałem, że tylko wiejskie głupki używają takich lamerskich określeń :idea: eloooooooooo 8)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ktos chetny na jakies granie w Bardzie w tym tygodniu? Jestem praktycznie caly tydzien wolny - godziny do negocjacji.

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ