[Katowice] Spotkania w Bardzie.

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

[Katowice] Spotkania w Bardzie.

Post autor: AvantaR »

Jako, ze w temacie "Katowice" jest juz troche za duzo postow, postanowilem zalozyc nowy temat - skupiajacy sie tylko na graniu w Bardzie.

Wszystkich z okolic Katowic zapraszam w kazdy piatek do Barda - prawie na pewno spotka sie kogos do gry. Najblizsze granie zapowiada sie na przyszly piatek (19sty maja) od samego rana (Polibuda Katowicka ma wolne :P). Kto zyw - niech przychodzi, niech zobacza, ze jest nas duzo, ze warto zwrocic na nas uwage :)

Pozdrawiam i licze na pojawienie sie w koncu nowych osob z Gornego Slaska na forum :)

Ps. Zapraszam szczegolnie fanow Lovecrafta, Cthulhu i Arkham Horror - ten tytul najwyrazniej kroluje ostatnio w Bardzie :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

No ja bym z chęcią wpadł, ale akurat wychodzi mi egzamin... czyli kupa jednym słowem. Ale za to w sobotę odbiję sobie z nawiązką :twisted:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Czyli jednak w ten piatek Cie nie bedzie? Buuu szkoda :(
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Kolejne "spotkanie" w Bardzie juz za nami (a moze ktos tam jeszcze gra :P). Oczywiscie z forum nikt nie przybyl - a szkoda.

Udalo zagrac sie w Arkham Horror w 8 osob (niestety w polowie polowa nie wytrzymala i wyciagnelismy Runebounda).

Przydaliby sie jacys nowi ludzie, ktorzy chcieli by grac w COS INNEGO niz Arkham Horror :( Do wypozyczenia jest aktualnie Carcassone z dodatkiem, Shadows of Camelot, Senator, Descent a wszyscy i tak wybieraja tego Arkhama (ktory jest moim zdaniem tylko sredni) :(

Wszystkich, ktorzy to czytaja prosze - ODZYWAJCIE SIE TUTAJ. Przyjdzie do Barda. Jesli Wam termin nie pasuje to podajcie inny. Rozkrecmy to granie w Katowicach - bo ludzie naprawde graja, ale sa porozrzucani i pozamykani w swoich malych mieszkankach :(

Pozdrawiam i zapraszam ponownie (mam nadzieje, ze za tydzien)!
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

No ja bardzo chętnie, nawet może być jutro tj. 20.05.06 od 14-15 do godziny bliżej nieokreślonej.

Miejsce do ustalenia.

Czasu jest niewiele na decyzje ale
jak tylko możecie to dajcie znać (tutaj albo na kom.)
kto by reflektował

Pozdr all

ps.
dla mnie piątki odpadają
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ja moge w sobote za tydzien np. Jutro niestety nie da rady za chiny - mama odprawia urodziny, z dziewczyna jestem zaproszony wiec nie wypada nie przychodzic :)

W Bardzie grac mozna w kazdy dzien - nie tylko w piatki (wypozyczaja gierki codziennie, chociaz Wam to raczej nic nie daje bo macie wiekszosc tych tytulow :) )

Bardzo bym chcial kiedys tego Descenta sprobowac. Maja w Bardzie go (po co niszczyc Waszego/Twojego/Muttahowego(?)), wiec mozna by kiedys przepuscic atak na podziemia ;)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
krfk
Posty: 14
Rejestracja: 09 lut 2006, 15:09
Lokalizacja: Katowice/Będzin
Kontakt:

Post autor: krfk »

avantar pisze:Bardzo bym chcial kiedys tego Descenta sprobowac. Maja w Bardzie go (po co niszczyc Waszego/Twojego/Muttahowego(?)), wiec mozna by kiedys przepuscic atak na podziemia ;)
Ja bardzo chętnie w jakieś popołudnie po pierwszym weekendzie czerwca zjawiłbym się w Bardzie i zagrał w Descenta (czy chyba w dowolną z wymienionych wcześniej gier), jeśli brakuje chętnych na niego ;-)

pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Zapraszamy serdecznie :)

Zachecam takze do przynoszenia swoich tytulow :)

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

w piątek na 99% mam wolne więc Bard wchodziłby w gre

dajcie znać kto da radę ?



Pozdro all
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ja jesli niebo nie zwali mi sie na glowe bede najpozniej tak od 12:40. Jesli z powodu pielgrzymki papieza do polski (sic!) bede mial wolne na uczelni, to bede pewnie wczesniej ;)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ok zapowiada sie jednak wolny piatek, wiec jesli nic sie nie zmieni to na bank bede od rana w Bardzie. Moze jakies propozycje co do tytulow?

Ja z checia zobaczylbym :
- Niagara
- Shadows of Camelot
- Spadamy (w ramach przerywnika)
- Senator
- moze Vortex (jesli bylby czas i ekipa na to :D)

Dla chetnych moge wziac Caylusa - az prosi sie zeby w niego zagrac (licze szczegolnie na Ciebie Omam ;>)

Osobiscie mowie stanowcze NIE Arkhamowi - proponuje aby zagrac w jakies tytuly, ktore nie goszcza za czesto w Bardzie. Niech ludzie zobacza, ze inne rzeczy tez fajne :)

Pozdrawiam - zglaszac chec przybycia! ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

No ja prawie na pewno będę. I chyba nawet od rana. Także ze swojej strony proponuję Senatora i Vortex, no i chyba że ktoś miałby czas to mógłby polecieć Dracula (choć to są jakieś 4 godziny murowane). Chyba że ogółem dłuższe tytuły olewamy i jedizemy na szybszych i bardziej zwartych gierkach.

Zresztą i tak zobaczy się na miejscu.

pozdrawiam,

Mut
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Post autor: Elemele »

Heya,
postaram się i ja być :)
Ja bym chciał zagrać w Osadników (mam nadzieję omam, że oferta dalej aktualna :)) oraz w Shadows over Camelot, Caylus i Niagara też będą OK. Ja mogę być wcześnie, dziewczyna - jeśli da radę - dopiero po południu.

PZDR
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Osobiscie jestem wlasnie za szybszymi tytulami - max godzine, dwie.

Jesli bedzie wiecej osob to bedzie szlo przynajmniej sie jakos rozdzielic i jedni moga loic w Caylusa (nie wszyscy lubia ekonomiczne myslenie ;P) a inny w cos luzniejszego ;)

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

Koniecznie trzeba zagrać w MALL OF HORROR na ostatniej sesji gierka naprawdę dała radę !!!
A do tego jest szybka !

dalej SENATOR będzie wskazany
dalej NIAGARA
wezmę osadników
VORTEX - nie mam pytań do tej gry (Muttah - weź swojego - 1 wystarczy)
korci mnie żeby wziąć AXIS&ALLIES na 5 os. - cholera to byłaby miazga, niestety gieka jest długa i pewnie nie dałaby rady
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Na dlugie gry proponuje ugadywac sie po prostu na konkretny dzien i konkretny tytul. Jesli jest wiecej tytulow krotki, to mozliwe, ze dolaczy sie ktos postronny i wciagnie w temat :)

Osadnicy sa do wypozyczenia w Bardzie.

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

no spoko, Senator zawsze jest hardkorowy, także da radę :twisted:

A co do Mall'a, to dobrze że będzie nas sporo... Bo dzisiaj miałem okazję zagrać w 3 osoby, ale to już zupełnie nie to samo. Natomiast przy komplecie rządzi, tu nie ma dwóch zdań. W ogóle pominęliśmy kilka ważnych zasad, np. dodatkowy zombiak dochodzi zawsze w lokacji, gdzie jest najwięcej postaci (blondynki swoją drogą :wink: ), no i w supermarkecie 4 lub więcej zombiaków ZAWSZE wygrywa, także nie można tam aż tak campować.

A Vortex powinien IMHO iść obowiązkowo, jak już się rozgrzejemy czymś lajtowym.

W takim razie ja biorę Sentora i Vortex (+ oczywiście Mall of H.)
Awatar użytkownika
PoProstu ŁukaszPiworowicz
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2006, 12:14

Post autor: PoProstu ŁukaszPiworowicz »

Mam nieśmiałe pytanko :oops:

Czy można się do Was jutro przyłączyć? Akurat mam trochę wolnego czasu a chętnie powalczyłbym w gronie planszówkowych wyjadaczy, bo coś mi się zdaje, że tu takowych nie brakuje :)

Rozumiem, że będziecie jutro w Bardzie. Od której godzinki planujecie rozpocząć zmagania?

Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Post autor: Elemele »

Co tak nieśmiało ;) Trza walić pytaniem prosto między oczy :)
Każdy dodatkowy "ludź" będzie mile widziany. Najwyżej podzieli się ludzi na dwie grupy.
Ja mam nadzieję być tak od ok. 12-13.

PZDR

PS. Jeśli Bard nie udostępnia Shadows over Camelot, to niech ktoś to weźmie :twisted:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

PoProstu ŁukaszPiworowicz pisze:Mam nieśmiałe pytanko :oops:

Czy można się do Was jutro przyłączyć? Akurat mam trochę wolnego czasu a chętnie powalczyłbym w gronie planszówkowych wyjadaczy, bo coś mi się zdaje, że tu takowych nie brakuje :)

Rozumiem, że będziecie jutro w Bardzie. Od której godzinki planujecie rozpocząć zmagania?

Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia
Zapraszamy bardzo serdecznie. Ja bede tam gdzies okolo godziny 11stej (jesli niebo nie zwali mi sie na glowe). Dlugie wlosy + okulary - zagadaj ;)

Elemele - Bard udostepnia SoC (przynajmniej udostepnial tydzien temu).

Pozdrawiam :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

ja również bede między 12-13
Pozdro
all
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

No i już w domciu...

Jak ktoś grał w któregokolwiek Silent Hill'a, to niech zobaczy film. Kto nie grał, ten w sumie nie musi - pewnie go nie weźmie, chociaż w sumie kto wie.

A szpil ogółem wyszedł pozytywnie, nie powiem!

Niestety Mall of Horror przy trzeciej rozgrywce jest już jakiś taki oczywisty, mimo że niby jest mnóstwo opcji to mam wrażenie jakbym wszystko przerobił kilka razy. Może to też zależy od inwencji / znajomości gry przez współgraczy, no ale u Oka graliśmy pierwszy raz, a o wiele bardziej mi się podobało (mimo że tym razem udało się wygrać). Dziwne...

Z kolei na Senatorze dosięgła mnie zemsta z Mall'a... heh, chyba w żadną grę nie można wygrać "sam przeciw wszystkim" :roll: Chociaż nie, w Dracule w sumie się da więc nie ma tak źle :lol:

Szkoda że w końcu nie zagraliśmy w Vortexa. To się już chyba zresztą nie uda. Mati jedzie wkrótce, a do tej pory chyba nie uda się skołować 4-tej osoby do szpilu. Chociaż może się kiedyś Pabla przykatuje, ale z kolei w tym momencie znowu będzie nas trzech... (brak Matiego).

Natomiast co do Attack'a, to ten kto wymyślał oryginalne zasady chyba był na ostrym kwasie, lub nigdy w tę grę nie zagrał. Nawet przy zagrywaniu "jedna akcja na gracza" tempo jest akurat w sam raz, a gdybyśmy grali tak jak w manualu (dowolna ilość akcji) to przecież byśmy umarli z nudów, podobnie jak ostatnio. Natomiast po jednej jest w sam raz, wszystko idzie naprzód i w miarę szybko zaczynają się wjazdy. Po kilku dodatkowych modyfikacjach (brak comba w politycznych rzutach, oraz atakujący zadaje damage jako pierwszy), gra daje radę i potrafi być ostro! Ogółem odzyskałem nadzieję w ten tytuł - jeszcze kilka marginalnych poprawek i będzie konkretnie robić, nie ma dwóch zdań.

A najlepsi byliby i tak Rycerze okrągłego stołu... Chętnych byłoby aż nadto, szkoda że nie wziąłem :roll:

pozdro all!
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No spotkanie wypadlo bardzo pozytywnie. Bylo duzo ludzi, az Ciezko bylo to podzielic :)

W skrocie :

Ja z checia tez bym zagral w Vortex'a, ale musze troche wiecej pograc niz ten jeden raz dzisiaj :)

Zaluje, ze nie udalo mi sie zagrac w Attacka, gra wyglada naprawde poteznie :D

Senator - powaznie zastanawiam sie nad kupnem - bardzooooo przyjemna gra. Prosta a zarazem pozwala kombinowac, no i ma fajny dreszczyk emocji i agresji :)

Faktycznie szkoda, ze Camelota wywiezli - my z Elemele i Levim na szczescie jeszcze zdarzylismy zagrac (11 bialych mieczy - wynik jak dla mnie super :D).

Licze na kolejne spotkania, no i na jeszcze wieksza frekwencje :D

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Post autor: Elemele »

Ano Camelot by się zajefajnie znowu broniło :))

Jak dla mnie spotkanie bardzo udane :twisted: dzięki wszystkim za grę.

Senator - hehe, nie ma to jak nóż w plecy :twisted:

Caylus - niby długo się gra, ale z Baśką stwierdziliśmy, że super tytuł

Mall Of Horror - mi nie spasował, mała plansza, na której niewiele się dzieje. raczej mocno losowa. a jak popatrzałem ile to kosztuje...

Osadnicy z Catanu - mimo, że graliśmy krótko to mi się bardzo spodobali, co zaowocowało transakcją wiązaną ;) Omam - masz u mnie gratisa, ale o szczegółach to kiedyś pogadamy ;)

Jungle Speed - dla mnie średnie (przynajmniej przy takim ścisku przy stole i bez okularów :D), poza tym nastawiałem się na planszówki, a nie na gry zręcznościowo-spostrzegawcze :) ale nie powiem, że kiedyś nie spróbuję

Co do gier, których nie udało mi się zagrać, to chciałbym kiedyś w Attacka pograć - plansza zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.

To chyba na tyle :)
Jeszcze raz dzięki za spotkanie!
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

Tak, spotkanie całkiem przyjemne, co do gier :

Mall of Horror - mechanika jest ciekawa, wykonanie jak dla mnie również jednak czegoś tej gierce brakuje, na pewno nie jest warta swojej ceny natomiast w odpowiednim gronie czującym klimat gry dałbym jej jeszcze jedną szansę

Vortex - ja zdążyłem na jednego szpila na 2 os. - niestety dostawałem ostre bęcki. Nie zdążyliśmy dokończyć z Matim ale ciężko byłoby to wygrać - ogólnie rozgrywka bardzo pozytywna

Caylus - rozgrywka troche się wlecze (min. przeze mnie- he he) mimo to gierka naprawdę ma dużo możliwości i na pewno jest warta swojej ceny

Osadnicy - dla mnie porażka, ale cieszę się że w końcu gra znalazła swojego zainteresowanego właściciela, u mnie tylko się kurzyła

Cytadela - po przyjściu zdążyłem zagrać jeszcze partyjkę w Cytadelę na 2 os. - jak dla mnie gierka rządzi - jest dobra zarówno na 2 jak i 8 os.

Pozdr all
[/b]
ODPOWIEDZ