Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

Seraphic_Seal pisze: 07 mar 2024, 09:23
Bruno pisze: 07 mar 2024, 02:10 Dla mnie to super rozwiązanie, bo skończy się patologiczne kombinowanie: zniszczę ten artefakt (-5 PZ), ale nie wezmę karty rany (+2 PZ) i nie zużyję many (+1 PZ), czyli będę trzy punkty do przodu!
Czemu optymalizację w grze o optymalizacji nazywasz patologią? xD
Bo w trybie rywalizacyjnym bardziej podoba mi się wygrana na realizację "dużego celu" niż na uciułanie pół punkta więcej niż przeciwnik.
Tryb solo to inna bajka, bo jestem tylko ja i moja "matematyka" (a są i tacy, którzy również solo nie liczą tych śmiesznych punktów, wychodząc z założenia, że satysfakcjonuje ich po prostu sam fakt wygranej, czyli realizacja owego "dużego celu").
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: ave.crux »

Nigdy nie patrzyłem na to w ten sposób. Raczej ze znajomymi w mage knight nigdy nie gramy o złote majty. Czy wygramy, czy przegramy traktujemy partyjkę jako świetną zabawę i fajne doświadczenie. Cieszymy się wspólnie ze zwycięstwa w scenariuszu mimo tego, że w rzeczywistości to jeden z graczy zwyciężył w tej rozgrywce. Chyba w żadnej grze jak na razie nie doświadczyłem tego żeby wiwatować moim rywalom w walkach i w tym jakie świetne combo z kart zrobili.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Chudej »

ave.crux pisze: 07 mar 2024, 09:33 Chyba w żadnej grze jak na razie nie doświadczyłem tego żeby wiwatować moim rywalom w walkach i w tym jakie świetne combo z kart zrobili.
+1, ja gram w MK tylko z żoną i gramy tryb rywalizacyjny, ale bez walki między sobą i bez kart i umiejętności z negatywną interakcją, czyli w sumie taka zerowa/euro interakcja (poza podbieraniem sobie miejsc, które i tak ma największe znaczenie), a jak przychodzi do walk to pomagamy sobie nawzajem z liczeniem i kolejnością zabijania wrogów, mimo że na punkty się naprawdę ścigamy. Jak dla mnie 'granie pod duży cel' spłaszczyłoby tylko tą grę, zawsze jak w to gram to chcę się pobawić i nacieszyć rozwojem postaci, a nie jak najszybciej wrzucić 3 tarcze na miasto, ale chwała Chvatilowi za ten genialny design, że każdy może trochę dostosować rozgrywkę pod siebie :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: ave.crux »

Chudej pisze: 07 mar 2024, 10:13
Spoiler:
Gramy totalnie tak samo. Bez bicia się między sobą, ale z podbieraniem sobie miejscówek. Gra i tak jest trudna sama w sobie, ale zawsze próbujemy ten duży cel osiągnąć, chociaż często jest on podyktowany fajnym rynkiem jednostek i czarów czy dobrym rzutem kośćmi źródła.

Na razie nie wiadomo jak te questy będą wyglądały, może będą na zasadzie nagród z ruin, bo czasem jest tak, że ktoś chodzi po tej mapie jak kura bez głowy.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: pabula »

PvP było wynalezione pod większą ilość graczy.
Generalnie opłaca się atakować jak nie ma w pobliżu nic innego do zrobienia, a kolega już awansował.
Szczególnie na początku rozgrywki jest to bardzo pomocne. Albo jak ktoś zdobywa jakiś ciekawy artefakt - też wtedy rozważam atak.
No i są scenariusze typowo pod atakowanie siebie.
Polecam wypróbować bo to zupełnie inne doświadczenie.
szparx
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2011, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: szparx »

Ale bym zagrał 😍😍😍😍😍
Migello84
Posty: 41
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Migello84 »

Hej, w moim egzemplarzu brakuje dodatkowej kartki ze spisem jednostek/ wrogów. Czy jest szansa żeby ktoś zrobił zdjęcie tego spisu? Albo może ktoś wie gdzie jest taki pdf? Szukam i widze tylko z wersji DE.
Bede ogromnie wdzieczny:)
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: pabula »

ODPOWIEDZ