Agricola - rekord 114p

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Agricola - rekord 114p

Post autor: dizzit »

Witam

Trochę z nudów, trochę z chęci wytężenia bańki wziąłem się za wariant jedno-osobowy Agricoli (dla zaawansowanych) - tj. utłuc jak najwięcej punktów, dobierając przy tym pomocników i usprawnienia których się użyje podczas gry.

No i teraz pytanie ( bo udało mi się jak w temacie wyciągnąć z tego 114 punktów - moze bedzie lepeij po drobnych modyfikacjach : P) - ale nie wiem czy nie popełniłem wykroczeń.
A więc tak:
- użyłem kart ze wszytskich talii (z K 1 kartę i z I 2 karty - reszta z E) - czy tak można?
- No i niestety uzyłem pomocnika który ma napisane +3 (w graczach) - w opisie rozgrywki zaawansowanej jest poprostu napisane wex jakie chcesz no i nie wiem wkońcu jakie są te zasady

Ktos już próbował tego trybu (czy tylko ja jestem na tyle szalony że gram sam ze sobą : P). Jakie wyniki. Ktos jakoś odskoczył lepeij od tych 120 punktów o których mówi instrukcja ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: pabula »

I pewnie jeszcze dodawałeś po 3 drewna i przy żniwach 2 żarcia za gościa?
Naginając zasady można zdobyć dużo więcej punktów :)
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: dizzit »

pabula pisze:I pewnie jeszcze dodawałeś po 3 drewna i przy żniwach 2 żarcia za gościa?
Naginając zasady można zdobyć dużo więcej punktów :)
Nie nie, tak jak w zasadach dla 1 gracza:
- jeden ziomo żre 3
- i drewienka po 2 dochodzą
W tych aspektach sie nic nie zmieniało

Kwestia jak z tymi kartami:
- czy mozna z różnych talii
- i czy można w tym wariancie karty +3

W sumie to jescze jedno i to tez bardzo ważne :/ - ile tego mozna uzyć ?? bo jak po 7 usprawnień i 7 pomocników to też kicha bo pomocników to kilkunastu i usprawnień chyba 10 :/
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: surmik »

Na pewno jest limit 7 usprawnień i 7 pomocników. No i mimo wszystko ograniczył bym karty do 1+.
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: dizzit »

No to w takim razie kto ile punktów usiekał na tych zasadach ?

Bo o ile z karty +3 to myśle tracąc ze 2 punkty mógłbym zrezygnowac to mniej o kilku pomocników to juz ostry zjazd ponieważ co by nie było połowa punktów ugranych jest za bonusy które na koniec dają pomocnicy, a zatrudniając tylko takich co dodają punkty na koniec. Cieżko jest wymakasować podstawowe dziedziny:

U mnie tak żeby najwięcaj dawało bylo:
4 małe pastwiska (z oborami) i na nich: 6 baranow + 6 baranow + 6 dzików + 6 krów (jeden dzik na chacie no i potrzebne do tego usprawnienie "koryto" czy jak tam temu było (+2 zwierzaczki na pastwisku)
5 pól, 6 izb kamiennej chaty, oczywiście warzyw i zboza odpowiednio. tj 7x4+4+12+15= to daje 59 czyli reszta punktów z usprawnień i pomocników z ręki.

Ktoś sie podzieli że sie da albo nie da : ) ?
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: witek »

Grałem solo kilka razy i rekord to równe 100 pkt. Czuję się usatysfakcjonowany wynikiem i szlifować go już mi się nie chce.
Pomocników i usprawnień po 7, ci pierwsi tylko z 1+. Talie łączyłem.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: wajwa »

Zachęcony lekturą tego wątku :wink: postanowiłem zbadać wariant solo mojej ulubionej gry.
Żona patrzyła trochę dziwnie jak się rozkładam z planszą i nie proszę , żeby ze mną zagrała :shock: , no w mojej głowie też myśl , że to już "lekka szajba" :lol: , ale co tam - misja badawcza , nie ?

Krótka opinia po rozgrywce - fajne to :D - ustukałem 59 pkt. , może to i słabo , ale karty słabe , to i szału nie było.
Nie chcę się tu wdawać w szczegóły , co miałem i co powystawiałem , powiem tylko , że jawiła mi się Agricola jako gra kompletna , niesamowicie grywalna , świetnie się skalująca - po rozegraniu wariantu solo , w/w tezy uzyskują kolejne argumenty na swe potwierdzenie.

Czy zagram jeszcze ? Napewno tak.
Oczywiście nie będę trzaskał w to codziennie po partii , bo zwyczajnie nie mam na to czasu , ale raz za czas , zamiast śmigać w Caylusa na BSW , albo Troyes na BGA siądę do stołu , żeby spróbować zrobić te 100 pkt. 8)

Do czego innych "agricolomniaków" zachęcam.
Always look on the bright side of life
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: TomuSS »

Ja w solo grałem raz i to sto lat temu. Do tego zagrałem po wielu grach w kilka osób. Dlatego właśnie wrażenie było troszeczkę gorsze i jakoś nie mam ochoty grac solo. Ogólnie nie jestem fanem gry solo.
Wtedy udało mi się ugrac koło 70 pkt, ale pewnie pomieszały mi sie zasady :P
Mimo to 114 pkt to dla mnie kosmos :)
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: witek »

wajwa pisze:ustukałem 59 pkt. , może to i słabo , ale karty słabe , to i szału nie było.
Żeby osiągnąć naprawdę wysoki wynik trzeba sobie talię zbudować z wybranych kart, bez tego 60 punktów to dość dobry rezultat.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: wajwa »

witek pisze:
wajwa pisze:ustukałem 59 pkt. , może to i słabo , ale karty słabe , to i szału nie było.
Żeby osiągnąć naprawdę wysoki wynik trzeba sobie talię zbudować z wybranych kart, bez tego 60 punktów to dość dobry rezultat.
Ale co , powybierać sobie jakieś mega karty ?
Ja gram tak , że losuję sobie usprawnienia i pomocników i jadę z tym koksem.
Poprawiłem wynik na 64 VP , ale grałem z zupełnie innymi kartami.
Nie wiem , co bym musiał rozdać , żeby trzepnąć te 100 VP ?
Jakieś sugestie :D ?
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: witek »

Ale co , powybierać sobie jakieś mega karty ?
Jest propozycja w instrukcji, żeby tak właśnie zrobić.
Nie wiem , co bym musiał rozdać , żeby trzepnąć te 100 VP ?
Jakieś sugestie :D ?
Ja głównie punktowałem za kamienne izby, ale nie wiem czy chciałbyś żebym zdradzał szczegóły co do wyboru kart. Mógłbym Ci zepsuć zabawę.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: witek »

Poszperałem trochę na bgg i znalazłem kilka niezłych wyników z opisem przebiegu rozgrywek:

123, 182, 106
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Agricola - rekord 114p

Post autor: wajwa »

witek pisze:Poszperałem trochę na bgg i znalazłem kilka niezłych wyników z opisem przebiegu rozgrywek:

123, 182, 106
Heh , ciekawe :D

Chyba powybieram sobie pomocników w/g własnego uznania ( w końcu +1 nie ma , aż tak dużo) , ale przeanalizowanie wszystkich usprawnień to już jakaś masakra i chyba zdam się na los , bo całej talii raczej nie przemielę :wink:
Jak się uda coś wymodzić więcej to się pochwalę :D
Always look on the bright side of life
ODPOWIEDZ