Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Post autor: surmik »

Szukam chętnych do grania na luzie w gry wojenne przez Vassala (pbem, najchętniej z użyciem Dropboxa). Gra na żywo niestety odpada.

Preferuje gry z okresu IIWŚ ale innym wojnom/konfliktom nie odmówię ;) Bardzo mile widziani są inni początkujący, żebym nie zbierał za dużych batów już na samym początku ;) Jeżeli są jacyś chętni to czekam na kontakt :)
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Post autor: clown »

A jakie gry pasują? Konkretne tytuły?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Post autor: surmik »

Nie jestem wybredny :) I tak raczej wszystkiego będę się musiał uczyć :) Z kumplem zaczynam grać w Paths of Glory, ze Smerfem Marudą zacznę Stalin's War na nowych zasadach (jak tylko je doczytam). Jeżeli masz jakieś propozycje to jestem otwarty :)
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Post autor: Wilk »

Może ktoś by ze mną zagrał w "Unhappy King Charles!"? Niedawno sobie to kupiłem, a nie będę miał chyba okazji zbyt szybko zagrać twarzą w twarz. Proszę o wyrozumiałość, dlatego, że nie grałem jeszcze w samą grę, a i w Vassalu nie jestem jakoś strasznie biegły. Gry netowe w czasie rzeczywistym niezbyt ostatnio mi wychodzą, bo jestem teraz zalatany, a ponadto właściwie do połowy czerwca w ciągłych rozjazdach, więc obecnie preferuję grę przez e-mail w spokojnym tempie. :) Ewentualnie zagrałbym w TS, bo nie grałem jeszcze z nowymi kartami i zasadami z 3 edycji, ale priorytet miałby UKC.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Post autor: surmik »

Wysłałem PW w spraiwe UKC :)
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Post autor: clown »

Na zepsute :twisted: Stalin's War nawet na nowych zasadach byłbym chętny.
Ewentualnie Washington's War, także Maria (w dwie, lub trzy osoby). W razie innych propozycji również proszę o PW :)
No i niezmiennie Napoleon's Triumph w każdej ilości :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Post autor: Smerf Maruda »

clown pisze:Na zepsute :twisted: Stalin's War nawet na nowych zasadach byłbym chętny.
Chodzą słuchy, że nazwałeś wprowadzenie nowych zasad reanimacją trupa. Naprawdę chcesz się tak męczyć?
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Post autor: clown »

Biorąc pod uwagę poziom frustracji, który osiągnąłem grając w SW, rzeczywiście może to być nienajlepszy pomysł, szczególnie, że jest już moduł Vassala do Fighting Formations, więc z dwojga złego może lepiej będzie pomęczyć się z grą Chada?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Post autor: Franek Strzała »

tez jestem chetny na partyjki przez Vassala. preferuje gre na bierzaco tzn. wasal+skype wieczorami tak od 1830-19 wszystko do dogadania oczywiscie. gry w jakie chetnie zagram to Hannibal RvC, Napoleons Triumph, Wilderness War, chetnie poznak UKC i Washington's War. chetny tez jestem na wieloosoboeki jaki Maria Friedrich Sukcesorzy, Boze igrzysko.
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry wojenne PBEM (Vassal/Dropbox)

Post autor: berem »

Ja też tak jak Franek tylko z taką różnicą że nie rozmawiając ale pisząc – może zagramy.
Ale chyba to nie w tym temacie o rozgrywkach na żywo.
ODPOWIEDZ