Agricola - Lege*dairy deck

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Agricola - Lege*dairy deck

Post autor: oopsiak »

Grałam ostatnio z Ukochanym w Agricolę z najnowszym rozszerzeniem. Wygląda to tak, że jeśli zbieram z pola akcji co najmniej 3 drewienka, ciągnę też ze specjalnej talii kartę, na której może być event, akcja, małe lub duże usprawnienie lub pomocnik.

Runda 1: biorę trzy drewna, karta: pani z morza, natychmiast zaorz trzy pola. świetnie!, Karolowi podobało się nieco mniej :lol:

Runda 2: Karol bierze trzy drewna, karta: jednorożec przynosi Ci dzieciaka, ale masz -3 punkty na koniec. K: no nie, do kitu, bla bla bla.

Runda 3: biorę trzy drewna, karta: wojownicza księżniczka, zamień nią najbliższą kartę "powiększ rodzinę" lub "powiększ rodzinę mimo braku miejsca", posyłając tu człowieka tracisz go, ale zyskujesz 5 punktów. NO ŻESZ!!!

...

Runda 12: (jestem druga, bo nie udało się wziąć gracza rozpoczynającego, ale i tak modlę się o "powiększ rodzinę mimo braku miejsca") wychodzi ta druga karta. no nic, przynajmniej teraz będę pierwsza : )

Runda 13: HA, MAM TRZECIEGO CZŁONKA RODZINY!!

Inne karty w tej rozgrywce były mniej istotne. Pociesza mnie nieco to, że mimo różnicy w domkach ja: 3, Karol: 10 i tego, że miał 9 (!) akcji więcej, przegrałam tylko 4 punktami : )

polecam zagrać z tą talią, jest naprawdę fajna : ) są wróżki, które można zjeść, albo smok, który może spalić przeciwnikowi pola :mrgreen:
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Agricola - Lege*dairy deck

Post autor: Veridiana »

Fabularnie tragedia ;)
ale nie jest to w ogóle totalna loteria?
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Agricola - Lege*dairy deck

Post autor: Senaszel »

Zjadanie wróżek jest jak najbardziej uzasadnione -> vide współczesna baśń Labirynt Fauna :twisted:
Wingmakers
ODPOWIEDZ