[Warszawa] Partia testowa Dux Silasiae środa 24 XI 12.30

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Marek Słoń
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2010, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

[Warszawa] Partia testowa Dux Silasiae środa 24 XI 12.30

Post autor: Marek Słoń »

W środę 24 listopada na 12.30 jestem umówiony z Michałem Stachyrą na partię testową gry "Dux Silesiae" http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ae#p216898. Pora jest mało sprzyjająca, a przydałby się 3-4 gracz. Prawdopodobnie spotkamy się w Instytucie Historii PAN przy Rynku Starego Miasta (tam pracuję), ale jeśli ktoś miałby pomysł na inne dobre miejsce w centrum, to jestem otwarty na propozycje.

Marek Słoń
marek.slon@wp.pl
669 291352 begin_of_the_skype_highlighting              669 291352      end_of_the_skype_highlighting
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Partia testowa Dux Silasiae środa 24 XI 12.30

Post autor: MichalStajszczak »

Pora faktycznie mało sprzyjająca dla większości warszawskich graczy. A rozgrywka w dwie osoby zdecydowanie nie pokazuje możliwości gry.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Partia testowa Dux Silasiae środa 24 XI 12.30

Post autor: Zgrzytt »

Jeśli poczekacie do 13:10 do będę :)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Marek Słoń
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2010, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Partia testowa Dux Silasiae środa 24 XI 12.30

Post autor: Marek Słoń »

Michał Stachyra przesunął spotkanie na 11.30, więc do 13.10 niestety nie poczekamy - żałuję i dziękuję za gotowość... Jeśli byłby ktoś chętny na tę nową godzinę, bardzo proszę o kontakt. Na pewno spotykamy się w IH PAN, Rynek Starego Miasta 31, Pracownia Atlasu.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Partia testowa Dux Silasiae środa 24 XI 12.30

Post autor: ja_n »

Proponuję zastanowić się nad przyniesieniem gry na otwarte warszawskie spotkania autorów i testerów gier, odbywające się co tydzień w Monsoon Cafe (na przemian we wtorki i środy). Akurat w tym tygodniu wypada w środę, szczegóły tutaj:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=4&t=8143
Tam można potestować grę w ekipie doświadczonych graczy i testerów prototypów. W tym trybie powstało już kilka całkiem zacnych tytułów jak choćby Basilica, Magnum Sal, 303 czy Na Grunwald.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Partia testowa Dux Silasiae środa 24 XI 12.30

Post autor: Zgrzytt »

Zapraszam do testowania gry na spotkanie fanów gier planszowych organizowane cyklicznie w Warszawie, najbliższe (już piąte) odbędzie się już w 27- 28 listopada w godzinach 10 - 21 (sobota), 10 - 20 (niedziela)

Temat na forum
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=12032

strona spotkania:
http://rzuckostka.blogspot.com/

FB
http://www.facebook.com/event.php?eid=114609908602345

Zapraszam:)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Marek Słoń
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2010, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Partia testowa Dux Silasiae środa 24 XI 12.30

Post autor: Marek Słoń »

Dziękuję za oba zaproszenia, postaram się skorzystać. W spotkaniu z Michałem Stachyrą nie chodzi jednak tylko o to, żeby sprawdzić, czy gra działa - jest testowana od kilku lat, na pewno ponad 100 partii i wiem, że generalnie działa - ale o zaprezentowanie jej mechaniki potencjalnemu wydawcy. Może powinienem wyjaśnić to na wstępie, przepraszam, ale sądziłem, że osoba Michała jest w tym środowisku na tyle znana, że to po trosze oczywiste. Pozostałe osoby zapraszam po prostu na rozegranie partii z nadzieją, że będą się dobrze bawiły. Dla rzetelnej oceny prototypu to chyba nawet lepiej, że nie są to moi bliscy znajomi i że nie znali wcześniej gry.

Jednak - jako się rzekło - z zaproszeń skorzystam, bo nie uważam swojej gry za skończony ideał, chętnie ją testuję i słucham sugestii zmian. Proszę tylko o wskazówkę, o której najlepiej przyjść do Monsoon Cafe? Nie jestem w stanie przebić się w tej chwili przez 45 stron dyskusji na forum i wyłowić aktualnej informacji. Na Kostkę też się chyba wybiorę, choć wiem, że na takich konwentach z testowaniem prototypów bywa różnie. Raczej liczę na to, że sam w coś sobie pogram.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Partia testowa Dux Silasiae środa 24 XI 12.30

Post autor: ja_n »

W Monsoon zaczynamy zwykle około 17.30.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Partia testowa Dux Silasiae środa 24 XI 12.30

Post autor: MichalStajszczak »

Marek Słoń pisze:nie chodzi jednak tylko o to, żeby sprawdzić, czy gra działa - jest testowana od kilku lat, na pewno ponad 100 partii i wiem, że generalnie działa
Ja też uważam, że gra generalnie działa. Ale trochę inaczej działa, gdy w rozgrywce biorą udział wyłącznie osoby, grające w nią po raz pierwszy. A skoro gra ma być wydana, to trzeba właśnie na to przygotować się jak najlepiej. Mam tu na myśli czytelność zasad i czytelność planszy, przede wszystkim w kontekście sposobu poruszania się po planszy, z czym na początku są duże problemy. Oczywiście moje wrażenia opierają się na jednej z wcześniejszych wersji, która z tego co wiem została już poprawiona. Zresztą mnie teraz też grałoby się już znacznie łatwiej, bo po kilku partiach nabiera się wprawy w liczeniu pól i przełęczy.
ODPOWIEDZ