[Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 154
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: tytus »

Ogromnie się cieszę, że przyszliście do Chwili z planszówkami, że graliście u nas :) Niestety nie mogłem osobiście was powitać, gdyż rożlożyło mnie chorupsko. Mam nadzieję, że do czwartku stanę na nogi i sam przyniose kilka swoich gier... Umie ktoś 7 cudów świata? Dostałem na święta i jeszcze nie liznąłem. :)

Pozdrawiam was ciepło,
T.
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: jax »

wow, to było coś, caluuutki dzień grania w milutkich warunkach, czegoś takiego potrzebowałem :D (u mnie w ruchu Sneaks&Snitches, Navegador, Agricola+Gamers Deck, Inca Empire a gral jeszcze drugi stolik)

oprócz wspomnianych wyżej tostów polecam jeszcze nachosy z sosem salsa - dużo i palce lizać ;)

istotnie parę osób zadekalrowało się na najbliższy czwartek na 12:00 (plany na konkretne gry niesprecyzowane jak dotąd)

Inermis - dziś bart poszukiwał intensywnie chętnych na TtA (i nie znalazł) - jak mówił jest spora szansa, że wpadnie we czwartek (godzina nieznana)
tytus pisze:Ogromnie się cieszę, że przyszliście do Chwili z planszówkami, że graliście u nas :) Niestety nie mogłem osobiście was powitać, gdyż rożlożyło mnie chorupsko. Mam nadzieję, że do czwartku stanę na nogi i sam przyniose kilka swoich gier... Umie ktoś 7 cudów świata? Dostałem na święta i jeszcze nie liznąłem. :)
a my dziękujemy za przyjęcie - obsługa bardzo miła, warunki do grania bardzo dobre :)
7 cudów zna parę osób i myślę że nie będzie problemu z wytłumaczeniem :)
w takim razie do zobaczenia :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Geko »

Mam urlop :)
Będę we czwartek od 12.00 :D
Biorę Vinhos 8)
Są chętni :?:
Tłumaczenie zasad w pakiecie :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: seRrz »

Powinienem się pojawić w czwartek, choć nie jestem jeszcze pewny godziny.. Jak będzie organizowane coś mocno czasożerno-strategicznego (znów posugeruję HIS lub TI3 :) ) to mogę się sprężyć na wczesną godzinę, a jak nie to przy braku wydarzeń losowych pewnie tak rejon 15tej.

Na inne ciekawe tytuły również jestem chętny.. ale to będzie mi ktoś musiał potłumaczyć zasady :)
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Wasylus »

Ja bym bardzo chętnie zagrał w coś "czasożerno-strategicznego" w czwartek.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Sir-lothar »

Witamy,
wspólnie z Keleno przybędziemy około 12 (w czwartek). Vinhos brzmi dobrze, gra o produkcji własnego wina, chętnie skosztujemy.
Pozdrawiamy.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Geko »

Sir-lothar pisze:Witamy,
wspólnie z Keleno przybędziemy około 12 (w czwartek). Vinhos brzmi dobrze, gra o produkcji własnego wina, chętnie skosztujemy.
Słuszna postawa, obywatele. Pozostaje jeszcze jedno miejsce, jakby ktoś chciał.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Inermis »

Mi chodziło o nową cywilizację od FFG :)
Swoją drogą to może się pojawię w czwartek.. ale nie wiem jeszcze o której.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: ragozd »

ja tez bede samowtoe w czwartek o 12, tak wiec na Wino sie nie zalape, przynajmniej od razu. Ale kilka innych pozycji wezme - Brass, Magnum Sal, Le Havre.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: TomuSS »

Ooo... :D
Pytali sie mnie ostatnio czy gralem w Le Havra... Jak powiedzialem, ze nie to uslyszalem, ze jeszcze na pewno nadarzy się taka okazja...
I otóż proszę :D
Gdyby ktoś był chętny opisac mi po krótce zasady to ja na tą gierkę jestem chętny...
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: zephyr »

Ja chętnie zagram w Vinhos.

Poniedziałkowe spotkanie bardzo udane. Poznałem 2 gry: Sneaks and Snitches i Inca Empire; obie chciałem zagrać i mimo że średnio przypadły mi do gustu rozgrywki były przyjemne. Zagrałem też 2 razy w Navegadora - nie ma może rewelacji ale dobra gra.

S&S to gra mocno losowa w przewidywanie co zrobią inni - zupełnie losowa, ale w swojej kategorii nie jest zła.

W inca IMO za dużo gra się kartami a za mało na planszy, karta -1 droga to masakra, zamieszki jak się nie uważa też mogą pozbawić zwycięstwa, pozytywne +1 droga czy dzika droga też masakrują. Reszta kartek IMO ok, coś podrażają, coś tanieje - możesz zrobić mniej albo więcej, ale nie tracisz 50% dróg na turę, które są mocno kluczowe w tej grze. Mechanizm grania kart na 2 graczy na raz jest ciekawy, ale w sumie nic poza tym... może jakby było więcej negocjacji... bo to w ogromnej mierze gra negocjacyjna - opłaca się współpracować, nie opłaca rywalizować, ale jednak wolę Genue albo aGoT jeśli chodzi o negocjowanie kto wygra.

Zasady le Havre, jak z resztą większości gier, powinny być na BGG, czasem są nawet polskie wersje.
http://www.boardgamegeek.com/weblink/36 ... es-website
http://www.boardgamegeek.com/filepage/3 ... lish-rules
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: jax »

Powinienem być jutro o 12:00. Do Vinhos komplet jak widzę, tak więc dla wyczerpania tematyki przyniosę Grand Cru :) Grałem raz i im więcej czasu mija tym cieplej jednak myślę o rozgrywce. Najchętniej spróbuję teraz w 4-5 osób.
W kategorii 'szybkie i niegłupie' wezmę Fzzzt!

Mam nadzieję, że tym razem szybciej uda się zagrać, mniej czasu poświęcając na tradycyjną już dyskusję nad doborem tytułów :P
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Micelius »

Eh, chciałem być jutro na 12, ale nie przewidywałem, że trzeba się będzie zapisywać... skoro jest duże ryzyko, że będę tylko patrzył na gry (niczym nieszczęsny Sztefan ostatnim razem), zaczynam się wahać...

Myślałem o przyniesieniu Inca Empire (dziwna gra, ale mam parę pomysłów, głównie opartych na gospodarowaniu dzikimi drogami - zdecydowanie chcę jeszcze spróbować), Age of Empires III (bo chodzi nawet na 6 osób, nie b. ciężka - chyba że fizycznie - no i ją lubię), a z rzeczy ambitniejszych chodzi za mną Carson City... No chyba, że powrót do starego, dobrego Peryklesia?

Co do Inca E., graliśmy z jednym błędem: bonusowe lokacje dają więcej punktów nie za postawienie miasta, ale świątyni.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Micelius »

tytus pisze:Ogromnie się cieszę, że przyszliście do Chwili z planszówkami, że graliście u nas :) Niestety nie mogłem osobiście was powitać, gdyż rożlożyło mnie chorupsko. Mam nadzieję, że do czwartku stanę na nogi i sam przyniose kilka swoich gier... Umie ktoś 7 cudów świata? Dostałem na święta i jeszcze nie liznąłem. :)

Pozdrawiam was ciepło,
T.
Było naprawdę bardzo miło! Jedyny kłopot to znaczący chłód (fizyczny :wink: ) Pyszne tościki w porcji słusznej wielkości! Jesteśmy wdzięcznymi planszówkowiczami :D Nadziejamy, że wygenerowaliśmy znośny zysk i pozytywne wibracje :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: jax »

Micelius pisze:Co do Inca E., graliśmy z jednym błędem: bonusowe lokacje dają więcej punktów nie za postawienie miasta, ale świątyni.
o! to ciekawe
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Geko »

Micelius, przychodź. I tak będzie dyskusja, kto w co gra :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: nahar »

TomuSS pisze:Ooo... :D
Pytali sie mnie ostatnio czy gralem w Le Havra... Jak powiedzialem, ze nie to uslyszalem, ze jeszcze na pewno nadarzy się taka okazja...
I otóż proszę :D
Gdyby ktoś był chętny opisac mi po krótce zasady to ja na tą gierkę jestem chętny...

Też chętnie zagram. Mogę być ok 12.

No i zawsze chętny do zagrania w coś strategicznego. Mogę zabrać Manouevre/ Twilight Struggle
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Wasylus »

Micelius przychodź na 12. Kilka osób na pewno będzie (np. ja :lol: ).
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: adikom5777 »

jax pisze:Powinienem być jutro o 12:00. Do Vinhos komplet jak widzę, tak więc dla wyczerpania tematyki przyniosę Grand Cru :) Grałem raz i im więcej czasu mija tym cieplej jednak myślę o rozgrywce. Najchętniej spróbuję teraz w 4-5 osób.
Jax, jak nie masz nic przeciwko to w Grand Cru chętnie zagram, mam GC i znam reguły. Będę o 12. W razie czego mogę przynieść 20 wiek, kupiłem ostatnio i jeszcze nie grałem.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: jax »

adikom5777 pisze:
jax pisze:Powinienem być jutro o 12:00. Do Vinhos komplet jak widzę, tak więc dla wyczerpania tematyki przyniosę Grand Cru :) Grałem raz i im więcej czasu mija tym cieplej jednak myślę o rozgrywce. Najchętniej spróbuję teraz w 4-5 osób.
Jax, jak nie masz nic przeciwko to w Grand Cru chętnie zagram, mam GC i znam reguły. Będę o 12. W razie czego mogę przynieść 20 wiek, kupiłem ostatnio i jeszcze nie grałem.
Świetnie, to zalążek do GC jest. XX wiek przynieś jak możesz, to będę miał mniej dźwigania, bo też bym zagrał :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: TomuSS »

A ja znowu nie wiem co mam przyniesc :P
Zagralbym w Wysokie Napiecie, bo kupilem a jeszcze nie gralem :P No i moge wziac 51 stan jakby ktos mial ochote na mily, szybki przerywnik..
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: zath »

Obowiązują tam w okolicy jeszcze parkomaty?

edit: Znalazłem taką mapkę i wychodzi na to, że nie ma gdzie zaparkować :(
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: seRrz »

nahar pisze:
No i zawsze chętny do zagrania w coś strategicznego. Mogę zabrać Manouevre/ Twilight Struggle
Jeśli nie przeraża Cię tłumaczenie zasad, to ja bym b. chętnie zagrał w Twilight Struggle :- ) Jakoś tak ciągle jestem blisko zagrania i nadal mi się nie udało..

Prawdopodobnie wybiorę się na ok. 15tą.
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: jax »

zath pisze:Obowiązują tam w okolicy jeszcze parkomaty?

edit: Znalazłem taką mapkę i wychodzi na to, że nie ma gdzie zaparkować :(
Śmiałe wnioski ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: adikom5777 »

Tak jak napisałem powyżej będę około godz.12, niestety mam ograniczenie czasowe do godz.15-15.30 max. Mam nadzieję, że zdążymy skończyć partię Grand Cru :)
ODPOWIEDZ