[Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: zath »

Mam mieszane uczucia co do tego miejsca. Z jednej strony pozytywny klimat, porządny bar, stoły dla planszówkowców też znajdą się odpowiednie. Z drugiej trzeba kombinować ze światłem, bo jest ciemno. Światło zmienia swoje kolory, co trochę męczy oczy i ponieważ jest to klub, a nie kawiarnia, to muzyka jest głośniejsza i czasem trzeba mówić dużo głośniej, niż by się chciało.

Wpadać pewnie będę, jeśli przytrafi się okazja, ale na częste spotkania (np. testowe) zdecydowanie nie.


PS. Dzięki za miłe towarzystwo!
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: ragozd »

No swiatlo niestety jest problemem - nam o 18 zostala wylaczona swietlowka by "bylo klimatycznie". No i tosty podrozaly :( Ten VAT zminil sie o 1 czy 20 pkt prcentowych? ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: jax »

Po 3 rozgrywce podnoszę ocenę Dominant Species do 9.5 i gra wskakuje do mojego top5 wszechczasów. W zasadzie od razu po rozgrywce mogłem rozegrać kolejną - a bardzo rzadko mam tak, że chcę w coś zagrać 2 razy pod rząd. Szczególne podziękowania dla staszka że nie rozbił rozgrywki i poświęcił swe życie rodzinne (nie wiem tylko czy definitywnie). Na szczęście honor został obroniony i przysypiający i ciągle nie wiedzący o co chodzi nowicjusz nie został zwycięzcą, choć mogło być różnie ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 154
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: tytus »

Tosty podrożały, tylko dlatego, że przez cały grudzień były taniej. Cena wróciła do normy. A miejsce jest typową klubokawiarnią, musi być ciemniej kiedy jest wieczór aby innym osobom siedzącym i gawożącym także było przyjemnie.
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: oopsiak »

jax pisze:a bardzo rzadko mam tak, że chcę w coś zagrać 2 razy pod rząd
z rzędu...

A mnie tam bardzo pasuje lokal, chociaż rzeczywiście niespecjalnie nadaje się jako następca monsoona do testów. Ale wracać z pewnością będę : )

Marcin, Filip, dzięki za radosny wieczór x )
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 154
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: tytus »

oopsiak pisze: A mnie tam bardzo pasuje lokal, chociaż rzeczywiście niespecjalnie nadaje się jako następca monsoona do testów. Ale wracać z pewnością będę : )
jako klub, gdybyśmy umawiali się na jakiś konkretny dzień, jesteśmy w stanie dostosować oświetlenie i stoły do waszych potrzeb. zrobilibyśmy to z radością. :) Proponujemy poniedziałki!
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: staszek »

jax pisze:Po 3 rozgrywce podnoszę ocenę Dominant Species do 9.5 i gra wskakuje do mojego top5 wszechczasów. W zasadzie od razu po rozgrywce mogłem rozegrać kolejną - a bardzo rzadko mam tak, że chcę w coś zagrać 2 razy pod rząd. Szczególne podziękowania dla staszka że nie rozbił rozgrywki i poświęcił swe życie rodzinne (nie wiem tylko czy definitywnie). Na szczęście honor został obroniony i przysypiający i ciągle nie wiedzący o co chodzi nowicjusz nie został zwycięzcą, choć mogło być różnie ;)
Zobaczymy czy definitywnie-dzisiaj będę negocjował :)
A tam ciągle niewiedzący zaraz-tylko przez pierwszą godzinę(gdzie rzeczywiście nie wiedziałem o co chodzi) i przez ostatnie 3(gdzie właściwwie już spałem).Przez pozostałe 5 było całkiem ok. :)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: ragozd »

:) :) :)
To w negocjacjach miales wczoraj calkiem niezly trening ;)
Mina jaxa ktory przez pol gry co chwila wspominal ze ew. wygrana staszka to najwieksza plama na jego planszowkowym honorze warta kazdej ceny :)
Cale szczescie udalo mi sie w jednym reku utrzymac 10 stozkow co pozwolilo staszka dogonic.
tytus pisze:
oopsiak pisze: A mnie tam bardzo pasuje lokal, chociaż rzeczywiście niespecjalnie nadaje się jako następca monsoona do testów. Ale wracać z pewnością będę : )
jako klub, gdybyśmy umawiali się na jakiś konkretny dzień, jesteśmy w stanie dostosować oświetlenie i stoły do waszych potrzeb. zrobilibyśmy to z radością. :) Proponujemy poniedziałki!
No to umowa stoi :) Ja co prawda noge tylko co 2 tygodnie, ale perspektywa zsotania dluzej niz 22 jest decydujaca dla mnie .
Co do innych dni - punktowe swiatlo tylko na stolik w rogu na prawo od baru tez nie powinno zaszkodzic nastrojowi - ale poniedzialek wystarczy
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Micelius »

Dziękuję współgraczom za miłe gry!
Najpierw udało mi się wręcz roznieść konkurencję w gierkę, której honoru wczesniej broniłem - czyli bleffowe Sneaks & Stiches :mrgreen: .
Później pojawiła się wola na Dominant Species... graliśmy w trzy osoby, wygrał Zephyr - szkoda, że przy okazji definitywnie (?) się do tej pozycji zniechęcił :( Pozostaje odosobniony mówiąc o niekontrolowalności gry (wiem, o co mu chodzi, ale to chyba raczej pod zbytni perfekcjonizm podpada). Bylem drugi. Sztefan podjął fascynującą, ale chyba jednak zbyt wyspecjalizowaną próbę zdominowania budowy lodowca :)
Dodatkowym smaczkiem było, że skończyliśmy znacznie szybciej od "fast-moversów". - Graliśmy w trójkę, a oni w czwórkę, ale przecież łączna ilość akcji w partii jest w obu przypadkach bardzo zbliżona... Wytaczali potem argumenty, że na 4 rozgrywka jest bardziej złożona - choć można mówić zarazem, że na 3 jest więcej kontroli, więc i analizy... Partię grali jakieś półtorej godziny dłużej od nas - choć my bez pośpiechu! Pozwoliłem sobie na spokojne analizy, a zwycięzca myślał dłużej ode mnie (chwilami :lol: ) Nasi koledzy ze stolika obok na początku rzucali w naszą stronę dość butne deklaracje (które przez litość pominę :mrgreen: ), a potem zaczęli twierdzić, że tak naprawdę wcale nie nazwali się "fast-movers" :lol: Cóż, powiem jak kniaź Jarema - zwyciężonym litość okażcie :mrgreen:
Na koniec zdążyliśmy jeszcze machnąć partyjkę Asyrii - muszę się uderzyć w pierś, że przy tłumaczeniu instrukcji pominąłem jeden b. ważny szczegół (na usprawiedliwienie mam tylko to, że mówiłem w stresie, bo Zephyr bardzo chciał mi zabrac instrukcję 8) )Gra sprawia na mnie wrażenie nie bardzo ciężkiej, jednak rozsądnie wielotorowej optymalizacji. Nie ukrywam, że jak rzadko kiedy czuję tu klimat - śliczne domki, atmosfera głodu... Chętnie poznam też opinie przeciwników tej gry (wiem, że istnieją). Wygrał Piotrsmu, głównei dzięki rozsądnemu nieprzesadzaniu z czymkolwiek :)

Bardzo dziekujemy i popieramy inicjatywę Tytusa by w poniedziałki trochę nam uprzyjaźnić warunki. Odwdzięczymy się miłą atmosferą i masowym zakupem tostów :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 sty 2011, 00:12 przez Micelius, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: garg »

Micelius pisze:Na koniec zdążyliśmy jeszcze machnąć partyjkę Asyrii [...] Gra sprawia na mnie wrażenie nie bardzo ciężkiej, jednak rozsądnie wielotorowej optymalizacji. Nie ukrywam, że jak rzadko kiedy czuję tu klimat - śliczne domki, atmosfera głodu... Chętnie poznam też opinie przeciwników tej gry (wiem, że istnieją).
Ja miałem i sprzedałem po łącznie trzech rozgrywkach. Moim zdaniem gra ma dwie wady:

1. Każda partia wygląda dość podobnie i tak naprawdę jest jedna strategia wygrywająca - zigguraty. Oczywiście jest ona uzupełniana punktowaniem na dworze i ewentualnym dokupowaniem studni (najlepiej w pierwszej epoce, kiedy są najwięcej warte), ale nie zmienia to ogólnego obrazu. Ciągle robi się to samo.

2. Kiepsko się skaluje - przy rozgrywce w dwie osoby punktacja we dworze jest absolutnie determinująca zwycięzcę, a dużym problemem jest losowość w kartach. Przy 3 i 4 graczach jest ciągniętych kilka zestawów. Przy 2 graczach tylko dwa i tutaj właśnie wychodzi losowość. Może się okazać, że w konkretnej rundzie nie mam ŻADNEJ karty, którą mógłbyś sensownie wykorzystać. I jest to wyłącznie loteria, czy ta sytuacja trafi na Ciebie, czy na przeciwnika. Oczywiście masz pług, czyli jedno pole zagospodarujesz, ale w tym czasie Twój przeciwnik pohasa sobie swobodnie po stepach, niczym przez nikogo nie niepokojona dzika świnia :D .

Ale klimat faktycznie jest (migrowanie i głód są prawie namacalnie odczuwalne :wink: ) i grafiki też niczego sobie. Moim zdaniem solidne 6, ale nie jest to gra, do której bym chciał jakoś chętnie wrócić. Po prostu kolejna przeciętna i ładnie wykonana eurogra.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: Micelius »

Dziękuję za opinię Garg :) Moze dlatego mi przypadła do gustu, że grałem na cztery osoby. Co do pewnej powtarzalności rozgrywki - zgoda, ale to nie musi być wada, jesli nastawimy się na pozycję lżejszą, a zarazem poświęcimy większą uwagę niuansom (przyblokowanie przeciwnika, ziggurat nie zakłócający studni itp.)
Miłego życia rodzinnego i oby do rychłego zobaczenia :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: ragozd »

ha - za wyjatkiem katastrofy u nas kazda z kart wyszla w slabej opcji (np hibernacja w I turze) a karty dajace akcje weszly na poczatku i do w ocjo "dla kazdego". Nie wyobrazam sobie dluzszej kombinacji ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: stalker »

tytus pisze:
oopsiak pisze: A mnie tam bardzo pasuje lokal, chociaż rzeczywiście niespecjalnie nadaje się jako następca monsoona do testów. Ale wracać z pewnością będę : )
jako klub, gdybyśmy umawiali się na jakiś konkretny dzień, jesteśmy w stanie dostosować oświetlenie i stoły do waszych potrzeb. zrobilibyśmy to z radością. :) Proponujemy poniedziałki!
Z różnych względów spotkania testowe organizujemy w środy i wtorki, choć co prawda będziemy chyba dążyć, aby co tydzień były one zawsze w ten sam dzień, czyli środę. W poniedziałki macie "zwyczajnych" planszowiczów, testy zaś to odrębne spotkania :)

Zaporowe ceny skończą się zaś siedzeniem na krzywy ryj nad 1 herbatą całe spotkanie ;) ja osobiście muszę sprawdzić je na własnej skórze, ale w naszym gronie bywają też nie nazbyt majętni studenci...
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: ragozd »

Znaczy sie sugerujesz znizki dla planszowkowiczow? :) Czemu nie :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
ODPOWIEDZ