[Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 154
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Kontakt:

[Warszawa} Planszówki w Chwila Da Klub.

Post autor: tytus »

Witajcie :)

Szefuje nowemu warszawskiemu klubowi Chwila Da Klub (na fejsbuku jesteśmy tutu: http://facebook.com/ChwilaKlub), dzieją się tam pokazy filmowe, warsztaty, koncerty, wystawy.

I teraz małe info... W grudniu planujemy planszówkowy meeting przedświąteczny. Najchetniej weekendowy, taki mały konwent, ale bardziej rodzinnie i klimatycznie, jakieś spotkanie z autorami paru planszówek, granie. No wiecie. WSZYSTKO PLANSZÓWKOWE.

No i piszę do Was z prośbą o pomoc w organizacji takiego czegoś :) Sam uwielbiam planszówki, ale nie siedzę w tym świecie tak jak wy, nie mam takiej wiedzy i pewnie takich pomysłów jeśli chodzi o gry. Rzucam ten temat w wir rozmów i kłótni bo mają to być dni specjalnie dla was. :) Zróbmy je razem!

Pozdrawiam,
Tytus Hołdys
Chwila Da Klub

ze swej strony pozwole sobie przytaczyć kilka istotnych informacji:
- klub otwarty od 12 do 24
- mozna placic karta od 10 zl,
- do 16 piwo 6 zł, potem 7 zł
- 10 zł naprawdę dużo pysznych tostów

ragozd
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: siemian »

Jeżeli coś się będzie działo to chętnie pojawię się na miejscu. Na organizacji się nie znam ale możecie próbować podjąć jakąś współpracę ze sklepem planszówkowym, oni chyba mają nieco doświadczenia w organizacji takich spotkań.
PS: dowiedziałem się właśnie o istnieniu Chwila Da Klub, może odwiedzę was nawet bez gier :)
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: Witold Janik »

Hej :)

Odwiedziłem wczoraj rozpoznawczo miejscówkę - mieści się przy rogu Żelaznej i Ogrodowej. Jest fajnie w środku, zdecydowanie bardziej mi się tam podoba niż w bezosobowym Monsoonie :roll:. Jest o wiele przytulniej, wydaje mi się też, że więcej miejsca, tylko nie obczajałem jeszcze tylko które stoliki się nadają na planszówki i jak wypada kwestia oświetlenia. Menu i ceny wydają się standardowe, choć wczoraj o 21 już nie było ciastek :lol: No i jest w środku trochę planszówek (część to nawet światowy top).

Po weekendzie planuję zjawić się tam znowu, wtedy się przyjrzę miejscu dokładniej, z bardziej "gamerskiego" punktu widzenia ;)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: stalker »

No, żeby tam chodzić grac, to muszą być ciacha, herbata i kawa do oporu :) przynajmniej w te planszówkowe dni ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: melee »

Przeoczyłem ten post. Czy coś się wydarzyło? Czy coś ma się wydarzyć? :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: yosz »

Podobno Monsoon ma zmienić lokalizację więc Monsoon Group zaczęło szukać nowego lokum (na wszelki wypadek) do testowania prototypów :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: jax »

Nie tylko testowa grupa będzie zagrożona przez ew. zamknięcie MC, ale i kwitnące i prężnie rozwijające się ( ;) ) spotkania poniedziałkowe.

W związku z tym mam propozycję: może powtórzyć manewr z zeszłego roku pt. całodzienne granie w Herba Thea? Herba-Thea już nie istnieje, ale może wparujemy teraz masowo do Da Club? W zeszłym roku był to poświąteczny poniedziałek - teraz też można by wytypować poniedziałek 27.12 (niektórzy mogą mieć wolny w związku z tym, że w sobotę wypada święto). Allbo jakiś inny dzień z 27.12-31.12 ? (wiele osób może mieć urlopy).

Oczywiście trzeba by skontaktować się wcześniej z klubem co oni na to, ale pewnie nie będą wybrzydzać skoro sami rzucili tu planszókowe hasło. Trzeba by wybrać też jakiś dzień bez koncertów.

Jakby było ok (i NC faktycznie zwinął interes) można by tam przychodzić regularnie.

Pytanie tylko: czy są chętni na taki cały dzień grania? (nie musi to być oczywiście cały dzień - każdy wpada i wychodzi kiedy mu pasuje :) ). Powiem tylko że w zeszłym roku wypadło to w Herba Thea rewelacyjnie - był świetny klimat, co chwila zmieniała się ekipa, bo w ciągu dnia dochodzili nowi gracze, wszyscy świetnie się bawili. Łezka w oku się kręci ;)

Aha, i jeszcze jedno sprostowanie (bo Mustafa pisał że to 'zadupie'). Otóż - żadne zadupie. To jest centrum. Tuż przy osi Al. Solidarności i osi Jana Pawła II. Jeden przystanek od pl. Bankowego i 2 przystanki od ronda ONZ. Autobusy i tramwaje do wyboru do koloru, jeżdżą stamtąd we wszystkie strony. Moim zdaniem świetny punkt. Może nie aż tak uniwersalny jak MC, ale nadal świetny - to jednak wciąż centrum i blisko szlaków komunikacyjnych rozchodzących się na 4 strony świata.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: MichalStajszczak »

jax pisze:Aha, i jeszcze jedno sprostowanie (bo Mustafa pisał że to 'zadupie'). Otóż - żadne zadupie. To jest centrum. Tuż przy osi Al. Solidarności i osi Jana Pawła II. Jeden przystanek od pl. Bankowego i 2 przystanki od ronda ONZ. Autobusy i tramwaje do wyboru do koloru, jeżdżą stamtąd we wszystkie strony. Moim zdaniem świetny punkt. Może nie aż tak uniwersalny jak MC, ale nadal świetny - to jednak wciąż centrum i blisko szlaków komunikacyjnych rozchodzących się na 4 strony świata.
A jak będzie gotowa druga linia metra, to będzie jeszcze lepszy dojazd :wink:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: Geko »

Jak dla mnie lokalizacja bardzo dobra - kawałek piechotą od Kina Femina, okolice dawnych klubów planszówkowych Alibi i Chłodna 25 (jeszcze z zupełnych początków spotkań).

Ja raczej będę pracował w przyszłym tygodniu, ale po pracy chętnie wpadnę do Chwili. Zwłaszcza że daleko z pracy nie mam. Słowem, rozpoznanie bojem czynem chętnie poprę :mrgreen: A, i jest duże ryzyko, że przyniosę wina (Vinhos).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: seRrz »

Jax: ja bardzo chętnie po świętach - co prawda pracuję, ale jak będzie w planach jakiś ciekawy tytuł z gatunku czasożernych strategii, to mogę się urwać wcześniej z pracy i zasiąść do stołu.
Na luźne euro też mogę wpaść, ale to już bez urywania :)

pozdrawiam i trzymam kciuki za organizację
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: Keleno »

Jestem jak najbardziej za! :)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: ragozd »

jax pisze:
W związku z tym mam propozycję: może powtórzyć manewr z zeszłego roku pt. całodzienne granie w Herba Thea? Herba-Thea już nie istnieje, ale może wparujemy teraz masowo do Da Club? W zeszłym roku był to poświąteczny poniedziałek - teraz też można by wytypować poniedziałek 27.12 (niektórzy mogą mieć wolny w związku z tym, że w sobotę wypada święto). Allbo jakiś inny dzień z 27.12-31.12 ? (wiele osób może mieć urlopy).
w srode albo piatek miedzyswiateczny przybede samowtor na 100%. Zreszta jax w oba te dni mozemy sie umowic na calodzinne granie gdziekolwiek :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: Micelius »

Zgłaszam akces - w jeden albo nawet dwa dni mdz. świętami :)

Kurczę... żeby tylko nie poszła po Warszawie fama, że jak do jakiegoś lokalu przybywają planszówkowcy, to on po paru mieisacach upada :mrgreen:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
rozumiem, że święta tuż tuż i każdy ma co innego w głowie (ja zresztą też), jednak lubię wiedzieć za w czasu co się święci, stąd moje pytanie na jaki dzień się będziemy umawiać, aby odpowiednio wcześnie wszystko zaplanować. Osobiście poniedziałek, jeśli odpowiednio wcześnie podjęta zostanie decyzja, albo środa, jeśli będzie potrzeba nam więcej czasu.
Z gier chętnie bym zagrał w coś średnio ciężkiego nagradzającego gracza i satysfakcjonującego - może Brass - a tak to z czego będzie wybór (może Navigator).
Obecność swoją zamieszczam od około godzin południowych, do późnych wieczornych.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: jax »

dziś rano wysłalem maila z zapytaniem dot. poniedziałku - zobaczymy co (i czy) odpowiedzą
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Wasylus
Posty: 128
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: Wasylus »

Ja się chętnie piszę, co prawda wolałbym inny dzień niż poniedziałek ale na poniedziałek też się piszę :) !
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: Micelius »

Mogę być, choćby w pon., choćby od rana choćby z Navigatoerm (acz jestem za zagraniem od rana w coś długiego - może partia ekspercka Dominant Species? Względnie przepiękne klasyki, jak Struggle of Empires lub Republic of Rome? Proszę o zgłaszanie się) ... ale Jax nie pisze, czy "oni" chcą...
A tymczasem zmrok zapada... Wesołych Świąt!
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: ragozd »

jax - zapytaj sie prosze tez o srode - chocby w poniedzialek :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: TomuSS »

W takim przypadku i ja bym wpadł :D
A jak tam informacje na tematu poniedziałku no i oczywiście w co planujemy pograć...?
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: Przemekk »

Z chęcią bym się zgłosił na ten poniedziałek, co prawda mogę być dopiero koło 17:00, ale 1-2 rozgrywki to też coś :wink:

Bardzo chętnie zagrałbym ponownie w Acquire, bo niedawno miałem okazję załapać o co chodzi w tej grze i chciałbym zobaczyć jak się w nią gra świadomie.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: TomuSS »

Jestem od tej gwiazdki posiadaczem Wysokiego Napięcia...
Instrukcja oczywiście przeczytana itd. ale jeszcze nie miałem okazji zagrać...
Chętnie bym to zrobił w ten poniedziałek jakby ktoś był chętny :D
Ktoś planuje być troche wcześniej niż o 17?
Ja jestem w stanie przyjśc i rano :D W końcu wolne... :)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: Micelius »

Kurczę, to zaczyna wyglądać średnio... Ludzi nie za wielu się zgłasza (na me propozycje zero reakcji), ale najgorsze, że Jax nie stwierdził: czy szlaki organizacyjnie przetarte???
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: TomuSS »

Fakt... To też prawda...
Nie mamy jeszcze odzewu ze strony organizatora...
Poumawiamy się a potem wyjdzie, że nie jesteśmy tam mile widziani...
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: Keleno »

Micelius pisze:Kurczę, to zaczyna wyglądać średnio... Ludzi nie za wielu się zgłasza (na me propozycje zero reakcji), ale najgorsze, że Jax nie stwierdził: czy szlaki organizacyjnie przetarte???
Ja i Lothar chętnie zagramy w Navegadora, pytanie gdzie... Z Chwila Da Klub nie ma odzewu to może póki co jeszcze w Monsoonie się umówić tradycyjnie?
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Planszówki w Chwila Da Klub, Warszawa!

Post autor: TomuSS »

Jeżeli zmienimy teraz lokal to przyjdzie nas dużo mniej..
Chociaż w zasadzie nie wiem... ;/
Ile mamy zdeklarowanych osób?
ODPOWIEDZ