4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
racoon
Posty: 52
Rejestracja: 03 lis 2010, 12:59

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: racoon »

Po powrocie z III Galicji postanowiłem że musze być również na Pionku... niestety kilka dni przed, pogoda nie napawała optymizmem... O tym że pojadę zadecydował tekst (chyba Ignacego Trzewiczka), o tym aby wstać rano, wypić kawę, przedrzeć się przez zaspy i koniecznie na Pionku być.
Namówiłem więc jednego znajomego (Sasze), wstałem w sobotę rano odśnieżyłem podjazd, odśnieżyłem auto, na wszelki wypadek wsadziłem łańcuchy do bagażnika, wpisałem do nawigacji Gliwice – Barlickiego 3 i wyjechałem. Okazało się że na trasie nie było źle i bez większych kłopotów dotarłem.
O tym że podjąłem słuszną decyzję, tych którzy na pionku byli przekonywać nie trzeba – tym którzy np. z powodów pogodowych nie przyjechali powiem krótko – żałujcie.

Podziękowania dla jednej koleżanki (imienia/ksywki nie pamiętam) która, (Co bardzo mnie zaskoczyło) jako jedyna z pomarańczowych koszulek, których zapytałem, znała i znakomicie tłumaczyła zasady Warhammera Inwazje.
Podziękowania dla jednego kolegi (imienia/ksywki nie pamiętam – ale teraz już wiem dlaczego skrupulatnie zapisywał z kim i w co grał ;) ) za wytłumaczenie zasad samuraja i towarzystwo przy kilku grach.

To że na kolejne pionki i wszelkie inne takie konwenty będę przyjeżdżał (od nowego roku na 99% również w sprawach biznesowych) jest pewne.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: Merry »

Wielblad, znaczy delfin.
Wiecej takich imprez:D
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: Browarion »

Merry pisze:Wielblad, znaczy delfin.
Wiecej takich imprez:D
Oj tak :D :D :D
To niezapomniana wypowiedź Vappora!!!

:mrgreen:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: Veridiana »

racoon pisze:Podziękowania dla jednej koleżanki (imienia/ksywki nie pamiętam) która, (Co bardzo mnie zaskoczyło) jako jedyna z pomarańczowych koszulek, których zapytałem, znała i znakomicie tłumaczyła zasady Warhammera Inwazje.
Zaskoczenie dotyczyło tego, że znała, czy że znała jako jedyna?

Z pomarańczową 50tką jest taki kłopot, że nawet jeśli nauczyć się niemal instrukcji na pamięc to jeśli gry się na oczy nie widziało, nie mówiąc już o zagraniu, to właściwie wytłumaczyć się jej nie potrafi.
gdyby cała 50tkę można było naprawdę sobie przetestować to nawet po jednokrotnym graniu człowiek po prostu wie o czym mówi i z większym lub mniejszym zaglądaniem do kartek zasady przekaże.

Czytałam instrukcję do WI kilka razy, ale gdy zobaczyłam zawartość pudełka uznałam, że tak naprawdę to nie nic nie wiem...
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: sheva »

To i tak sobie dobrze poradziłaś, bo ja za diabła nie potrafię przeczytać instrukcji nie widząc gry i potem wytłumaczyć... nie ma szans :/
Co do WH: I na złą cześć pomarańczowych musiałeś trafić bo wiem na pewno, że kilku nas znało grę :D
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: skanna »

Veridiana pisze: gdyby cała 50tkę można było naprawdę sobie przetestować to nawet po jednokrotnym graniu człowiek po prostu wie o czym mówi i z większym lub mniejszym zaglądaniem do kartek zasady przekaże.
Taaaaa, mów za siebie, człowieku :) Po jednokrotnym zagraniu to pentago można wytłumaczyć.

Pionek tradycyjnie pyszny, dzięki "łaskawości" mojego dyrektora :twisted: udało mi się być już od soboty. Co prawda tradycyjnie prawie w nic nie pograłam, ale co tam, najważniejsze to mieć poczucie, że się świetnie bawiło, a takowe poczucie posiadam.

Tradycyjnie poczuwam się do podziękowań różnorakich - a więc dziękuję

- costiemu za wspólną walkę w turnieju wiedzowym
- Sztefanowi i Ostremu za trzy fantastyczne partie w RftG
- wc za całokształt :)
- merry za tradycyjne pogaduchy
- Agnieszce takoż
- moniq za pogaduchy, które mam nadzieję staną się tradycyjne :)
- ekipie z Łabęd - za wieczorną głupawkę - "wielbłąd znaczy delfin" rządzi :)
- Petrowi za demonstrację Shipyard - aczkolwiek nie wiem, czy powinnam dziękować za namawianie do wydawania pieniędzy na kolejną grę :)

Jak zwykle pamięć szwankuje i więcej nie pamiętam, choć na pewno więcej powodów do podziękowań mam.
Do zobaczenia na międzyPionku.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: MoniQ »

skanna pisze:
- moniq za pogaduchy, które mam nadzieję staną się tradycyjne :)
Pogaduchy stają się powoli dominantą tych spotkań wiec i te nasze na pewno staną się tradycyjne :)
Coraz mniej grania, coraz więcej gadania. :mrgreen:

Dopiero jak człowiek wróci do domu po Pionku to sobie w końcu pogra ;) hehe
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: Merry »

Pogaduchy sa niezbedne.
Przeciez gramy w gry TOWRZYSKIE:)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: ragozd »

Ja niestety w niedziele sie nie nagadalem, ale kto mnie slyszal wtedy wie dlaczego. Czy juz jakis wstepny okres na miedzyPionka jest rozwazany?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: costi »

ragozd pisze:ten pionek to cala epopeja :) - od sprawdzania prognozy pogody co kilka h przed wyjazdem, do nowego sposobu określenia ze jestem chory ;) - albo podoba mi sie gra Trzewika (Pret-a-porte) albo losuje kolejnosc wg siedzenia tak bym byl ostatni (2x pod rzad, normalne jak losuje kolejnosc, to jestem pierwszy). To oznaczalo angine ;)) Dodatkowo w nocnym powrocie nabawilem sie zapalenia spojowek - niestety co 2 auto ma zle ustawione swiatla i sieje po oczach :(
O piatkowym Pret-a-porte w innym watku, sobota to Dominant Species, o ktotym tez wspisalem, i prototyp K2 - zapowiadajacy sie bardzo miodnie. Wtedy wykazywalem jeszcze oznaki zdrowia bo nawet jakas propozycje zasady udalo mi sie sformulowac ;) w odpowiedzi na uwage Ryska :) Wieczorem zmodyfikowane TtA - owocny dzien.
Niedziela zaczela sie od kolejki loteryjnej - zdecydowanie lepszy pomysl od rzucania grami ;) a dzieki Costiemu i Skannie wiedzialem ze trzeba byc w dobrym miejscu w dobrym czasie. A potem same dobre, sprawszone pozycje - Samurai, Brass, Wysokie napiecie w Korei.
Bardzo udany wyjazd, a teraz sie kuruje
Dodajmy, ze kolejna oznaka choroby ragozda byla mutacja w losowaniu kolejnosci ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
racoon
Posty: 52
Rejestracja: 03 lis 2010, 12:59

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: racoon »

Veridiana pisze: Zaskoczenie dotyczyło tego, że znała, czy że znała jako jedyna?
Zaskoczenie dotyczyło tego, że znała jako jedyna. Nie należe (jeszcze) do jakiś mega geeków, ale wydawało mi sie, że ta gra jest zdecydowanie popularniejsza - a po zagraniu w nią jeszcze bardziej się w tym utwierdziłem, naprawdę fajna karcianka, a dla mnie jako rasowego fana klasycznego fantasy tym bardziej.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: Squirrel »

racoon pisze:
Veridiana pisze: Zaskoczenie dotyczyło tego, że znała, czy że znała jako jedyna?
Zaskoczenie dotyczyło tego, że znała jako jedyna. Nie należe (jeszcze) do jakiś mega geeków, ale wydawało mi sie, że ta gra jest zdecydowanie popularniejsza - a po zagraniu w nią jeszcze bardziej się w tym utwierdziłem, naprawdę fajna karcianka, a dla mnie jako rasowego fana klasycznego fantasy tym bardziej.
To chyba rzeczywiście miałeś pecha, bo ja także znam W:I, nawet takim jednym dwóm miłym Panom zdarzyło mi się tłumaczyć :)
Awatar użytkownika
racoon
Posty: 52
Rejestracja: 03 lis 2010, 12:59

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: racoon »

:)

Po zdjęciu poznaje że to właśnie Ty nam tą gre tłumaczyłaś droga Squirrel, a ja jestem jednym z tych dwóch miłych panów ;)
Leszku
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2010, 23:24
Lokalizacja: Gliwice

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: Leszku »

A mi sie podobal turniej Pitch Cara. I to nie dlatego, ze wygralem, ale ze gralem w niego po raz pierwszy w zyciu, bo wczesniej to tylko kapsle na podworku ... 20 lat temu. :lol:
Leszku555

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: macike »

Dla mnie szczególną radością była integracja z graczami, z którymi do tej pory z rzadka albo i wcale miałem okazję usiąść przy stole: asiok, mst, tiamat. Serdeczne pozdrowienia.

Niestety smutną tradycją staje się horror sobotniej nocy, kiedy me serce jest rozdarte pomiędzy Tichu a TtA. Trzeba zacząć przyjeżdżać w piątek. :mrgreen:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: skanna »

macike pisze: Niestety smutną tradycją staje się horror sobotniej nocy, kiedy me serce jest rozdarte pomiędzy Tichu a TtA. Trzeba zacząć przyjeżdżać w piątek. :mrgreen:
Nie ma to, jak kochający mąż :twisted: :evil: :P
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: ragozd »

nie przesadzaj - 3 miejsce nie jest takie zle - zawsze to podium ;) A piatkowe przyjazdy to juz moje stale zalozenie pionkowe
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
trzewik

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: trzewik »

Nikt nie robił zdjęć?
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: macike »

trzewik pisze:Nikt nie robił zdjęć?
Trzewik robił, sam widziałem. :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: Browarion »

macike pisze:
trzewik pisze:Nikt nie robił zdjęć?
Trzewik robił, sam widziałem. :twisted:
Tak tak, potwierdzam - nawet filmiki kręcił :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: Veridiana »

była też jakaś kamera, która kręciła się koło mnie w czasie inauguracyjnego tłumaczenia skutecznie wybijając mnie z rytmu :lol:
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: Browarion »

Veridiana pisze:była też jakaś kamera, która kręciła się koło mnie w czasie inauguracyjnego tłumaczenia skutecznie wybijając mnie z rytmu :lol:
http://www.tv.gliwice.pl/artykul.php?id=3832

i tu, oglądać mniej więcej od połowy:
http://gliwice.eu/aktualnosci/express-c ... -9-grudnia
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: folko »

Oglądać! Monika się promuje ;-)

Ignacy, bardzo fajnie ten wywiad wyszedł!!
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: wc »

Tradycyjnie - było wspaniale. Pionek ma jakiś taki magnetyzm, który ściąga do Gliwic fajnych ludzi, na ten czas wyzwalających w sobie tylko pozytywne emocje.
Ze swojej strony - organizatora pokręconego konkursu wiedzy(?) - chcę bardzo bardzo gorąco podziękować REBELOWI, a szczególnie Tobie Rafale :D za dostarczenie do jednej z konkurencji pięciu (!!!) egzemplarzy gry Titania. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie otworzyć pudełko, powyciskać żetony z wyprasek (była ich masa!), odpieczątować karty, wysypać drewienka i zrobić setup gry dla 3 graczy. Było świetnie, szczególnie że jedna z drużyn "podebrała" przeciwnikom jedną z wyprasek z żetonami i zrobił się niezły młyn.

Inną konkurencją było wynajdywanie błędów na okładce pewnej gry - dla zainteresowanych - oto ta okładka :-)
http://www.boardgamegeek.com/image/868718/el-grande

Serdecznie gratuluję Kubie i Michałowi zwycięstwa w konkursie - Kuba właściwie powinien wygrać wszystkie poprzednie 7 edycji, ale zawsze się o coś "potykał". Tym razem razem z bratem byli bezkonkurencyjni :-)

PS.
Jak będziecie kiedyś jechać z Tycjanem i gps-em - pod żadnym pozorem nie dawajcie mu potrzymać nawigacji. Zgłupiała w jego rękach i przewiozła nas przez pół górnego śląska kierując się do celu drogą w kształcie spirali archimedesa :twisted:
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: 4/5 grudnia [Gliwice] - XV edycja Pionka!

Post autor: Tycjan »

Wywołany jestem! :) No cóż taki urok ;) Ale możliwość obejrzenia rynku w Gliwicach chyba to rekompensuje. Ja przynajmniej nie widzę ludzi na pustych przystankach Wojtuś... ;)

A tutaj klika zdjęć z konkursu wiedzy (jakoś taka sobie): http://picasaweb.google.com/11365454212 ... lanszowych#

Ja tym razem byłem w roli pomarańczowej koszuli i pierwszy raz po powrocie z konwentu to oprócz wspaniałego nastroju (to normalne) czułem zmęczenie :) Pewni to wina PKP - wróciliśmy pociągiem już nie wiem którym, bo tyle było spóźnień :)

Było super i tym razem, choć inaczej. Grałem w sumie tylko w Łabędach i w 7 Cudów pod koniec, w niedzielę.

Dziękuję wszystkim za wspaniała atmosferę (choć faktycznie było nas mniej), za to że mogłem z wami się spotkać, porozmawiać i pośmiać. A wszystko to bardzo lubię :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
ODPOWIEDZ