Space Hulk (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Space Hulk (Richard Halliwell)

Post autor: azazelmo »

Sloth pisze: 11 lip 2022, 18:15 Nie grałem nigdy w wersję planszową SH. Wyłącznie karciana, i powiem tak emocje opisane powyżej są jak najbardziej adekwatne również do karcianki. Układasz sibie plan którego obcego w jakiej kolejności itp. Walisz z ciężkiego guna trzy razy pod rząd i ..... NIC. Poprawiasz kolejnym i .... shit. A ty siedzisz z wytrzeszczonymi oczami i patrzysz z przerażeniem na kostki. Toż to tura genokradów się właśnie rozpoczyna 😱
No, tylko to flankowanie takie mało klimatyczne. Skaczą jak piłeczki.
Ale potwierdzam - emocje są.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Space Hulk (Richard Halliwell)

Post autor: Sloth »

azazelmo pisze: 11 lip 2022, 19:11
Sloth pisze: 11 lip 2022, 18:15 Nie grałem nigdy w wersję planszową SH. Wyłącznie karciana, i powiem tak emocje opisane powyżej są jak najbardziej adekwatne również do karcianki. Układasz sibie plan którego obcego w jakiej kolejności itp. Walisz z ciężkiego guna trzy razy pod rząd i ..... NIC. Poprawiasz kolejnym i .... shit. A ty siedzisz z wytrzeszczonymi oczami i patrzysz z przerażeniem na kostki. Toż to tura genokradów się właśnie rozpoczyna 😱
No, tylko to flankowanie takie mało klimatyczne. Skaczą jak piłeczki.
Ale potwierdzam - emocje są.
Dla mnie to flankowanie jest jednym z ważniejszych aspektów robiących klimat. Masz ich z prawej, za chwilę z lewej. W jednej turze potrafi się ich pojawić naprawdę od groma plus zmiany stron. Miałem nie raz tak że, szło cacy i wymiatałem po 2-4 na turę a tutaj łubudubu i pojawiało się pół hordy plus wszystko inne było na NIE.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk (Richard Halliwell)

Post autor: sirafin »

thegammer pisze: 11 lip 2022, 16:43Mam i grywam w Nemesis, ale to zupełnie inne gry i inny rodzaj rozrywki.
(…)
W grze są kości i jest losowość, ale to one robią robotę.(…)
Oj tak, na przykładzie tych tytułów ładnie widać, jak różnie można projektować losowość w grze.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Space Hulk (Richard Halliwell)

Post autor: Vins3nt »

To ja zapytam tylko bo mam możliwość wymiany i otrzymania Space Hulka 4 edycję - czy w tej grze można grać w coopa/solo? Są jakieś dodatkowe kampanie?

Jeszcze jedno pytanie - kiedyś jak pamietam na jakimś złocie, widziałem Space Hulka, ale grało się nie przeciw tym Geno stworkom, tylko takim kultustom łysym z laską czarodzieja;) No tak to pamietam to było z dekadę temu albo dalej;)

W pudełku nie widze tych kultystów, czy to jakiś dodatek czy jakieś fanowskie rozszerzenie?

Pozdrowienia
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Space Hulk (Richard Halliwell)

Post autor: pwitkows »

Vins3nt pisze: 03 gru 2022, 21:41 To ja zapytam tylko bo mam możliwość wymiany i otrzymania Space Hulka 4 edycję - czy w tej grze można grać w coopa/solo? Są jakieś dodatkowe kampanie?
Jak masz możliwość to bierz/wymieniaj/kupuj :) - gra warta swojej ceny.

Jest kilka implementacji solo (wszystkie bardzo podobne). Są też oficjalne zasady z pierwszej edycji z dodatku Deathwing.
Na grupie FB można znaleść plik z tym rozszerzeniem. Ja grywam czasami w ten wariant od Alexis Sukrieh. Na YT znajdziesz też kilka filmów z tym trybem.

Tutaj podrzucam linki do zasad solo:
Alexis Sukrieh solo rules - https://colorfulminis.com/wp-content/u ... es-0.2.pdf
Link do dyskusji na BGG: https://boardgamegeek.com/thread/148775 ... -rules-pdf
Vins3nt pisze: 03 gru 2022, 21:41 W pudełku nie widze tych kultystów, czy to jakiś dodatek czy jakieś fanowskie rozszerzenie?
Jest sporo rozszerzeń fanowskich - wersja podstawowa gry zawiera Genokrady.

W Internecie możesz znaleść Space Hulk Bible lub Space Hulk Library - zostały tam zebrane dodatki z magazynu White Dwarf oraz rozszerzenia oficjalne i fanowskie.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Space Hulk (Richard Halliwell)

Post autor: Vins3nt »

Dzięki bardzo, mam już jako-takie rozjaśnienie.
Co do dodatków - Bible udało mi się znaleźć, natomiast Library nie bardzo mogłem, gdybyś rzucił linkiem również, byłbym wdzięczny:)

Pozdrowienia
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Space Hulk (Richard Halliwell)

Post autor: pwitkows »

Vins3nt pisze: 04 gru 2022, 23:35 Dzięki bardzo, mam już jako-takie rozjaśnienie.
Co do dodatków - Bible udało mi się znaleźć, natomiast Library nie bardzo mogłem, gdybyś rzucił linkiem również, byłbym wdzięczny:)

Pozdrowienia
Tutaj masz link: https://www.dropbox.com/sh/efagecutvigw ... _BARrda0Ea. Część z tych plików powtarza się z tym co jest Bible, ale tutaj pliki uporządkowane są wg. edycji gry.
ODPOWIEDZ