międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Korzeń »

Filip, łykam wszystko co przywieziesz. Jak pelikan. Byle tylko czasu starczyło.
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2010, 19:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Llewelyn_MT »

Chętnie bym przyjechał, ale gdzie się w końcu ta impreza odbywa? (Nocleg organizuję sobie we własnym zakresie.)
Marcin Trybus a.k.a. Llewelyn_MT
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa." - J. Tuwim
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: WRS »

W Gliwicach
międzyPionek odbędzie się w DRUGI weekend września, tym razem w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Rybnickiej 29
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2010, 19:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Llewelyn_MT »

Jaka jest opłata za wjazd, czy może to zależy od liczby uczestników?
Marcin Trybus a.k.a. Llewelyn_MT
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa." - J. Tuwim
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Veridiana »

Nie ma opłaty. ale nie ma też pomarańczowych koszulek, które łapią i kojarzą pary grupy do planszy. chociaż jedno z drugim nie ma raczej nic wspólnego ;)
Awatar użytkownika
Rewer
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Rewer »

a o której cała impreza się zaczyna, jeśli można spytać, bo jakoś nie znalazłem tej informacji. :)
W grze o tron zwyciężasz albo giniesz. Nie ma ziemi niczyjej. - Cersei LannisterSkromna lista gier na BGG.
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: grymir »

Impreza pewno jak zawsze sobota 10-20 ,niedziela 10-18
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: zaba »

grymir pisze:Mogę przywieść AoE 3 , i chętnie zagram w ulubioną grę .
Ok potwierdzam i zagram z przyjemnością bede z +- 2 osobami :D
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Ryu »

Fajnie że już niedługo weekend i Międzypionek, ale niefajnie że mam tylko czas w niedzielę...

W każdym razie będę z większą grupą ok. 8-10 osób które z żoną będziemy wprowadzać w planszówkowy świat. Jako że kilka gier znają to czas na nasze ulubione czyli Shipyard, Agricola, Caylus (Tiamat bardzo proszę o przyniesienie), Le Havre i takie tam ;)
Korzeń jeśli tylko będziesz chętny na Caylusa daj znać. Na 100% zagramy :)
Awatar użytkownika
Rewer
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Rewer »

Może ktoś się podzielić jeszcze wiedzą na temat tego jakim najlepiej autobusem miejskim dojechać z Dworca Kolejowego?
W grze o tron zwyciężasz albo giniesz. Nie ma ziemi niczyjej. - Cersei LannisterSkromna lista gier na BGG.
trzewik

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: trzewik »

sobota 9-19
niedziela 10-18


Autobus DOWOLNY jadący w kierunku Rybnika/Knurowa (jedzie ich masa z Placu Piastów - około 50 metrów od dworcaPKP)


Jeszcze raz ZACHĘCAM DO NIEPRZYBYWANIA NA IMPREZĘ!
A już na pewno do nie przychodzenia ze znajomymi.
Nie ma miejsca!


Nie będzie się nic ciekawego działo. Ne warto się tarabanić taki kawał do Gliwic! :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Filippos »

trzewik pisze:sobota 9-19
Czyli będziemy godzinę spóźnieni :roll: Nie wiem jak to zniesę :cry: :wink: Myślałem że jak zawsze, od 10.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: asiok »

Rewer pisze:Może ktoś się podzielić jeszcze wiedzą na temat tego jakim najlepiej autobusem miejskim dojechać z Dworca Kolejowego?
Jak pisał Trzewik - autobusów jest mnóstwo. Należy podejść z Dworca na jeden z dwóch przystanków:

Plac Piastów

lub
Dworcowa

Autobusy na Rybnik lub Knurów i jedziemy 2 przystanki - pierwszy jest blisko Katedry, drugi obok Stacji BP i tam wysiadamy (to już u. Rybnicka).

Następnie należy iść w stronę bijącego znad MDK blasku mądrości i geniuszu!
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Cirrus »

Oj tam oj tam autobusy- pieszo z dworca jest max 20 minut :)

Od 9? To oznacza konieczność wstania o...6 rano?! :cry: Ehhhhh ciężkie życie planszówkowca :D
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Merry »

Dziekuje wszystkim Wtajemniczonym i Niewtajemniczonym za uroczyste odspiewanie piesni urodzinowych:)
Dzieki rozpoczeciu aktualnego minipionka juz w piatkowy wieczor, udalo mi sie spora ekipe ludzi poznac blizej i bylo to bardzo mile poznanie!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Veridiana »

Merry, tort był pyszny! Skosztowałam jednego, tego bardziej kolorowego, drugiego już mi zeżarli :D Dzięki za słodkiego Pionka! Życzenia też dla Ciebie: grzecznego męża i cierpliwości w zalewie Jego pomysłów :D

Przepraszam wszystkich, z którymi nie zagrałam w umówione gry - posypał mi się harmonogram, bo musiałam wcześniej wyjść. Szczególnie, WRS, Ciebie :oops:
A współgraczom dziękuję za przyjemne zmagania nad kartami, planszami i figurkami :D
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Merry »

Dziekuje Veridiano za mile slowa:)
A maz Trzewiczek grzeczny. I hobby ma takie spokojne - gry planszowe...
Awatar użytkownika
paweln
Posty: 639
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Kontakt:

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: paweln »

Dzisiaj mnie już tam nie ma :( A wy się świetnie bawicie, na pewno tak samo jak jak wczoraj. Było super.

Dzięki wielkie Marcin, Leszek, Wojtek i Paweł za fantastyczne partie w Rattus, Brass i Imperial. Świńska banda co nie skończyliśmy to następnym razem.

Do zobaczenia na Gralicji, Pionku i gdzieś tam jeszcze ...
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: Korzeń »

No paweln jestem pod wrażeniem, że udało Ci się zapamiętać wszystkie imiona :) Też nie mogłem dzisiaj przyjść. Z wczoraj zdecydowanie najlepiej wspominam partię w ...
Magnum Sal
trzewik

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: trzewik »

Zaskakująco dużo osób nie posłuchało się moich próśb o nieprzyjeżdżanie i jednak przyjechało! Nikt mnie nie bierze poważnie! :)

Atmosfera jak na pierwszych Pionkach, familijny budynek, masa przyjaciół - absolutnie domowa atmosfera. Ku mojemu olbrzymiemu zaskoczeniu przyszykowana była niespodzianka (absolutnie mistrzowska robota spiskowców, którzy ukryli wszystko przed moim czujnym okiem!), można więc powiedzieć, że w zasadzie były to urodziny trzewika - zorganizowane w MDK ze względu na większą ilość gości!

Pięknie dziękuję wszystkim za przybycie i nie poddawanie się moim zniechęceniom. Było bardzo miło. Alek, Trip i Multi z okazji urodzinowej atmosfery dali mi wygrać w Meister Dieb, Browarion i Tycjan z okazji urodzinowej atmosfery dali mi wygrać w Witchcraft, to samo Monga i Browarion (ponownie!) pozwolili mi urodzinowo wygrać w 51 stan. Bardzo wam dziękuję za te miłe chwile - zaliczyłem na tym Pionku pasmo pięciu rozgrywek, z których 5 wygrałem!

Tylko ten paskudny WC nagle przyszedł, rozłożył Cthulhu Rising, wygrał 3 razy pod rząd i polazł sobie. Ewidentny brak wychowania...
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: folko »

trzewik pisze: Tylko ten paskudny WC nagle przyszedł, rozłożył Cthulhu Rising, wygrał 3 razy pod rząd i polazł sobie. Ewidentny brak wychowania...
Tak to bywa ze starszymi, siwymi (i łysymi ;p ) panami ;-)
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: wc »

trzewik pisze: Tylko ten paskudny WC nagle przyszedł, rozłożył Cthulhu Rising, wygrał 3 razy pod rząd i polazł sobie. Ewidentny brak wychowania...
Zaraz zaraz, po każdej Twojej przegranej wyraźnie mówiłem: "graj dalej, masz jeszcze slipki, odegrasz się" (no, skąd ten cytat?). Ale powiedziałeś że już masz dość i żebym sobie polazł :-)

Ech było tradycyjnie superancko, trzymajcie się wszyscy i do zobaczenia następnym razem!
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: sheva »

ehhhh to już koniec? Ja bym chciał jeszcze... Same znajome, twarze, same dobre gry - czego jeszcze planszomaniak może chcieć ?
Ignacy Tobie za organizacje jak zwykle brawa, Filip dzięki za pokazanie Magnum Sal, Korzeń, Folko (strasznie się ciesze, że wreszcie udało mi się z Tobą usiąść przy planszy) Piechu Cirrus dzięki, że wam się chciało ze mną grać! I dzisiejszej ekipie od Dungeon Lorda też dziękuje, zapomniałem was (o zgrozo) zapytać o imiona :/ I jeszcze Ty Browarionie nie dobry, po uszach dostaniesz za to że nie chciałeś mi powiedzieć po co nagrałeś mój aksamitny głos! Ale za to gorące przywitanie mogę Ci to wybaczyć ;)
Dzięki wszystkim i mam nadzieje do szybkiego zobaczenia wkrótce :)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: WRS »

Na gorąco serdeczne podziękowania!
Dla Trzewika, za międzyPionka!
Dla Merry za avatara! :D
Dla Browariona za pamięć/kartę (kartę pamięci? ;) )
Dla Folko za nowe gry!
Dla nieznanego mi bliżej kierowcy linii 41, który się minął z powołaniem (miał być DJ chyba) - Cirrus wie o so chozi! :P
Dla Cirrusa za skrótek!
Dla Michała za podrzucenie do Krakowa!

Oczywiście dla współgraczy!

PawelN, asiok i tiamat - super się z Wami grało zarówno w Brassa (choć mnie nie przekonał), jak i Imperial 2030 (choć nie było negocjacji ;))
W Schweinebande na pewno jeszcze zagramy!

Dla tiamata i asioka oraz Cirrusa i bogasa za (dziwną) grę - Siena.
Dla Pawła, Pawła (Pazurem zwanego), Leszka i macike - za naukę Caylusa. Zwłaszcza styl macike, który między kęsami pizzy nas rozwalił - mnie powalił ;)
Dla salou, Cirrusa, kolderka i NN za kolejną partyjkę Caylusa.
Polubiłem tę grę!

Wszystkim za wspaniałą atmosferę.
Planów było więcej. Nie dało się ich zrealizować z różnych przyczyn.
Zatem do następnego spotkania!

PS.
sheva pisze:[...]dzięki, że wam się chciało ze mną grać! I dzisiejszej ekipie od Dungeon Lorda też dziękuje, zapomniałem was (o zgrozo) zapytać o imiona :/
Co najmniej jedna osoba zidentyfikowana! Michał (mn) - ale to nie ja!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: międzyPionek 11-12 wrzesnia 2010

Post autor: macike »

trzewik pisze:Tylko ten paskudny WC nagle przyszedł, rozłożył Cthulhu Rising, wygrał 3 razy pod rząd i polazł sobie. Ewidentny brak wychowania...
Kategorycznie zaprzeczam. Przyjechałem kiedyś do niego, rozłożył Jambo i przegrał 15 razy pod rząd. Bardzo dobrze ułożony gospodarz... Myślę, że powyższy sytuacja jest analogiczna i świadczy o grzecznym gospodarzu.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
ODPOWIEDZ