[???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Nataniel »

Wyglada spoko, warto sprawdzic - w szczegolnosci pod katem sali do grania i mozliwosci spedzania czasu przez dzieci.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: stalker »

No plac zabaw wygląda z tego wszystkiego najgorzej, przyznaję... trzeba by dopytać albo najlepiej zobaczyć.

Salę do grania myślę, że można by po prostu wynegocjować, choć nie wiadomo, czy im będzie zależało, to jest dość duży ośrodek, więc i tak i siak ma sporo gości.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: costi »

Mozna obadac, choc troche obawiam sie reliktu minionego ustroju (patrzac np. po wygladzie placu zabaw). No i ceny maja lekko niezachecajace.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: WRS »

Rozmawiałem właśnie z Czarną.
Są jak najbardziej za! Pełna otwartość i elastyczność.

Wstępnie zarezerwowałem 2 turnusy tygodniowe po 40 osób w okresie wakacji 2011.

Ponieważ będę tam w październiku (na 95%) to wtedy dogadam szczegóły.
Ale już dziś ślę maila ze specyfikacją zamówienia (zgodnie z pierwszym postem P.T. Kolegi ragozda). Sądzę, że dostanę na dniach pierwsze przybliżenie, którym niezwłocznie się podzielę...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: skanna »

WRS pisze:Rozmawiałem właśnie z Czarną.
Są jak najbardziej za! Pełna otwartość i elastyczność.

Wstępnie zarezerwowałem 2 turnusy tygodniowe po 40 osób w okresie wakacji 2011.
Ale konkretnie w terminie, który nas interesuje? Pierwsza połowa sierpnia?
Zwykle wygląda to tak, że w pierwszym tygodniu sierpnia jest ok. 40 osób, w drugim dojeżdża drugie 40. Plus minus, rzecz jasna.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Nataniel »

WRS pisze:Wstępnie zarezerwowałem 2 turnusy tygodniowe po 40 osób w okresie wakacji 2011.
Dlaczego 2 turnusy po 40 osob? Na Kaszubkonie bylo ponad 80 osob, z czego prawie połowa na 2 tygodnie. Więc raczej potrzebna jest nam rezerwacja na 40 osób na pierwszy tydzień i 80 osób na drugi tydzień. Termin tradycyjnie - 6-21. sierpnia 2011.

EDIT: czy tam jest co robic z dziecmi? W takim sensie, zeby dzieciaki sie bawily (np. na placu zabaw, na basenie), a mozna bylo grac majac je w zasiegu wzroku. Czy animacja dla dzieci (w godzinach 10-18) jest odplatna?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: skanna »

Nataniel pisze:Termin tradycyjnie - 6-21. sierpnia 2011.
Hmmm, a czemu nie 30 lipca - 14 siepnia? Ostatnie dwa Kaszubkony odbywały się w dwóch pierwszych tygodniach sierpnia właśnie, więc do 21 sierpnia to trochę mniej tradycyjnie jakby?
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Nataniel »

skanna pisze:Hmmm, a czemu nie 30 lipca - 14 siepnia? Ostatnie dwa Kaszubkony odbywały się w dwóch pierwszych tygodniach sierpnia właśnie, więc do 21 sierpnia to trochę mniej tradycyjnie jakby?
Odbywaly sie zawsze tak, aby podstawowy tydzien Mazurkonu / Kaszubkonu obejmowal wolny dzien - 15. sierpnia. Pozwala to jakos tam skrocic koniecznosc brania urlopu. Dla mnie osobiscie to nie ma specjalnie znaczenia (nikt mi urlopu nie daje), ale byc moze dla kogos ma (na pewno, jezeli wyjezdza tylko na tydzien).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: skanna »

To właśnie w tym momencie wolny poniedziałek 15 sierpnia pozwala sobie wydłużyć przyjemność pobytu na Kaszubkonie.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: WRS »

Ustalenia co do kształtu zamówienia przyjmuję od P.T. Kolegi ragozda.
Tak mi zapodał specyfikację i do tego się odniosłem.
Sprawa jest cały czas w toku ustaleń. Jak rozumiem, zbierają się zapytania, opinie, wnioski...
Po scaleniu tego w spójną całość postaram się uzyskać wyczerpującą odpowiedź ze strony CKR Czarna.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: bazik »

tak jak mowi nataniel, zalozylem ze glowny tydzien to ten z 15tym i wg tego zalozenia zaklepalem sobie na za rok urlop :-) jesli ma byc inaczej, ustalmy to jak najszybciej.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: ja_n »

Nie rozumiem - lepiej żeby wolny dzień był poza terminem Kaszubkonu? To przecież bez sensu? Zawsze było tak, że główny tydzień zawierał wolny dzień i tego się trzymajmy. To tak jakby wyjazd na majówkę planować w ostatni tydzień kwietnia, bo dzięki temu będzie można zostać dłużej jeśli ktoś chce :D.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: skanna »

ja_n pisze:Nie rozumiem - lepiej żeby wolny dzień był poza terminem Kaszubkonu? To przecież bez sensu?
Zależy co kto uważa za sensowne :P Ktoś może widzieć sens w tym, żeby brać o jeden dzień krótszy urlop, ktoś inny może woli mieć cały tydzień urlopu a dodatkowy dzień na "reanimację" po 7/14 nieprzespanych nocach.
To tak jakby wyjazd na majówkę planować w ostatni tydzień kwietnia, bo dzięki temu będzie można zostać dłużej jeśli ktoś chce :D.
Znam sporo osób, które dzięki zaplanowaniu majówki na ostatni tydzień kwietnia spędzają fajny wiosenny 10-dniowy urlop w miejscach, w które w sezonie letnim ciężko pojechać bo albo ceny albo upały odstraszają. I majówka jest dłuższa :twisted:

Mnie tam wszystko jedno, grunt, żeby było ustalone konkretnie, bo inaczej osoby uzgadniające warunki z ośrodkami tak naprawdę nic nie ustalą.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Nataniel »

Utrzymajmy te tradycje z wolnym dniem - wiec 6-21. sierpnia.

PS: poniedzialek mozna wziac sobie wolny jako normalny urlop jak ktos chce :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: WRS »

skanna pisze:Mnie tam wszystko jedno, grunt, żeby było ustalone konkretnie, bo inaczej osoby uzgadniające warunki z ośrodkami tak naprawdę nic nie ustalą.
Nataniel pisze:Utrzymajmy te tradycje z wolnym dniem - wiec 6-21. sierpnia.
Jako osoba uzgadniająca ;), proszę, by P.T. Kolega ragozd na bieżąco nanosił korrekty do pierwszego posta tego wątku. Wtedy wiadomo czego się trzymać, a co pozostaje w sferze uzgodnień, marzeń, negocjacji...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: ragozd »

sie zrobi. Swoja droga "2 tygodnie 40 ludzi, na drugi tydzien kolejne 40." oznacza 40 i 80 a nie 40 i 40 :) Na tym etapie rezerwacji rzecz kluczowa ;) i nie do odkrecenia ;)
A bardziej na serio - jeslli juz wstepnie rezerwujemy - to ja w Czarnej moge tylko i wylacznie w domku (pies). Jesli pancho, melee, edrache, trzewiki beda jechac - to sa kolejne domki. Warto chyba juz teraz 4 domki zarezerwowac, ja poporosze ten 3-osobowy na 2 tygodnie. W bieszczady jade na 100% :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: yosz »

ZDECYDOWANIE w takim miejscu na dwa tygodnie ;) A pokój gdziekolwiek byleby w zasięgu elektronicznej niani od miejsca grania i karaoke :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: skanna »

Hmmm, my też myślimy o dwóch tygodniach, o ile mój urlop na to pozwoli. Żeby się nie okazało, że te 40 miejsc w pierwszym tygodniu to za mało :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: WRS »

ragozd pisze:Swoja droga "2 tygodnie 40 ludzi, na drugi tydzien kolejne 40." oznacza 40 i 80 a nie 40 i 40 :)
Polska język, trudna język. ;)
Dla mnie słowo "kolejne" oznacza nową ekipę 40 osób...
Mniejsza o to :twisted:

Proszę na bieżąco wprowadzać ustalenia do pierwszego postu.
O zwierzaki się dopytywałem i jest liberalniej niż wynika to z opisu strony.
Padła też propozycja (ze strony CKR Czarna) wynajęcia całego domu wczasowego na potrzeby grupy.
Przypominam, jest tam hotel (najwyższy standard) oraz dom wczasowy (standard minimalnie niższy, głównie objawia się brakiem przedsionka w pokojach) i domki.

Precyzujmy wymagania, by kolejny kontakt z CKR Czarna był jak najbardziej konkretny i owocny :!:
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: skanna »

Wojtek, w kwestii sali do grania - jaka byłaby odległość od domków do potencjalnej sali? Patrząc na mapkę, to jest kawałek, mi akurat nie robi różnicy, bo moje dzieci nie korzystają z elektronicznej niani tylko z komórek jakby co, ale dla innych może mieć znaczenie.
Dom wczasowy do 34 miejsca plus ewentualne dostawki, czyli mniej więcej połowa.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: costi »

Ja sie tez pisze na dwa tygodnie.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: ragozd »

skanna pisze:Wojtek, w kwestii sali do grania - jaka byłaby odległość od domków do potencjalnej sali?
z elektroniczna niania to nie do domkow - mapka pokazuje spora odleglosc.
skanna pisze: Dom wczasowy do 34 miejsca plus ewentualne dostawki, czyli mniej więcej połowa.
tylko kto wezmie apartament. 1 z dostawka - trzeba sprawdzic czy nie bedzie ciasno, tak samo 2+1 - WRS - do psrawdzenia bedzie sporo, ale Dom wczaswy chyba dalibysmy rade na wylacznosc i przez 2 tygodnie.
Mimo liberalizacji psow, 3-osobowy domek jest jakby zaprojektowany pode mnie.

No i Czarna bedzie chyba musiala z racji odleglosci dac cos wiecej niz Debrzynowe 10% znizki + sala grajaca gratis
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Merry »

Troche sie pogubilam w osrodkach;-)
My mamy od 13 sierpnia rezerwacje nad morzem, sadzialam,ze kaszubkon 13 sie skonczy;>
Jezeli odbedzie sie w bieszczadach to robi nam sie straszna przestrzen do przebycia;-)Slask-bieszczady-baltyk....
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: skanna »

ragozd pisze: tylko kto wezmie apartament.

No i Czarna bedzie chyba musiala z racji odleglosci dac cos wiecej niz Debrzynowe 10% znizki + sala grajaca gratis

No zależy iluosobowy ten apartament jest, to akurat pozostaje póki co tajemnicą :)

Zrobiłam małe porównanie cen z cennika w Debrzynie i Czarnej.

Pokój dwuosobowy na jeden tydzień:

Debrzyno - 250 lub 230 (kwestia czy to jest do 7 dni czy od 7-14 dla mnie pozostała tajemnicą)
Czarna - 248 po doliczeniu obiadów za 35 zł


Pokój dwuosobowy na 2 tygodnie:

Debrzyno - 230
Czarna - 230

Dostawka

Debrzyno - dorosły 90, dziecko 60
Czarna - 60 plus obiad (pytanie, czy dla dzieci są tańsze posiłki, w cenniku nic o tym nie ma)


Domek pięcioosobowy na jeden tydzień

Debrzyno - 250 lub 225 (z tych samych tajemniczych powodów)
Czarna - 248

Domek pięcioosobowy na dwa tygodnie

Debrzyno - 200 zł
Czarna - 225 zł

Cena za pobyt zwierząt identyczna w obu ośrodkach.

Czarna nie dysponuje opcją pokoi 3 i 4 osobowych - są domki 3,5 i 6-osobowe oraz dwa 4-osobowe apartamenty.


W Debrzynie mieliśmy salę do grania gratis - prawie zupełnie na wyłączność

Nie mam pewności, jak rozumieć ten enigmatyczny zapis z debrzynowego cennika "noclegi do 7 dni - noclegi 7-14 dni", więc ceny w Debrzynie są w przypadku jednego tygodnia albo takie same albo 10% niższe. W przypadku dwóch tygodni w pokojach są takie same, w domku 9% niższe.

W zamian mielibyśmy in plus:


- dostęp do prasy codziennej
- siłownię
- basen kryty
- jacuzzi
- stanowisko internetowe.

Teraz pytanie, na jakie ustępstwa finansowe i lokalowe byłoby skłonne pójść kierownictwo Czarnej, żeby nas zachęcić do pokonania tej niebagatelnej odległości ;-)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: yosz »

WRS pisze:Padła też propozycja (ze strony CKR Czarna) wynajęcia całego domu wczasowego na potrzeby grupy.
Myślę że to jest konieczne - spokojnie zapełnimy cały dom wczasowy plus jakieś domki (może apartamenty leśne) czy pokoje w hotelu. Domki / Apartamenty leśne z racji odległości odpadają dla osób z dziećmi i nianiami a baaardzo żałuję, bo jak zobaczyłem 6 osobowy domek to mi szczena opadła.

Co do grania - trzeba się dopytać jak to wygląda, bo na stronie jest napisane że sale konferencyjne trzeba wynająć. Za to w domu wczasowym jest całkiem spore "poddasze" rekreacyjne: http://www.ckrczarna.pl/components/com_ ... 398467.jpg . Raczej wszyscy tam się nie pomieścimy ale może. Do zapytania - czy można by było umieścić tam jakieś stoliki do grania.

No i czy ta pani: http://www.ckrczarna.pl/components/com_ ... 910009.jpg jest w standardzie domku 6 osobowego? :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ