[???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
alisha
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2010, 22:47

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: alisha »

witajcie tu Ala, po raz pierwszy, chciałam tylko trochę namieszać
mam inne propozycje :
http://www.hotel-golun.com.pl/
byłam w latach '80 , ok 18 km od Debrzyna
http://www.hotelkruk.pl/gal.html
Nad Zlewem Sulejowskim...
co wy na to?
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: skanna »

alisha pisze:witajcie tu Ala, po raz pierwszy, chciałam tylko trochę namieszać
mam inne propozycje :
http://www.hotel-golun.com.pl/
byłam w latach '80 , ok 18 km od Debrzyna
http://www.hotelkruk.pl/gal.html
Nad Zlewem Sulejowskim...
co wy na to?

Na pierwszy rzut oka też rozsądne propozycje, cenniki co prawda wyglądają groźnie, ale pewnie jest to rzecz do obgadania. Pewnie trzeba byłoby zrobić wizję lokalną i dowiedzieć się osobiście o możliwości zniżek, sali itd. Nie wpadły mi w oko place zabaw.

P.S. Ala od Pancha czy Ala od Filipposa? :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Nataniel »

Hotel KRUK*** posiada 70 miejsc noclegowych

Trochę jednak za mało.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
alisha
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2010, 22:47

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: alisha »

Witajcie, ala od Pancha ;)

Ja ze wzgledu na odległość bardzo bym chciała jechać nad Zalew Sulejowski
znalazłam jeszcze jedna ofertę :
http://www.osrodekmolo.pl/index.php

i namawiam Pancha na wizytację
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: ja_n »

alisha pisze:witajcie tu Ala, po raz pierwszy, chciałam tylko trochę namieszać
mam inne propozycje :
http://www.hotel-golun.com.pl/
byłam w latach '80 , ok 18 km od Debrzyna
Ten plac zabaw to słaby bardzo jest tam. Widać go na zdjęciu plaży - jedna huśtawka, jedna zjeżdżalnia i bliżej niezidentyfikowane coś jeszcze, wszystko w pełnym słońcu. Kiepska opcja pod tym względem.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: ragozd »

alisha pisze: i namawiam Pancha na wizytację
jesli macie czas 4-5 wrzesnia, to moznaby sie wybrac nad zalew
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Fortep
Posty: 59
Rejestracja: 11 maja 2006, 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Fortep »

hmm, jakbym powiedział żonie że planszówkon jest w bieszczadach to by mnie tam siłą zawiozła:P
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: yosz »

Bieszczadkon :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Browarion »

yosz pisze:Bieszczadkon :)
już o nazwie w małym gronie dyskutowaliśmy ;)

Bieszczadkon ... to jakoś tak za milusio i różowo
Bieszczadon ... brakuje tego KONwentowego odniesienia

zawsze pozostają wariacje typu Biesiadkon (LOL) czy KonBieszcz (ROTFL) :twisted: :twisted: :twisted:

W każdym razie akurat w tym wypadku i tak jadę NIEZALEŻNIE od nazwy :mrgreen:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Nataniel »

Bieszczadkon jest ok :) Nie ma co wymyslac - przynajmniej wiadomo o co chodzi i jest zgodnie z tradycja - Mazurkon -> Kaszubkon -> Bieszczadkon.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Atamán »

skoro miejsca się zmieniają a data pozostaje po staremu to może Wniebowziętkon?
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: skanna »

Atamán pisze:skoro miejsca się zmieniają a data pozostaje po staremu to może Wniebowziętkon?
Biorąc pod uwagę nie tyle konotację religijną, co nastroje poimprezowe, to nazwa nad wyraz adekwatna :lol:
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Nataniel »

Atamán pisze:skoro miejsca się zmieniają a data pozostaje po staremu to może Wniebowziętkon?
Chyba Wojskopolskon :P
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Nataniel »

Nigdy nie było Mazurkonu na Kaszubach - od przenosin nazywal sie juz Kaszubkon.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
alisha
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2010, 22:47

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: alisha »

przemyślałam sprawę jedziemy w Bieszczady ! Obejrzałam wszystkie filmiki i galerię Czarnej i nie ma co gadać, wirtualnie wygląda świetnie i pozostaje tylko sprawdzić rzeczywistość...
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: marioosh »

Ja jednak dalej będę reklamował okolice Kościerzyny jako nalepsze tereny do wypoczynku, czysta woda zielone las i tak dalej. :) skoro nie Dębrzyno to proponuję ośrodek z drugiej strony miasta :) http://www.hotelgarczyn.tp2.pl/

są tam domki, pokoje i pole namiotowe. Można rozpatrzyć w jakiś weekend.

PS. Jakby jednak Kaszubkon odbył się trochę dalej Kościerzyny, to byłaby większa szansa na wczasowanie ;) Bo jakoś nie uśmiecha mi się jechać na urlop 6km od domu :)
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Banan2 »

Witam !
Co prawda nie byłem na żadnym Kaszubkonie, ale podczas tegorocznych wakacji byłem w ośrodku, który mógłby się nadawać na kolejne spotkanie. Chodzi mianowicie o ośrodek Leśny Dwór w Pogorzelicy. Nie mielismy żadnych zastrzeżeń co do obsługi (standard pokoi, jedzenie, itd). Obsługa kulturalna i dyskretna. Rozmawiałem nawet z włascicielami, którzy są otwarci na współpracę. Co ośrodek oferuje poniżej.

Warunki konieczne do spełnienia:
- indywidualne pokoje z łazienką, 2-3 osobowe (a może nawet 4), minimum 25 pokoi, możliwość dostawki - tak. Na zalesionym terenie jest duży i mały budynek hotelowy + domki.
- dodatkowe pole namiotowe - na terenie ośrodka brak. Jest chyba ok. 1 km dalej.
- woda z piaszczystą plażą, najlepiej z ratownikiem - 200 m do strzeżonej morskiej plaży. Na terenie ośrodka mały bezpłatny basen bez ratownika.
- duża sala gdzie można grać, blisko pokoi, w zasięgu elektrycznej niani (ale nie urządza nas granie w jadalni) - tak. W ośrodku jest jadalnia + osobna sala konferencyjna do nieustannej dyspozycji.
- plac zabaw dla dzieci zawierający huśtawki, piaskownicę, zjeżdżalnię i drabinki, najlepiej zacieniony - tak, zacieniony, ale ubogi w sprzęty. Bardziej bogaty 100 m dalej..
- z daleka od ruchliwej drogi, chyba że teren jest solidnie ogrodzony - tak. Pogorzelica to spokojna mieścina :wink:
- restauracja / jadalnia / stołówka, w tym opcja trzech posiłków dziennie (dzieci) - dwa posiłki: śniadania (szwedzki stół: wędliny, jajka, płatki, mleko, itp, itd, wszystkiego pod dostatkiem) wydawane 8-10. Obiady (porcje do stolika: waza z zupą + porcja drugiego dania) wydawane 13.30-16.00. Kolacja - brak (aneksy kuchenne do dyspozycji, chłodziarki w pokojach). 100 m od ośrodka pizzeria, smażalnie, sklepy spożywcze, itd. W stołówce był też bar z kawą, herbatą, drinkami, itd
- boisko do siatki w pobliżu (na?) plaży nad wodą (i koszykówki) - w sąsiednim ośrodku (przejście przez ulicę).
- możliwość pobytu dużych psów - chyba nie
- możliwość poruszania się po terenie z wózkiem (dojazd do powyższych atrakcji, a także do części pokoi) - do powyższych atrakcji bez problemu, ale budynek hotelowy jest dwupiętrowy bez windy. Rodziny z dziećmi zostawiały wózki w holu przy recepcji.

dobrze by było gdyby:
- dostęp do internetu, niekoniecznie w całym ośrodku, optymalna byłaby strefa z dostępem wi-fi. - tak, bez problemu (WiFi).
- osobna sala dla dzieci na deszczowe dni - nie, ale sala konferencyjna jest bardzo duża.
- możliwość jazdy konnej dla dzieci i dorosłych - tak. Stadnina w odległości ok. 1 km (oprowadzanie, lonża, plac, teren (plaża))
- sprzęt wodny (kajaki, rowery wodne) - chyba nie dotyczy :wink:
- bar przy plaży i boisku do siaty - toaleta, napoje i lody - hmm, na plaży bar był, toaleta i lody też
- dodatkowe, wygodne miejsce do grania na powietrzu, osłonięte od deszczu i wiatru - tak, przy basenie: stoliki przy, których można było też zjeść śniadanie czy wypić poranną kawę
- możliwość brania wszystkiego "na pokój", bez płacenia gotówką - nie
- płatność kartą - tak
- wszystkie pokoje z balkonami, możliwość wysuszenia ręczników, posiedzenia na balkonie - tak
- ping pong i piłkarzyki, bilard i cymbergaj - widziałem tylko ping-ponga
- możliwość zostawienia gier we wspólnej sali - nie wiem. Sprawa pewnie do dogadania.
- bar czynny do późna - tak
- dobry telewizor w barze, również konsola do grania - w barze nie

Dodatkowe atrakcje:
- latarnia w Niechorzu,
- kolejka wąskotorowa.

I to tyle.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: ragozd »

Banan2 pisze:
- możliwość pobytu dużych psów - chyba nie
zwierzęta - ośrodek nie przyjmuje zwierząt. W debrzynie bylo 5 psow - w tym momencie sa out.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: jax »

ragozd pisze:zwierzęta - ośrodek nie przyjmuje zwierząt. W debrzynie bylo 5 psow - w tym momencie sa out.
Niemożliwe jest żeby w >80-osobowej grupie każdemu podpasować, żeby nie znalazło się zawsze min. 5 niezadowolonych z dowolnego kryterium.
Nie to żebym miał coś przeciw psom, niech sobie jadą, ale obawiam się zaraz wyliczanki, że tym 3 osobom nie odpowiada to, tamtym 7-miu tamto a tamtym 9-ciu owamto. Przy tak dużej grupie niemożliwe jest 100% zadowolenia każdego.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: stalker »

jax pisze:Niemożliwe jest żeby w >80-osobowej grupie każdemu podpasować, żeby nie znalazło się zawsze min. 5 niezadowolonych z dowolnego kryterium.
Oj tak.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: costi »

- dobry telewizor w barze, również konsola do grania - w barze nie
Biorac pod uwage, jak intensywnie ten sprzet byl przez nas wykorzystywany, chyba mozna to kryterium skreslic? ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: ragozd »

fakt :)
jax pisze: Niemożliwe jest żeby w >80-osobowej grupie każdemu podpasować, żeby nie znalazło się zawsze min. 5 niezadowolonych z dowolnego kryterium.
Od 4 czy 5 lat mamy niezmienna liste warunkow niezbednych Oczywiscie, mozna je zmienic, psiarze zrobia sobie wtedy rownolegly, kameralny innycon :)
Mozna tez wylaczyc kolejne grupy - po co plac zabaw, tyle fajnych osrodkow odpada przez to, mozemy wyeliminowac palaczy, albo palacze wyeliminuja niepalacycj - itd itp :P

Sek w tym, ze wiekszosc osrodkow akceptuje zwierzeta, wiec w czym akurat ten jeden jest wyjatkowy, by dobrowolnie rezygnowac z jakiejs czesci znajomych?
Podajcie jedna jedyna rzecz, a przyznam wam racje i dam psa do hotelu dla zwierzat :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: jax »

ragozd pisze:
jax pisze: Niemożliwe jest żeby w >80-osobowej grupie każdemu podpasować, żeby nie znalazło się zawsze min. 5 niezadowolonych z dowolnego kryterium.
Od 4 czy 5 lat mamy niezmienna liste warunkow niezbednych Oczywiscie, mozna je zmienic, psiarze zrobia sobie wtedy rownolegly, kameralny innycon :)
Mozna tez wylaczyc kolejne grupy - po co plac zabaw, tyle fajnych osrodkow odpada przez to, mozemy wyeliminowac palaczy, albo palacze wyeliminuja niepalacycj - itd itp :P

Sek w tym, ze wiekszosc osrodkow akceptuje zwierzeta, wiec w czym akurat ten jeden jest wyjatkowy, by dobrowolnie rezygnowac z jakiejs czesci znajomych?
Podajcie jedna jedyna rzecz, a przyznam wam racje i dam psa do hotelu dla zwierzat :P
spoko, nie ma problemu, w takim razie mam tylko nadzieję, że przy takim pryncypialnym podejściu każde kryterium tzw. niezbędne będzie traktowane z jednakową powagą (np. - woda z piaszczystą plażą, najlepiej z ratownikiem :) ) i zostanie zaspokojone bo inaczej 'wyłączymy kolejne grupy' i 'dobrowolnie zrezygnujemy z części znajomych'.

Nie - nie popieram, ani nie odradzam żadnego ośrodka.
Dobra, więcej nie mącę i się zamykam.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: skanna »

skanna pisze: Jeszcze Zacisze http://owzacisze.pl/, gdzie największą wątpliwość budzi kwestia psów, bo i można i nie można. Ale to sprawdzę w połowie września.

Byłam, sprawdziłam, nie spełnia naszych wymagań.

Zbyszek, udało się Wam sprawdzić ten Ślesin?
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 264
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon 2011 - nowy ośrodek?

Post autor: Longinus997 »

skanna pisze:
skanna pisze: Jeszcze Zacisze http://owzacisze.pl/, gdzie największą wątpliwość budzi kwestia psów, bo i można i nie można. Ale to sprawdzę w połowie września.

Byłam, sprawdziłam, nie spełnia naszych wymagań.

Zbyszek, udało się Wam sprawdzić ten Ślesin?
Do tej pory się nie udało chociaż, wstyd się przyznać, przejeżdżałem tuż obok niego już ze trzy razy w ciągu ostatniego miesiąca. Raz spławiła mnie dyrekcja, a w pozostałe dwa razy nie potrafiliśmy wygospodarować czasu na postój. Mam nadzieję, że przed nowym rokiem się uda (następna okazja będzie 30.10 ale coś wątpię żeby ktoś mógł nam wtedy pokazać ośrodek)
ODPOWIEDZ