Board Game Geek w Polsce?

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: kwiatosz »

MichalStajszczak pisze:
Alexander GoB pisze:zupełnie obiektywny ranking gier
Nie ma czegoś takiego, jak "obiektywny ranking"
Zależy od kryterium tego rankingu, może być obiektywny jeśli jest oparty na obiektywnych kryteriach - wielkość planszy, tudzież ilości elementów.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Alexander GoB
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2010, 11:03

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: Alexander GoB »

Nie ma obiektywnej prawdy, wszystko jest subiektywne i tak dalej, owszem..., ale skoro wszyscy oceniamy subiektywnie przez swój pryzmat doświadczeń, średnia wg dużego prawdopodobieństwa pokazuje nam możliwie dokładnie obiektywną ocenę.

A tak prościej, chcemy stworzyć ranking, który przez nikogo nie zmieniany i nie fałszowany, nie tworzony przez żadne jury, tylko przez Was, będzie jak najbardziej to możliwe rzetelny i pomocny.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: zephyr »

Abstrahując od relatywizmu totalnego to ocena jest subiektywna z definicji, a taki np pomiar temperatury nie.

A co do wartości praktycznej to ankiety internetowe można względnie łatwo manipulować, botnet i te sprawy... a w praktycznie były na bgg akcje dajmy 10 to trafi wyżej, dajmy 1 bo poszło za wysoko. Ale oczywiście jak jest jakiś ranking to fajnie by było jakby był względnie rzetelny.

I dobry ranking jest już na bgg, tego nie pobijecie... natomiast to co możnaby zrobić to stworzyć jeden system w którym z łatwym dostępem byłaby baza gier, tekstów o grach i forum... ale interface dla mnie jest koszmarny. Wielkie mega rozbudowane menu i mnóstwo nieprzydatnego śmiecia na każdej stronie w pasku po lewej... nie widzę zupełnie co ten serwis mi daje w porównaniu do komba bgg+gry-planszowe.pl.

I integracja z Fb... jakby to była integracja z Bgg...
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: MichalStajszczak »

MisterC pisze:czy zastosowano jakiś zabieg w stylu zarąbistej moim zdaniem legendy dla ocen? Strasznie mi się to na BGG podoba. Nie jest tak, że wchodzę i oceniam grę na 7, bo 7 to więcej niż 6 i mniej niż 8, tylko po prostu dopasowuję opis.
Myślę, że zastosowano opis nawet lepszy, skoro większość ocen jest z dokładnością do 0,1 :D
ODPOWIEDZ