Munchkin-kilka pytań

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Kuzdo
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2021, 17:31
Has thanked: 1 time

Re: Munchkin - pytanie o atak ogniem

Post autor: Kuzdo »

Czy w podstawce też te karty występują? Bo nie mam teraz dostępu do kart, a właściciel wykłóca się, że nie ma takich kart, a że jest karta Kaczki z takim opisem, tzn. że trzeba sobie wymyślić w jaki sposób zabijamy ją ogniem...
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Munchkin - pytanie o atak ogniem

Post autor: grzeslaw90 »

Kuzdo pisze: 23 lut 2021, 08:52 Czy w podstawce też te karty występują? Bo nie mam teraz dostępu do kart, a właściciel wykłóca się, że nie ma takich kart, a że jest karta Kaczki z takim opisem, tzn. że trzeba sobie wymyślić w jaki sposób zabijamy ją ogniem...
Tego nie wiem ale w dodatkach na pewno jest tego więcej. Karta musi mieć wspomniane coś o ogniu w opisie albo w nazwie - Ognisty, Płomień itp.
Co do wymyślania sobie zasad to może właściciel niech od razu wyciągnie zapalniczkę a nie bawi się w półśrodki. Ta gra dobrze działa na wyobraźnię ale to nie znaczy, że zasady można sobie wyobrażać ;)
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 863
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Munchkin - pytanie o atak ogniem

Post autor: Qrzy »

grzeslaw90 pisze: 23 lut 2021, 09:03 Ta gra dobrze działa na wyobraźnię ale to nie znaczy, że zasady można sobie wyobrażać ;)
Ej ej, zaprzeczasz instrukcji! :D
Any other disputes should be settled by loud arguments, with the owner of the game having the last word.
Morrie
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2021, 00:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Munchkin - pytanie o atak ogniem

Post autor: Morrie »

Kuzdo pisze: 23 lut 2021, 08:52 Czy w podstawce też te karty występują? Bo nie mam teraz dostępu do kart, a właściciel wykłóca się, że nie ma takich kart, a że jest karta Kaczki z takim opisem, tzn. że trzeba sobie wymyślić w jaki sposób zabijamy ją ogniem...
Z tego co mi wiadomo (ale pewnie ktoś wie więcej :) ) to w podstawce występuje tylko jeden item z atakiem opartym na ogniu - "zbroja grillowa". W oryginale nazywa się "flaming armor", a według anglojęzycznego FQ wzmianka o ogniu w nazwie przedmiotu wystarczy.
grzeslaw90 pisze: 23 lut 2021, 09:03 Co do wymyślania sobie zasad to może właściciel niech od razu wyciągnie zapalniczkę a nie bawi się w półśrodki. Ta gra dobrze działa na wyobraźnię ale to nie znaczy, że zasady można sobie wyobrażać
Akurat jedną z zasad Munchkina jest własne interpetowanie zasad, więc ta zapalniczka miałaby szansę przejść :wink:
Mój nowy blog z recenzjami planszówek - https://lepiejnastole.pl, serdecznie zapraszam :)
Kuzdo
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2021, 17:31
Has thanked: 1 time

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: Kuzdo »

Mam kolejne pytanie :D

Ze znajomymi zastanawiamy się, czy przedmioty jednorazowe można trzymać na ręce i ich używać z ręki, czy trzeba trzymać w plecaku (na stole ale obrócone o 90 stopni)?
wino16
Posty: 12
Rejestracja: 11 lut 2020, 11:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: wino16 »

Kuzdo pisze: 27 lut 2021, 20:06 Mam kolejne pytanie :D

Ze znajomymi zastanawiamy się, czy przedmioty jednorazowe można trzymać na ręce i ich używać z ręki, czy trzeba trzymać w plecaku (na stole ale obrócone o 90 stopni)?
Hej
Można z ręki.
JohnLocke
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2021, 13:50

Munchkin - łączenie talii

Post autor: JohnLocke »

Witam, chcę zagrać w podstawowego Munchkin'a w więcej niż 6 osób. Czy rozgrywka będzie miała sens jeśli pomieszam dwie takie same talie i drzwi i skarbów pochodzące z tej samej wersji gry? A może istnieje inna opcja, przy której możliwa jest gra dla około 10 osób?
P_rzemo17
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2020, 22:22

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: P_rzemo17 »

Hej, szukam polskiej instrukcji do Munchkin quest Big Box (z małymi dodatkami).

Mógłby ktoś podesłać skan lub link?
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: Niewodnik »

Munchkin Quest nigdy nie wyszedł w Big Boxie, więc po prostu nie ma polskiej instrukcji :) Mało tego. Big Box wyszedł tylko w niemczech, a Ty pewnie kupiłeś na promocji :D

Nie polecam gry w więcej niż 6 osób. Problemem nie będzie ilość kart, lecz długość rozgrywki. Jeśli macie więcej niż 6 graczy... to po prostu grajcie na dwa stoły.
P_rzemo17
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2020, 22:22

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: P_rzemo17 »

Akurat mam Questa po Polsku i myślałem o kupnie któregoś z tych małych dodatków które były w big boxie. Znalazłem dostępne na zagranicznych aukcjach. Bardziej myślałem o poprawnym zrozumieniu instrukcji :)
ODPOWIEDZ