Through the Ages przez ZunTzu

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6535
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Through the Ages przez ZunTzu

Post autor: abadura »

ZunTzu jest systemem alternatywnym do Vassala. Oferuje grę zdecentralizowaną i online, a nie turową. Ale za to jest ładniejszy (IMHO) i podobno intuicyjny w obsłudze (nie grałem jeszcze więc nie wiem). Nie jest jednak automatyczny w żadnym stopniu, wszystko trzeba samodzielnie robić - to tylko wirtualna plansza.

Ktoś chętny do wypróbowania Through the Ages? Są dostępne dwa moduły, jeden hiszpański, czy portugalski (zdaje się) z alternatywnymi grafikami, drugi angielski na BGG z grafikami z Vassala.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Through the Ages przez ZunTzu

Post autor: costi »

Rozumiem, ze jego "online" polega na tym, ze gra sie normalnie jak po sieci, w czasie rzeczywistym? Jesli tak, to moze byc srednio z wykrojeniem tych 3 godzin...

Moge sprobowac, ale musimy sie umowic na jakis dzien, kiedy mam wolne, ew. po 21.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Through the Ages przez ZunTzu

Post autor: Królik »

Zbadam czy u mnie działa to cudo i jeśli tak to mogę spróbować - też poźnym wieczorkiem raczej...
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Through the Ages przez ZunTzu

Post autor: konev »

Jak będziecie próbować grać to proponuje zaopatrzyć się w mikrofony i komunikować przez Skype czy coś. Graliśmy na ZunTzu w Conflict of Heroes i bez odpowiedniej komunikacji ani rusz. Tam po prostu leżą te wszystkie elementy na stole i gracze mogą je dowolnie poruszać. Jak się nie zgracie co do dokładania kart, tasowania kart itp. itd. to będzie chaos.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6535
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Through the Ages przez ZunTzu

Post autor: abadura »

1) ZunTzu ma mieć własną komunikację głosową. Czyżby źle działała?
2) Czy ZunTzu nie ma komunikacji tekstowej? Wiem, że głosowo szybciej, ale mikrofon mam chyba zepsuty, a nie chce mi się iść kupować nowego... ;)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Through the Ages przez ZunTzu

Post autor: konev »

Nie korzystaliśmy z komunikacji głosowej w ZunTzu. Z czego akurat korzystasz to raczej znaczenia nie ma. Ważne by rozmawiać ze sobą, a nie pisać.
Jako, że program niczego nie pilnuje to trzeba wszystkiego samemu pilnować i to każdy za wszystkich graczy. Tak jak wspomniałem: czy dołożono karty, czy jakiś gracz czegoś nie zapomniał w swojej turze, kto teraz co robi, kto tasuje, kto przesuwa te karty, żeby gracze razem nie łapali się za to samo. Tego jest mnóstwo. Ta gra teoretycznie ma się odbyć przy jednym posiedzeniu, a nie wlec przez kilka tygodni na forum. Możecie spróbować do siebie pisać, ale efekt będzie opłakany :). Gwarantuje.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
ODPOWIEDZ