Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6459
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 591 times
Been thanked: 943 times

Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Odi »

Ktoś już grał w te nowe Zombiaki? Podzielicie się wrażeniami? 8)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Wookie »

Właśnie chciałem założyć nowy temat i też się o to zapytać;)
Ktoś grał na pewno - napiszcie coś!
trzewik

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: trzewik »

Na międzyPionku i Gralicji był dostępny prototyp, więc ktoś na pewno grał :)

W ten weekend Zombiaki oficjalnie pojawią się na Gratislavii, więc w poniedziałek można się spodziewać większej ilości osób, które będą mogły powiedzieć, że już grały.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: draco »

Ja grałem. To najlepsza gra trzewika wg mnie. :) Na pewno kupię, będę miał do grania z żoną i z kolegami w pracy, a trolejbus rządzi. :D
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Tycjan »

Ja grałem i jestem bardzo pozytywnie do niej nastawiony. Bardzo dobra gra "wykończeniowa" przy większym graniu, ale jako samodzielny pkt. programu też się sprawdza b. dobrze. Szybki setup i potem już tylko nawalanka. Czuć klimacik walki z czasem i zombiakami - tutaj nic się nie zmieniło od czasu jedynki. Teraz za to lepsze wykonanie kart, nie potrzeba instrukcji bo opisy są na kartach i wschodnio/mięsno/krwawa oprawa wizualna.

Doszły tez nowe typy kart jak Mamka i Gniazdo (nie poruszają się, ale dają specjalne bonusy) do tego karty z podwójnym ruchem (Siergiej Olimpijczyk), z możliwością ruchu w bok oraz... amerykański shit dają nowe rozwiązania i wprowadzają powiew świeżości jeżeli taka może być w obecności zombi :)

Przy takiej cenie i grywalności, aż żal nie kupić.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Tycjan »

Właśnie mam w rękach nowe wydanie... jakoś pierwsza klasa! Fajne duże karty, żywe kolory i dobra jakość papieru.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Dabi »

Tycjan pisze:Właśnie mam w rękach nowe wydanie... jakoś pierwsza klasa! Fajne duże karty, żywe kolory i dobra jakość papieru.

Trzeba będzie zakupić ;)

Pamiętam jak grałem w to bardzo dawno jak jeszcze były gry pokazowe na jakimś Falkonie. I udało się pokonać ludźmi paskudne Zombiaki. Niezła frajda.

To że wykonanie dobre to super :)

Tylko kurde nie wiem czemu zdecydowano się na taki "setting" Akurat ja ten atak na Moskwę traktuje jako minus :?
Awatar użytkownika
vappor
Posty: 61
Rejestracja: 12 mar 2008, 21:19
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: vappor »

Ja jestem po jednej partii - gra przyjemnie mnie zaskoczyła. Bardzo dobre wykonanie i mechanika, choć klimat raczej nie mój. Dobry pomysł z numerkami ile kart danego rodzaju jest w talii - pomaga w grze i pozwala lepiej zaplanować co zostawić na ręce. Sytuacja na planszy zmienia się bardzo dynamiczne, praktycznie nie ma kart lepszych i gorszych. Ogółem ciekawa, dynamiczna pozycja dla 2 graczy.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Browarion »

Też zagrałem, poznałem własnymi łapkami i kombinacjami jak nie dać wleźć cemntarnym bestiom.
Bardzo fajne, spory plus w stosunku do v.1
Zawsze Zombiaki mi się podobały, choć umiarkowanie, a wersja "Moskwa" dodaje na pewno wartości i miodności.

Jestem ZA!
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Geko »

Wykonanie faktycznie dobre, karty wyglądają na solidne. Co do grania, to trudno mi się skusić, bo tematyka i oprawa graficzna mówią mi "zostaw mnie w spokoju" :o
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Liarus »

No właśnie te karty, które portal pokazał przed premierą mają zastraszające grafiki. W 1 części były o niebo lepsze.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Filippos »

Grałem pierwszy raz na Gratislavii. Jakość wydania dobra, grafiki kompletnie mi się nie podobają, mechanika fajna. Bardzo lekki fillerek. Kupiłem :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: gigi »

tez kupilem :D ,na razie po dwoch rozgrywkach 2:0 dla zombiakow
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: RasTafari »

na jakość wykonania nie ma co narzekać, jednym słowem pierwsza klasa. Rysunki to kwestia gustu ale mi się podobają :D

Co do rozgrywki to nie wiem jak jedynka wyglądała ale tutaj opcja trzech tras po pięć bloków każda jest całkiem dobra, dzięki temu jest prosto i klarownie. Kawałek stołu, Ty versus Ten Zły i szybka rozgrywka praktycznie bez zastanowienia tylko na jak najszybsze wykończenie przeciwnika.

Nie grałem długo (w to się po prostu nie da grać kilku kolejek z rzędu ;p) ale mam wrażenie że gra nie jest zbalansowana zbyt dobrze (choć mogę się mylić) i aby osiągnąć zwycięstwo rasą ludzką trzeba mieć wiele szczęścia o ile to w ogóle jest możliwe (niech ktoś kto grał więcej partii się wypowie), jak na mój gust karty zombiaków są zbyt potężne względem możliwości człowieka lub też w drugą stronę, karty ludzi są za słabe aby móc skutecznie zatrzymać (lub chociaż utrzymać status quo) napierające hordy zombiaków. Jeżeli to było założenie autora to nie mam zastrzeżeń aczkolwiek mnie w takim układzie to nie przekonuje i odpuszczę sobie tę rozrywkę.

Brak mi tutaj stałego napięcia, przeciągania szali z jednej strony na drugą aby w wielkim finale (przy końcu swoich talii a nie w 1/3 jak to miało miejsce) następowało zwycięstwo jednej ze stron, zamiast tego jest ciągły zmasowany atak zombiaków z jednej strony i desperackie próby nie dopuszczenia do zjedzenia z drugiej, które w efekcie i tak kończą się niepowodzeniem. :?
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Wookie »

Mam i gram. Nie liczę wyników zombiaki-ludzie, ale liczę Łukasz 5 - 0 reszta świata :)

Wydana jest porządnie, grafiki to kwestia gustu, no i bardzo zyskała jeśli chodzi o klimat rosyjski. Będzie wideo.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6459
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 591 times
Been thanked: 943 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Odi »

Pamiętaj, że w grach asymetrycznych (np. Mr Jack, Władca Pierścieni:Konfrontacja, Stronghold), zarzut niezbalansowania pojawią się bardzo często po rozegraniu kilku partii, ale tak naprawdę o balansie stron można wyrokować dopiero po kilkudziesięciu partiach.
Nie zniechęcaj się więc i próbuj wygrać ludźmi :)

Jedynka była - z tego co się powszechnie pisze o tej grze - zbalansowana bardzo dobrze. Nie sądze, aby dwójka jakoś rażąco odstawała od swojej poprzedniczki.

Ja jeszcze nie grałem w Zombiaki II, ale gra juz do mnie dotarła. jedyne na co moge narzekać, to pudełko. Znowu dosyć miękkie i (chyba) niezbyt trwałe. Chętniej widziałbym zamykane pudełeczka typowe dla karcianych gier Amigo-spiele (np Sabotazysta).

Jakość kart zupełnie zadowlająca. Grafiki... Nie chwytają mnie za serce, ale się powoli przyzwyczajam. Mogą być. Za to teksty na kartach mogłyby być nieco bardziej zabawne.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Browarion »

RasTafari pisze:...
Nie grałem długo (w to się po prostu nie da grać kilku kolejek z rzędu ;p) ale mam wrażenie że gra nie jest zbalansowana zbyt dobrze (choć mogę się mylić) i aby osiągnąć zwycięstwo rasą ludzką trzeba mieć wiele szczęścia o ile to w ogóle jest możliwe (niech ktoś kto grał więcej partii się wypowie), jak na mój gust karty zombiaków są zbyt potężne względem możliwości człowieka lub też w drugą stronę, karty ludzi są za słabe aby móc skutecznie zatrzymać (lub chociaż utrzymać status quo) napierające hordy zombiaków.
A ja grałem 2x ludźmi i ani razu nie przegrałem.
może to kwestia GRACZA ;), nie gry (inna sprawa, że znając Zombiaki v.1 wiedziałem jak grać)... a nie wiem jak tam moi przeciwnicy
:mrgreen:

pozdrówka
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: RasTafari »

może to kwestia GRACZA ;), nie gry (inna sprawa, że znając Zombiaki v.1 wiedziałem jak grać)
heh, zapewne masz rację ale niestety nie kupiłem i nie będę mógł na razie zweryfikować tej teorii :(

btw co do grafik to właśnie mi się podobają takie lekko groteskowe klimaty niżby miały być obrazki fotorealistycznie horrorowate.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Filippos »

U mnie jest na razie 2:0 dla ludzi, pomimo grania na złych, premiujących zombiaki zasadach. Grałem tak że zombiaki mogą stać grupami na tym samym polu i przełazić przez siebie (pozdrowienia dla Draco, który źle wyjaśnił zasady :P ). Póki co mam więc wrażenie odwrotne - że zombiakami jest ciężej.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Wookie »

Nie kumam dwóch kart zupełnie:

Amerykański Szit

Karta Zastępcza

Pierwsza może spieprzyć całą grę ludziom, druga 100% trafia na stos odrzuconych.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Tycjan »

Wookie pisze:Nie kumam dwóch kart zupełnie:
Amerykański Szit
Karta Zastępcza
Mi się właśnie AS bardzo podoba bo reaguje się na nią zgodnie z nazwą w czasie wyciągnięcia: "Kurna! Amerykański szit!" i po robocie. Czyli pistolet się zacina, silnik w aucie nie zapala, odwiert nie wybucha... życie ;)

A Karta Zastępcza to zawsze jedna akcja mniej do wykonania, czyli boli i kolejny zombiak nie wyjdzie, to trochę taki równoważnik AS z tali ludzi, ale nie aż tak drastyczny.

Nie ma co robić z Zombiaków hardcorowej strategii, to tak jak idąc do kina na film przygodowy nie oczekujmy od niego egzystencjalnych przemyśleń ;) Zombiaki w swojej klasie są rewelacyjne.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: RasTafari »

Nie kumam dwóch kart zupełnie:
Amerykański Szit
Karta Zastępcza
Pierwsza może spieprzyć całą grę ludziom, druga 100% trafia na stos odrzuconych.
no AS jest przegięty i wyjątkowo wkurzający.
Zombiaki w swojej klasie są rewelacyjne.
a są jeszcze jakieś inne gry w klasie zombiaków?
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Wookie »

Tycjan pisze: Mi się właśnie AS bardzo podoba bo reaguje się na nią zgodnie z nazwą w czasie wyciągnięcia: "Kurna! Amerykański szit!" i po robocie. Czyli pistolet się zacina, silnik w aucie nie zapala, odwiert nie wybucha... życie ;)

A Karta Zastępcza to zawsze jedna akcja mniej do wykonania, czyli boli i kolejny zombiak nie wyjdzie, to trochę taki równoważnik AS z tali ludzi, ale nie aż tak drastyczny.
Amerykański Szit zazwyczaj konkretnie (albo całkowicie) psuje koncepcję ludzi. A karta zastępcza zawsze trafia na discard.

Na pudełku jest napisane taktyczna gra karciana więc nie powinno być aż tak przesadzonych kart.

Dzisiaj spróbuję zagrać bez tych dwóch kart.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Tycjan »

@Wookie: Opracowując taktykę trzeba też brać pod uwagę awaryjność sprzętu i do tej awaryjności odnosi się ta karta.

@RasTafari: Miałem na myśli gry w kategorii filerków. Z całą sympatią do Zombiaków raczej nie wyobrażam sobie spędzenia nad nią całego wieczora ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Wookie »

Wookie pisze: Amerykański Szit zazwyczaj konkretnie (albo całkowicie) psuje koncepcję ludzi. A karta zastępcza zawsze trafia na discard.

Na pudełku jest napisane taktyczna gra karciana więc nie powinno być aż tak przesadzonych kart.

Dzisiaj spróbuję zagrać bez tych dwóch kart.
Graliśmy bez tych dwóch kart i udało mi się tuż przed końcem wygrać zombiakami, bo przeciwnikowi skończyły się karty. Szybko doszła mi Matuszka, potem dwa razy Zasadzka, omijałem Kable i zniszczyłem Tramwaj - ogólnie bez tych kart grało się lepiej, ale kto co lubi. Sprawdzę dzisiaj jeszcze ten wariant od strony ludzi.
ODPOWIEDZ